Dlhý večer, čo robiť s deťmi, keď je tak skoro tma?

livs25
28. okt 2019

Ahojte ,keďže nám ide zima budú aj dlhé večery...ako to riešite s detičkami? Mám 14m synčeka...čo zvyknete robiť keď už tak skoro tma ? ... Máte nejaké aktivity alebo tak ? Každému ďakujem za odpoveď..

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mily7
28. okt 2019

@livs25 ja som si našla v meste 2 super kamošky a nádherne som s nimi strávila materskú dovolenku. Stretávali sme sa po večeroch neviem či 2x do týždňa proste pravidelne hlavne. Mávali sme zurky s deťmi,myslím narodeniny oslavy,pečenie medovnikov pred vianocami,urobili sme si Mikulasa a poviem ti,že tie medovniky sa piekli aj s bruchom tehotenskym aj mikuláš sa robil deň po prepusteni z pôrodnice,lebo proste partia bola super,pomáhali sme si a prežili nádherné chvíle.

mily7
28. okt 2019

@livs25 prepáč rýchlo som odklikla. Proste socializovat sa,prispôsobiť sa. Chodili sme so scetielkujucimi kocikmi von,pre deti to bol zážitok a nebolo nam smutno,že sme sami dlho doma. Takže to moja rada

katrin21
28. okt 2019

Musis zmenit pristup..na co myslis a co si uovoris, to citis a tak tvoj zivot vyzera.
Skus to zmenit a ked citis,ze to na teba ide povedz si: ako sa to zlepsi? Co vsetko je tu mozne? Vsetko,co brani tomu,aby som bola stastna chcem zahodit,pretvorit a zmenit.

Hovor si to casto, a zmena pride. Ked sa upnes na to,se ti vsetko vadi,ze syn je problemovy, tak z toho spravis silnu energiu a nemennu vec
. Ucinila si yo dolezite a to brani zmene.. zmen to. Da sa to. Pusti problemy,ked pridu, iba si opakuj to ,co som ti napisala a mozno budes prekvapena,ze zrazu moznosti pridu.

katrin21
28. okt 2019
ja197
28. okt 2019

@katrin21 tvoja odpoveď mi príde úplne mimo vzhľadom k tomu, čo sa autorka pýtala...Alebo som len nepochopila význam tvojej rady?

sapetka
28. okt 2019

@ja197 podla mna sekla v teme a malo to byt inde napisane😅

ja197
28. okt 2019

@sapetka aj mňa to napadlo 🤣 nevadí, mýliť sa je ľudské 😊

dudos
29. okt 2019

Keď bol môj syn v takomto veku, sme sa na striedačku stretávali s jednou kamarátkou, ktorá býva na tom istom sídlisku ako my. Tiež má syna, staršieho o 3 mesiace od môjho. Spoznali sme sa pri kočíkovaní a vydržalo nám to až do teraz. Aj keď som ja už zamestnaná a ona na ďalšej RD. Keď bolo priaznivé počasie, vždy sme išli s kočiarmi na zhruba 2 hod. prechádzku alebo nákup spojený s prechádzkou. Potom raz ku nám raz ku nej. Keď bolo veľmi škaredo, tak klasika TV detské programy primerané veku, hranie sa, čítanie, kreslenie, tvorenie. No niekedy to fakt boli dlhé dni keď si na to takto spomeniem.

si_sa_6
29. okt 2019

@livs25 s neterou sa hrávam kocky, skladačky, kreslenie, no ako sa dá a ako sa jej chce, nie vždy ju všetko baví, ale má rada kocky 🙂 a rada počúva ako jej čítam z knižky 🙂 Má 3roky 🙂 Mávam ju často na strážení 🙂

katrin21
29. okt 2019

@ja197 jezis, jasne, to malo byt do inej temy, asi ma mobil hodil ine :( sorry

ja197
29. okt 2019

@katrin21 v pohode, ja som sa len opýtala 😊

katrin21
29. okt 2019

@ja197 ved ja len odpovedam, som sa sama nad sebou zhrozila, tym " ježííííííš" 🙂

ja197
29. okt 2019

@katrin21 😊😊😊

lula313
29. okt 2019

@livs25 mame osvetlene ihrisko a muž je s dcerkou v parku alebo idu do obchodu, nepustíme vaňu, ukazujeme si niečo v knižke