Dlhodobý plač zo spánku u 14-mesačnej dcéry

nika3136
17. júl 2019

Mamičky zdravím vás.
Začínam už naozaj špekulovať, čo robiť. Možno ste sa stretli s obdobným prípadom, tak to skúsim.
Dcéra už vyše pol roka noc čo noc plače zo spánku. Najprv sme si mysleli, že je to nočný des, že je prestimulovaná, zuby, že jej vadí svetlo.... Lekárka nevie z toho to môže byť, povedala, aby som jej dávala čaj na upokojenie 🙄
Skúsili sme všetko, zmeniť postieľku za posteľ, spím pri nej, ale vždy zaspí a o hodinu maximálne dve spustí veľký plač. Niekedy so zatvorenými očami, niekedy sa zobudí, prehadzuje, fňuká a ja jej chcem pomôcť, ale neviem ako. Naozaj nie je ani jedna výnimočná noc, aby sa normálne vyspala.
Máte niekto nejaký nápad, čo to môže byť a hlavne kedy to prejde?

xeniii
17. júl 2019

@nika3136 nočný des to byť môže, ten bohužiaľ musíte len prečkať, pred spaním bylinkové čajíky

nika3136
autor
17. júl 2019

@xeniii myslíš si, že to môže trvať tak dlho? Nemôžem sa od nej pohnúť, lebo niekdy plače až tak, že sa posadí na posteľ, poprípade keď ja ešte pracujem tak si vezme deku a príde s ňou až za mnou do kuchyne, chúďa.

julianadrx
17. júl 2019

Vieš môže to byť hlad, smäd, strach, zlý sen či des, prípadne neviem či na to veríte, môže byť uriektnutá (ja verím - skúsenosti mám ale kto nezažije neuverí a tí čo neveria majú iných na posmech) ... ale pokojne aj zuby, skúšali ste sirupčeky od bolesti na noc dávať? Potierať ďasienka. Treba skúsiť všetko, aby sa netrápila dcérka

marte1
17. júl 2019

Aj nasa sa v noci budí a plače ,niekedy aj cez deň sa zobudí s placom a potom ju hodinu ukludnujem ale vacsinou pomoze ked ju ponosim pomojkam popripade jej dam espumisan ci ju nahodou neboli brusko.

mon_soon
17. júl 2019

@nika3136 moja to robila keď prestala spávať na obed (cca 2roky) - zhruba mesiac nič, ok, a potom to začalo...ešte doteraz sa zobudí ak cez obed nespí, ale už nie vždy a už nie tak desivo ako predtým...vysvetlenie od psychologičky - mozog si neoddýchol, nespracoval podnety a išlo to von takto. Zjavne mala pravdu, akonáhle som nasadila obedný spánok tak to prestalo. A samozrejme som sa musela ukludniť aj ja lebo ja už som bola v systéme alert a nervózna ešte než zaspala že čo zas bude a prečo to robí a čo jej je...úplná hysterka.

patka06
17. júl 2019

už som to tu písala v minulosti, mali sme rovnaký problém, po hodine večerného spánkú plač...spôsobovalo to mlieko pred spaním, keď na radu pediatričky sme mlieko pred spaním nahradili kašou ..bolo všetko v poriadku, prespala celú noc

tatinka
17. júl 2019

Mj rocny syncek obcas place pocas spanku,ked to robil ako male babatko,citala som vraj dovodom toho je ,ze maju traumu z porodu deticky a obcas sa im to zosniva,len neviem ci to plati aj pre uz rocne ci starsie deticky....niekedy sa aj budi s placom ale to pripisujem zubkom kedze to robia kd sa mu prerezavaju,len teda neviem,preco placka pocas spanku lebo to je i mimo prerezavania,nie je to casto pocas spanku ale obcas ano...

miskacabalova
6. máj 2020

@nika3136 zdravim ...pomohli ste si nejak? Prestal plac?

nika3136
autor
6. máj 2020

@miskacabalova
Ahoj, robili sme možné aj nemožné, nakoniec som spávala s ňou na posteli a zakaždým ju utešovala, ale našťastie prešlo to samé od seba. Nespomínam si presne kedy, ale určite je pokoj dobrého pol roka.
Teraz tiež občas zaplače, ale to už vykrikuje Mama, tata...asi sa jej niečo sníva. Nie je to také pravidelné každú noc a aj každú pol hodinu.