Do kedy má bábätko nosiť ortopedické nohavičky?

sylviabab
25. mar 2008

Do kedy by malo babatko nosit ortopedicke nohavicky? Ake mate skusenosti?

mirka907
8. mar 2010

Zuzba urcite sa spytaj pediatricky. Uplne idealne by ale bolo ortopeda, nech ti tu hodnotu vysvetli. A balenie v ziadnom pripade nepodcenuj. My sme od 5teho tyzdna veku malej museli davat abdukcnu perinku a mala ju 4 mesiace. Poviem ti, velka sranda to nebola. Mala bola dost obmedzovana v pohybe. Len pre porovnanie, abdukcna perinka je cca to iste ako 3 latkove plienky a postolky.

dzobko
17. mar 2010

Ahojte,my mame dva mesiace a ziadne balenie na siroko sa nekonalo a ani konat nebude, asi. Na kontrole sme boli v 3 tzydnoch, boli sme v norme. Odporucanie: balit sirsie ale volnejsie aby si maly mohol kopkat nozickami. Nuz, tak si z toho vyberte. Navyse, anjelik trpel kolikami, takze sme boli radi, ze mozeme kopkat a cvicit. Myslim si, ze toto balenie ma opodstatnenie ak sa zistia odchylky, nie pri zdravom dietatku.

katikaba
17. mar 2010

babenky poradte mi,ako sa balí na široko,v porodnici hovorili,ze netreba,teraz som volala s ortopedickou,po mesiaci k nej ideme a dovtedy treba balit na siroko a ja neviem ako to je presne,diki moc

dzobko
17. mar 2010

Ahoj, pokial viem, preventivne sa bali takto: ak pouzivas jednorazove plienky: jednorazovka + latkova plienka + postolky (ortopedicke nohavicky). Ak len latkove plienky: 2 latkove + postolky. A nozicky roztianut co najviac. Ja na siroko nebalim, ale musim dodat, ze som nebalila ani do perinky.

dzobko
17. mar 2010

Ozaj, aby som bola uplne presna, do prveho sona som balila takto:jedna latkova plienka a na to jednorazovka.

simonka2701
17. mar 2010

ahojte pridavam sa aj ja..ja som to malej dala asi tak 4x na hodinku viac nie a mali sme to v poriadku ..taka bola mala rada ked som ju z toho odstrojila..a boli sme na nozickach len 2x a vsetko ok

dzobko
17. mar 2010

Jeeej Simonka,dakujem, ze si sa ozvala. Obcas ma totiz prepadnu vycitky svedomia, ze nerobim vsetko, co je tak dlho zauzivane. Niektore zalezitosti mi fakt pridu riadne pritiahnute za vlasy. Nuz a odporucania lekarov? Jeden hota, druhy cihy, jeden tak a druhy onak. Vlastna skusenost, dokonca aj pri porode! Az kym nezasiahol manzel!

zelmirka1
17. mar 2010

od 1.11.2008 je prevenivne balenie na siroko zrusene, pokial su klbiky OK netreba balit po prvej kontrole ale pokial nie tak sa to musi riesit a nepomoze len balenie na siroko. Aspon tak pisu nove nazory.

robka
19. mar 2010

ahojte ja som tiez davala len do siestich tyzdnov a potom len obcas a minuly tyzden sme boli na kontrole a bolo vsetko ok aj predtym aj teraz akurat sa pytala ortopedka ze ci cvicime z nozkami aj ona s nim pocvicila a vravela ze to aj vidno to je podla mna podstatnejsie ale to je asi vec nazoru

alucia
15. júl 2010

poradte mi, s malym som bola na kontrolu s klbami, a doktor povedal nieco o jadrach, ze nie su este vyvinute, a vraj to este nic neznamena, a mam dalej balit nasiroko. V papieroch mam napisane, ze absencia oboch jadier, a balit na siroko, kontrola o 3 mesiace. Ma s tym niektora podobnu skusenost?

milka1978
15. feb 2013

Ahojte baby .. no neviem či sa mi niekto ozve ale tak dúfam, že hej ... dokedy sa balia detičky naširoko teraz? každý balí inak ... ja som svojho staršieho syna balila naširoko do pol roka ... teraz sa to tiež takto dlho balí? ideme v pondelok na ortópédiu na 3 mesiace tak neviem čo mám od lekára čakať .... či mi povie, že fajn už stačilo alebo zase sa budeme s tým trápiť do pol roka ... ďakujem za info