Do kedy má bábätko nosiť ortopedické nohavičky?

sylviabab
25. mar 2008

Do kedy by malo babatko nosit ortopedicke nohavicky? Ake mate skusenosti?

junovka
25. mar 2008

my sme balili do 3 mesiacoch.Vsetko zalezi podla ortopeda, co povie na kontrole.

viktoria
25. mar 2008

ahojte, tak pri dcere som balila do pol roka pretoze mala slabo vyhlbenu jamku a pri tobiasovi iba do troch mesiacoch.... a ako pise junovka zalezi co povie ortoped.......

sis8
25. mar 2008

ono to závisí od toho, ako má bábätko vyvinuté jadierka v kĺboch. u nás sa išlo na kontrolu po troch týždňoch od pôrodu a potom až po troch mesiacoch. v prípade, že bolo všetko v poriadku, tak sa končilo vo veku 4 m. bábatka, ak ešte neboli jadierka dostatočne vyzreté, tak sa pokračolo cca do 6 mesiacov

abetka
25. mar 2008

do 3 mesiacov, ale davam cez den dve bavlnene plienky, tak je vlastne stale baleny na siroko 🙂

shela
25. mar 2008

sylvi...my sme nebalili vobec a mame zdrave nozky...ja zijem mimo SK a tu nepoznaju take nieco..

alami
25. mar 2008

nám ortopéd povedal že už netreba baliť naširoko v 5. mes

uhlikova09
25. mar 2008

my sme balili do troch mesiacov a potom sme chodili na kontroli do 7 m. lebo dokine sa nezdalo jedno jadierko a v 7m nam povedala ze sa uvdime s druhym babom 😀

bystricanka
25. mar 2008

my sme balili 5 mesiacov. Vonku horúčavy a on sa potil v ort.nohavičkách. A nakoniec mi lekár povedal, že stačilo do 4 mesiacov. No ale aspoň som si istá, že nožičky má OK 😉

susik77
26. mar 2008

my sme boli na sone v 6 tyzdnoch a povedali nam, ze mala ma vyvinute jadierka ako 8-mwesacne mimco, takze balit sme nemuseli vobec. ani od zac. som nebalila. v porodnici mi povedali, ze balit do 1.sona nemusim, az potom, co povie ortoped.

sylviabab
autor
26. mar 2008

Dakujem baby za Vase prispevky, mala ma 3 mesiace a ked sme boli teraz na sone, tak sme uplne zdravi! Len ma zmietol lekar, ked vravel aj inym mamickam, ze balit do 4mesiacov. V zahranici, ako Shela pisala, take nieco nemaju a deticky su ok. Nie je to prijemne a zvlast, ked uz su babatka trochu vacsie, nepohodlne ani v autosedacke ☹

junovka
26. mar 2008

Sylvi, bodaj by boli ok. v buducnosti, ked ich nebalia na siroko.Nase mami, ocovia a stari rodicia neboli baleny na siroko a pozri sa teraz, ake maju problemy uz pomaly v 50-tke s klbami. 😒 ☹

dada2007
26. mar 2008

neviem, či to napíšem správne, ale mne bolo povedané, že vývin jadierok neovplyvníme balením na široko, tie sa jednoducho "spravia" samé, bez nejakých vplyvov, ale, keď nemá dieťa vyvinuté kĺbiky, tak vtedy pomáha balenie na široko.
a tiež sme boli na tom podobne ako susik77, v 3 týždňoch mi povedali, že je to super, či máme v rodine nejaké problémy s jadierkami a kĺbikmi-ja že nie, že malá to má úúúúplne dobre. Ale mali sme sa ukázať o 4 mesiace, tak som prišla,bol tam iný doktor, povedal že je to dobre a balenie pre istotu do 6 mesiaca....no netrápila som ju doteraz, teraz ju budem??? 😅 😅

susik77
26. mar 2008

junovka: oni nemaju probl.ze neboli baleni nasiroko-skor maju probl. s chrupavkou v klboch-to je taka vrstvicka, kt. sa trenim-pohybom -namahou opotrebovava.

severka222
27. mar 2008

No ja musím moju malu baliť naširoko až do 9 mesiacov. Mala zle vyvinutý 1 bedrový kĺb , nosili sme aj pavlíkove remene ... podľa mňa to závisi od toho ... ak je dieťa zdravé, bez problémov - myslím že do 3 mesiacov .. Je to indiviuálne

hellosona
27. mar 2008

my sme boli na klbikox, ked mal maly tusim 1 mesiac a bolo to v pohode... tak mi pediatricka povedala, ze uz ho nemusim balit, lebo na xybu by sa prislo hned...

silvia123
27. mar 2008

Náš ortopéd bol zo začiatku nespokojný s jadierkami nášho Maťka, boli sme tam asi tri krát a našťastie vždy do papierov napísal zlepšenie a keď mal malý 4,5 mesiaca povedal, že je všetko v poriadku a krásne vyvinuté, ale doporučujú baliť do 6 mesiacov, tak sme balili, aj tak bola zima, tak to malému nevadilo, horšie by bolo keby sa narodí v lete to by som ho asi už nebalila od toho dňa čo povedal doktor, že je všetko o.k.

sasiki
27. mar 2008

Nám dovolil ,,nebaliť" do ortopedických nohavičiek v štyroch mesiacoch, pri druhej kontrole kĺbikov 😝

tomaskokat
27. mar 2008

Dnes sme boli na sone nožičiek. Druhýkrát a povedali nám že je to o.k. a naširoko baliť do 4 mesiacov.

bihan
27. mar 2008

Nepoužívala som ich vôbec.

Junovka, trošku sa mýliš, pretože naši starí rodičia mali balíky plienok medzi nohami, takže boli balení naširoko celý čas plienkovania 😉

tribitka
27. mar 2008

my sme boli na kotrole v 2 mesiaci, lekárka povedala že stačí baliť nasledujúce 2 mesiace len na noc... potom bude dalšia kontrola a dúfam, že po nej už nebudeme musieť baliť vôbec, malá to nemá rada....

lencici
27. mar 2008

v minulosti sa na široko balilo a dokonca dosť dlho

dobu nosenia gatiek určí ortopéd

zucha
28. mar 2008

no, ja som balila do 7 tyzdnov. Uz po 4 tyzdnoch som bola na sono klbikov, ale este to nebolo dobre vyvinute. Moj bratranec je prednostom na detst. ortopedii a hovori, ze balenie na siroko je blbost. Ma sa balit az vtedy, ked sono ukaze, ze sa jadierka nevyvijaju. Ja som ale aj tak balila od narodenia 😉 ved uskodit to nemohlo a nasa detstka lekarka nam to kazala, tak co. Po tom prvom sone povedal, ze naozaj treba to siroke balenie a zavolal nas na kontrolu o 3 tyzdne a bolo to v poriadku, takze odtial sme uz odchadzali bez postuliek

lucka.m
28. mar 2008

nám po 1.mesiaci na kontrole povedali, ze sme ok, a ze uz nemusime balit, balili sme sa do 6t.

danuska24
28. mar 2008

my sme balili do 10t, ked bude mat mala 5 mesiacov mame ist na kontrolu

martinaema
28. mar 2008

my sme balili len prvé 2 mes. Potom boli tie otrasné horúčavy do 40st., tak som si predstavila, akoby som sa cítili ja taká napakovaná a balenie som zrušila, ponechali sme to len na noc. V 4mes. sme boli na kontrolné sono a všetko O.K. Inak kamoška z Írska len čumela, že čo to s malou robím 😨

lucik77
28. mar 2008

u nás prebiehala 1 kontrola bez prblémov, ale kázal baliť do 6 mesiacov.
V Taliansku niečo také nepoznajú....
Na Kysuciach odporúčajú vraj 2 bavlnené plienky na široko do 4 mesiacov. 😅 ....tak si vyber 😀

kutina
29. mar 2008

my sme balili do 5 mesiacov a potom 6-ty už len na noc 😉

kisska
30. mar 2008

Ahojte, ja len pre vsetky maminky zijuce v zahranici - skuste sa lekarov spytat na "cesku chorobu bedrovych klbov" alebo tak nejak sa to vola. Je to dedicne ochorenie klbov typicke pre nas region (Cz, Sk, HU, PL) hlavne kvoli dlhej tradicii balenia babetiek do periniek. Preto to napriklad v UK, Irsku, Taliansku, USA a inde nepoznaju, ale ak vam ortoped skontroloval babenko a povedal, ze je to OK, nemal by byt problem.
Ja som len zufala z toho, ze mam pocit, ze sa malemu horsie hybe brusko a tak ho vzdy aspon na par hodin nechavam bez toho, nech kope nozkami volnejsie... som svedava, co nam povedia na kontrole...

ifrimka
30. mar 2008

my docasne zijeme v UK. ja som bola v poradni vo stvrtok a v cervenej knizke som sa docitala, ze si mozes poziadat o kontrolu bedr.klbov. health visitor mi povedala, ze tym sa vraj narobi viac skody ako uzitku a vraj kazdy rodic spozna, ak nieco nie je v poriadku ... ale spytala sa ma z kade som, ked som jej odpovedala, povedala, ze vraj najnovsie vyskumy ukazuju, ze to ni e j e potrbne.. ale citila som sa ao keby mi tym vravela, ze sme zaostala krajina.

takze otazka ostava: ako zistim, ci ma moj maly klbiky v poriadku?

ivet100
3. apr 2008

vie mi niekto poradit do kolko kg dietata sa nosia ortopedicke nohavicky c. 2a kedy je dobre vymenit za c. 3? Od 4 kg davam malemu uz ort. nohavicky c. 2, ale zda sa mi, ze aj tie mu budu pomaly male a budu tlacit a to ma este len okolo 5 kg.Ak niekto viete, poradte. Dakujem 😒