Dieťa vo vlastnej izbe

emma2510
1. jan 2013

Uz tu asi taka diskusia aj mozno je ale chcem sa opytat ako ste to zvladli dat svoje dieta do vlastnej izby. Nasa mala ma sice len 10 tyzdnov ale uz prespi celu noc sama teda viac menej a ma svoju izbicku prichystanu hned vedla nas. Manzel by ju aj dal vedla ale ja ju tam nedokazem dat, mne idu stale slzy do oci akoby som ju mala niekam daleko dat. Neviem ako pojde do jasliciek ked ju neviem dat do vedlajsej izby. A zase nechcem aby bola u nas do 3 ci 4 rokov to sa mi nezda moc spravne

ivanat
1. jan 2013

Ahoj, moja malá ma 2 a pol a spí s nami v posteli, tiež riešim túto tému, ako ju najprv dostať z našej postele a potom ako ju dostať do svojej izby.... Keďže čakáme ďalšie bábo, a bojím sa každého jej kopnutia, pretože pri zaspávaní neskutočne kope a zaspať sama nevie.... to fakt neviem čo mám robirť......

tatiana7777
1. jan 2013

Tak ja Ti neporadim, ale rada nazriem tiež na odpovede mamičiek ktore to dokazali ;) Dceraka bude mať 2r., ale spime spolu a strašne by mi chybala keby spi inde, sice postielku ma vedla nasej postele aj izbu ma svoju.. Stale tvrdim, ze snad budeme spolu spat do jej 18 ;)

babulatko
1. jan 2013

Ani ja by som nedokázala dať tak malé bábo do druhej izby ☹ Moja dcéra má 2 roky a spáva s nami v izbe. Do svojej izby pôjde až keď bude mať 3 roky.

magic08
1. jan 2013

@emma2510
@ivanat
@tatiana7777 moja mala ma vyse 2,5 roka, cochvila pride druhe a dcerka s nami stale spi v posteli... akosi to neriesim a teraz pre porodom uz vobec nie, nechcem aby sa mala citila odstrcena, ked pride druhe... takze budeme na jednej hromadke 🙂 uvidime ako to bude fungovat, potom budem riesit... no nemam pocit, ze by to mal byt nejaky velky problem... 🙂

luisiana12
1. jan 2013

emma, tvoje babatko je este velmi malicke, minimalne pol roka sa odporuca aby babo spalo spolu s rodicmi v izbe, aj to je minimum, nas ma 19 mes. a spime spolu na manzelskej posteli, postielka je vedla postele, ale nespi v nej, lepsie je mu pri mne...rob tak ako citi tvoje srdce a materinsky cit.. 🙂

alenka600
1. jan 2013

@emma2510 Ja som planovala mat dcerku u nas dokym sama bude chciet a skor som ratala s dlhym obdobim. Vsetkym nam to vyhovovalo, no dobre spanok nebol ako pred tym, ale nevymenila by som ani za nic ten pocit ako pod perinou citim jej nozicky a ako mi funi do ucha atd 🙂 Ked mala 4m tak som znova otehotnela a vedela som, ze raz pride moment, kedy ju budem MUSIET dat do izby osamote, ale vyzeralo to na dlhe lakte, nechcelo sa jej ist prec. A potom prislo obdobie, ked sa 10000x za noc budila a spala zle a ja som vypozorovala, ze ju rusime, preto sa budi. Ked mala asi 8m, tak som ju prelozila do jej izbicky a ona spala krasne a nerusene. Takze pre nu to bolo plus, pre mna minus, prva noc bola hrozna, prazdne miesto pri mne....prvy tyzden depky.
Teda moj nazor na Tvoju otazku - nenut sa do toho. 9mesiacov si ju nosila priamo vo svojom tele a to nie je len o tom, ze ako si dieta odvykne od matky, ale aj o tom, ako si matka odvykne od dietatka. Nenut sa do toho, daj tomu volny priebeh a ten cas pride. Pises, ze ma len 10tyzdnov, to je strasne kratucka doba. Uzite si to, ten cas sa nezopakuje.
Urcite Ti napisu aj maminy, co to budu povazovat za uzasne a skvele a ze mas problem vyrieseny atd. Ako vravim, je to moj nazor, ja som si dieta pri sebe uzivala tak dlho ako sa len dalo a potom sam prisiel moment, kedy sa uz nedalo.

emma2510
autor
1. jan 2013

@magic08
@babulatko
@tatiana7777
@ivanat no ona s nami nespi v posteli len v postielke vedla nas, a zaspat tiez dokaze sama sice v nasej posteli a potom ked zaspi ju len prenesiem do jej postielky lebo jej vypadava cumel kym zaspi a ona bez neho spat nechce v tom problem nevidim a asi ani ona kym bude spat nepostrehne ze je v izbe sama neviem ci si to vsimne. mame doma vysielacky takze ak by plakala hned som pri nej. problem je ze mne bude strasne chybat a ja si myslim ze jej tam bude samej smutno, moja kamaratka mala od narodenia dieta vedla v izbe a babatko bolo v pohode ale ja nechapem ako to dokazala

hradnapani
1. jan 2013

@emma2510 pocuvaj svoj materinsky instinkt! Podla mna by otecko do takychto veci v takomto malinkom veku naozaj nemal zasahovat. A neboj sa, jasle uz este daleko. Je este velmi malinka, potrebujete sa navzajom.

emma2510
autor
1. jan 2013

@hradnapani ved on nezasahuje len to navrhol lebo sme jej vymalovali izbu dali vsade obrazky a pripravili hracky vsetko jedine co tam chyba je ona s detskou postielkou.

emma2510
autor
1. jan 2013

@alenka600 si napisala ze sa to nikdy nezopakuje my by sme chceli mat dalsie asi o rok tak do roka bude musiet ist do svojej izbicky lebo pride snad dalsie

babulatko
1. jan 2013

@emma2510 dieťa v takom veku nepotrebuje hračky alebo pekne vymalovanú izbu...potrebuje cítiť mamu 😉

hradnapani
1. jan 2013

@emma2510 ved aj u nas je to tak.. ze izbicka caka na svojho obyvatela a zatial sa mi tak perfektne skladuje oprane pradlo, bicykel, vanicka atd 😀 Kludne jej to pripravte,ale to rozhodnutie by malo napokon padnut od teba, ze kedy je ten cas. Ale chapem aj manzela, muzi su ovela praktickejsi, navrhuju riesenia... ale tento pripad by mala byt domena maminky 🙂

alenka600
1. jan 2013

@emma2510 Ale uz sa to nezopakuje s tymto jednym dietatkom 🙂 Kazde jedno je ine, to dalsie mozno bude zle spavat, bude inac vonat, bude chciet byt v postielke, bbude rozhadzovat rucickami a budes ho musiet na noc radsej balit do nejakej perinky atd.
Tak ako aj kazda matka je ina. Niektorej nevadi, ked dieta od narodenia spi mimo, niektora ma dieta pri sebe do x rokov. Kazda nech robi ako to citi, preto myslim, ze pocuvaj svoj pocit. Pozri, krasne Ti zaspava a este aj v postielke spi, nemas sa coho bat.
A presuniete ju do izbycky, ked pride cas - ako aj my sme museli, lebo si to sama vyziadala ovela skor ako som planovala

blumka
1. jan 2013

@emma2510 a preco ju chce manzel dat vedla? ked ti dobre spi, je vo svojej postielke, nerusi vas, vy ju, ty ju dat nechces, tehotna nie si, dalsie dieta nemate....ja nevidim dovod davat tak male dietatko prec 😉 Ja by som sa riadila svojimi pocitmi, co koho do toho, hoc bude moje dieta so mnou spat aj dlhsie 😉

janinah
1. jan 2013

som príjemne prekvapená,koľko matiek si necháva drobčeka spať pri sebe resp. v spoločnej izbe,ja tiež som mala postieľku pri posteli a hocikedy spal na posteli s nami 😉 moja babka mala 12 detí a každé spalo pri nej od pôrodu až kým sa nenarodilo ďalšie 😉 aj tu platí zlatá stredná cesta,zdravý sedliacky rozum a materinský inštinkt,ak sa budeš toho držať,tak nemôžeš nič pokaziť

danielita111
1. jan 2013

Ahoj nasa ma 20mes. a chystame sa ju dat do svojej izby na postel so zabranou preto lebo v postielke uz nechce spat stale sa tam toci kope akoby jej bola mala.ked ju dame na nasu postel v klude zaspi a spi celu noc.Nechceme ju naucit spavat s nami lebo potom sa ani ja ani mm dobre nevyspime.Maly spava vo svojej izbe od 4r.ked sme sa prestahovali do nasho domceka.Dovtedy spaval s nami od 2r.tiez na velkej posteli.Ale take mimi ako pises by som este nechala pri Vas.Inak kamoska ma 5r.dceru a ta spi stale s nimi na manz.posteli.Nechce ist do svojej izby hlavne ked sa narodil ich maly.Vtedy povedala ze ked tam spava on tak aj ona.A maly kedze uz bude mat 2r.a vidi ze tam spi mala tak sice zaspi v postielke ale v noci sa pyta k nim a teraz spavaju vsetci 4ria na manz.posteli. 😀 .Kamoska uz lutuje ze nedala malu do svojej izby ked bola tehu.

emma2510
autor
1. jan 2013

@blumka on nechce jemu to je viac menej jedno len to tak navrhol ze mozno aj by bol cas ked spi skoro celu noc sama. ja som sa zacala tou myslienkou pohravat ze ake by to bolo mat ju vedla ale to mi hned slzy zacali tiect ze mi bude chybat a jej bude smutno

katren
1. jan 2013

@emma2510 10 tyzdnove je este na to malicke....moja tiez prespi celu noc, ale do izby k dalsim ju este nedam....
@ivanat ja som toto riesila v oktobri....mm stale nechcel, ale ja som povedala dost....co to budem riesit az ked pridem s dalsim z porodnice??? tak sme jednu sobotu "odstahovali" spalnu prec a ostali tam iba deti.....prva noc katastrofa, sice neplakali, ale stale nas okrikovali a chodili sme za nimi aj kazdych 10 minut..../a predstav si to v 40tt/....takze prvu noc sme sa nevyspali vobec, druhu ako-tak, tretia v pohode a od tej stvrtej prespia celu noc uplne v pohode 😉
metodou vyplakania som nesla, ta mi je proti srsti....takze treba sice razantne, ale aj opatrne 😉

emma2510
autor
1. jan 2013

este sa chcem opytat vsetci pisete ze mate dlho dieta u vas do 2 ci 3 rokov a potom nemate problem ich naucit spat samych ja mam sestru a ta ma 7 rocneho stale pri sebe lebo od narodenia spi pri rodicoch a nechce inde spat to sa mi nezda spravne

blumka
1. jan 2013

@emma2510 tak to potom zbytocne riesis 😉 a dalsia vec..to ze ti spi celu noc teraz, neznamena ze to tak bude aj nadalej. Je este naozaj velmi malicka, o mesiac sa ti mozno bude budit kazde 3 hodiny..potom co? nabehas sa hore dolu, ci potom ju znova prestahujes?

mamutka
1. jan 2013

@emma2510 precitaj si kludne aj viac krat co pise @babulatko ........ viac netreba dodavat .......

mozno ma napada len - dieta v tebe bolo 9 mesiacov a stale povazuje seba a teba za jedno telo, za jeden organizmus. Prezije aj v samostatnej izbe, dieta toho zvladne vela, vstrebe kopu chyb co rodicia dorobia v dobrej viere, lebo ich tak spolocnost a doba naucili. Ale preco dieta oberat o prirodzenost, o jeho prava? o jednoduchy dobry pocit zo spinkania v blizkosti vonavej maminky? Ked zavries oci a privonias k svojmu babetku, citis tu zaplavu stastia? Rovnako to maju babatka, az na to, ze vela inych radosti na svete okrem toho nemaju, nesleduju telku, nepecu torty a podobne... pre ne je ta vona maminky v spanku najvacsim stastim vo vesmire, je to ich zaklad existencie. preco im to brat?

blumka
1. jan 2013

@emma2510 moje deti spia vo svojej izbe ale manzel pri nich ;- ) boli casy ked spavali same..boli tam dve tak to nejak neriesili ze su same. potom sa mladsia odlienkovala ale v noci sa casto budila na cikanie, tak manzel ostal pri nich aby nemusel stale behat. Cize sme tak rozdeleni, ja o chvilu budem mat babo pri sebe....Podla mna zbytocne riesis co bude o rok, dva, tri...ries momentalnu situaciu.

mamutka
1. jan 2013

@emma2510 nas mamy spal s nami v izbe do 3 rokov. Postielka tesne pri nasej posteli - mali sme mensi byt. potom ako 3 rocny dostal vlastnu izbu - velky frajer - na stenach farby ktore si vybral, navlecky ake si vybral, postel - velkacsku - pomahal montovat tatovi a pod......... a od prvej noci tam krasne spi........... takemu dietatu uz vies vysvetlit. to ze to par ludi so svojimi detmi nevie zvladnut ani v ovela vyssom veku nech ta nestrasi........ ich problem 🙂

lucina7
1. jan 2013

@emma2510
naša malá má 10 mesiacov, a oveľa lepšie sa jej spí samej v izbe. ked spí s nami, tak sa budí aj niekoľkokrát za noc. preto by som riešila túto tvoju myšlienku, že ked ti neplače v noci a prespí bez vás celú noc nie je čo riešiť. 🙂

sedem
1. jan 2013

@emma2510 tvoja dcerka je este velmi malicka, potrebuje citit svoju maminku nablizku, tak, ako ty potrebujes byt pri nej..hlavne sa nenechaj donutit do niecoho, co vam nebude vsetkym vyhovovat, manzel si casom tiez zvykne, este si mozno nestihol vytvorit take silne puto, kedze ty si bola s malinkou spojena uz 9 mesiacov, co bola v brusku a pre chlapov vacsinou zacinaju byt deticky zaujimave az ked behaju a hovoria a su im partnermi, mozu sa spolu hrat, vela chlapov nevie, co s takym malinkym babom, citia sa zbytocni(samozrejme nie vsetci s taki 😉 )...daj mu cas a sebe a svojej dcerke tiez 😉
Co sa mna tyka, prva dcerka spinkavala s nami v spalni do 20mes., spinkavala vo svojej postielke, tam sa jej akosi lepsie spinkalo, ked mala 22 mes. narodila sa jej sestricka, ale to uz bola prestahovana v novej izbicke, kde sa pred tym chodila len hravat, potom sme spolu kupili postielku pre velkacku, vyzdobili sme steny a mala sa do izbicky tesila 🙂 Druha dcerka spinkavala cez den v postielke a v noci s nami v manzelskej posteli do 8mes., potom som sa uz bala, ze cezo mna prelezie a spadne, takze som ju zacala davat spinkat do postielky v spalni aj v noci a stahovat ku druhej dcerke budeme pravdepodobne v lete, teda ked bude mat cca 2 rocky a verim, ze s tym nebude problem, skor ja budem mat problem moje rozjasene cacorky vecer uspinkat 😀
A moja rada: rob tak, ako to citis, ak na to nie si pripravena, nebudes spokojna 😉

kaja73
1. jan 2013

@emma2510 kazdy robi ako to citi a ake ma dieta-su deticky co proste potrebuju citi maminku hned vedla seba.
Tvoje dieta asi take nie je,ale podla mna do minimalne 6m by dieta malo byt s rodicom pre riziko syndromu nahlelho umrtia-dieta ked je same a nic ho nerusi ma tendenciu upadat do hlbokeho spanku a ten je pre babo rizikovy a moze prestat dychat.
Od 6m riziko klesa,ale upne vymizne az okolo 1 roku dietata.
Tiez po vakcinaciacii je to riziko vyssie.
Ja osobne by som dieta do roku spat same nenechala ani keby spalo na alarme-ten hlboky spanok babatka mna osobne desi.

kokorunecka
1. jan 2013

@emma2501 Moja malá má skoro 11 mesiacov a teraz je asi dva týždne vo svojej izbe.. U nás to bolo ale naopak.. Manžel bol vo väčšom strese ako ja. Malá prespí celé noci a keď bola u nás v spálni tak sa zobudila vždy na manželovo chrápanie.. Teraz ju to neruší a ráno sa budí s úsmevom 🙂
Občas sa stane, že sa v noci preberie a ja ju prenášam k nám do postele, ale aj naďalej ju privykáme na svoju izbu.

snopkulka
1. jan 2013

Súhlasím s mamičkami, ktoré sa riadia svojimi pocitmi 😉 náš malý bude mať 2 roky a spáva so mnou v posteli. Tiež mi napadla otázka "dokedy ešte?", ale neriešim... vyhovuje nám to, čas tak rýchlo letí, o pár rokov budeme len nostalgicky spomínať, kde sú tie časy... 😵

soldi
1. jan 2013

@emma2510 ten spankovy rezimm sa este zmeni, pojdu zubky, zacne sa mrvit, este by som ju nechala s vami v spalni, este je malicka. aspon toho pol roka 🙂

moj maly isiel do vlastnej izby ked mal pol roka. prvu noc mi strasne chybal, ale teraz som stastna, ze to tak je.
odkedy spi vo vlastnej izbe, tak spava v noci 14 hodin. predtym sme sa navzajom budili 🙂

takze za mna: teraz to urcite neries, je skoro a neskor uvidis aka bude situacia 🙂

emma2510
autor
1. jan 2013

@soldi dakujem hej necham ju u nas aspon do otho 6 mesiaca a potom uvidim