Do akého veku vaše dieťa spinkalo popoludní?

martina05
4. dec 2012

Dcéra má 2r. a 8 mes. a čoraz častejšie odmieta popoludňajší spánok. Zaspáva výlučne v kočíku na prechádzke, takže v nepriaznivom počasí je to dosť náročné. Viem že som si ju zle naučila, ale už asi na tom nič nezmením. Do akého veku ju viesť k spánku cez deň ???? Do šôlky má nastúpiť v marci a už teraz sa bojím ako zvládne spánok tam. Pokiaľ nespinká je večer mrzutá a veľmi unavená. Ráno spí v priemere do 7- 7,30 hod. Večer zaspáva okolo 20,30 hod. Niekedy je naše popoludňajšie uspávanie hotové trápenie....a doma v posteli nemožné. Vyskúšala som už asi všetko - čítanie, spoločný spánok, rozprávku ....... Zmeniť niečo, vydržať, vypustiť denný spánok úplne????? Vďaka za rady..

stanislavao
4. dec 2012

ked je bez spanku mrzuta, to znamena, ze ho potrebuje. nas matusko spaval do 5 rokov poobede, aj doma, vzdy a simonko ma vyse 3 spava tiez aj 2,5 hodinky. take male dieta potrebuje este spat.

gabina84
4. dec 2012

ja mam 2 rocnu dcerku a este spava cez obed.Niekedy sa jej nechce,ale cely den nevydrzi a od unavy mi zaspi potom okolo 16-17 hod, necham ju len chvilu a potom ju tak po tristvrte hodiny -hodiny budim lebo vecer by som ju potom do psotele nedostala... A v skolke deticky tiez spavaju cez obed a tie ktore nechcu tak musia aspon lezat aby nerusili ostatne.

lumarque
4. dec 2012

No moj prestal spavat poobede asi v 2 rokoch a 2 mesiacoch. Vstava rano o cca 8 a spavat chodi po 21. Zaspi len v aute a ked cez den zaspi, tak je potom hore do neviem kedy a neda sa ho uspat . Uspavanie bolo hotovym utrpenim. trvalo aj dve hodiny za revu a potom spal povedzme hodinku, takze sme denny spanok vypustili uplne (ale tak mi to chyba.. chvilka pre seba). Zaujimave, ze ked bol par krat v jaslickach, zaspal ( asi davova psychoza : ).. som aj ja zvedava na rady

moon1979
4. dec 2012

do jedného roka 2x denne po 2 hodiny, potom do dvoch rokov 1x denne 2 hodiny, od dvoch rokov fičí neviem na čom, ale nespí vôbec, len v noci cca 10 - 11 hodín ...

dai
4. dec 2012

ahoj, moja malinka spavala poobede len do 1roku a 3 mesiacov... ona ale od narodenia nepotrebovala spanok a spavala velmi malinko... doteraz ho potrebuje malo a funguje ako duracelka... uspavanie inak tiez bolo tie posledne mesiace strasne trapenie - ja som bola presvedcena ze este spat musi, tak som sa snazila - v kociku, na fitlopte, len tak som s nou lezala - kolkokrat to trvalo aj 2 a viac hodin a koncilo to obycajne len mojou unavou a jej velkym zivym usmevom ked som to konecne vzdala...

nanulik
4. dec 2012

moj má 2 roky a 1 mesiac, a spánok cez den si priam vyžaduje (zatial našťastie 😀) je anučený zaspávať sám v postielke s dudlom a vreckovkou. dúfam že to ešte nejakú dobu potrvá 😀

ikke
4. dec 2012

moj ma 2 roky a 9 mesiacov a mam pocit, ze uz nepotrebuje denny spanok kazdy den. navyse 1x do tyzdna chodi akurat v case spanku do skolky na 3h, takze momentalne tak 2 dni v tyzdni cez den nespi. vecer ide potom spat okolo 20:00 (namiesto o 21:00) a zaspi do 10 minut (namiesto 30-45 minut ostatne dni). tiez dni, ked je rano v skolke a ma teda "narocnejsi" program, cez obed rychlejsie zaspi. takze mne z toho vyplyva, ze bud budem s dietatom kazdy den doobeda behat ako sialena niekde po vonku alebo ho 4 hodiny doobeda nahanat po dome, alebo mu obcas ten denny spanok vypustim. ale uplne bez denneho spanku to este u nas nepojde 😉
ps: v 2 rokoch spaval cez den 3hodiny a zaspaval do 15 minut cez obed aj vecer...

panki
4. dec 2012

Toto je tak individuálne asi ako všetko u detí 😀 moja malá robí problémy s obedňajším spánkom asi od 1,5 roka. Má obdobia, že týždeň zaspí pekne, týždeň zaspáva otrasne, týždeň vôbec. Niekedy je veľmi unavená večer keď nespí cez deň, inokedy vôbec nebadám únavu. Stále sa to mení ako na hojdačke. Momentálne je to tak pol na pol, jeden den spí, druhý nie. A maminku ide poraziť 😉

natalinka98
4. dec 2012

Moja malá má 2 roky a 4 mesiace a poobedný spánok som jej zrušila asi pred mesiacom. Ráno vstávala okolo 9,00, potom poobede zaspala okolo 13. - 14.tej a to si pospala aj 2 - 3 hodiny a večer zaspávala až okolo 22.- 23.00. Aj keď spala poobede menej, ani tak nezaspala skorej. A keď som ju uložila večer skôr, tak mi tam aj hodinu skákala po posteli. Tak som skúsila zrušiť. Asi dva krát sa sama vypýtala poobede spinkať, ale vydrží. A keď je unavená, tak si spolu sadneme, alebo lahneme pred telku, ale spať už nechce. Troška si oddýchne a v pohode vydrží do večera. A večer už o tej 20.00 ideme spinkať a do piatich minúť spí. A ja mám konečne po dvoch rokoch voľné večery, bez nekonečného uspávania. 🙂 🙂 🙂 Síce to dá zabrať, keď je celý deň hore, ale už som si zvykla. Keby mala problémy vydržať celý deň hore, určite by som jej spánok nezrušila.

rebeka7501
4. dec 2012

Ahoj, každé dieťa je indi vindi (individuálne), z mojej skúsenosti môžem povedať, že dcéra mala srandovný režim. Po príchode z pôrodnice jeden deň prespala, druhý deň bola hore, spala možno 20 min. denne. Od 7 mesiaca chodila do jasiel a tam z nej boli tiež "happy" : spala asi 10 -20 min po obede. Ak náhodou spala dlhšie, chodili na ňu pozerať, či dýcha. Doma som to skúšala milým slovom i krikom, no úplne zbytočne. Ja som zaspala a malá sa hrala. Neskôr som to prestala riešiť. Večer zaspala a ráno vstala. Povedala by som každé dieťa je iné, niektoré spia non stop, niektoré spánok nepotrebujú. Určite je to ovplyvnené prostredím, stravou, vekom a pod.

matozazzo
4. dec 2012

Ahoj, uz som to tu raz rozpisovala, pozri sa na https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/o-kolkej-chodi-spat-vase-2-5-rocne-dieta/ - odo mna (matozazzo - manzelov profil 🙂 )

beatrice28
4. dec 2012

moja dcéra má 4 aj pol roka a ešte stále spí poobede, lebo keď náhodou sa stane, že ten spánok vynechá, tiež je mrzutá a unavená, ale mali sme tiež obdobie, keď ťažko zaspávala, už som si myslela, že vypustíme denný spánok, ale nejak sa to zvrtlo a potom opäť zaspávala v pohode. Ja si myslím, že aj keď nespí, aspoň tú hodinku ležte v posteli nech oddychuje a možno sa to zmení aj u vás, no možno nie, ja poznám veľa detičiek čo nespia už vo svojich 2 rokoch, no potom je to ťažšie v tej škôlke.

bubinko83
4. dec 2012

naš ma 4 a pol roka a spi poobede stale.Nebyva chory ani mrzuty tak prečo mu nevyhoviet.Ved aj v školke spavaju taketo deti.

sante81
4. dec 2012

v skoro 3 rokoch by som zrusila kočík a chodila by som peso, tak sa viac unaví a mozno aj lepsie zaspí. syn prestal spávat v 3 rokoch ako nastupil do skôlky, k večeru okolo 17.30 je protivny, pyta sa spat uz sám a spí 12hod v kuse, ráno o 6, niekedy 5.30 uz je hore.

sintra
4. dec 2012

Do troch rokov, prisiel taky tyzden v lete a behom neho prestal poobede spavat uplne.

tulka3
4. dec 2012

nasa mladsia 4 rocna v skolke este spava a aj cez vikend ked ju poobede dame, tak sice chvilu brble ale nakociec zaspi a spi ako drevo aj tri hodiny. a nasa skolacka prvacka sice uz nespava, ale takmer kazdy den po skole cestou domov, ktora trva asi 15 min stihne po prvych 5 vacsinou zalomit. takze obcas aj vacsie deticky ocenia spanok 😉 kazde dieta ma ine potreby, netreba ho nutit podla mna ani na jednu ani druhu stranu.

lea641981
4. dec 2012

nevypustaj spanok pokial chces dat malu do skolky 🙂 bude sa tam trapit 😒
skus s nou polezat o tej 13hod do tej 14 alebo do 15hod asi tak deti spavali v skolke kde chodil moj syn 🙂
aspon tu hodinku keby ti pospala alebo polezala 🙂
moj syn sa naucil spat s detickami 🙂 spaval v skolke 🙂 hodinu 🙂 do 5rokov 🙂
niekedy si zdriemne aj teraz a ma 7rokov 😀

janaal
4. dec 2012

Moja ma tolko ako tvoja. Od septembra uz chodi do skolky. Tam pekne spi,doma neexistuje aby poobede zaspala. A vydrzi aj do 21.30 bez unavy. Takze ju spat nenutim.

malinkaaninka
4. dec 2012

márnosť šedivá,každé dieťa je iné.jedno spí dlho,druhé spí krátko,jedno na dva razy,druhé naraz.prispôsob spánok potrebám svojho dieťaťa.to,ako spia deti druhým matkám nepomôže tvojej dcére spávať cez deň.bud chce,alebo nechce spať.priviazať k posteli ju nemôžeš,lebo susedkina poobede spáva...

aknaj
4. dec 2012

@martina05
moja dcéra pravidelne spávala cez obed do dvoch rokov, potom začala štrajkovať, asi pol roka som to ešte skúšala, ale nakoniec som to vzdala
keď išla do škôlky, upozornila som učiteľky, že nespáva .... myslím, že mali snahu ju to znova naučiť, ale bola márna 🙂 takže nespávala ani tam, stačilo ak v kľude ležala a nevyrušovala iné deti .... keď bola v tretej a štvrtej triede, tak si s ňou učiteľky niečo kreslili, vyrábali a podobne, z tých pracovných zošitov

habibi78
4. dec 2012

moja bude mat 5 rokov a cez obed da kludne 2 hodiny 🙂

m.i.r.i
4. dec 2012

Nas bude mat 3 a zatial spinka pekne..uz sa mu sice spanok jemne skratil, ale to asi vpyvom skolky, lebo zvykol spavat 2.5-3 hodiny cez obed ale odkedy chodi do skolky je to tak 1.5-2..spanok potrebuje ako sol, aj ked niekedy vymysla samozrejme, ale aj tak stale zaspi do 5 minut..ja vidim na nom, ze po obednom spanku je to uplne ine dieta, je kludny, vyrovnany...mrzutost za prichadza az vecer s unavou..
ja som sa snazila viacmenej od narodenia o rezim..a tak aj o rezim spanku..samozrejme, ze denne spanky si viacmenej urcoval maly sam podla jeho veku a vyvoja, ale snazili sme sa potom aby spinkaval vzdy v rovnakom case...jeden spanok spava asi od 15mesiacov a rezim mame ako v skolke..od 20:00 do 6:00 nocny spanok + od 12:00 do cca 14:00 denny...a tak ked prisiel do skolky, nezmenilo sa vobec nic, od prveho dna tam spal ako doma..ale poznam deticky co nespavaju, kde je ale casto prave paradox, ze spia rano aj do 9:00, potom cely den nic a vecer trebars o 21:00..tak spia aj 12 hodin, co nas len 10..potom tie 2 dozenie cez den...niekedy staci rano dieta skor budit, potom zaspi aj cez obed aspon na hodinku a vecer moze ist spat normalne..lebo pre 2-3 rocne deti je este velmi dobre aby si oddychli, ked nie spia, aspon lezia, pocuvaju rozpravku..aj ked pri tych superzivych stvoreniach je to asi nemozne🙂

nice202
4. dec 2012

Neporadim, mam to iste. Od septembra nekojim, mala vtedy 2r. a 3m. no a nespi poobede vobec. Skusala som vsetko mozne a aj nemozne, jednoducho nespi. Je to trapenie, lebo viem, ze to potrebuje. okolo piatej - stvrtej pride kriza a ani tak nie a nie spat. Ja ju uz ani nenutim, proste su to boje a k nicomu. Nevedia ju uspat ani mudre babky a tetky, ktore si mysleli, ze vedia vsetko najlepsie 🙂

zuzub
4. dec 2012

my sme to po pol ročnom boji, tento týždeň vzdali, malý poobede nechcel spávať zaspával aj dve hodiny a hrozné cirkusy okolo toho, tak dnes už druhé poobedie nespal a je úplne vpohode, boli sme vonku hráme sa a pod ani nie je unavený...večer rýchlo zaspí čo bol predtým tiež horor...uvidíme dokedy to vydrží a čo bude v škôlke 😀

vera_alanko
4. dec 2012

myslim si, ze kazde dietatko je ine a ma ine potreby. jedno spanok vyzaduje, druhe ho odmieta 🙂
maly ma 3 roky a 4 mesiace, poobede spi cca 3 hodiny, vecer chodi neskor a spi az do rana. nikdy som ho nebudila, aby spal presne tolko alebo tolko. ked chce, nech spinka. rano vstava cca o 7.30

jedina30
4. dec 2012

Moj syn ma vyse 5 rokov a este spi poobede..teraz uz sem-tam vynechame popoludnajsi spanok,ked sme niekde prec,ale vecer je uz okolo 20:00 v posteli...nevyjednavala som ked bol maly...proste stale okolo 12:30-13:00 do postele isiel a basta 😀 nemusel spat,len nech si oddychne a zaspal stale.. 😝 a potom ked sa zobudil,tak bol ako slniecko vysmiaty..teraz ked je uz starsi,tak netrvam na spani...

ocko78
4. dec 2012

ahoj.. moja mala v oktobri 3 a o poobednom spanku mozme len snivat...zaspi len v aute...prestala spavat cca 2,5 rocna aj po dvojhodinovom trapeni v posteli nezaspala ani ked som lezala pri nej...uz to neriesim..ak je cez den unavena ulozi sa sama ku telke 🙂

zuzi0911
4. dec 2012

No moje do 1,5 roku.nedonutim ich spat.aj starsia aj mladsia v kocari vonku vedeli ale doma ani za svet.koli tomu ich davam spat do 19:30.a rano ako kedy vstavaju prier cca 06.00-07:30 ako kedy.tiez sa bojim ako to bude vyzerat v skolke.

vepaga
5. dec 2012

Prispejem aj ja svojou skúsenosťou. Môj malý odmietal spať, keď mal 2 roky a 2 mesiace. Mohla som robiť čokoľvek nešlo to. Ako nastúpil v troch rokoch do škôlky, trvalo mu mesiac, kým sa tam naučil spinkať. Ale odvtedy v škôlke spáva každý deň, a večer ide spať o 21.00. Pokiaľ je doma tak odmieta spánok a chce byť silou mocou hore.