Dieťatko si ubližuje. Stalo si vám to?

julia225
18. nov 2007

ahoj, prosim napiste, ak mate skusenost s tym, ze si vase dietatko ublizuje.
☹ pomoze mi vediet, ze niesme jedini...

liliandax
18. nov 2007

a co konkretne ti babo robi? ☹

nikad
18. nov 2007

ahoj Julia, nasa Saska, ma 9,5 mesiaca, si od malicka trha vlasky a sticuje sa. Neviem vobec,preco to robi a ani to nerobi kvoli niecomu. Niekedy to robi, ked sa hra alebo ked papa. Len tak jednoducho si zacne trhat vlasky. Ja ju na to upozornim, ale nechapem to. Zatial pri tom neplace. No dufam, ze ju to prejde.

julia225
autor
18. nov 2007

ahoj,no mala ma dva roky mala teda a ked sa hneva sklbe si vlasy, skrabe sa po nohach alebo rukach bije si tvar....
no vcera to urobila uz aj pri hre a ked som zbadala ze si vtiskala nechtiky do nozky tak ze jej tiekla krvicka, som ju stopla a ona sa robila akoze auu mam booo, kto mi to urobil?tak sa tvarila, som sa zlakla, ze co to m za stavy!!!
dnes je v pohode, podotykam ze jepo chorobe... mozno bola aj sama zo seba nervous, ale chcela som checknut ci aj ine deti si robia zle ale naschval, lebo nikad tvoja dcerka robi asi len to ze si nasla vlasky na hlave askusa co sa s nimi da robit, ci? 😒

bubatko
18. nov 2007

julia skus kazdopadne lekara, co ja viem, nezda sa mi to uplne normalne, ale lekar Ti povie a aj ked to nic nebude, budes mat "dusu na mieste", ze si si zistila, co sa dalo...

okolo dvoch rokov moze byt vselico, mozno len chce prilakat Tvoju pozornost, ma pocit, ze venujes svoju pozornost niecomu inemu ako jej, vselico to moze byt naozaj

julia225
autor
18. nov 2007

no uz asi sa vypytam na neurologiu s nou, ved ked jej urobia eeg to neboli a budem spokojna..., dufam... 😒
pekny vecer 🙂

mimma
18. nov 2007

Julia, ani nie tak na neurológiu, ako skôr za dets. psychológom, aby ti poradil, ako máš postupovať, keď to malá začne robiť zase. A čo by vlastne mohlo byť príčinou. Viem, že deti v tomto veku robia kadejaké "hlúposti", napr. si v hneve búchajú hlavu o stenu, alebo o zem, rozbehnú sa oproti stene atď.Detská psychologička ti určite poradí.

geegee
18. nov 2007

julia, na neurologii nezistia podla mna nic relevantne. POhladaj dobreho psychologa, ktory ma skusenosti s vysetrovanim takych malych deticiek. Ono je to velmi tazke, vysetrit take dietatko. Testy nie su, len neverbalne hrove a podobne, takze mala by to mohla zvladnut, bude mat pocit, ze sa hra.

julia225
autor
19. nov 2007

Dakujem geegee... 😉

marorlinko
21. nov 2007

moj ke dmava take stavy,tak zacne bit mna, trva mi vlasy a bucha rukou o tvar, vtedy ho pritisnem k sebe a spievam mu,ukludni sa.
neviem ci je to sposobene aj hyperaktivitou, moja sestra ma take dieta, ma uz 13 ale ked bol mensi,nebolo s nim rady.chodili k deckemu psyhologovi a je uz kludnejsi.

julia225
autor
21. nov 2007

marolinko, moja mala ma odjakziva viac sili ako ja a to niesom anorekticka, mam peknych 70dumdesat... 😉 takze toto teda stiskacia metoda u nas nema uspech,lebo ona je ako uzovka, proste to s s nou len zbytocne bijem o hodinu viac... 😒

bubba
17. dec 2007

julinka nero si z toho tazku hlavu,pokial pri tom nekrvaca...videla som to u strasne vela deti...moja mala ked sa jej daco nelubi tak sa hodi na zem a bucha si hlavu o zem dovtedy kym ju to neboli,ale myslim,ze to je len preto,lebo svojim certenim ma nerozhadze,ale ked place od bolesti,tak vzdy priletim ci je ok,,, 😀
nemyslim ze nejake eeg alebo ine starosti by si si mala robit.kamaratkin syn si od zlosti trhal vlasy na hlave,teraz ma7r pekne prospieva a je z neho slusne zdrave dieta

julia225
autor
17. dec 2007

no trocha sme sa upokojili, mala nocny des a cez den to tiez preslo, dokedy 😕 neviem 😒

andy.a
17. dec 2007

ahoj,julia.. 😉

boli ste už na tom psycholog.vyšetrení?? 😕 😉

julia225
autor
17. dec 2007

nie, zatial ani neplanujem... 😒 viem aka je ma tazku povahu ja+jej otec dokopy fuuuuuu, ja predkov olaskych ciganov 😉 a talianov a jej daddy jamaica...je mulat 😖 to nevesti kludne dieta?! 😉
ale ked je zla by som sla aj do vesmiru aby mi poradili co dalej!!! 😀 😝

bubba
17. dec 2007

aktivity,aktivity,aktivity...domorit..ja to tiez praktizujem a mala je vacsinu dna skvela a akonahle zacne praktizovat tie jej buchanice hlavy,tak necham vsetko tak a ideme citat,kreslit,kupat sa...atd..lebo tiez sa bojim aby si raz netresla v afekte tak tu hlavu,aby nebola krv...

julia225
autor
17. dec 2007

mala sa tak doskriabe a dobije,ze aj krv je 😒
a suhlasim, my sme furt dade alebo neco robime... ale ona je dobrucka v podstate sa vyhra krasne aj sama.. 😉

bubba
17. dec 2007

no sak ta kamoska co som spominala ze jej chlapec si trhal vlasy,tak to bolo aj prosimpekne s kozou sem tam...take chumace,mne bolo zle ked som to videla.ved pokial ty sama neuznas za vhodne si myslim ze ti netreba behat po psychologoch,sama najlepsie vies ako daleko to zachadza a kam este moze...zijete na slovensku abo v zahranici??ze by si sa len dakoho znameho opytala ze nemusis hned malu stresovat...

denisocka
2. okt 2008

no maly si zas bucha hlavu o stenu a najm o postielku,nie nejak extra silno,ale zas ani nie slabo - alebo si ruhou bucha po hlave ....dufam že to je normálne 😔

kotenko
2. okt 2008

moj brasko ked mal 2-3 roky tak si buchal hlvu o stenu a hadzal sa o zem, raz si dost ublizil a museli sme s nim ist na pohotovost, tusim mal peru rozbitu, alebo co, odvtedy to nerobil, neviem ci sa bal, alebo co, ale od pohotovosti ho to preslo 😅
teraz je z neho 18 rocny chalan ktory ma co robit, aby od seba baby odhanal 😀

bibinka
3. okt 2008

julia225- a neprekonala maličká nejakú významnú zmenu v jej živote? napadá ma nástup do škôlky...

zuz11
19. okt 2008

cilka167 • 1d • Včera o 21:02
Ahojte baby, poradte, ma niektora z vas skusenost, ze si dieta ublizuje? adko ma 20 mesiacov a zacalo to tym, ze nechcel zaspavat v postielke sam. doteraz bolo vsetko OK ale pred mesiacom si zacal stale buchat hlavucku do drevenej ohradky,len aby som prisla k nemu spat. a robieva to aj cez den, ze ak mu nechcem nieco dat, tak si rychlo klakne na zem a zacne nou buchat o zem. niekedy si vyslovene nabehne aj na hranu do zarubne napr. lebo vie ze ho to bude boliet a ja sa mu budem potom venovat. uz som z toho fakt zufala,.....dnes si tak otrieskal hlavu, ze ma na cele modrinu, bojim sa aby to nezanechalo nasledky, ked sa udrie silnejsie a ja ho nestihnem zastavit,....nepomaha ani dobre slovo ani krik, .....som bezradna, ako to riesite vy?pomooooooooc

martinka16 • 1d • Včera o 21:28
Ahoj Cilka taka my sme mali presne toto iste nie pri zaspavani mne to prislo skor z nudy , bolo to na jar a nezastavilo ho nic a castokrat to bolo naozaj bolestive normalne si klakol na zem a buchal si hlavu mal menej ako tvoj a trvalo to asi pol roka tiez nic nepomahalo ani ked sa velmi udrel som si myslela ze si to zapamata ze si ublizil a prestane to robit ale presne naopak tak som ho jednoducho zato prestala lutovat a prestala mu "fukat bibinku" potom prislo leto chodili sme casto von a ani na to nepomyslel a prestal to robit sam,,,ako prislo tak aj odislo ale museli sme sa mu v tom obdobi nenormalne venovat nesmel sa ani sekundu nudit,,,stale sme citali knizky, pozerali pexeso , kreslili malovali chodili sme vela von a vela rozpravali a naozaj na to akoby proste zabudol...sna som ti pomohla

bibula • 2d • Dnes o 09:33
jednoducho chce tvoju pozornost_vsetko odhod bokom a bud stale pri nom.

susik77
19. okt 2008

Baby, mne zasa mala minuly tyzden robila to, ze si sadla v kupelni k vani a zacala si buchat hlavu o obkladacky. Vobec pri tom neplakala, ale zadnelo to. Co to moze znamenat?Manzel hovoril, ze si mysli, ze to moze suvisiet s tym, ze ma teraz hrozne problemy so zubami, teraz stale slinta, ani poriadne nejedava...

denisocka
10. aug 2009

no ja sa hlásim. NAša mala nervozita,ked nie je po jeho ..... ked mu nedám čo chce.... ked mu nejde to či ono opraviť, vložiť,poskladať ...... alebo ked zvýšim na neho hlas ---- tak si začne rukou buchať o hlavu,niekedy sa sam akoby fackuje 😔 . ..... Začalo to tým,že ho babka naučila robiť opičku , že si buchal ruku o hlavu ..... ked to už ale robil často a väčšou silou,zakazali sme mu opičku ukazovať a odvtedy vie,že toto mu zakazujeme a že hned skočíme po nom,aby dal ruky z hlavy preč ,takže teraz ak nie je po jeho,tak sa sam trieska do hlavy. toež neviem ako ho to odnaučiť,robi to fakt len v nervoch a ked na neho nakričim 😕

beka12
8. sep 2013

Naša malinká si prakticky od nejakych 3 mesiacoch / teraz ma 9 m/ trha vlasky, robi to casto, kazdy den. Najprv som si myslela ze sa tak snazi poskriabat na hlavicke pre ekzem ktorý ju tam svrbel, ale uz dlhsiu dobu ekzem ani prejavy svrbenia nema a vlasky si sklbe nadalej. Mate prosim vas niekto podobnu skusenost? ☹

tijana
17. jan 2015

@denisocka Ahoj a ako je to u Vas po par rokoch? Odznelo to? Pomohlo Vam nieco konkretne?

denisocka
17. jan 2015

@tijana maly ma aspergerov syndrom , ADHD......... bohu zial , ale uz si neublizuje ,ani sa nebucha do hlavy. nevrak je nadalej,ked mu.nieco nejde . je uz prvacik a je velmi sikovny, mudry , vesely 🙂