Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Do kedy treba deťom podávať Vitamin D?

VigantolVitamín DKrivica
tapka1994
20. jan 2020

Prosim va do akeho veku teraba davat dietatu vitamin D?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marian86
20. jan 2020

moje deti maju 4r a 8 r. -dcerka je alergologicka/ ma slabu imunitu na horne dychacie cesty/-- a kazala dat D vit. kazdy rok v zime cca tych pol roka

nikpa
20. jan 2020

@tapka1994 minimálne do 2 rokov ale v našom podnebnom pásme keď je v zime celkovo malo slnka a menej sa zdržiavame vonku, ja dávam aj počas každej zimy, malemu a aj my si dávame.

sapetka
20. jan 2020

Ja tiez este davam hlavne ked su dni bez slnka, v juni bude mat tri roky

lenka2710
20. jan 2020

@tapka1994 moja ma 5 rokov a vždy v októbri začnem do takého apríla dávam, mne povedala dr, žeby ho mali brať aj dospelí, takže jej určite neublížis, keď jej ho budeš dávať aj naďalej

tapka1994
autor
20. jan 2020

No moja bude mat v marci 2r..

zuzkavladko
20. jan 2020

V jesennom aj zimnom obdobi, ked je menej slniecka, davam malemu (4r), ale aj nam dospelakom. Vit D je dolezity pre imunitny system, takze v ramci prevencie uzivame cela rodina.

limetka69
20. jan 2020

U nas maju vsetci ludoa nedostatok vitaminu D, cize vobec niecje na skodu brat ho celorocne, ci deti, ci dospelaci.

bociandy
20. jan 2020

Ja som minule bola na preventivke a dr mi povedala ze taku ukazkovu hladinu vitaminu D uz riadne dlho nevidela. Povedala som jej ze beriem kazdy den (mesiace Okt - Apr), tak ma chvalila. Cize urcite nech berie cela rodina😊

tapka1994
autor
20. jan 2020

No ja som sa smes stretla este s Dr mojej dcery a medzi recou som sa ho spytala ze do kedy ho treba davat, on ze do 15m..takze kazdy dr inak

semila001
24. jan 2020

synovi do 3 rokou a dcerka ma 1 rok planujem dávat do 3 rokou tak isto ...vitamin D od JAMIESONU

zupka33
22. feb 2020

@tapka1994 Asi mala skor na mysli to, ze dokedy oni odporucaju davat ako prevenciu krivice, aspon mi to tak vychadza podla toho co ti povedala. Ale inak podla mna je tiez dobre davat stale. A v zime duplom 😉

krystofkal
25. feb 2020

@bociandy v takomto prípade je to super, len bez užívania doplnku, bez dopĺňania toho déčka myslím, že len minimum ľudí by malo ideálne hodnoty 😖 Čo si myslím, že je dosť veľký problém a treba sa nad tým zamyslieť, najmä keď si vezmem, že aké problémy môže nedostatok spôsobiť 🙄

zupka33
1. mar 2020

@krystofkal Moze velke, ja napriklad by som neverila, ze nedostatok moze sposobit napriklad aj unavu, niekto nad tym len hodi rukou, ze co je to, ze to sa da prekonat, ale teda nie je to take jednoduche. Mali by sme zabezpecit dostatok decka pre celu rodinu 😀

krystofkal
10. mar 2020

@zupka33 dokáže veľmi veľa narobiť a kto z nás by chcel so zdravím dobrovoľne hazardovať? Myslím, že teraz vo svete vidíme dosť ľudí, čo hazarduje a ja sa k ním pridať nemienim :/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre