Dieťa závislé od matky. Čo s ňou mám robiť?

gabuliik
14. nov 2007

Čaute. Moja malá je odo mna strašne závislá. S nikým nechce varovať, dokonca sa stáva, že ani s tatinom, kŕmiť ju musím len ja , aj všetky ostatné veci čo patria k tomu. Jednoducho ona povie mama a hotovo. Keď sa aj muž snažil napr. nakŕmiť ju ona začala plakať až tak, že sa zajakávala. Už som z toho unavená, lebo nemôžem nikam ísť a tak. Plače za mnou aj v noci. Dokiaľ neprídem, neprestane. Máte s tým aj vy nejakú skúsenosť?

julkaxxx
14. nov 2007

Moja kamoska ma podobneho syna, ale uz sa to dost zlepsilo, teraz ma 2,5 roka. Nemohla nikde vecer ist, zacvicit si s kamoskami, proste nic, lebo maly ked zostal s otcom, alebo s hocikym inym, po chvili spustil taky plac, ze ona sa musela aj tak vratit domov. Skus s nou chodit napr. do materskeho centra, aby bola trosku v kolektive, medzi inymi detmi a tak aby Ta mala stale nablizku. Mozno sa viac otuka

bbambulka
14. nov 2007

AHoj Gabuliik, nic si z toho nerob, je to len obdobie. Mam nejake to psychologicke vzdelanie, takze sa mozes spolahnut, ze viem co hovorim. Kolko ma mala rokov? To len pre zaujimavost, lebo v podstate to nie je podstatne. Deti prechadzaju obdobim zavislosti a oslobodzovania sa od matky alebo aj inych osob.Je to pre nu velmi dolezite, hoci mozno nechapes preco. My sme mali to iste, ale u chlapca. Bolo to tazke obdobie a rozlicnych formach sa niekedy vracia. Nema zmysel presne opisovat ako to unas vyzeralo, ale musela som robit uplne vsetko. Nikto nemohol dokonca otvorit dvere, aj ked sme boli v uplne inom rohu miestnosti. Ak sa niekto odvazil otvorit dvere, bol z toho strasny zachvat az sme raz prisli nato, ze ten zachvat zastavime tak, ze ja teda tie dvere znovu zavriem a znovu otvorim. A to bolo vo vsetkom, len ja som mohla splachovat, otvarat a zatvarat dvere (aj v obchode) atd. Celu dobu visel na mne a mala som pocit, ze to nikdy neskonci. Ale dnes to mame za sebou (trvalo to len niekolko dlhych mesiacov). No a odborny nazor na to preco vydrzat a preco dieta nenutit aby bolo s ostatnymi ak nechce je, ze hlada istotu a tu ma iba v tebe. Prejde to a ak by sa islo proti tomu co ona preziva, bude toto obdobie este horsie, bude mat viac zachvatov a moze to dalsie vyvinove obdobia ovplyvnit k horsiemu. To len tak strucne. Neboj sa, mala ti raz z ruk odide a naozaj to nebude az v 18tke. Treba si to v hlave usporiadat, ze mala sa ta nesnazi terorizovat, ale vo vnutri ju tlaci nejaka potreba, ktorej ani ona sama nerozumie a ak jej pomozes, moze sa cez nu sama dostat. To je to najlepsie co jej mozes ako matka dat - trpezlivost. No, drzim palce.

gabuliik
autor
14. nov 2007

Ďakujem bbambulka. Trochu sí ma upokojila, ale je to niekedy fakt na nervy. Malá má 2 roky a od kedy ju mám som ešte nikde nebola. Talé posedenie pri kávičke alebo len obyčajné predvianočné nákupy, to u mňa nepripadá do úvahy. Jedine s malou. Lenže ona je riadne šidlo, nikde neobsedí a tak. Takže som furt doma alebo ideme všetci spolu. Teda ja, manžel a malá.

tretulka
15. nov 2007

gabuliik - viem, oc om hovoris, nas maly je presne taky isty, tiez by bol stale so mnou, cele dni pocuvam len mama, mama, nemozem sa ani pohnut bez neho, dokonca ked odidem na wc a on zostane s ockom, dokaze spustit taky strasny rev, ze hroza...ono je to mile, ze maly ma velmi lubi, tak ako aj ja jeho samozrejme, len je to niekedy velmi unavne, clovek potrebuje niekedy vypnut aspon na chvilku...ja som este za 14mesiacov co mame maleho tiez nikde nebola, ak neratam 1 navstevu u lekara a 2-3x kadernicka a to vacsinou vyslo tak, ze v tom case maly spal a ocko ho strazil 😉 ...ale bbambulka ma trosku ukludnila, tiez som si vravela, ze to hadam nepotrva az kym pojde do skoly...u nas je to este skomplikovane tym, ze Matka este kojim a on je od malicka velky cickosko, takze aj noci mame perne...moj muz mi minule vravel, ze dufa,ze ked bude Mtko chosit do skoly nebudem ho v prestavkach chodit kojit 😀 ...tak nam neostava nic ine len vydrzat a mat naozaj neskutocne pevne nervy 😔

tretulka
15. nov 2007

nejako mi utekali pismenka 😀 , tak sa ospravedlnujem 😉

zuzka111111
15. nov 2007

no toto je nieco co mama doma aj ja ....tiez mam kliestika na sebe ale je to o to horsie ze v brusku dalsieho a je to narocne obdobie na nosenie a mam strach co bude ak pojdem do porodnice ..manzel ju nevie ani uspat ☹

gabuliik
autor
15. nov 2007

Veď to Zuzka. Aj my sa pokúšame o druhé a mám strach z toho, že ked ju to dovtedy neprejde, tak muž sa z nej zblázni.On ju tiež neuspáva, nemá nervy na kŕmenie a ked sa vykaká do šerblíka, tak mi povie chod ju utrieť lebo mne to smrdí. A malá si na to tak zvykla, že teraz aj keby sa o niečo pokúšal, tak ona povie mama a je vybavené.
Budúci týžden ideme na svadbu. Ani ju nemôžem dať varovať, takže tam budeme dokedy vydrží a potom budeme cupitať domov.Keby ju niekto varoval a ona by spustila plač .... no neviem si to predstaviť.

zuzulkanz
16. nov 2007

Súcítim s Vami žienky moje. Aj ja mám doma prísavku a práve odstavujem. Boli sme už aj v materskom centre, ale pri každej hre hladá mňa. Prajem
veľa zdaru.

tretulka
16. nov 2007

my uz tiez uvazujeme o druhom babatku, ale ja sa toho trosku bojim 😔 , prave kvoli tomu, ze maly je na mna tak naviazany, keby som nahodou musela ist do nemocnice, alebo by sa vyskytli nejake problemy, ved jeden nikdy nevie, mam uz jednu zlu skusenost ☹ , tak si neviem predstavit ako by to manzel doma zvladol...tak radsej pockame, kym bude Matko vacsi a dufame, ze sa to zlepsi, predsa bude rozumnejsi...

gabuliik
autor
19. nov 2007

Babenky, ďakujem za vaše názory, som rada, že nemám len ja také dieťa.

ivankaalenka
20. nov 2007

Urcite nie, moja mala je tiez na mne strasne zavisla a to chodime do kolektivu, adavam ju postrazit, venujem sa jej, proste je zavisla, ale to nic, to prejde, je jasne, ze nevieme kedy,ale niekedy urcite.

maca793
21. nov 2007

moja je taká závislá odo mna, že aj na záchod musí isť so mnou. vlasne n ikoho okrem mna nemá. mám problém ju nechať u kamarátky, aby som si išla rozhodiť letáky. strašne vyvádza a hádže sa o zem. takže nie si sama.

julkaxxx
28. nov 2007

Gabuliik mozem sa Ta spytat, ked bola mala malicka, balila si ju do zavinovacky? Ja si robim sama pre seba taky maly prieskum 🙂 Diky

gabuliik
autor
28. nov 2007

ano,balila. prečo?

julkaxxx
28. nov 2007

Niekde som citala ake je to v prvych tyzdnoch dolezite, zevraj sa potom citi bezpecne a lahsie zaspava atd. Kedysi sa tak balili vsetky babetka, teraz niektore maminy nebalia a aj preto biektore babetka maju problem so spankom - zevraj

gabuliik
autor
28. nov 2007

no môže byť. Ja som ju dávala do perinky dlho. Teda dokiaľ sa jej to páčilo. Potom to už nemalo zmysel, lebo sa mi začala odtiaľ vyšmykovať a tak. No a závisly sme stále a mám taký pocit,že je to čim ďalej horšie.
V sobotu sme boli na svadbe a ani sa odo mna nepohla. S nikým nechcela ísť tancovať len somnou a skoro som nemohla ísť ani na vecko,lebo hned začala plakať. Niečo hrozné.

mimi109
28. nov 2007

pridvame sa do klubu zavislich 😀

aj moja len mama mama mama, donedavna ju mohol aj tatik alebo babina pobavit aj pol dna ale v poslednom case nehrozi reve ako najata ked idem prec stale, mi je za chrbtom 😅 aj na wcko chodi so mnou 😀 ked kamsi potrebujem ist tatik alebo moja mama ked k nej pride ju musi do okna vziat aby mala nevidela ze ide mama prec 😔 teraz boal chor tk sa to este zhorsilo mala je na mne nalepena ako prisavka 😅

maca793
30. nov 2007

baby už je to nehorázne, čo vyvádza. ani variť nemôžem. len mama, mama. keby ste to videli. najnovšie ani večer nechce sama spávať. tak sa nám stáva, že je hore aj do 22,00 kedy idem spať.

mimi109
30. nov 2007

maca a ked si k nej lahnes nezaspi? ja niekedy ked reve si k nej lahnem a ked zaspi idem z izby prec 😉

no moja najnovsie ked ju chce ktosi vzat zacne capat rukami a hadze sa ako kapor na suchu 😠

marorlinko
30. nov 2007

viem,zelahko sa radi,ale skus ho nechat s niekym samo, ono si poplace chvilu, ale casom by si zvyklo aj na inych, nie len na teba, moj nechce byt sam b s nijakym muzom, iba s tatinom, to je jediny s kym moze byt a neboji sa, este aj krstneho sa boji a place, skusal sa s nim hrat ale ked ho vzal na ruky, tak to bolo kriku, casom menej plakal, ziju v inej krajine, tak ho vidi malo.

gabuliik
autor
1. dec 2007

No tak moja robí to isté ako mimina .Tiež, keď ju ide niekto zobrať na ruky,tak sa hádže a dokonca niekedy udiera rukami. Minuly víkend sme boli na svadbe. Viete ako to dopadlo? Celý čas na mne visela. Ani sa nepohla. Aj tancovať som musela s nou na rukách.Ísť na wcko? Skoro nemožné. Muž ma s nou čakal pred dverami. 😅

neroriso
1. dec 2007

ja mam krstniatko Nelinku ktora ma 3roky casto ju mam pri sebe ale tak vecsinou ked ju jej mamina nechava u nas tak je krik na cely barak 😔 ale po hodinke sa vzdy ukludni a spi

maca793
24. dec 2007

ahojte, našťastie tie nočné výstupy už ustúpili, zaspíme naporiadku, teraz som zistila, že keď ju nechám u starkej, tak si na mňa ani nespomenie. a keď prídem, tak radšej dáva granule psom, akoby mi mala dať pusu a privítať ma. 😀
ale našťastie, tie výstupy už nepočúvam druhým týždňom. aj teraz pred vianocami sme spolu piekli. ja som vykrajovala a malá váľkala cesto. to bola sranda. 😀

julia225
24. dec 2007

mala sa v noci dako nebudi, som slobodna a tak dakedy vyrazime s kamoskami na tah...... to mas vidiet, len co odidem za chvilu je hore, ide k nej moj ocino a dostane taky zachvat, ze musim okamzite domov!!!
u nas keby bol pri nej daddy tak v poho, ale vacsinou sme same so starymi rodicmi, ktori su od rana do vecera v robote,tak ich dako nechce namiesto mna... a sesterka, ta ani nevie, ze ma dieta, odlifruju ho k dedkovcom a ani nemukne.. 😒

maca793
24. dec 2007

ja som nebola na záťahu ani nepamätám. našťastie toto obdobie, keď len ťahala za ňou už mám za sebou. boli časy, keď som nemohla ísť ani na krok z domu. strašne vyvádzala. 😅
ale teraz je to pohoda. keď jej poviem, že idem pracovať, tak mi zakýva dá mi pusu a odíde sa hrať. ja som potom ako obarená, ale spokojná. 😵

julia225
24. dec 2007

cez den mam klidek, ked ma s kym tak ostane ale noc ani za svet, hovorim, este mozno so svojim ocom ... 😒

maca793
24. dec 2007

ja som rozvedená, takže malá je celý týždeň len so mňou. a cez víkend so starkými. svojho otca nepozná a ani poznať nebude. chvalabohu, v noci spáva veľmi dobre. prespí celú noc od 6 mesiaca.

kangaroo
22. feb 2008

tiez mam malého závisláka, teda už je to podstatne lepšie, teraz mi to aj niekedy vyhovuje, že je taký tulko,prvé roky to bolo náročné az vyčerpávajúce,ale deti a ich potreby treba počúvať, oni nie sú vyčúraní....netreba ich lámat... 😉 nie je nič horšie ako byť nepochopený, a ešte k tomu od matky....tak tomu sa vraví podraz...
ps:malého som dlho nosila v šatke, na tele,a závislý bol stále....

cavojka
1. feb 2009

ahojte dievčatá 🙂
práve som si našla túto tému a som šťastnááááááááááááááá, že nielen ja mám takúto prísavku doma. Môj syn má 2 roky a 2 mesiace a pevne verím, že sa to čoskoro zmení. Keď chodíme von, deti ho síce zaujmú, ale musím byť pri ňom a hraniu s nimi tiež veľmi nedá☹(((((((
Moja mama hovorí, že to je tým, že nemá súrodenca a pohybuje sa medzi dospelými, tak neviem.............

jahodka11
1. feb 2009

cavojka-podla mna to bude tym, ze je mu s tebou dobre, suvisi to aj s povahou a vyzretim deti 🙂 casom sa to zmeni....ved je este malicky 🙂 a co moze byt krajsie, ako ked chce len teba? 🙂 ved budu casy, ked budu na nas kaslat,tak si to uzime 😀