Dieťa a mačka. Čo si o tom myslíte?

biancal
16. nov 2012

aký je váš názor na spolužitie mačičky a dieťatka? čakáme prírastok, a chceli by sme si zaobstarať mačičku /kocúrika/ , asi britku keď presvedčím mužíka 😀 chcela by som aby spolu vyrastali odmalička, čo si myslíte o tých "mačacích chorobách" atď..sú to len fámy? pridajte vaše skúsenosti, prípadne aj fotky tých vašich maznáčikov 🙂 ďakujem 🙂

katulinr
16. nov 2012

Ahojte, Aj my mame v byte 2 kocurov. Mali sme ich skor, ako sa maly narodil. Biely Benny ma 3 roky a tmavy Tito ma 2 roky. Toxoplazmozu som mala prekonanu davno (niekedy v detstve). Kocuri su pravidelne ockovani a odcervovani. Chodia iba na balkon, na ktorej mame natiahnutu macaciu siet. Prvy tyzden sa bali, ked sme maleho priniesli domov. Po 2 tyzdnoch sa ho uz nebali. Starsi Benny mi chodi dokonca oznamovat, ked sa maly zobudi... Zatial ziaden problem nemame. Maly ich uz vnima a vzdy sa na nich usmieva.... 😉 PS: Inak uz pocas tehotenstva starsi Benny komunikol s malym v brusku. Lahol si pri mna, polozil si labky na moje brusko. A maly normalne, ze zacal kopkat nazad. Uzasny pocit to bol 😎

rakywanda
17. nov 2012

my sme do cca roka malej bývali u maminy a tá má mačku. ničoho som sa nebála, len aby na malú neskočila keď ležala v postieľke v kuchyni. to som jej patrične vysvetlila a bolo. teraz sa majú radi, keď prídeme k našim, hneď za malou príde sa poobšmietať.
čo sa týka chorôb - musí byť odčervená, očkovaná, pravidelne navštevovať veterinára. a potom je čistejšia ako väčšina ľudí...
čo sa týka toxoplazmózy - ano možno ju dostať z mačacích výkalov, ale tie môžu byť i v zemi, v ktorej sa pestuje zelenina, takže ju možno dostať i zo zle umytej zeleniny, či rúk po práci v záhradke, či hre v piesku. my sme v detstve mačku nemali a prekonala som v tom období toxo.
nám bola mačka schválená od lekárky, vraj dobré na imunitu.

rakywanda
17. nov 2012

@katulinr super fotky 😀

lussy23
17. nov 2012

môj názor je, že netreba dieťa držať vo vzduchovej bubline, od všetkeho ich chrániť. Potom sa matky divia, že ich deti sú stále choré a majú alergie. na amčke neni nič zlé. Zvieratko je pre deti len prospešné

angel31
18. nov 2012

@biancal no sak ved v pohode.. muzovi das dietatko a ty sa mozes starat o macku..lebo aj tej treba utierat obcas zadok, hlavne ked je mala..a v domacnosti vacsinou aj tak zeny umyvaju podlahu a vysavaju..takze chlpy hore dole.. a ked to budete mat takto rozdelene tak sa aspon nemusis strachovat ze poleti von oknom ked poskrabe maleho/malu...

biancal
autor
18. nov 2012

nepíšte sem prosím stupídne príspevky, chcela som rady od chovateľov mačiek..keď nemáš čo k téme povedať tak sa nezapájaj, načo je to dobré? 😀
@angel31

gumimaci
19. nov 2012

@biancal ja uz na tie dezinformacie a povery o mackach ani nereagujem.
Nas milacik.. 🙂 mame ho uz 5 rokov a chceme pren este spolocnika, kedze ja uz pracujem a maly je v skolke

biancal
autor
19. nov 2012

@gumimaci krááááásny 🙂 už budeme mať aj myyyy ..tento týždeň 😀 😀 😀

gumimaci
19. nov 2012

@biancal no super, a co to bude? 😀

lussy23
20. nov 2012

@gumimaci krásny

aj ja by som chcela mať v budúcnosti mačku a smaozrejme aj dieťa. Podľa môjho názoru, či viac deti chránime, tým náchylnejšie sú. Som toho živým príkladom

barborienka28
21. júl 2013

@sissy27 ja si myslím že kto má doma psa, tak určite ho umýva, teda min. labky po vychádzke, takisto pohavné orgány a zadok..teda aspon my to robievame...skôr si myslím, že taká mačka, ktorá vojde od piesku, vykaká sa, zahrabe to nohami, ktoré často končia v jej výkale, a potom vyskočí von z piesku a roznáša to po byte nehovoriac o tom že zadok jej nikto neumyje, je podla mna horšie..takisto s týmy labami môže škriabnuť bábätko a ako tu bolo somínané, psa dokážeš vychovať, ale mačka tá vyskočí všade. Ja by som sa napr. bála aj z ytu odísť, lebo určite b skočila na linku na stôl, pooblizovala taniere v umývadle, alebo si lahla malej do postielky...čo si myslím, pes neurobí.Máme psíka a žiade problém čo sa malej týka, nemám strach, že ked odídem, lahne jejd o postielky, alebo do ležadla, alebo kdekolvek kde by som o tom nevedela..a mačky majú takisto pudy, a mačka čo sa pohne to chce chnanuť, aspon ja mam taku skusenosť ked som si domov dva krat doniesla mačku a nevyspala sa ani jednu noc, ani pri jednej, lebo len som sa pohla, už mi skakala do vlasov, do nôh. Ako nehovorím, a netvrdím že všetky sú také. Len môj názor je, že mačka je podľa mňa ovela nebezpečnejšia ako pes.

alla24
21. júl 2013

@barborienka28 nehnevaj sa ale pises hluposti. Nebudem radsej reagovat na na vela iba na nasledovne....Svokra ma uz druheho psa a je neskutocne nebezpecny k detom. Ked ho synovec objal pokusal ho a nie len tak leda bolo ale do krvi!!! A to je inak ten pes kludny ako anglican...nikdy ziadne problemy s nim neboli. A napriklad kamoska ma kocura a ten tak strazi jej male ze konec. Moze ho aj tahat za usi ci chvost a nic. Ja som prsvedcena ze vela zalezi od vychovy a povahy ziverata ale ze macka je nebezpecnejsia ako pes by som isto netvrdila. Co sa tyka chorob tak prenasat ich moze bez problemov aj pes lebo tiez sa vylizuje kade tade a nasledne oblize ruky dietata napriklad....

barborienka28
21. júl 2013

Sama si si odpovedaala, že vela záleží od výchovy..ale taktiež si teba vybrať psa ku dieťatku..práve preto, že je kludný ako angličan...ak by si si preštudovala čosi na nete, tak by si našla kopec článkov, že pes ku dieťaťu je vhodný práve taký, ktorý je aktívny...nie kludný ako angličan..pretože taký pes potrebuje svoj klud, ktorý ked mu niekto naruší, je agresívny..takže k tomu toľko...to že "stráži" jej malé je len dedukcia, pretože mačky sa rady vyhrievajú , potrebuju citiť teplo..preto sa hovorí že mačky dusia novorodencov, oni ich v podstate nechcu dusiť, ale lahnu si na novorodeniatko práve koli teplu netušiac že mu môžu ublížiť..ale ja som písala, že je to môj názor, na to...každý nech uváži, čo je logickejšie a pravdepodobnejšie...tak , ako mačka, môže ublížiť aj pes..Ja len hovorím, že z môjho hľadiska je nebezčenejšia mačka...a neviem no, naša malá má už skoro tri mesiace, bežne prichádza náš pes do kontaktu s nou ale ešte ani raz jej nič neolízal..vie, že si to nesmie dovoliť, ale ako vysvtelíš mačke, že nesmie skákať na linku, či stôl..???
PS : Neviem, prečo na mna útočiš, ja som nijako neútočila na tvoj názor, iba som konštatovala, že nie je to celkom tak, ako píšeš...

melindag
12. júl 2014

Ahojte. kedze som tu nova a som vo 4 mesiaci tt mala by som par otazok a bola by som zvedava na Vas nazor. mam doma polrocnu len bytovu macicku. Ostala som tehotna mesiac na to ako som si moju macicku zaobstarala. Moze moja macicka ohrozit moje babatko ked zije len v byte? Rada ju hladkam a maznam sa snou - ale odkedy som tehotna uz ju nepusinkujem za hlavicku:O). Mam sa niecoho obavat? Dakujem za Vase rady🙂

ukulela
12. júl 2014

@melindag pre tehotnu zenu je nebezpecna toxoplazmoza, ktoru prenasaju (aj) macky. ja som ju prekonala ovela skor, teraz uz mam v tele protilatky. (ja som ju ale - myslim - nedostala od macky, boli sme chore vsetky tri sestry, mozes to dostat, aj ked si neumyjes ruky dobre po piplani sa v zemi, neumyjes dobre zeleninu, ale aj z telepne zle upraveneho masa) parazit toxoplazmozy ma nejaky komplikovany zivotny kolobeh a v macke je tiez aktivny len urcity kratky cas - to vela ludi nevie a preto na macky nadava a strani sa ich. dolezita je hygiena - aby si ty - ako tehotna - necistila macaci zachod napr. ale ja predpokladam, ze tvoje maca je len dnu - takze sa nemala odkial nakazit. je rpavidelne odcervovane a zaockovana. pre tovju pohodu by som sa asi opytala vet, ci ju moze vysetrit, ked si tehu - ale paniku by som nerobila. my sme si male odvrhnute maca vzali uz ked som boal tehotna, doma mame aj psa. a mozem povedat, ze to maca (mame ho od jeho 4 dni, pipleme ho so sunarom a flaskou 🙂🙂🙂 a uz na skoro 2 mesiace) je cistotnejsie a ucenlivejsie ako nas 6 rocny psik. ten - kym sa naucil pytat na potrebu von ... a maca to ani raz nepustilo mimo piesku a zachodku.
a tiez sa mi niektori clenovia rodiny cuduju,resp. pytaju, co so zvermi pri babu - no nic, nakojim babo a zverincu dam granule, psa vyvencim a hotovo :P kedze su obaja "bytovi" - a odcervovani a ockovani a mam pod dozorom to, co jedia, tak su na sto pro zdravsi, ako polovica ludi okolo 🙂

melindag
13. júl 2014

@ukulela a jej zachodik raz tyzdenne umyvame domestosom. Tak dufam, ze mi od nej nic nehrozi. A ona je len bytova cica ( zatial sme boli s nou len 2 krat v parku).

tl999
1. nov 2023

@mahalo aj u nasich pribuznuich túlaju macky kade tade po ulici, potom spinkaju v ich posteli.... Teraz màm male babo, uprimne nechce sa mi ich navstivit hoci su macky zaockovane.