Do kedy má bábätko nosiť ortopedické nohavičky?

sylviabab
25. mar 2008

Do kedy by malo babatko nosit ortopedicke nohavicky? Ake mate skusenosti?

zuzka99
3. apr 2008

ja dávam č.3 asi od 4,5 kg

tomaskokat
3. apr 2008

asizáleží aj od toho aký "macko" je. Náš má dva mesiace a má č.2. Asi aj výrobca záleží.

kisska
17. apr 2008

Ahojte dievcata - takze do kontroly sme balili nasiroko "preventivne"(s jednou plienkou na pamperske + postolky) a teraz musime POVINNE 😒 . Viete mi niekto povedat ako presne sa maju balit, aby to bolo dobre? Sestricka spominala nieco o jednej plienke zlozenej na tretiny a druha normalne... A zakazala pampersky 😠 . Nemam rada, ked je niekde milion deti a tu nas brali jak pasovu vyrobu po dvoch, takze ani nebol priestor spytat sa a aj sa priznam, ze po 2 hodinach cakania som bola aj rada, ked som vypadla. A az doma mi doslo, ze to nebude take jednoduche. Stale mam pocit, ze maly ten pravy uhol stiahne ked sa snazi kopat. A aj plienky su take tenke, ze dve mi precika raz dva... no neviem, mam z toho stresy. Poradte prosiiiiiiiiiim

tribitka
17. apr 2008

ivet, moja má takmer 5 kíl a už používame číslo 3, menšie ju už ťažko obtiahnu... 😀
mám podobný problém ako kisska, mám pocit, že aj ked jej dám poštokly, ani náhodou nemá klbiky v pravom uhle.... ked ju balím tak vystrie nohy, neviem jej ich ohnúť apotom mi to celú príde zbytočné, lebo akurát má nohy od seba ale nie velmi ohnuté....

smisela
17. apr 2008

takže mi sme dávali malej pampersku,na to na tretinu zloženú bavlnenú plienku a na to poštolky,ak nedávate pampersku,tak dve bavlnené plienky a poštolky.
kisska:to je nevýhoda bavlnených plienok,každú chvílku musíš prebalovať 😖 a keby si dala pampersku a dve plienky bolo by to vela?
My sme sa balili takto do 6 týždňoch,po ultrazvuku kľbikov sme už nemuseli,kontrolu sme mali v 8 mesiacoch a všetko je OK 🙂

kisska
17. apr 2008

smisela - prave som sa na to stihla opytat a sestricka sa vyjadrila, ze pamperska robi "gucu" a plienky potom nerobia pravy uhol (nerobia ho aj tak). My mame prave teraz 6 tyzdnov(inak prvy uzv klbikov), ked sme dostali nakazane balit.
Neviem ako to robili nase mamy, ked pampersky neboli, ale som uuplne zufala, ked dieta namiesto aspon 3-hodinoveho spanku place kvoli mokrej plienke po 20 minutach od posledneho prebalenia. Maly je plne kojeny a doteraz som ho prebalovala v strede krmenia (predtym plakal od hladu a potom som ho vzdy zobudila a uz nezaspal), ked som pocula, ze sa vyprdkal, vykakal a bol v plienke aspon 10 minut klud. Teraz ho prebalujem po kojeni (uz vyprdkaneho, vykakaneho), samozrejme, ze ho zobudim a kym ho horko-tazko uspim, ozyvaju sa z plienky dalsie rachoty (20-30 minut)... vazne nemam to srdce nechat ho v tom, keby aj o chvilu aj tak place od mokra... Aj plienkova dermatitida sice nie je taka vazna ako nevyvynute klbiky ale ked je akutna, je neprijemnejsia, ked babo svrbi a stipe ritka... pripadam si ako totalny dement...

biela
17. apr 2008

my ideme na sono kĺbikov budúcu stredu, dúfam, že potom všetky poštolky vyhodím do koša. malému prekážajú a lezú na nervy.
kisska, to ti zakázali dávať pampersky? to je divné.

manka76
17. apr 2008

kisska,ja som balila malu na siroko styri mesiace a som rada ze uz nemusim lebo sa stale mrvila a nohy namiesto toho aby ich dala od seba tak ich narovnala a dala k sebe no hroza 😲 to boli zapasy.balila som takto,jedna pamperska a potom dve bavlnene plienky poskladane na tretiny a potom ortopedicke nohavicky (tak mi to ukazali v porodnici)je to otravne ale najlepsie je ked budes balit na siroko lebo ono sa to potom bude predlzovat a take velke deti sa uz potom horsie balia.ak mozem poradit kup si ortopedicke nohavicky na suchy zips su v takych velkostiach ako tie klasicke na snurky ale lepsie sa do nich bali aspon teda mne sa zdali lepsie.

vaness
18. apr 2008

No nám povedal ortopéd na poslednej kontrole, že vraj výborne a baliť do jedného roka, tak som sa zlakla a potom počúvam, že to hovorí všetkým mamičkám, ale už od konca 5 mesiaca nebalím.

maruskak
18. apr 2008

Ahojte, prave som aj ja zacala riesit otazku, do kedy balit nasiroko. Moj syncek je velmi nespokojny s tou guncou na ritke,lebo sa nemoze vykakat, zavadzaju mu tie velky,pevne gate, lebo nemoze nozicky prisunut k telicku, tak mu cez den niekedy nedavam,len pampersku, ale na noc davam a zase nad ranom, kedy kaka mu davam dole. Po porode nam sono klbikov neurobili (bola dovolenka) a tak po mesiaci sme islu na sono, klbiky boli v poriadku, odporucal balit aj nadalej a o 3 mesiace na kontrolu.

Chcem sa opytat, ci detickam ak maju napr. 4. - 5. mesiacov, kedy pomaly zacinaju sediet, im to nevadi a neobtazuje,ved to musi byt neprijemne ☹

Moja mama mi hovorila, ked som bola mala ja, tak ma balila na nejaky vankus, ci ako sa to volalo a musim povedat, ze dodnes ma niekedy chyti takyyyy krc, ze az. Naposledy pri porode 🙂 ked som mala nohy zapnute "popruhami" nic prijemne 😖 a moje blby su v poriadku 🙂

kisska
20. apr 2008

manka - dik za radu, tak to robievam. Zatial som to robila na noc aj s pamperskou, ale mam pocit, ze s nou je dokonca zabaleny lepsie ako bez nej. Cez den mame len plienky, no ale je to horor. Esteze Cherokee ma 7-kusove sady bodyniek, tak stiham menit. Maly este nema 7 tyzdnov, ale uz teraz je to boj pri baleni a veeelka nespokojnost, ze nemoze kopkat. Zakazane pampersky povazujem od ortopedicky za zlomyselnost, lebo je jedina... Vsetci ostatni ortopedi hovoria balit na pampersku. Ale zase vsetci sa zhoduju v tom, ze balit treba, len dufam, ze to nebude do roka... Dievcata dakujem velmi pekne, ste zlate 😉

zlaticakhalil
21. apr 2008

ahojte kocky
my sme balili len do 3 mesiacov lekar povedal ze je vsetko ok a ze netreba viac trapit dieta este jednou "plienkou"
takze my len 3 mesiace na usg povedali ze je vsetko ok

biela
23. apr 2008

baby, dnes sa mi stala taká vec, povedzte čo si o tom myslíte...
boli sme s malým na sono nožičkách. doktor povedal, že jadierka sú krásne vyvinuté, že baliť klasicky... tak ja som tak povedala, že chvalabohu už len pamperska... a on povedal, že klasicky to je pamperska a ešte jedna bavlnená plienka. ja som bola z toho taká vyťukaná, a malý sa mi hnieždil, že som odtiaľ radšej odišla a potom ma chytil amok keď sme boli vonku...
neviem, kde je zvyklosť takto "klasicky " baliť... čo si ten doktor liečil nejaký komplex keď chce aby bolo bábo, ktoré je zdravé, stále takto sputnané???
baby, napíšte mi prosím, čosi o tom myslíte. ja som taká napálená, že strach...

lenkka
1. máj 2008

nam doktor povedal po 5 tyzdoch ze su jadierka plne vyvynute a postolky nemusime pouzivat. Tak som sa ho pytala ci aspon preventivne nemam balit na siroko a povedal mi ze preventivne je uplne zbytocne, ak su raz vyvynute nema sa co pokazit. Trosku mi to bolo divne pretoze vsade citam ze maminy balia aj 3-4 mesiace tak teraz neviem ci ozaj je spravne davat malej len pampersku. Ale dufam ze by mi lekar nepovedal predsa nejaku hlupost. Odvtedy mala nosi len pampersku a je velmi spokojna. Aj tak mi spi ako keby tam mala tie postolky, drzi tak nozicky:o) ale poviem vam je 100x spokojnejsia
biela - tak to je nejaky divny lekar, nie? ak je raz vsetko ok naco trapit dieta? ak su vysledky ozaj dobre vykaslala by som sa na to balenie, alebo by som sla nejakemu inemu.

jett
11. máj 2008

ahojte, to je neuveriteľné, čo lekár, to iný názor 😒 🙄 ..my sa máme trápiť do 6 mesiacov 😢

ivet100
11. máj 2008

ahojte, my sme boli na nozickach minuly tyzden a maly to ma v poriadku, takze balit na siroko nemusime a doktor nevyzaduje ani naslednu kontrolu. Lenkka, ak ti doktor povedal, ze je to v poriadku, nemusis nasiroko balit, je to zbytocne. Ak je to raz v poriadku uz sa nema co pokazit.

sanicatko
11. máj 2008

ahojte,my sme balili nasiroko do 3,5mes,dokym sme nesli na sono klbikov,tam bolo vsetko OK,tak sme isli domov bez obycajnej plienky 🙂

nola
11. máj 2008

ahojte, nam na ortoped odporucil do pol roka, este presne 2 mesiace, ale nie je to pre nas nejaka trauma, akurat, ze sa uz vrti a obracia a tak to trva trocha dlhsie 😀

kisska
11. máj 2008

ahojte babulky, odporucam posledne "Dieta" je tam clanok prave k teme...

kuky8
16. jún 2008

Ahojte, my sme balili naširoko do piateho mesiaca, v šiestom už len na noc. Ale keď malý prišiel na to, že cez deň sa hýbal v pohode a na noc som ho "spacifikovala" - to začali revy 🙄 Tak som balila ešte dva týždne a už som prestala. Na kontrole sme boli naposledy v 4.mes. a doky povedala, že už nemusíme prísť, len baliť ďalej...
Dávali sme Pampersku + 1 bavl.plienku. Nikde som sa nestretla s tým, že by zakazovali jednorázovky 😕
Ale čo lekár, to iný názor... a aj nás na prvých dvoch kontolách brali ako na bežiacom páse... 🙄

skolara
16. jún 2008

ja som balila asi 8 tyzdnov potom uz nie. A presne v casaku Dieta bol clanok ze balit sa ma ked sa vyskytne problem ale nam kazu balit vsetky deti do jedneho 😠 .
Myslim ze zbytocne.

petramelka
7. aug 2008

my sme boli teraz na kontrole a doktor povedal ze jadierka vyvinute sice nie su, ale balit na siroko uz nemusime. nemyli sa?? vraj su dobre zapadnute v jamkach, len este nie vyvinute. maly sebou sije ako take sidielko, nemoze sa mu to este nejak pokazit?? poradte prosim ak ste sa s tym stretli. dakujem

lukyam
8. aug 2008

petramelka,aj my mame podobny problem,po 6tyzdnoch nam doktor povedal,v poriadku,balit nasiroko o tri mesiace kontrola,vcera sme na nej boli,nalez v poriadku,ale jadierka este nevyvinute,zevraj sa vyvijaju do jedneho roka dietatka,balit nadalej,kontrola o dalsie tri mesiace.Aj som sa trochu bala,lebo som s tym pred mesiacom prastila,maly hulakal,nervozny,bolelo ho stale brusko,horucavy,tiez je sidielko,vcera sme bojovali,kym som ho zabalila.Teraz neviem co mam robit,moje pribuzne v cz maju mimca,tam im povedia v porodnici kyce dobre,nebalili a z malej je baletka.U nas to je ako na pase,nestihnes sa ani opytat co a preco,uz tam lezia dalsie dve deticky.Balit,ci nebalit?

anezena
8. aug 2008

my sme balili do troch mesiacoch, absolvovali sme tri kontroly, vsetko ok, ale dr. povedal, ze balit do jedeho roka, ale iba v noci - zevraj aby sa babo neprecikalo.

balila som mozno par dni, ale potom uz nie. aj je straaasne horko, takze maleho nechcem trapit. a v noci ho aj tak prebalim, aj keby som ho nechala celu noc v jednej plienke, neprecika sa, ale jemu je to neprijemne a mrnci, takze si to prebalenie vypyta.

hubka
8. aug 2008

Ahojte, my sme balili do pol roka, potom ort povedal, ze na KO uz nie, ale balit este mesiac, ale to boli prave horucavy a chudacik, dost mu to vadilo, tak som pretsla, jadierka boli na sone ok....inak presla som cez velkosti 1,2,3 🙂

nikuska123
9. aug 2008

Ahojte, my sme balili do 4. mesiacov, boli sme na tri kontroly a vsetko bolo o.k., tak sme prestali. Pridame sa, tiez doktor povedal, ze balit este asi dva mesiace , ale bolovelmi horuco, tak sme balili asi len tri dni. NA sonach bolo vsetko dobre tak dufam, ze totak zostane. A taktiez sme prebehli velkostami 1, 2, 3.

maca793
9. aug 2008

ja som ich ani nedávala, možno 5-6x. ale zato som malú balila do 2 plienok, ktoré som jej dávala na pampersku.

silvikaa
24. okt 2008

Ahojte, na poslednej kontrole bedrovych klbov t.j. Samko mal 6 a pol mesiaca nam lekar povedal, ze este mame prist na kontrolu o dva mesiace. vraj maly este nema dpvyvinute jadierka. pritom ortopedicke nohavicky nam kazal prestat nosit uz po 3 meiacoch, ze je vsetko ok, uz po 1. mesiaci nam ich kazal nosit iba preventivne. pytala som sa ho, ci je to nejaky problem a on, ze nie. ze vacsina deti ich uz ma vyvinute, ale su take, ktorym sa to vyvinie aj v 1 roku. mate s tym nejaku skusenost? je to ok? alebo sa mam niecoho obavat? maly v noci strasne zle spava, tak uz neviem, kde hladat priciny....poradte prosim

gianni
24. okt 2008

ahojte,my sme balili presne do 3 mesiacov,i ked na 1 kontrole nám už povedali že netreba baliť,ale počkala som do 2 kontroly,potvrdilo sa že je všetko o.k.,tak už nebalíme,podľa mňa to stačí,dlhšie baliť treba asi len ked sú nejaké problémy

zuzika1
7. nov 2008

Ahojte, v prvých týždňoch ked sme boli na kontrolu s nožičkami mi doktor povedal, že je všetko v poriadku ale že je potrebné baliť do ďalšej kontroly to je v 4. mesiacoch. malá má 3 mesiace ja ju balím naširoko a aj ked bude kontrola v poriadku, tak ju budem baliť do 6 mesiacov. mne osobne je to pohodlné, lepšie sa mi drží aj ked ju mám na rukách. malá nijako neprotestuje. vždy keď ju prebaľujem tak ju nechám pokopkať si.