Dieťa si trieska hlavu o stenu

marikap18
23. dec 2013

Uz je to skoro rok, co si moj syn trieska hlavu o stenu, podlahu, dvere. Robi to, ked mu nie je po voli, ked dostane nervy...Snazila som sa napominat, aby to nerobil, potom si ho nevsimala a aj skusala ho za to bit, ale nic nepomaha. Ma 2 roky a zacina ma to uz trapit, kedze jeho udere si silnejsie a bojim sa, ze si ublizi. Co mam robit? Mam uz navstivit psychologa? Ako k nemu pridem?Dakujem za rady...

tinus7
23. dec 2013

ahoj, moj syn bude mat teraz 2 roky a zatial s takymito prejavmi nemam skusenosti aj ked u nas sa uz tiez vzdoruje🙂. Ale ak rozmyslam co by som urobila ja, ak by mi to syn zacal robit, tak asi by som najprv skusila tuto cestu. Prisla by som k nemu a pokojne ale pevne by som mu povedala ze buchat si hlavu o stenu, zem atd je velmi nebezpecne a preto mu to nemozem dovolit. Povedala by som ze ked si bucha hlavu, moze si ublizit a ze JA sa o neho vtedy velmi bojim. Ak by neprestal sam po 2-3 vyzvaniach, tak by som mu v tom jednoducho fyzicky zabranila. Ale urcite by som bola stale pri nom a neodchadzala by som az kym by tento stav nepresiel. A snazila by som sa mu navrhnut inu formu "ventilovania sa", teraz ma nic nenapada, ale ja neviem napr: mu vybrat nejaky jeden vankus do ktoreho moze kopat, alebo udierat vzdy ked sa hneva alebo je z niecoho frustrovany. Vymysliet nejaky iny sposob ako buchanie hlavy, kedze to by pre mna osobne bolo neprijatelne. Kedze som to neskusila, neviem ci by to fungovalo, ale takto nejako by som to skusila ja ak sa to u nas prejavi. Drzim palce

luba28
23. dec 2013

@marikap18 nas tiez ked mal nervy tak sice netrieskal s hlavou,ale hadzal vsetko co mu prislo pod ruky,....ja som ho vtedy dala do ohradky a neriesila som,ze co bude robit,....potom ho to preslo,............ a uz to ani nerobi,lebo vie co bude nasledovat,...ty tiez vymysli nejaky trest zato a on si uvedomi,ze ked to urobi tak co ho caka .....a on prestane.... 🙂

poly2406
23. dec 2013

Ahoj marikap18.
My máme ten istý problém, ibaže malý zatiaľ búcha hlavou len do zeme - ešte neprišiel na to, že sa to dá aj inde...má 19 mesiacov, trvá to približne od 11 mes.
Ja v tej chvíli chytím jeho hlavu, aby si neublížil, pomaly mu ju položím na zem a on prestane - samozrejme som pri ňom. Prekáža mi to, je to zlý zlozvyk takže ťa chápem. Tu ale nepomôže ani bytka ani krik. Len vysvetliť, odviesť pozornosť a spoliehať sa na to, že vzdor skoro ustúpi.
Samozrejme musíš naňho dozerať...
Malý je moje tretie dieťa, prvé dve mi toto nerobili. Spolieham sa na to, že to prejde, ak s ním budem v pokoji komunikovať, bez kriku. Držím Vám palce, nech to skoro zvládnete.
Pekné Vianoce
...a na zasmiatie....mal by Ježiško doniesť drobcom prilbu 😊😊😊

lucinocka
23. dec 2013

moja si rukami tlcie hlavu, obija ju o zem o nabytok.. ale ja dufam ze u nas su to zuby..

magic08
23. dec 2013

moj maly to robi tiez, zacal s tym ked mal priblizne 8 mesiacov, vtedy sa, ked nebolo bo jeho, jednoducho hodil do zadu na zem, ked sedel... mdloby ma obchadzali, zakazdym ked sa to stalo... riesila som to s nasou dr., tak vraj si to nemam vsimat, ze to prejde... no zatial nepreslo a to budeme mat o chvilu rok... a ako vas tak citam, tak asi ani tak rychlo neprejde...
kazdopadne, to isto este raz spomenie na najblizsej poradni a uvidim co mi na to dr povie...

mima4
23. dec 2013

@marikap18
tiez som to zazila s jednym 14 mesacnym chlapcom, ktoreho som dlhodobejsie varovala a odnaucila som ho to za cca 2 mesiace. V prvom rade treba sa absolutne vzdat fyzickych trestov, to do civilizovanej spolocnosti nepatri a uz toboz nie k milujucemu rodicovi. Dieta treba pohladit, a povedat mu, ze chapes ako sa citi, ze nieco velmi chce, ale ze to nie je mozne. Treba pri nom byt, v klude, tichosti a davat mu najavo, ze ho lubis a chapes jeho hnev, jeho pocity... treba ho pohladkat, usmiat sa na neho.. Co moze byt najhorsie je u rodica nervozita, krik, ziapanie, fyzicke nasilie...
Deti v takom veku neraz nevedia zvladat hnev. Kolki dospeli tresnu dverami, rozbiju taniere.. a to uz maju rozum 😉 a to male to riesi aj takto.
Ten chlapcek sa pravdaze odnaucil tomuto, len potreboval citit, ze niekto mu rozumie 🙂

janulabb
23. dec 2013

môj malý má 20 mesiacov, tiež si zvykol búchať hlávku o stenu, neskôr aj o dvere, zem atď. čo sa mal "po ruke". Tiež sme si nevedeli dať rady, jediné čo pomáha je mu fyzicky v tom zabrániť. Časom ho to prestalo baviť, sem-tam to ešte urobí, ale už viem odhadnúť kedy sa na to chystá a tak rýchlo odvediem jeho pozornosť prípadne mu chytím hlávku

abbie
23. dec 2013

skus napisat nejakemu psychologoi detskemu v on-line poradni, on ti najlepsie odborne poradi ... napr, na rodinke maju viacero poradcov, ja som tam raz pisala jednej logopedicke, alebo tam mozno najdes v archive tvoj problem 😉

marikap18
autor
23. dec 2013

Keby to bolo take lahke, snazim sa tomu aj zabranit, ale nie vzdy sa to da. Vcera ma to uplne dorazilo, chytila som ho, aby to nerobil, tak on si lahol chrbatikom na zem a ako mal hlavu na zemi, tak si ju treskol o dlazbu po leziacky-nie celom, ale temenom. Som si myslela, ze ju ma rozbitu. Mali sme aj horsie casy, kusal ma- nohy som mala cele od modrin, aj ma stipal, ale to uz vsetko skoro pominulo, ale s tou hlavou to neodchadza....

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marikap18
autor
23. dec 2013

@tanapeta Ano, je v poriadku, uz sa zacal pytat na wc, myslim,ze na svoj vek, uz dost rozprava a spaja slova. Aj mna uz napadla tato verzia, ale ja si myslim, ze je v poriadku. Iba je dost ctlivy, ked mu povieme, ze niekto ide spat, napr. starka, alebo vidi rozpr. macko usko a na konci ide spat, tak zacne plakat....Snad to prejde...

bleee
23. dec 2013

@marikap18 ahojky, tieskanie hlavou podla mna nie je v poriadku. Tiez mam 2 rocneho synceka a ked si niesom v niecom ista vo vychove, konzultujem to s kamaratkami ale uz som konzultovala aj so psychologom cez internet v detskej psycholgickej online poradni. Keby moj maly trieskal hlavou, urcite by som necakala tak dlho a psychologa uz davno navstivila. Cakat kym si ublizi je velka hlupost. Moze si ublizit a ty to ani nezistis. Az v neskorsom veku, ked dostane trebarz epilepsiu alebo nieco podobne....

perluska
23. dec 2013

moj maly ma 3roky a u nas to zacalo asi pred pol rokom.. Chcela som ist k psychologicke ,ale potom som si povedala, ze este pockam.,ze to snad prejde. Ale nepreslo. Pohar pretiekol, ked mi ucitelka v skolke povedala, ze jej uletela ruka a dala mu po zadku, lebo chytil tiez riadny amok. Tak tam som nevahala ani minutu a nasla som detsku psychologicku. Povedala mi presne to co som ocakavala a to , ze to je obdobie prveho vzdoru. Treba to len vydrzat, snazit sa vystihnut, kedy to na dieta zase prichadza a zaujat ho niecim inym( samozrejme nie vzdy sa to da)... bojujeme stale, niekedy uspesne inokedy nie. Ale snad to nejako prehrmi a budeme zase v pohode. Drzim palce!!! 🙂

marikap18
autor
23. dec 2013

@bleee Mas pravdu, nasledky mozu byt ak neskor. Asi to urobim a po sviatkoch pojdem k lekarovi a nech ma posle k psychologovi...

marikap18
autor
23. dec 2013

@perluska Tak aspon viem, ze ma chapes...aj tebe drzim palce, aby to preslo cim skor a aby si maly neublizil

bleee
23. dec 2013

@marikap18 ja som so psychologickou konzultovala ovela menej vazne veci ako toto a dockala som sa nastastie zmysluplnych odpovedi a pomoci. Drzim tebe aj sycekovi palce, aby vam tiez pomohla a buchanie co naskor zmizlo

modrofuzik11
25. dec 2013

citala som, ze je to preto, lebo sa dieta nudi...🙂