Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťa a pes

zuzik311
31. dec 2012

ahojte,
chcem sa spýtať. v marci čakáme bábätko a máme možnosť mať 10 týždňového psíka - yorkshira.
bývame v byte. bojím sa iba či to budem zvládať - malé dieťa a pes.
aké máte skúsenosti? odporúčate alebo nie?
chceli by sme ho mať už tento týždeň.

evelina77
31. dec 2012

Ahoj my mame bytoveho psika a mozem len odporucat ked dam maleho lezat v sekunde lezi pri nom a strazi ho.pekne si nanho zvykol.ale ked je zle pocasie je s nim roboty ako s malym dietatom.ked prsi tak zakazdym do sprchy umyt packy a to vzdy ked prideme s vonku.

katulka74
31. dec 2012

ja mam dvoch yorksirov a zvladame to,rano ich spolu vencime a ak starsia dcera nestiha,tak poobede ich beriem na vychadzku s kocikom,myslim ze vela rodin ma havinka popri babetku,dietatku to urcite neublizi,skor naoak.

lucinocka
31. dec 2012

@zuzik311 mame maltezcku. malinku zboznuje , od zaciatku tehu bola pri mne, berie ju ako svoje mladatko..jediny problem je, ze nebudes mat zo zaciatku cas na psika a zorganizovat dieta a prechadzky von so psom je tiez problem..stale s nou chodi muz, ja ju beriem von poobede na prechadzku s kocikom..k..ed je mokro tak najprv osprchovat psa, potom dole do garaze po dieta v kociku,,
a 10 tyzdnove steniatko..to ti je pisanie na kazdom mieste, kakanie.. stale si budes musiet umyvat a dezinfikovat ruky..nesom velmi ista ci je to dobry napad..keby aspon taky rocny bol ten yorkshir..

michaela80
31. dec 2012

Mame bisona..Mala ho zboznuje ..jedina nevyhoda je ze sme ju este pred tym ako som otehotnela naucili stekat na zvoncek cize teraz ked mi zaspi tak sa modlim aby niekto nezvonil lebo CHELSEA spi s nou v posteli a zobudila by ju stekotom..
Budes mat este 2 mesiace na to aby sa naucil hygiene a zvykol na vas... Ja by som do toho isla... Nie lepsieho ochrancu/ partaka ako psika...

zuzik311
autor
31. dec 2012

@michaela80 ahoj ďakujem za odpoveď. myslíš, že za 2 mesiace z neho "stvorím" niečo "normálne" ?

luna22
31. dec 2012

to zaleží od každej osoby, ja som v noci vstávala 6 krát a noc a ísť ešte venčiť nehrozí 😉

danjelca
31. dec 2012

vieš čo ja by som si ho nebrala. Ked sa ti malé narodí tak zapár mesiacov potom sa rozhodni. budš v jednom kole a na výchovu psíka nebudeš mat čas. ja sama mám psíka ale 2 ročného a 4 mes. bábo.A teda venovala som sa jej viac než dost aby bola vychovaná....a tie začiatky unavená som bola z nej ako z bábätka.

dadka212
31. dec 2012

Ja by som ho nebrala...nezdá sa to, ale to je kopa roboty....my sme mali psa, ale už bol starý a zvyknutý chodiť von 2-3x za deň, neštekal....tento bude ešte maličký, bude sa chcieť hrať, vyžadovať tvoju pozornosť, ty budeš unavená, možno ti začne liezť na nervy....skôr až keď ti dieťa trocha podrastie uvidíš či sa na to cítite....ako pes a dieťa je ok kombinácia, ale nie novorodenec a šteňa v byte 😝

tamara77
31. dec 2012

Ak si mala niekedy psa a trosku mas predstavu tak fajn, ak si psika nemala, tak potom nie.

aninka30
31. dec 2012

@michaela80 jeej to je bolonak?

danjelca
31. dec 2012

no presne malé štena bude štekat-hlavne jork bude ti budit malé...aby sa naučil cikat vonku bude treba stále behat von-nebudeš mat kedy. O výcviku ani nevravím. Navyše-píš si že nebudeš mat energiu na psíka-štena pri dietatku!

ress
31. dec 2012

Odporúčam ti prečítať si zopár tém aj na http://www.dogforum.sk/ , prípadne sa popýtať čo ťa bude zaujímať, zistiť si, čo výchova psa obnáša, a potom sa rozhodnúť 🙂 Aby sa nestalo, že bábo sa narodí a pes poputuje do útulku 😕

erikakertesova
31. dec 2012

vies co my mame psika a mam tiez dieta a je to v pohode zatial ale zalezi akeho ci kratko srsteho alebo dlhosrsteho a tak mam s tym skusenosti

tremonti
31. dec 2012

Ked som otehotnelsa mal nas psik dva mesiace,je to shih-tzu, ma srst po zem a s mojou teraz uz rocnou dcerkou sa znasaju velmi dobre.jej prve slovo bolo havo.vsetko v pohode stihame aj malu aj havka🙂

michaela80
31. dec 2012

@aninka30 bisonik 🙂

michaela80
31. dec 2012

@zuzik311 za 2 mesiace sa da naucit steniatko hygiene.. aspo nasa to zvladla 😉 😉 len cvicte to zeby nestekalo... to bola naj blbost ju naucit stekat na zvoncek.... kolko som sa unadavala na to ked mi zobudila malu...

janinah
31. dec 2012

všetko sa dá,ak sa chce...ale ja by som psíka teraz nebrala,máš bábetká spokojné a mama všeličo stihá,ale máš aj babetká,pri ktorých sa mama nestíha ani pri najlepšej vôli...a nevieš aké bude to tvoje

talula
31. dec 2012

dieta a pes je podla mna urcite lepsia kombinacia ako dieta a macka. Ak je cisty a vychovany preco nie, nasi psi maju predomnou velku autoritu - co im poviem to spravia 🙂

kristina.mihalovicov
31. dec 2012

ja mám veľmi zlú skúsenosť s psíkom a dieťaťom, mali sme retrívra, syna zbožňoval od začiatku, keď mal syn dva roky, dostali sme zajačika, syn išiel k zajačikovi a pes po synovi skočil, stála som od neho cca 2 metre, strašne vrčal a hryzol ho kde mohol, malý ani nezaplakal od šoku, keby pes nevrčal, nevšimla by som si toho, našťastie ho zhodil na brucho - výsledok, 14 štichov v hlave, cca 5cm jazvy vo vlasoch, 1cm od oka jedna jazva, neprajem to nikomu. Nemohli sme potom chodiť von, zakaždým, keď počul psa, hystericky kričal, teraz má sedem a pamatá si to dodnes. Nehovorím, že to može urobiť každý pes, ale tento bol s ním od narodenia, miloval ho, plemeno bezproblémové, starý nebol a toto, takže k takému malému dieťatku by som psíka určite nedala.

michaela80
31. dec 2012

@kristina.mihalovicov myslim ze pri tak malom plemene toto nehrozi...nasa si kolko krat na chelsea sadne a skace po nej ako na koni...nikdy sa ani nezahnala v naznaku ze kusne a to ju mala neustale kvaka ,cese jest ju nuti....je to aj o povahe psaa vychove.. Nasi maju najducha od farara , psik bol velmi tyrany..prve mesiace sa doslova sucha po zemi od strachu ale ten takysto je s malou velky kamarat ..necha si kade co robit od nej...najradsej ho cese ...zo zaciatku som sa bala kedze neviem co ten psik zazil ale je to vpohode....skor mam nedoveru voci kocurovy ktoreho nechal brat u nasich ked isiel do zahranicia ...mala si mysli ze mu moze robit to co psom a uz ju par krat riadne poskrabal a vkuse na nu prska...

kristina.mihalovicov
31. dec 2012

samozrejme, vychovávaný bol dobre, hrali sa spolu stále, len by som už malé dieťa nikdy nenechala ani na sekundu s malým samého.

ivanka.7
31. dec 2012

@kristina.mihalovicov to musel byt nejaky skrat, podla mna ten zajacik bol nejaky divny spustac

@zuzik311 Na tvojom mieste by som teraz 10tyzdnove stena nebrala. Mas to za par, budes mat naozaj ine starosti ako vychovavat psa a to nehovorim o hygiene. Pes si vyzaduje aj inu vychovu a ta trva nejaky cas. Stena sa chce hrat a na to ty mat cas nebudes a potom si moze osvojit zle navyky, ktorych sa bude tazko zbavovat.

My psa mame, nemame ho ani od steniatka, je z ulice, ale mali sme ho uz tri roky predtym ako sa narodila mala a aj tak som nebola uplne presvedcena o tom, ze to bude dobre fungovat (teda vedela som, ze to bude musiet nejako fungovat, ale cakala som velke stresy). Ale nastastie funguje, Jimmy malu ochranuje, kocik vonku stale sleduje, aj ked nechodi stale popri nom a mala Jimmyho totalne zboznuje. Ale samych ich nenechavam, ona lozi a nema este cit v rucickach, moze ho potahat (aj to sem tam urobi) a on sice na nu nevyleti, ale nemienim riskovat ani 0,00000001% sancu. A on ked sa s nou chce hrat, tak po nej ide labou a na tej ma pazury :D
Kazdy pes ma svoje muchy a ked nemas cas v tak dolezitom veku, tak by ti to mohlo byt luto. Koniec koncov, preto tu aj sedim - nas pes ma panicky strach z petard, takze manzel s nim sedi v kupelni a ja strazim dieta, keby sa zobudilo :D tolko k silvestru :p

rora
31. dec 2012

moji rodicia maju yorkshira, mal rok ked sa mi narodila mala, kedze som u nich skoro denno denne tak si na malu uz zvykol, zo zaciatku sme ho nechavali k malej len privonat, dost sa odtahoval, mal asi respekt k niecomu novemu, nebala som sa ze by k nej vyskocil alebo co a kusol ju, ma dobru povahu, ale strasne tvrdohlavu, rozumie povelom ale spravi si niekedy po svojom... teraz ked uz mala chodi chcela by ho vkuse chytat a on sa jej boji a ked ho mala chyti tak lubi aj zavrcat, nastastie ju este nekusol lebo sme vzdy pri nich, ale tak ja by som na to nervy nemala, lebo viem aky byva haklivy.... neviem ci je to rozdiel mat fenu alebo psa... nasi maju psa. ked mu niekto vezme oblubenu lopticku alebo inu hracku vie aj kusnut... pritom netvrdim ze je nebezpecny, on si len chrani "to svoje"... je to predsa len zviera.... preto ja by som sa bala, lebo mala ked zbada jeho hracky tak samozrejme hned ide po nich.... a pes po jej rukach 😖 cize ja by som psa zvolila az pri vacsom dietati 3+, kedy uz aj ono trosku rozumie co psikovi moze a nemoze robit... tahat za chvostik, sticovat, strkat ruky do papule a podobne... taketo veci mojej 15mesacnej tazko vysvetlim... preto len chodim a striehnem ked su ti dvaja pokope....

piskootka
1. jan 2013

Ja odporucam 🙂 My mame a mala ho neda za nic a aj on takisto.. 🙂 Su to najlepsi kamarati.. 😉

acko
1. jan 2013

@zuzik311 dieta a pes je super kombinacia... deti ktore vyrastaju so zvieratom su emocionalne bohatsie, zvieratko ich vie ukludnit, zabavit, od utleho veku sa ucia laske k zvieratam... nehovoriac o tom ze pritomnost zviera podporuje imunitu dietata kedze dieta je vystavene prirodzenym alergenom. deti ktore vyrastaju bez zvierata su podla mna o strasne vela ochudobnene...
len zial, neviem ze ci mate dobry timing. jednak ten psik je stena, a bude dost potrebovat ucit ze co a ako... co sa tyka hygieny, navykov... a aj starostlivosti... a aj spravania... v case ked sa vam narodi babo ten pes bude stale stena, v podstate prvy rok - dva to bude este pubertak... co zavana tym ze bude treba venovat mu vela casu, energie... neber to tak, ze je to vzrastom maly pes, tak je to jednoduchsie... mozno je jednoduchsia len manipulacia, menej zozerie. ale povahou je to pes, ved yorkie je terier, takze potrebuje pevnu ruku a disciplinu. vela ludi si toto myli a mysli si ze kupim si yorkieho alebo civavu ved to je lahke ich vychovat... ale potom ludia nemaju na nic cas a nervy a vyrastaju z nich frustrovani psi, s ktorymi su problemy.
takze vzhladom na vas timing by som do toho nesla... urcite nie takehoto mladeho psika.
ak chces psika, co si myslim, ze by bolo fajn, sla by som do utulku, alebo nasla by som domaci depozit (rodinneho typu), kde su psiky v docasnej domacej opatere, v kontakte s ludmi v danej rodine. a zobrala by som si takeho psika - majitel depozitu so psikmi travi vela casu, pozna ich povahu a tak nemoze prekvapit ze co sa zo psika vykluje (na rozdiel od situacie ked si beries steniatko - ktore je sice zlate, ale povaha a naturel moze vypalit kadejak..). idealne by bolo aby majitel depoziitu vedel aj o povode psika (napr, ze zomrel mu pan, a pod.. ze vie ze psik nebol v podmienkach kde bol tyrany, aby ste mali istotu ze nemoze mu v hlavke nastat skrat a ublizit dietatu) takyto 2-3 rocny, alebo aj starsi psik je uz povahovo jasny. a tieto psiky vedia byt neskutocne vdacne... steniatko by som si urcite teraz nebrala. aby to neskoncilo tak, ze budete s nim mat problemy, nebudete to zvladat a potom sa rozhodnete ze ho nechcete... pes je vazny zavazok, tak ako aj rozhodnutie mat dieta. a zial velka cast ludi nevidi dostatocne dopredu, a potom vznikaju tie smutne psie osudy...

galassia
1. jan 2013

@zuzik311 ja by som nebrala,az kym ti malicke odrastie,mame yorka a je to strasne zivy psik,hlavne ked je steniatko,vyzaduje stale o´pozornost

katka0905
1. jan 2013

10-tyzdnoveho psika by som k babu nebrala, radsej starsieho. My sme mali 2-rocnu border koliu, ked sa narodila dcerka a zo zaciatku som mala co robit, pes bol strasne aktivny a dieta tiez vyzadovalo moju pozornost, a tiez sme boli v byte, muz prisiel z roboty a hned bral psa na prechadzku namiesto toho, aby mi pomohol s malou... nerobilo to dobrotu... potom sme mali steniatka a pes sa konecne ukludnil... dcerka ma teraz 1,5 roka a stale ju psik ignoruje, nehra sa s nou, ale aspon uz tolko neotravuje mna. Mozno sa raz aj spolu pohraju.

mamavera
1. jan 2013

môjho syna tiež pohrýzol pes, ktorý ho poznal od malička, s ktorým sa hrával, ktorý to neurobil nikdy dovtedy, ani odvtedy. Nikdy sme neprišli na to, čo to spustilo, syn už mal 6 rokov, takže vedel, ako sa k psíkovi správať, psa sme mali vždy, aj jeho jedna a druhá stará mama, jedna dokonca vlčiaka, nikdy sa nič nestalo, až vtedy. Psa by som k maličkému dieťatku nechcela a zvlášť, keď je to prvé dieťatko a malý psík, ktorý nevieš, akú bude mať povahu. U nás to našťastie skončilo len precvaknutou kožou na ruke, šiť to nešili, len scvakli mašličkami, ale jazvy má doteraz a už je dospelý.

mirka1308
1. jan 2013

Dieťa a pes je síce super kombinácia, aj bude dobre ak bude dieťatko vyrastať so psíkom ale si tehotná a keď sa mimčo narodí nebudeš mať na neho čas!! 😖 Viem to podľa seba, ja sama mám 4ročného yorkshiera a to bol havko mužom a mnou vycvičený, nešteká a nie je agresívny, dokonca von môžeme chodiť aj bez vodítka 😵 Ako sa malinký narodil, tak som na svojho havkáča nemala vôbec čas 😒 psík trpel, keď sa chcel hrať tak ja som behala okolo krpca a nakoniec som ho dala mojej mamine. Moc na to mrzelo, lebo je ako moje dalšie dieťa, ale problém bol aj s venčením. Ráno odišiel muž do práce, malý zaspal veľa krát po nočnom buntošení a nemal kto s havkom ísť von. Malé dieťa nemôžeš nechať samé 😔 A ešte otázka: čo ak budeš musieť ísť pred pôrodom do nemocnice?, Kto sa bude starať o malé šteniatko?? Ja som mala na neho ako na šteňa veľa času, chodili sme na dlhé prechádzky, keď som ho ako malinkého učila aby nešpinil doma, tak som za deň boal aj 20x vonku, len aby sa to naučil 😕 to zrejme nebudeš mať s tým bruškom chuť behať... 😨 Malinký bude mať za chvílu rok a psík potom pôjde k nám naspäť, aj keď mama si na neho zvykla...no na teraz je mu stále dobre u nej. 😉

luciaq
1. jan 2013

pes a dieta odporucam vrelo. ale uvedom si ,ze si beriete steniatko. to sa musi naucit zakladnym hygienickym navykom a neviem ci to stihne do marca. my sme mali najprv psa az potom decka.takze ked sa mi narodil syn pes mal uz pat rokov a bol nauceny, socializovany, pytal sa, resp. vydrzal.
zvaz si ci nepockate, lebo pochybujem,ze ak na psika budes cez den sama to zvladnes. mal by chodit aspon zo zaciatku kazde tri hodinky vonku aby sa vyvencil, aby ste nemali ocikany cely byt. stenata zvyknu do siestich mesiacov este ciknut aj v byte. tie sikovnejsie sa naucia skor, ale nasa cikala fakt az do siestich v byte a kakala v byte do styroch. bolo to velmi narocne obdobie. dobre si premysli ci budete mat na toto vsetko cas, aby si nebola potom zbytocne nervozna z maleho stenata a starostlivosti o babatko bude to narocne. s tym potom rataj.
ak ti ma kto pomoct so zakladnou starostlivostou aspon zo zaciatku tak potom ti mozem psika v byte len odporucat. nas syn je neskutocny psickar velmi ma rad zvierata

Tu začni písať odpoveď...

Odošli