Dieťa sa v noci budí každé dve hodiny. Poradíte?

stanislavka81
19. nov 2014

Ahojte doteraz sme s tým problém nemali. Do štyroch mesiacov pekne spinkala a budila ma raz za noc na papanie, nanajvýš dvakrát. Ale teraz je to hrozné. Budí ma každé dve hodiny. Kojím ju ale začala som jej večer pred spaním dávať kašičku aby dlhšie spinkala ale nepomohlo. Neviem čo sa s ňou deje Zúbky jej ešte nejdú.

danula.ch
19. nov 2014

uz to mozu byt veselo aj zubky, zvyknu boliet este pred tym, ako sa ukazu. nezacala aj menej papat, neslinta a nezuzle si ruky? zozen si nejaky gelik na ukludnenie dasienok, alebo olej z klincekov, aloe vera....moznosti je viac, potri jej pred spankom dasna a aj v priebehu noci ak sa bude casto budit. ak uvidis rozdiel, su to zubky. ak ste prave absolvovali ockovanie, moze to byt zial aj tym, ale do tychto vod nechcem velmi nacierat 😉

xfenix
19. nov 2014

kludne to mozu byt i zuby.Nasmu prvemu sa objavili v styroch mesiacoch prve dva zuby a potom uz to slo. a take vtipne spravanie v noci pokracovalo skoro takmer kazdu noc az do veku jeden rok aj nieco 🙂

marcelatje
19. nov 2014

Na tom že sa dieťatko začne budiť viac krát nie je nič nezvyčajné. Kašičky sú skôr reklamný ťah. Bábätko do postele, prsník na požiadanie a máš vystaráno 😉

tina1988
19. nov 2014

My sme na tom tak isto. Ale on spaval do 6 mesiacov ukazkovo. Ale teraz je to strasne. Je hore kazdu hodinku. Nad ranom vydrzi spat aj 2 hodiny. Kojime sa stale a davame kasiku pred spanim ale nepomaha. Vsetci nam tvrdia ze su to asi zuby, ale po zubkoch ani stopy 🙂 a uz to takto u nas trva mesiac .....

miku1
19. nov 2014

Asi ťa nepoteším, ale moje boli také isté. Do cca 4 mesiaca pekne spali, potom si uvedomili, aké super to je, keď pijú mliečko aj v noci a hlavne keď si môžu "podudlať" prsník, a kým som ich v 17 mesiaci neprestala kojiť, tak som nevedela, čo je to sa v kľude vyspať aspoň 2 hodiny v kuse. Boli schopné sa budiť aj 10x za noc, aj viac, a ku koncu už boli takmer nonstop na prsníku, inak nespali.

evittam
19. nov 2014

@stanislava81 Tak neviem či poteším alebo nie. Neviem koľko má tvoje malé, ale moja má 11 mesiacov a práve, že od 4.mesiaca spí ako dudek celú noc - od cca 7-8 večer do 6-7 rána, niekedy sa v noci trošku preberie-zamrnčí a dostane trošku čajíku a spinká ďalej, kojená do 10.mesiaca a syn bol taký istý. Je tu dosť tém o tomto možno "probléme"....Neviem a ani si nechcem predstavovať, že mi nespí celú noc - myslím si že to nie je normálne......

siska53
19. nov 2014

Mnohym pomaha,ak babo spi pri nich,cize sa vlastne ani nebudis,podvedome vytiahnes prsnik. Ja som to tak riesila,ked mala bola soplikova alebo po ockovani,lebo vtedy sa zvykla v noci budit. Teraz uz nedojcim,ale vzdy,ked je chora (soplik),tak prve dni je v mojek posteli,lebo zvykne plakat a jednoducjsie je pohladkat mi ju,akoby sa mala prebrat a postavit v postielke a ja by som musela vstavat a tisit.

A mozu sa aj zubky pripravovat..my sme si ich bud odteplotovali,alebo odsoplikovali,plus bola dost mrzuta (a to jej vysiel prvy zub az v roku.) a este nas cakaju posledne 4stolicky..to tiez bude "zabava".

puledrina
19. nov 2014

my sme mali ten isty problem, najprv spaval ukazkovo, potom sa zacal budit kazde 2 hodky, neskor okolo roka uz kazdu hodinu a menej a po roku uz som mala pocit, ze bol hore vkuse a chcel dudkat didiku. najprv som si ho brala ku sebe, potom som ho uz nechaval medzi nami a nakoniec som didiku obmedzila na 2x za noc. dlho som to sice odkladala, lebo som sa bala toho cirkusu co bude robit, ale na moje pocudovanie to zobral celkom dobre, ked sa zobudil pohladkala som ho, pritisla ho k sebe a on zabuval, plackal asi len 2-3krat. Didu som dala len okolo pol noci a 5rano a do tyzdna sa nam to tak upravilo, ze sa zobudil len na tieto kojenia. Nakoniec som ho dojcila do 2rokov a 4 mesiacov :D

lydia15
19. nov 2014

ahoj.já mám 9 mesacnu. do 7 mesiacov pohoda a od vtedy každe dve hodiny hore.začali jej íst zuby,už ma 6 a dasienka ma biele,tak se tesime na dalšíe.spi do mnou,lebo v postielke od tedy co ju začali trapit nechce.

martina364
20. nov 2014

moja slecna od narodenia nespi poriadne ..ani v noci ani cez den.. vstava kazde 3hod z velkym placom ☹ su dni ked place skoro celu noc..tak ako dnes ..mam uz hlavu jak melon ☹ ☹ dobre mi teraz padlo ked som napisala 😀

canama
20. nov 2014

Je to uplne normalne a nesuvisi to ani so zubkami ani so "zavislostou" na prsniku. Okolo pol roka zacinaju byt deti uz velmi vnimave a v noci ta mala hlavicka vsetky tie venmy spracovava, preto sa casto budia. My sa tie v noci casto budime, len si to neuvedomujeme, lebo nemame problem sami za minutu-dve znovu zaspat. Babatka ale toto este nevedia. Obycajne sa to zvykne do cca 1 roku este zhorsovat a potom by sa to malo uz len lepsit. Tiez odporucam spolocne spanie v posteli. Je to ovela menej namahave ako vstavat k dietatu, a hlavne, ked ta dieta citi nablizku pravdepodobnost, ze rychlo po prebudeni zaspi je ovela vacsia. Mojej dcere nikedy staci len ked ma chyti za ruku (uisti sa ze som tam) a spi dalej.

adulik76
20. nov 2014

Viem, že ma teraz všetky zatratia, ale môj názor je ten, že dieťa sa má naučiť, že má svoju postieľku na spanie, žiadne nosenie do postele k rodičom. Malý mi toto robil tiež, budil sa každé dve hodiny, potom každú hodinu, zaspal len s fľaškou, keďže som už nekojila, nejak nebolo z čoho. Ale tú fľašu mal len na také upokojenie, raz-dva razy cucol a spal. Tento kolotoč sa opakoval celú noc. A neboli to žiadne zuby, ale zlé spacie návyky. Vygooglila som si knihu "Každé dieťa sa vie naučiť spať" a do troch dní mi začal prespávať celú noc. Už od nejakého augusta mám s tým pokoj, Riško spinká celú noc, večer sa napapá a potom až ráno.
Keďže som musela po materskej rovno nastúpiť do roboty, tie neprespané noci mi fakt dosť vadili, lebo som musela fungovať cez deň v robote, potom ešte aj doma a v noci malý sa budil v jednom kole. A to sa naozaj nedá dlho vydržať.
Základný princíp je v tom, že dieťa sa počas noci niekoľkokrát zobudí, skontroluje si podmienky, za akých zaspávalo a keď niečo chýba tak nasleduje rev. A potom nastupuje mamička, ktorá si ho berie do postele, poprípade mu dá prsník na cumlanie 😖. Toto sa mi ozaj nezdá správne.

ricardo35
20. nov 2014

Bohuzial kojene deti to robia, neda sa nic s tym robit, v postielke ked su placu a to sa uz clovek potom vobec nevyspi, treba len vydrzat a potom si pockat na vhodny moment odstavenia....vtedy zrazu prespia celu noc......

cka
20. nov 2014

Je to uplne normalne, ak dospelaci sa budia kazde 2 hodiny, otocia sa a spia dalej. Deti, ked zaspavaju kojenim, hladaju to, ten pocit, aby zaspali znova tak isto. Ked je kojna, netreba to riesit, az neskor. Moja dcerka 5rocna spala pri nas do 3 rokov, budila sa dlho a mladsia ma uz skoro 3,5 roka a chodi k nam stale budi sa. Starska a,e uz spi ako drevo, chodi iba kvoli zlym snom. Treba vydrzat!

kikuleenka
20. nov 2014

Tiez si myslim, ze to uz kludne moze byt zubami, kym tie potvorky vylezu, vedia pekne potrapit vsetkych zucastnenych 🙂 a potom bude zase chvilu klud a potom kolotoc opat ten isty 🙂 najlepsie je sa s tym vyrovnat, dopriat dietatu to, co potrebuje a snazit sa oddychovat zaroven s nim (tiez som skusala to ci ono, vic-menej iba s tym efektom, ze som sa stresovala a nebolo to k nicomu). Nebude to trvat vecne 🙂

lusytta81
26. nov 2014

aj ja som si myslela, ze aka budem prisna na spanie dietata vo vlastnej postielke...kym som neporodila... 😀 teraz ma 7 mesiacov, ja spavam na posteli v detskej izbe, malu kojim a vacsinu noci prespi pri mne 🙂 niekedy ju vecer po zaspani prelozim do postielky, ale pri prvom prebudeni ju dam naspat ku mne, dida von a tak sa prisosne kedy chce...uvidime ako sa bude oducat, ale vec je taka, ze nemame cumel no a niecim sa musi upokojit, ci? niekedy sa aj naje poriadne, citim ze sa spusti mliecko...a celkom sa takto vyspim 🙂 akurat mozno to bude tym, ze sa nebojim ze ju prilahnem a tak, som zvyknuta sa v noci nemechrit, uz niekolko rokov so mnou spavaju v posteli nase zvery 😀 naozaj asi sa podvolit a vydrzat 🙂