Dievčatká a kakanie. Akú máte skúsenosť?

katkabod
21. máj 2009

Ospravedlnujem sa, ak tu uz podobna tema je: Chcela by som sa opytat, neobavate sa tiez niekedy, ked sa vam dcerka pokaka, ze sa jej to dostane do cikulky? Nasa sa vie tak poriadne pokakat a ked ju rozbalim, ma to az skoro po pupok a pravdaze aj v inkriminovanej oblasti. Pravdaze ju poumyvam, lenze neda mi a poprezeram ju radsej poriadne a uz viackrat sa to dostalo aj dnu. Snazim sa to dostat von aspon vlhkou utierkou, ale nie velmi sa to da, predsa len nechcem malej ublizit. Nerada by som bola, keby dostala nejaku infekciu, alebo zapal. Predpokladam, ze sa tomu aj tak neda vyhnut, najma, pokym budeme mat plienky, ale privitam kazdu radu, skusenost.

danu
21. máj 2009

skus ju poumyvat vo vani 😉

jevel
21. máj 2009

ak sa to stanej mojej malej , tak sa to snažím tiež šetrne vytrieť . napr vatovým tampónom s olejčekom. Je to nepríjemné keď jej to zájde až dovnútra 😒 .

junovka
21. máj 2009

katkabod, len ju poriadne povytieraj a hlavne....neboj sa jej pisulku poriadne roztiahnut a vyutierat DOKLADNE aj male pyska, nakolko tym , ze zanechas tam co i len male znecistenie, tak jej hrozi zarastanie malych pyskov na pisulke...a potom narusovanie u gyndosky je dost bolestive ☹

katkabod
autor
21. máj 2009

Vdaka vsetkym za rady 🙂 , presne to sa snazim, roztiahnem a povytieram, uz sa tesim, ked budem nocnikovat. Danu, ved ja vzy vysprchujem najprv, mydielkom poumyvam a ked idem zabalit do plienky, predsa sem tam este nieco ,,najdem,, tak este vlhcenou utierkou sa snazim.

katkabod
autor
21. máj 2009

Ach jaj, klikla som ten link, to je hrozne!!! Chuderky malicke dievcatka, uz teraz take trapenie... Akoby nebolo dost v dospelosti 😒 ☹

danu
21. máj 2009

katkabod a to si zober ked chyti zapal, my sme si tym presli tak dufam ze nikdy viac

jevel
21. máj 2009

ano to o zarastaní je pravda. nám sa to stalo tiež - aj keď som čistila dôkladne aj tak sa nám tam niečo zo stolice zanieslo a začalo to tam malej zarastať. Išla som detskej gynekologičke a pri lokálnej anestéze jej to rozrušila . dala krém na natieranie a odvtedy máme pokoj. Hlavne poriadne čistiť

bibi1711
22. máj 2009

Ahojte, potrebujem surne poradit. Dnes som malej poriadne roztiahla velke pysky a ma tam taky biely maz alebo co. Mam jej to vytriet, ci to tam ma byt? Ma tam toho dost vela a zlakla som sa a ani to moc nechce ist dole.
Dakujem za kazdu radu.

mishusha
22. máj 2009

bibi, trosku jej to povytieraj, ale nie prilis, ono babenko mas este malinke, este sa asi cisti, a vytok je prirodzeny...
vycisti jej to plienkou namocenou do olivoveho oleja, ale daj pozor aby si nezasla prilis hlboko... 🙂

junovka
22. máj 2009

bibi, vsetko od tamadial musi ist prec....komplet cely biely povlak....a ak sa uz da, tak skus jej pomaly roztiahnut aj male pysky.

bibi1711
22. máj 2009

Takze vsetko prec?aj tvoje to tam mali? Fakt to ide tazko a neviem ako jej to dat prec.

junovka
22. máj 2009

a nema to len zaschnute od kremikov na zapareniny??

junovka
22. máj 2009

skus ju najprv poriadne vyumyvat v umyvadle pod tecucou vodou....

sophie1981
22. máj 2009

ahoj bibi, mali sme rovnaky problem....ja som to cistila dost dlho....vodou to neslo, a kedze bola malicka ani plienkou som tam nezasla, tak som jej to pomali cistila s vatovou tycinkou s olivovym olejom.....snazila som sa to cistit, ked mala bola spava a nekopala nozickami...kazdy den troska aby som jej cikulku nepodrazdila....

bibi1711
22. máj 2009

Dakujem Vam vsetkym za rady. Tiez sme to cistili vatovou tycinkou a len trosku, ze zajtra budeme pokracovat. Uvidime, ako to pojde, pevne verim, ze sa nam to podari vycistit. Este raz vdaka.

xixi7
23. máj 2009

Aj nasa mala (teraz ma 2 a pol mesiaca) ma v cikulke biely maz a taktiez ked sa pokaka tak to ma pomaly az na bruchu. Vyslovene som sa pytala detskej lekarky, ci to biele nieco mam vytierat a ona ze nie, ze jej mozem poskodit kozicku..ze ju mam len umyvat intimym gelom pre dojcata, zevraj v oleji sa radi uchytavaju bakterie. Na dalsi krat som ju poprosila, aby jej tu cikulku pozrela, aby nieco nechytila a ona potom ze len velmi setrne tym olejickom. Takze ja jej to tycinkou v olejicku vytieram, ale nie vsetko (to by som ju tam musela az drhnut a bojim sa poskodenia kozicky) a potom ten olej odstranim pri kupani gelom pre dojcata.

xixi7
23. máj 2009

A este k tomu kakaniu a ze sa to dostane az do cikulky. My musime pravidelne kazdy mesiac kvoli oblickam nosit moc na kontrolu a vo vysledkoch nam vzdy najdu fekalne bakterie (nie vela, ale predsa). Najprv som si myslela, ze nejak nesikovne odoberam vzorku moc nizko, ale teraz mi napada, ze moze to byt aj tym, ze obsah plienky sa jej dostane vyssie do partii pri cikulke. Este sa na to znovu popytam doktorky. Ta vsak tie vysledky dostava a napriek tomu nic alarmujuce nerobi.

helenkasabinka
23. máj 2009

mne v porodnici povedalli ze VZDY ked budem prebalovat malu tak jej mam roztiahnut velke pysky a poriadne poriadne aspon vlhkymi utierkami vycistit a vzdy to aj robim a nikdy som ju ani neposkriabala a doktorka ma chvalila ze to tam ma krasne citucke 😉

junovka
23. máj 2009

heli, velke pysky ...to je samozrejmost, ale aj tie male pysky sa maju od seba odtahovat...aby sa predoslo zarastaniu 😉

junovka
23. máj 2009

nie zarastaniu 😀 ....ale zrastaniu 🙂 😉

sophie1981
24. máj 2009

mne sa zatial dari bez poskodenia pokozky.....velmi jemne jej to precistujem......ked sa uz velmi zacne mrvit tak prstanem...vcera som jej zase odtial vytiahla biely nanos....co sa tyka kakania, asi mame vyhodu, lebo moja mala sa uz od narodenia do zabalenej plienocky nevykaka....stale sa zacne pucit a musim ju rozbalit a cakat kym si madam ulavi, pocas kakania vytierat dupku...ona aj pri kakani musi mat cistu prdel.... 😀 ...nastastie kakame len raz za 1-2 dni.... 😉 ...pysky tiez jemne odtahujem.....ale nie stale...obcas...