Dieťa nechce byť v kočíku a ani v aute. Čo máme robiť?

paulinka_s
14. nov 2011

Naše prechádzky su vždy iba v klokanke ale ta je iba do 11 kg a to nám vela nechýba a teraz v zime ju už ani do tej klokanky nemôžem dostať,už obliekanie je pre nu des a nie ešte ju natlačiť do klokanky.A na návštevu?Bohužial,revy v aute a pod.Takže vačšinou na rukách,alebo musíme sedieť doma...

megi1989
14. nov 2011

Našej sa tiež nie vždy páči v kočíku, alebo autosedačke, ale väčšinou keď sa jej niečo nepáči, bude to preto, že je unavená. Pár minút ju počúvame, ale raz-dva sa upokojí a zaspí - inak mi zaspáva výlučne pri TV alebo hudbe. Proste hluk jej robí dobre. V tichej izbe by nezaspala ani za svet - takže tú hudbu by som určite vyskúšala 🙂

anjelicek26
14. nov 2011

Je neviem, tak ju nechaj revat, ako jasne, ked si ju naucila, ze ju okamzite vyberies - no na rukach je lepsie. 10 kilove dieta v klokanke je zahul na chrbticu, prepac ale robit takto zo seba otroka. Kocik, priputat, ide sa. Nech vrieska. No, ze nechce - ale ako vravis, takto budete sediet len a len doma. Casom sa to predsa naucit musi, v aute sa prepravujete urcite tiez casto, aj bude este dlhsie potrebovat kocik.

Nenechaj si skakat po hlave, co ti poviem 😖 Ja Maxovi vzdy dam nejake ryzove vafle, oblubenu knizku, tym sa zabavi. Viem, ze to chce "gule" nereagovat na pohlady ludi, ale po par dnoch pochopi, ze nema na vyber. Vydrz!

katy1979
14. nov 2011

no hlavne vsetko raz prejde. klokanku treba darovat svojmu nepriatelovi a existuje kopa ergonomickych nosicov v roznych cenovych kategoriach unesies v tom ovela vacsie vahove kategorie a usetris si aj svoj chrbat. teraz v zime sa na to pouzivaju bud nieco ako teply obal ci fusak ci ako to mam nazvat popr. sa da upravit zimna bunda aby ste sa zapli obe do jednej bundy. ale predavaju sa aj bundy na nosenie.
nepises kolko ma mesiacov. ale mozem ti povedat aspon za nasho vreskluna. do roka to bol des rev pri kazdej jazde autom a teraz je to uz ovela lepsie. byva este mrzuty ale vreskot sme uz davno nemali ak zacne vymyslat zacnem mu spievat to zabera aspon u nas aj ked nie vzdy.
Sediet doma nemusis vobec pri takomto dietati a to mam obidve deti antikocikove. s prvym sme este byvali v ba takze sme boli pernamentne vonku a ked behal behal po vlastnych. ak este nechodite mozno zoberie kocik na milost prave ked zacne chodit.
tento druhý skriatok ho na milost nezobral. aj ked sa v nom vozi teda obcas

zitaje
14. nov 2011

Rozhodne odporucam zadovazit si namiesto klokanky nejaky vhodny nosic, je ich na trhu plno (ergo, manduca, liliputi) alebo satku, usetris si vela nervov a bude vam obom neporovnatelne pohodlnejsie 😉 . Nosit sa da dlhooo, len to chce dobre nositko. A pripadne kapsu na dieta, alebo vsadku do svojej bundy, aby si si dieta nemusela davat do nocica take naobliekane. Pozri nosicske temy tu na koni.
Su mamicky, ktore kocik vobec nepouzivaju - da sa existovat aj bez neho a priotm chodit kam len chces.
S autom moc neporadim, u nas dlho fungoval cumel, ale tiez to bol vzdy des...

jarunka111
14. nov 2011

v tom kočíku, či sedačke sa jej nepáči asi pre niečo - nemá dobrý výhľad, nudí sa, bojí sa..... naučiť dieťa na ruky sa nedá, je jej tak dobre, je v bezpečí a cíti istotu, tak ju o ňu neoberaj a skús ju zaujať či obľúbenou hračkou alebo hudbou, jedlom, rozprávaním. Možno si ešte poplače, ale verím, že jemným spôsobom dospejete k "úspechu" 🙂

moncicatko19
14. nov 2011

my sme mali toto iste ani kocik ani vajicko v aute.....ale to trvalo iba do 11mesiaca vtedy zacal bezkat za ruku a aj za ten pomocny obojcek na deti pomocka pri prvych krokoch. takze pesooo pesooo a poriadne sa unavill a vecer spal ako drevo.a auto:?to neviem ani ze ho mam cusi tam ako muk sleduje vsetko z okna ,zundre si poprito m a niekedy ked je dobra hudba aj nam zaspieva 😀 ale neviem kolko ma tvoja mesiac.alebo rokov.. 🙂 ale ved si zvykne neboj 😀 😀

sisaha
14. nov 2011

aj my sme plakavali v aute, vyriesila to autosedacka otocena v smere jazdy, pustena hudba s detskymi pesnickami, napr. Detom 2 (teraz si nespomeniem na autorov - (žena a muž), lebo CD je v izbe, kde dcera spi) alebo sme cestovali tak, ze som vystihla poobednajsi spanok a cestu prespala..Casom si samozrejme zvykne..treba mat pevne nervy

andreaka11
14. nov 2011

viem, co prezivas. my byvame v zahranici a ked cestujeme na sr, tak to je 10 hodin placu a vrieskania v aute, zvysok spi. co nam dost pomohlo, tak su to pesnicky, na dlhsie trasy im zapneme video.. a krabica s roznymi hrackami a knizkami + omalovavanky.

ruthke
14. nov 2011

Paulinka, moja dcerka nevydrzi ani v autosedacke ani v kociku ak je prave unavena. Ine deti casto naopak- takto zaspavaju, ona nie. Ked je v kociku alebo v sedacke a chce sa jej spinkat, zaspat nevie, len bude plakat, a rycat na raty. Vynimkou je nosic, v tom spi. Takze na prechazdku ked ma spat jedine v nosici. Inak len cerstvo vyspinkanu.

zuzana581
14. nov 2011

Ahoj. Ja si myslím, že by si nemala byť taká precitlivelá a jednoducho ju do toho kočíka prasknúť, pripútať a tváriť sa, že sa strašne ponáhlaš, lebo musíš niečo vybaviť a nech chvílu sedká. Ja teda neviem, ako staré máš dieťa, ale podla váhy by mohlo mať kolko? Rok? Pol roka? Doteraz ste ju nosili v klokanke a zrazu si zistila, že je už ťažká a chcela by si ju dať do kočíka ale malá už protestuje? Tak nejak to bolo? Pozri, ona si zvykne. Len musí vidieť, že si nepomôže a nejaký čas proste v tom kočíku musí sedieť. Samozrejme, že sú aj deti, čo kočíky neznášajú. Môj malý tiež začína protestovať a velakrát začne plakať akoby ho rezali, že "nestéééééém do kocíííííka ☹((((( ) no tak ho chvílu nechám a poviem mu, že ostane doma, keď si nesadne do kočíka, lebo ja sa teraz velmi ponáhlam. On má ale dva roky preč, tak tomu už aj chápe. Tvoja dcéra pochopí z tvojho chovania a z neoblomnosti, že je to vec, ktorá sa musí. Prajem pevné nervy.

abbey1
14. nov 2011

Vždy mi je neskutočne smutno, keď počuje mamičku ako vraví "Nechaj dieťa vyrevať!" To myslíte vážne, že svoje deťúrence nechávate vyrevať? Deti nevedia vyjadriť svoju nespokojnosť inak ako plačom. My dospelí, už používame iné prostriedky.
Naše dieťa bolo a je nespokojné v kočíku o ceste autom ani nevravím. tak sa večne nosíme, alebo teraz už cupotká pešo. Auto sme vymenili za vlak ( nadlhšie trate), po meste chodíme autobusom a cesty autom eliminujeme na najnutnejšie. Veď maličká bude tak krátku dobu a je taká vytúžená, tak prečo by som ju mala trápiť, keď nemusím. Skúšaj ponúkať kočík, vozte sa nakratšie trate, možno časom niečo zaberie. A ak aj nie, nezúfaj. Čas tak rýchlo letí a na toto všetko budeš časom spomínať s úsmevom, i keď teraz je to občas asi zúfalé. Poznám. Ale nechať dieťa plakať a tak ho naučiť, že zmena nepríde je blbosť.
A reči typu: "Naučili ste si!" fakt milujem. Kto nezažil nepochopí, že sú proste aj iné ako tabuľkové deti. 😉

ivett1
15. nov 2011

Ahoj...aj moje obe deťúrence sa neradi obliekali (hlavne v zime...a aj keď majú už viac rokov, nie je to veru ich obľúbená činnosť)...ešte teraz mi behá mráz po chrbte, keď si na ten náš "obliekací boj" spomeniem...a do kočíka si tiež nechceli sadnúť, ale akosi som ich vždy niečím zaujala a rýchlo rýchlo von ...a tam sa po čase upokojili a sledovali, čo sa deje...tiež sme sa nosili v babyvakoch 🙂 a priznám sa, že ja som ich nosila aj v turistickom nosiči (hlavne keď som niekedy potrebovala voľné ruky...) a ten má teda určite vyššiu nosnosť ako do 10 kg...ale nakoniec, z praktického hľadiska, je asi najlepší ten kočík...teda podľa mňa 🙂 ...čo sa týka jazdy autom, tiež mi sem tam preplakali celú cestu (cca 1 hodinu), keď sme išli k starým rodičom ...aj kratšie, keď sa im niečo nepáčilo...a najhoršie bolo, že začali plakať naraz...(na porazenie...), ale vydržali sme....od tých dvoch rokov je to už normálne a cestu si už dokážu spestriť hraním, spievaním ...ale, tiež nevidím, nič zlé na tom, ak šoféruje ocko, aby si mamička presadla k dieťatku na zadné sedadlo...nemusí ho hneď brať na ruky, ale skôr ho zabaví ...a naozaj, určite si zvykne...netreba sa báť, len treba pevné nervy, lebo tým plačom síce vyjadruje dieťatko svoju nespokojnosť....ale na druhej strane, aj skúša "hranice", pokiaľ mamička, alebo ocinko dovolí 😉

gerlinda
15. nov 2011

ahoj u nas je to podobne- mala v kociku byt nechce, tak chodime na peso. Najhorsie bolo obdobie ked zacinala chodit nechcela byt v kociku ani na rukach ani v Ergu 🙂 Kocik mam ultra lahky a vyzera to fakt strasne ked sa tam zacne metat, cakam kedy sa prekoti a to mame 4kolku, inak ja mam pocit, ze odkedy sa narodila nutim ju tam byt ☹ Tak sa trenujeme a chodime na kratke prechadzky, na ruky ju neberiem, ak uz nevladze urobime si prestavku, snazim sa ju zaujat. Ma 12,5 kg a nosit sa mi ju tiez nechce, ci uz na rukach alebo v nosici, aj ked je ergonomicky tu vahu tam citit. V aute sedim vzdy pri nej a hrame sa ale je to riadna fuska, kazdu chvilu treba vymyslat nieco nove aby sa nenudila. Prajem vela trpezlivosti 😉

tibinka22
15. nov 2011

Pridávam sa k názoru, proste do kočíka a ide sa... Zaujať niečím- moja je síce v kočíku v pohode, ale aj tak ju niekedy musím zaujať- dávam jej kukuričné chrumky, rožok, nejaké hračky mám dole v košíku pod kočiarom a po ceste po jednom vyťahujem, knižku so zvieratkami... Treba vydržať... je to ťažké, ale zvládnete naučí sa....
Aj do auta sadnúť si s ňou vzadu- mať hračky, knižky, spievať jej... držím palce 🙂

mery.maja
15. nov 2011

Uplne suhlasim s odpovedou abbey1-tiez nechapem ako obcas niektore mamicky hovoria nechaj dieta vyplakat-vyrevat ono pochopi to ci ono 😖 nas maly tiez nechcel byvat v kociku plakal,krical,metal sa tak sme si hned ako to bolo mozne zadovazili golfky kde uz pozeral dopredu a odvtedy trable ustupili.bol skratka iba nespokojny ze nic nevidel,v aute tiez plakaval nechcel sa vozit vzdy ked sme niekam sli bolo to s placom ale to po case ustalo...ale urcite sme to neriesili tak ze huč dokedy ta to neprestane bavit.... 🙂 drzim palce aby si co najskor zvykla

tinki
15. nov 2011

Presne tak, súhlasím s mery.maja a abbey1..mamičky, ktoré také čosi nezažili, tak to nevedia pochopiť. Nie všetky deti sú ochotné nechať so sebou robiť, čo si ich mamičky zažiadajú. Moja maličká od malička nechce kočiarik, už ako malé bábätko a to som ju tiež mala nechať "revať"? Trojtýždňové mrňa? Aj moja staršia, hneď ako sa naučila chodiť tak už nebola v kočiari. Nevšímaj si tie typy bezchybných mamičiek. Vydrž to. O chvílu bude chodiť..alebo skús golfku, ale u nás ani tá nezabrala. No a keď sme išli niekde ďalej autom, tak sme to vydržali, alebo mliečko do fľaše, u tej menšej prsník som vybrala a naklonila sa nad autosedačku a zaspala. Niektoré to máme ťažšie. Ale je to len chvíla v ich živote. A vôbec, ešte sa nachodíte na návštevy. 😉 Hlavu hore..

masinka
15. nov 2011

dieta urcite neplace len preto, aby ti liezlo na nervy, ale ma na to nejaky dovod, aj ked si nan zatial este neprisla, tak si prosim ta nenachaj poradit od mamiciek, co dieta nechavaju vyrevat. Zrejme mali dieta co po par dnoch pochopilo, ze nema na vyber.... Moja prva tiez obcas vymyslala v kociku ze chce ist hopa, alebo sa snazila vyvliect z autosedacky, ale to bolo par minut - ked sa nudila alebo bola unavena, ked sme neustupili, pochopila po par minutach .... zato moja prostredna doslova revala v kociku aj v aute - aj po par dnoch (a to sme ju nenechavali vyrevat aby "to pochopila", ale proste obcas sme sa niekam museli dopravit). A z toho revu sa nakoniec obvykle povracala.... az neskor sme zistili ,ze zrejme mala reflux, tak lezanie v kociku, ani sedenie v autosedacke so stlacenym bruskom jej nerobilo dobre. Takze kocik sme upratali do pivnice, kupili sme manducu a z maleho cerika bol hned anjelik 🙂
A nosenie v ergonomickom nosici ma este tu vyhodu, ze v zime nemusis dieta rvat do kombinezy, ale ho das do nosica a oblecies si na vrch manzelovu bundu 😉 Je to prakticke napr. pri nakupoch 😀

angellinka
15. nov 2011

Suhlasim s tinki,tie ktore nemali take deti,to nepochopia.....a nerozumiem mamickam,ktore nechaju deti revat.Ani moh nehccel byt v kociku,neriesila som to,proste som ho tam nedaval,nosili sme sa.Baby hore hlavu,ved ich nebudete nosit naveky.Su super ergo nosice,klokanky zahodit,z toho boli len chrbtica 😉 a fakt milujem reci tohto typu-nechaj ho vyrevat,ono si zvykne.No musi si zvyknut,lebo mu nic ine neostava.To je bohuzial smutne,ale kazdy si aj tak urobi ako mu srdce kaze 😉 Mam dve deti ,kratko po sebe,a vobec som v tom nevidela problem,aby som ich nenosila 🙂 a ako sa hovori-nosene deti su inteligentnejsie 😀 😀 drzim palce!

mandragora22
15. nov 2011

no ja by som chcela vidiet jednu z vas, ako nosi po vonku 1,5-2hodinky dieta v zime v nosici alebo klokane, ked bude -5 alebo aj menej stupnov??? ja som to riesila podobne, ako pise @anjelicek26 kedze najprv som jej tiez vyhovela, nosila som potom aj 30 minut pod jednou pazuchou decko, pod druhou kociar, ako sa hovori, upachtena, slaba, hotova, lebo ona si zmyslela vrieskat vzdy vtedy, ked sme boli najdalej od domu. tak ja, aby som sa nehanbila a len nech decko nereve, som ju nosila. potom som si povedala dost, ved mam len jedno zdravie a tiez som zacala praktizovat to, ze si par krat porevala a asi za tyzden zistila, ze to so mnou aj tak nic nerobi (jasnacka, ze robilo, nervy som mala na dranc, ale vydrzala som) a prestala s vecnym fnukanim v kociari. ale nez som ja blba prisla na to, ze musim ist na tuto vec tvrdo, tak som si poriadne nacuchala aj nervy, aj zdravie - chrbat. teraz uz mame pokoj, uz par mesiacov len chodi a chodi, uz je vacsia, ale keby sa dal vratit cas, tak od zaciatku nastavim medze a naucila by sa. teda ta nasa, to samozrejme neplati na kazde dieta, pisem len o vlastnej skusenosti a o svojom dietati!

zuzin78
15. nov 2011

ahoj, viem ako sa citis. mame to doma a dvojmo 😀 😀 starsia ked bola v kociku, tak plac ako keby ju drali z koze a ked som ju zobrala na ruky tak usmev a spokojna bola. niekedy sme isli ako sirena, prekricala aj poziarnicke auto 😀 😀 😀 😀 , kazdy nas uz poznal a niektore mamicky sa nam vyhybali, nakolko sme budili ich deti. tak sme to riesili, ze sme ju nosili na rukach. ale najvacsi zlom nastl u nas, ked sme kupili peg perego ariu, ten kocik zboznovala . potom plac presiel, ale tp bolo az v roku. 😉 . mldsia najprv mala rada kocik, ale teraz ked uz ma ako taky rozumcek, tak na ruky, a kocik to je jej uhlavny nepriatel. tak potom idem z prechadzky ako opica, v jednej ruke drzim mladsiuza ruku drzim starsiu, a nejako este k tomu tlacim kocik.
😀 😀 ma to jednu vyhodu, mam super svaly na rukach 😀
a take ze necham ta vyplakat a zvyknes si, u nas neplatia. ako by som mohla nechat plakat take male babatko?
su deticky na ktore to plati, ale na moje nie.
nastastie v aute vydrzia, su to take male cestovatelky, uz sme boli aj pri mori a obe to zvladli na jednotku .

drzim palce .

beton
15. nov 2011

nosenie je najlepsi sposob, kocik a auto su vydobytky modernej doby, ktore len narusaju puto matky a dietata. Klokanku vyhodit., lebo si dokalicis dieta. Kup si kvalitny ergonosic (manduca, ergo, liliputi, patapum) alebo satku. v ergonosicoch mozes nosit do 25 kg a mas po probleme. My sme sa nikdy obmedzovat detskymi naladami nemuseli, pretoze v nosicoch sa to da vzdy zvladnut....od restiky az po vysokohorsku turu. alebo pisat na MK ako napr. teraz vsetkymi desiatimi 🙂

lucik85
15. nov 2011

my sme si tiez uzili odmietanie kocika aj autosedacky ..niesom zastanca vyplakania dietata ale jednoducho nemozem predsa sediet doma len preto ze sa dietatu nepaci byt v aute alebo kociku a nosit dieta v klokanke alebo nosici 1-2 hod po vonku ?tak mam len jeden chrbat 🙂 ...takze sme si absolvovali 2-3 jazdy s placom a pochopil ze inak to nepojde a pekne si zvykol.. a uz sa rad vozi aj v aute aj v kociku

halienka
15. nov 2011

aj my sme mali chvíľu obdobie, že sa malej nepáčilo v kočíku, neviem koľko má tvoja malá, no my sme to vyriešili tak, že sme kúpili takú tú trojkolku, čo ju môžeš ty tlačiť a malá v nej sedí v takom operadielku okolo celého trupu, čiže nevypadne. Neviem ale či by sa to dalo použiť teraz v zime, možno ak už aj chodí, tak chvíľu chodiť, chvíľu previesť v trojkolke, nie dlho, aby malej nebolo tam moc chladno, no a asi viac naobliekať. Kým ešte nie je sneh, tak sa to dá použiť a moju malú to teda omnoho viac bavilo ako v kočíku. 🙂

katka3012
16. nov 2011

😕 juj,tak nasej malej sa tak lubi v aute,ze ta by sa vyvazala jajaaaj 🙂 Prepac,ale ako si si ju naucila,tak ju mas 😕 nechaj ju trochu poplakat,ved to sa neda stale ju nosit v klokanke

kamilka22
16. nov 2011

No s autom Ti nepomozem, to treba ten vresk vydrzat. Moj syn tiez nenavidel kocik /mimochodom dodnes, takze na take, ze z toho vyrastie sa nespoliehaj/. Klokanka je na houby, strasne z toho bolia plecia a celkovo chrbtica. My sme pouzivali nosic Ergo /alebo manduca/, skvela investicia, necitis absolutne vahu dietatka, lahke vkladanie a prechadzky si konecne uzijes aj ty.

estterka
16. nov 2011

aj mne smutno z niektorych odpovedi..srdce mi trha,ked moje dieta place a nei,ze supnut do kocika a ist s vrestiacim dietatom-to potom co ma z tej prechadzky???

ked zacala byt nespokojna v kociku,zacali sme nosit,najprv v elastickej satke,potom pevnej a v manduce. teraz to kombinujeme,uz sa jej paci aj v kociku celkom. klokanka je zataz na chrbat,ergonomicky nosic a satka su uplne v pohode,mame cez 12 kil a vobec nemam problem nosit.

nosili sme aj pri nula stupnoch,ked sme boli doma v zime-pre nas je to obrovska zima,lebo zijeme na kanaroch. a nic sa nestalo. da sa dietatko naobliekat,su ochranne kapsy,ja som si cez nu zapinala vetrovku. poznam vela mamiciek,co nosili celu minulu zimu. dieta praveze dycha teplejsi vzduch,ako ked je v kociku.a berie si teplo od matky.

v aute,zo zaciatku to bolo tiez dost stresujuce,ale my sme zakazdym ked sa rozplakala zastali,nakojila som ju a isli dalej,ked zacala zas po chvilke plakat,zopakovali sme. teraz sa uz da zabavit v aute,ak nie,stojime bez problemov.

dieta nie je stroj. ktore sa narodi naucene splnat predpoklady rodicov.

rolak
16. nov 2011

netuším,aké staré dieťa máš, my sme mali obdobie bez kočíka okolo 5 mesiaca, treba vyskúšať nejakú zábavku v kočíku, hračky, maškrty, počítanie stromov, spievanie, hocičo..... v aute vo vajíčku bol úplný des, ešte v 5.mesiaci sme ho vymenili za normálnu autosedačku a bolo to lepšie,ale zas sa to pokazilo... nesmie byť pripútaná,okamžite sa vyzlieka z popruhov, vždy máme poruke milión dvesto hračiek,DVDprehrávač neuznáva, matka je najlepšia zábavka, takže spievam, hrám divadlo, napodobňujem zvieratká,hrám s nimi všelijaké scénky, skáču hore dole po aute a pod. nám pomáha dosť spievanie. ale aj tak sa stane že reve tak,že dogrcá celú autosedačku... tak ak to už hrozí, tak zastavíme, vyberieme ju, pohráme sa a ide sa ďalej. na moju dccéru nemá vyplakanie žiaden pedagogický účinok, iba vyprázdňovací, proste sa dogrcá,prípadne ogrcá aj mňa .... ak reve,treba zmeniť situáciu, niečím ju zaujať, hoci aj niečím bláznivým, ja šupnem tatovi na hlavu hračku a už je po plači...ak máš väčšie dieťa,tak podľa mňa môžeš aj teraz použiť tú trojkolku namiesto kočíka

jaaty
16. nov 2011

Možno slovíčko "nechať vyrevať" znie príliš kruto, takže sa tu nájdu mamičky, ktoré sú pobúrené....
Plne však súhlasím s tým, že ju to treba naučiť a ja za cenu plaču. Veď neplače, pretože jej niečo je, proste sa len jeduje, že nechce byť v kočíku- na rukách je to predsa lepšie 😀
@ abbey1 neverím, že tvoje deti nikdy neplakali, resp. si hneď robila všetko preto, aby plakať prestali. To tiež, podľa mňa, nie je OK. detičky sa od malinkata učia, čo môžu, čo im prejde a čo nie. ...a keď ich naučíme pri každom zamrnkaní hneď vychádzať v ústrety, bude mať problémy neskôr - napr.v škôlke....
@paulinka_s, ja by som ju do toho kočíka určite dávala. Zo začiatku na 10-15 minút- potom by som sa vrátila domov (ak by plač neustal) a čas by som postupne predlžovala. Myslím, že za max. týždeň je po plači 😉

vavrenka
16. nov 2011

klokanka je nezdrava. skus ergonomicky nosic - ergo, manducu, bobu. nasa mala odmietla kocik, tak ju nosim v nosici, aj teraz v zime. mam taku specialnu kapsu aj nosicsku budnu - dam ju do nosica, na to nahodim bundu/kapsu a ideme von. skus sa popytam v teme - v cem nosite sva miminka, tam ti viacere baby, co iba nosia poradia (nepouzivaju kocik)
a k vetam - ako si si ju naucila, tak ju mas... nechaj ju poplakat - to ani nevnimaj. ludia su neinformovani a mnohi nechapu detsku psychiku. a je super, ze sa pytas a hladas riesenie 😉

kukucg
16. nov 2011

@paulinka_s Aj my sme to tak mali, neboj sa casom to prejde, len vydrz, tiez sme sa nosili v satke potom zacal maly chodit, ked uz behal bolo to lepsie, a potom uz aj v kociku obsedel, aj ked nie dlho, potom som ho vozila v trojkolke.. v aute to bolo horsie, no sedela som pri nom vzadu, hrali sme sa a neviem co vsetko.. a hlavne sme sa dlhsie trasy snazili ist v noci aby to prespal.. Teraz zvladne aj 6 hodinovu cestu v aute, aj ked nespi, a netreba sa mu ani venovat nejak...