Dieťa mi po dovolenke nechce spať samo.

werrca11
30. aug 2019

Dobry.Mate skusenosti stym ze dieta spalo v svojej izbe v svojej posteli a po spolocnej dovolenke kde mala spavala snami v izbe sa vsetko zmenilo a nechce vobec spavat v svojej izbe?Odrazu nechce byt sama.Tma a to ze je sama je jej kamen urazo.Viete mi niekto poradit co spravit aby zas spavala sama?Pred dovolenkou to bolo tak ze sme ju ulozili mlieko pusu dobru noc zavreli sa dvere a spala v tme teraz musia byt zaluzie odostrete,svetlo zaznute a obaja rodicia a aj ked sa ju uz podari uspat na kazdy zvuk je hned hore.Ja aj manzel sme uz unaveny.Spat v jednej posteli vsetcia je katastrofa a hlavne ma svoju izbu a svoju postel.Poradte mi ak stym ma niekto z vas skusenost.Dakujem

petamada
30. aug 2019

neviem ake velke dietatko, ael daj mu cas..taky tyzden a prejde ju to..a ked chce svetlo nechaj, potom zhasni, moja tak zaspavala asi do 6 rokov, tma ani nahodou..teraz ma 9 a prosim ju obcas aby som mnou spala 🙂) ale ako babatko nechcela s nami, len vo svojej detskej, ale po dovolenke, nemocnici a pod..vzdy po navrate par dni chcela byt este s nami,

werrca11
autor
30. aug 2019

@petamada Ma 2,5 a uz to trva mesiac aj ja som si myslela ze to len zmenou a bude to v poriadku po chvilke.Cela rodina nevyspata🤷‍♀️Uz neviem co robit.Nemala problem s tmou uz ma to mi nevadi ale ona vobec nechce byt odrazu sama.Chce stale spat snami a ako nahla spi postavim sa ze budem kukat este s manzelom telku alebo nieco zase rev.Ona nam udava kedy mame spat.Ma uplne katastrofalny spanok po tej dovolenke

domculik
30. aug 2019

@werrca11 no presne toto sa stalo po dovolenke aj nam, tiez to pripisujem zmene prostredia. spavali sme potom ca 1,5 roka s malym, pricom uspavanie niekekdy trvalo aj 2 hodiny, takze bol to zaberak. Ked mal vyse 3 rokov tak sme sa akurat prestahovali a vysvetlili ze ma krasnu novu izbicku a ze tam bude spinkat ako velkac, dali sme mu tam pekne svetielko a zvykol si rychlo. drzim palce 🙂

werrca11
autor
30. aug 2019

@domculik ty kookooos len nie rok a pol😂😂ja neviem si uz dalsi tyzden predstavit ako sme minuly rok kupili tento byt tak sa naucila v izbe spat sama hned od prvej noci ako vas maly🙂A teraz mame doma peklo co sa spanku tyka.Ona robi take cirkusy uplne strasne je unavena a nie a nie spat tak si k nej lahneme presne ako hovoris aj dve hodiny to trva a ked zaspi ja sa nemozem ani len na wc postavit v sekunde hore😣😣😣

petamada
30. aug 2019

@werrca11 skus jej do detskej nieco pekne dat, po com tuzi, podla mna by to zabralo. ze ju to bude strazit v noci, a bude mat pekne snicky..drzim palec

werrca11
autor
30. aug 2019

@domculik a ked sa nam podari ju uspat a aj zaspi a aj ja sa presunem do izby do dvoch hodin je hore a pri nas...Ked bola babo nemali sme taky pocit ze mame doma kojenca ako teraz ked je 2,5 rocna😣

werrca11
autor
30. aug 2019

@petamada dakujem ma prenadhernu detsku izbu toto by urcite nepomohlo ona tam proste nechce spat a mozem sa aj na mihalnice postavit ani v nasej spalni nechce bez nas sama spat

vespertine
30. aug 2019

Deti sa menia, toto je taky vek. Tiež mi deti nejaký čas zaspavali samé, a zhruba od toho 1,5 - 2 rokov sa to zmenilo. Pri prvorodenej som to pripisovala sťahovaniu, ale druhorodeny tiež v tomto veku začal vyžadovať našu spoločnosť.

werrca11
autor
30. aug 2019

@vespertine no v nasom pripade je to naozaj tou dovolenkou lebo dovtedy bolo vsetko ok a celu dovolenku bola snami v izbe a odvtedy chce byt stale len snami

sandri
30. aug 2019

Ahoj, zalezi aj na tom, ci mate aj ine deti. Totiz, u nas pomohla len tvrdost a nekompromisnost. Mame to po kazdej dovolenke - najprv starsi, teraz mladsi. Lenze ked to robil starsi a ja som mala doma babatko, skoncilo to tak, ze s nim spaval rok manzel v detskej, lebo sme si nemohli dovolit v noci sceny na cely byt pri babatku. Starsi z toho vyrastol ako 5 rocny. Mladsi to skusa tiez, ale nepovolime. Idem v noci k nemu, poviem mu, ze ma svoju postielku a my mame svoju... Ak nastane hysak, starsi syn ide k nam do postele a mladsi zostane v detskej sam. Cize revom nic nedosiahne. Ak chcete opat spavat sami, nezostava ti ine, len nepovolit. Dat do postele, vratit sa k starym ritualom a nechat plakat, ak treba. Dieta s vami cvici len tolko, kolko mu dovolite. Ak sa v noci zobudi, prist, pohladkat, uistit ho, ze ste vedla a odist. Priprav sa, ze to taky tyzden potrva.

werrca11
autor
30. aug 2019

@sandri dikicko tak ja to teda zas zacnem skusat😂Ona bola taka uzasna co sa spanku tyka boze keby som to vedela pred dovolenkou ani nanu nejdem...ze takuto katastrofu budeme mat doma...no budeme bojovat.Takto to dalej nejde vsetcia sme nevyspaty a obaja chodime aj do prace🥴Snad sa to zmeni zas naspäť🥴

werrca11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
werrca11
autor
30. aug 2019

@sandri a mame len jednu dceru🙂

domculik
30. aug 2019

@werrca11 no presne, my sme tiez chodili obaja do prace a bol to zaberak. ano, podla mna ti dobre pise @sandri, my sme tiez na to sli tym ritualom, pomohlo nam to stahovanie a povedali sme si ze takto to uz dalej nejde takze treba nastavit pravidla a striktne sa ich drzat. uistit, postiskat, nechat svetielko pripadne, ale nech ma kazdy svoje miesto.

zlatica99
30. aug 2019

@werrca11 treba v tom len vytrvať a nechávať ju spať samu. Lebo keď povolíte a budete ju mať u seba, tak si nikdy zase nezvykne spať sama v izbičke. Treba ju nechcať a myslím si, že po čase si zase zvykne a bude v poriadku spať aj sama

0hena0
30. aug 2019

@werrca11 nieco zaujimave do detskej izby

2helka20
30. aug 2019

@werrca11 nám ro presne začal robiť syn po dovolenke - tiež má svoju izbičku so svojiu postieľkou hneď pri našej spálni. Ale tým, že mame este aj malú dcérku som nastavila tvrdé pravidlá od začiatku - nespal s nami, ale vždy som piišla, postískala, pomojkala a vysvetlila že musí spinkať sám vo svojej postieľke, my s ockom vo svojej a bábo tiež vo svojej. Trvalo to tri dni ale dal sa ukecať 😊 On totiž takto bojkotoval aj obedný spánok 😊