Detské oddelenie na chirurgii na Kramároch

vikibabo
25. mar 2012

Ahojte mozete mi niekto povedat ako to chodi na destkom oddeleni na chirurgii ? Idem tam v stredu z mojou dcerou 16 mesacnou. Co jej tam mam vziat a co sebe ako to tam prebieha . Malej idu z hlavicky operovat hrcku.Co je na izbe ci tam je nejaka hracia miestnost ci televizor a tak . Dakujem

fiori
25. mar 2012

ahoj, rano pojdes na amb. , kde vypisu papiere na prijem a potom uz pojdes na oddelenie, tam vas prijme osetrujuci lekar, ulozia si vas na izbu-je moznost byt na izbe pre matky, alebo s dietatom na izbe, ak je volny nadstandard, tak aj tam... no a potom tam je herna, TV, kuchynka pre mamicky, ine mamicky... 🙂 treba zobrat urcite pyzamko, papucky,nieco na prezlecenie, aj nejaku oblubenu hracku, nieco dobre - sladkost ak papa, mozno nieco na pitie- na odd. je iba caj...pre teba tiez nieco na prezlecenie, prezuvky, hygiena, strava sa da objednat, alebo si nieco priniest, alebo je dole bufet, tak si nieco kupit tam...asi vas pride pozriet este pediater, ci je zdrava, anesteziolog, ak vas cestou neposlu na anest. amb. a vecer dostane mala nieco na premedikaciu, od polnoci uz by nemala papat, rano urcite nalacno, nic jest, pit...rano je vizita s lekarmi oddelenia ( myslim ze popoludni byva aj velka - s prednostom, primarom a lekarmi...) potom nasleduje operacia, to si ju zavolaju zo sály podla poradia v programe, tam mozes ist s nou, ale iba po urcitu miestnost, uspia ju, prebehne zakrok a potom ju prevezu spat na oddelenie, bude nalacno - vacsinou deticky spia, ale vedia byt aj hore, plackat... po par hodinach (cca 4?) jej daju caj, ak nebude zvracat nieco lahsie na papanie-piskotky a ak bude v pohode,tak moze papat, pit, chodit...ak by mala bolesti urcite si vypytaj nieco pre malu 🙂 no a potom by vas mali pustit domov 🙂 bud ten dalsi den, alebo az dalsi ?...uvidite...drzim palce 🙂

ivi_kiwi
12. mar 2014

@vikibabo ako si dopadla?

vikibabo
autor
13. mar 2014

Ahoj je to uz sice davno ale, dopadli sme dobre mala to vsetko znasala velmi statocne vobec neplakala len ja ked mi ju zobrali tak na rychlo z narucia a plakala som aj ked som ju vydela ako je v tej narkoze tak krasne spinkala. Na operacku ani nikde som nemohla sit s nou musela som zostat na izbe alebo ist do bufetu . aj som isla lebo som bola v strese . po prebudeni bola v pohode len si stale davala dole tu ihlu co mala na roke vadilo jej to . Na druhy den sme isli domov. po tyzdni sme isli n vybratie stehov a pre vysledky. Vdaka bohu boli dobre. A to tahanie stichov co ti poviem ja by som revala jak pavian a ona vobec nic. Mozem sa spitat aj vas take nieco caka ?

nikky81
2. sep 2014

@vikibabo ahoj, neviem ci si este aktivna, ale prebiehalo to tak ako ti napisala @fiori ?