Dieťa ešte nesedí, ale už sa stavia na nohy

slavkakap
6. jan 2019

Ahojte mamičky. Mám doma 9 mesačne dieťatko ktoré je úplne že úžasné. Stavia sa popri nábytku začína popri ňom chodiť , stvornozkuje ako rýchlik. Ale ešte sa mu nechce samému posadiť. Vôbec by som sa nad tým nezamýšľala ale moji známi čo prichádzajú k nám či rodina mi vždy hovoria : on ešte nesedí ?a to by mal! A začnú ho nasilu dávať do sedu. Alebo on ešte nerobí tapusky ani pa pa ? to by uz mal ! A samozrejme začnú s ním to nacvičovať. Pýtam sa či aj vy máte takúto skúsenosť. Alebo mám ho to niejako ucit? Ďakujem pekne

zuzuliennka1
14. jan 2019

@misinka0611 presne tak, čo že pomalšie, aspoň spevnejú svaly, mne to aj mamina vraví - nech štvornožkuje teraz čo najdlhšie (už keď sa to konečne naučil), nech poriadne spevnie, totiž aj ja aj manžel sme dosť vysokí, takže je veľký predpoklad, že aj syn bude mať v dospelosti minim. 190cm, takže nech poriadne posiluje, postaví sa neskôr, keď budú svaly dosť pevné.. načo sa ponáhľať 😊

misinka0611
14. jan 2019

@zuzuliennka1 Tak tak 🙂 Ja ked som videla známej dcéru ako ju dávali sadat ked to nevedela, nebol to príjem pohľad. Dieta sa triaslo ako huspenina.. 😪 Čím dlhšie budú nejaky úkon robit tym lepšie pre nich. Ja som nikdy nepotrebovala aby mi v 6m. sedel a do 1 roka chodil 🙂 Načo každé dieta ma svoje tempo a najviac pomôžeme ked nebudeme robit nič. A žiadna mama to nepotrebuje, to len okolie straší a vyžaduje niečo.

Ano su vynimky ked dieta potrebuje pomoc, no to posúdi uz človek kt. to študoval.

zuzuliennka1
15. jan 2019

@misinka0611 presne - najviac pomôžeme, keď im pomáhať nebudeme, stačí motivovať, a odchýlky odhalí lekár a najlepšie posúdia na rehabilitačnom, ale určite sa deti nemajú “učiť” sedieť, chodiť, predčasne posádzať, chodítka ani nič podobné - naučia sa to samé 😊😊👍🏼 a navyše - vo vývoji neexistuje že “neskoro”, každé má vlastné tempo, sú len predpoklady a medzníky, ale nie že “ako 6m. musí sedieť”, všade uvádzajú: “posadí sa väčšinou medzi tým a tým mesiacom”, ale aj kúsok dopredu a aj neskôr je v poriadku 😊😊