Dieťa nedokáže po prebudení sa v noci opäť zaspať

ericka11
12. apr 2013

Vedeli by ste mi niektorá poradiť? Mám 2r-5mes syna. Je veľmi aktívny, živý . Stáva sa nám, že sa po niekoľkohodinovom nočnom spánku preberie a potom nedokážem opäť zaspať. len sa v posteli mrví, otáča... prechádza to do nervozity občas sa stáva, že sa rozplače... Najradšej by sa hral alebo pozeral rozprávky... máte niektorá takéto skúsenosti? Ako si s tým poradiť?

soldi
12. apr 2013

@ericka11 ahoj, ano, obcas sa to stava aj u nas. hlavne v poslednej dobe.
niekedy pomoze, ked pocujem, ze sa zacina budit, ze rychlo pribehnem a chytim ho za ruku a robim pssst. on sa ukludni a znova zaspi.
pokial sa vsak uplne rozbudi, tak nepomaha nic. minimalne dve hodiny je hore. nechavam ho tam. je v posteli, potme, brble si tam. ked zacne mrncat, tak viem, ze uz zachvilu zaspi.

lenkab1984
12. apr 2013

@ericka11 nasa to robi tiez, zacalo to ked prestala nosit plienku na den. v noci este plienku ma ale aj tak sa budi a pyta cikat v noci a potom spekuluje rozpravky pozerat, alebo chodi zo svojej postele do nasej aj 10krat hore dole a taketo nocne vylety trvaju niekedy aj 3hodiny je to vycerpavajuce, ale tiez si neviem rady. Ak este hned po nocnom cikani dostane flasu mlieka tak vacsinou zaspi ale zas sa zobudi skor rano kvoli cikaniu a uz nezaspi vobec :( a ked nahodou prespi celu noc tak zas nespim lebo kazdu chvilu cakam kedy zacne buntosit 😀

aristka
12. apr 2013

ale si nenapísala,ako ti spí cez deň,lebo od toho sa odvíja nočný spánok

soldi
12. apr 2013

@aristka u nas sa v noci budi, aj ked cez den dobre spi. resp. sa zobudi napr. na bolest zubov. problem je to opatovne zaspanie.

ja to teraz riesim, lebo mi zacal zaspavat aj hodinu a pol, a je to o nervy 😒

aristka
12. apr 2013

@soldi skús mu kúpiť sirup na spánok,kedysi sa volal junior,teraz neviem ako sa volá ,ale určite je niečo takéto na trhu s obsahom sladkého drievka,bylinné,daj mu dočasne nech sa upokojí

ericka11
autor
12. apr 2013

Vidím, že to nie je ojedinelý prípad... 🙂 Popoludní spinkáme dobre... dokonca ho po 2,5 hodinkách spánku budievam lebo by možno spal aj do 17.00 :D . a večer by som ho do postele nedostala ani o 23.00... :( Zaspávame večer spolu a niekedy pomerne dlho... ja sa vyspím pokiaľ on zaspí... 🙂

soldi
12. apr 2013

@aristka ee, tak to riesit nechcem 🙂
on je uplne spokojny, hra sa v postielke, rozprava si a po tej hodine a pol zaspi. bez placu, bez stresu, sam. len sa mi to zda dlho ta hodina a pol 😒