Dieťa sa nechce nosiť na rukách

rhine1701
8. dec 2022

Moja mala má skoro tri mesiace a vôbec sa nechce nosiť na rukách. Mali ste to tiež tak? Je to v poriadku?

pribinak
8. dec 2022

@rhine1701 je, ale závisí aj od polohy v akej bábätko drzis

Môj sa chcel nosiť len “na tigríka” teda bruškom na ruke

thereisabear
8. dec 2022

Môj mal tiež od narodenia iba jednu polohu, v ktorej chcel byť, treba skúšať. A držať správne, aby bolo bábätku príjemne.

rhine1701
autor
8. dec 2022

@thereisabear ona práve vôbec nechce, jediná poloha kedy je o mna opretá chrbtom a hlavou a podopieram jej zadok dlaňou a druhou rukou pod pazuchami. Inak nosiť nechce

aylinn
8. dec 2022

@rhine1701 môj sa tiež nechcel iba keď mal koliky tak vydržal sa hojdať pod digestorom na rukách , ani v nosiči nechcel byť , a vydržalo mu to doteraz , chvalabohu 😄

wokokoza
8. dec 2022

@rhine1701 asi sa chce pozerať a keď inak držíš, tak to nie je komfortné 🙂 Z toho si nič nerob, nie všetky detičky chcú a potrebujú byť každú chvíľu na rukách.

pribinak
8. dec 2022

Ale veď potom má svoju polohu ktorá jej vyhovuje. Chce pozerať pred seba

rhine1701
autor
8. dec 2022

@wokokoza jasne no, človek by sa ale rad pomazlil 😃 no budem musieť počkať kým bude väčšia

thereisabear
8. dec 2022

@rhine1701 môj tiež iba takto bol ako bábätko.

selest
8. dec 2022

Moj starsi mal tiez len jednu polohu na rukach, bruskom ku mne a hlavou na mojom pleci. Ak sme ho chceli vziat inak isiel vyskocit z ruk. To mal od narodenia, nenosili sme ho ako sa babatko nosi v perinke, nedalo sa. Mal reflux tak asi v tej polohe mu bolo fajn.

miriam1993
7. apr 2023

@rhine1701 ako to dopadlo? Moja malá to isté 😂