Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dieťa nervózne po odvyknutí od cumlíka? Ako to riešiť?

itus03
13. aug 2011

Nase dieta odhodilo pred tyzdnom dudlik ale ostal strasne nervozny a uplakany som s toho zufala .Poradimi niekto co sa mohlo stat preco ostal taky alebo ako to riesit

hameeda
13. aug 2011

no predpokladam ze to myslis toho dvojrocneho,,bolo treba odhodit cumlik skor,,teraz uz len vydrzat,,,nic ine ti nepomoze,,,, 😉

mamina2711
15. aug 2011

ja to poznam moj syn tak isto bol nervozny ked sme boli vonku stratil cumel to mal vtedy tak rok a pol a odvtedy uz iny nechcel tak si musel zvykat bez neho....nervozny bol asi tak 2 tyzdne,tazko sa mu zaspavalo ale potom si uz v pohode zvykol treba len vydrzat

zirka
15. aug 2011

ja to zatial neriesim, cumel odlozi ked bude chciet, ale sestra na Vianoce vzala synkovi cumel s tym, ze Jezisko doniesol darceky a vzal cumel ( synovec mal 2,5 roka) a syn za dva dni pobalil hracky a chcel cumel spat 😀
doteraz sa s nimi nehra, hoci cumel potom dobrovolne sam odlozil a uz nepytal spat.....povedal, ze sa tak dohodol s Jeziskom.

andula31
15. dec 2012

My sme vyhodili cumel pred týždňom, dcérka má 2,5 roka. Je to momentálne kritické... Cez deň skoro vôbec odvtedy nespí, v noci strašne neskoro - dnes zalomila 0:15.. 😝 Vôbec cumel nepýta, spolu sme ho vyhodili a dohodli sa, že už je na to veľká, ale vidím na nej, že jej veľmi chýba. Cez deň je nervózna a podráždená. Po týždni začínam zvažovať, či som urobila dobre.

ruzickaruzova
16. dec 2012

by ma zaujímalo či to zadavatelka od augusta vyriešila a ako dlho pokračovala nervozita. ja neporadím, ja sa na to ešte len odhodlávam. moje dieťa vie že cez den cumel do pusy dať nemôže aj keby neviem čo. minule sa nám stalo že sa vyzula, dala dole ponožky, zakryla sa vo svojej postielke a dala dudu. ked som prišla za nou že čo to robí tak povedala - mám dudu, hajám. lebo vie že duda je iba ked spí 😠 netušíme či by vedela bez nej zaspať-určite ano ale vždy ho velmi chce a ked sa aj snažíme jej ho nedať tak je to to hlavne čo potrebuje do postele. netušíme ako jej ho odhovoríme....

ladysparky
11. jan 2013

je to 5 dni, co je mala bez dudla..
povodny plan bol tiez vymenit dudu za vianocne darceky, pripravovali sme ju na to, vedela o co ide, ale zostala dost nervozna. navyse na vianoce sme na vecer isli spat k svokrovcom, tak sme to zrusili a dudu sme jej nechali.
pred spominanymi 5 dnami som si vsimla ze je dudel dost natrhnuty.. zaspala s nim. o pol noci sa ale zobudila a nasla "pokazeny" dudel - manzel odtrhol koniec... plakala chudiatko moje, plakala som s nou ale do 10 min zaspala. unavou samozrejme. cez den sa s nim hrala, zubami ho drzala, na prsteho nosila 😀 no a vecer pred spanim sme ho zacali hladat ale nenasli sme ho! takze sme zaspavali s placom, ze nie ze je pokazeny, ale ze nevieme kde je, ved sme ho spolu hladali.. tymto vecerom place za dudlom skoncili. vypyta ho, ale uspokoji sa s odpovedou, ze sme ho stratili.
sama som prekvapena ako rychlo si zvykla byt bez neho. zaspava omnoho rychlejsie (kym ho mala, tocila ho v ustach, vypluvala, pozerala ako svieti) a navyse ma teraz potrebu viac pit aj ked z dudlovej flase - aj sa upokoji, aj sa napije. no uz teraz viem, ze ked ju budem oducat od flase, zvladne to lavou zadnou 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli