Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Do koľkých mesiacov bude dieťaťko "šermovať" rukami?

lusia222
10. jan 2013

Mamicky mam otazku,dokedy dietatko sermuje rucickami a budi sa na to ze sa nimi udiera? Mala ma dva mesiace a v zavinovacke byt nechce.No a ked je vonku budi sa ked sa rucickou buchne alebo aj ked jej pada.Kedy to zacne samo kontrolovat a nebude sa na to budit?

katka1981
10. jan 2013

Nie kazde dieta sa budi na to, ze sa rucickami buchne do tvaricky alebo jej padne rucka. Su deti, ktore zle spia aj do 3 rokov, aj dlhsie. Na to sa odpovedat neda. Ked nechce byt v zavinovacke, tak ju do nej nedava, ja som mala v perinke dcerku len v porodnici, lebo bolo teplo. Skus si pozriet na webe clanky, co dokaze 2 mesacne dieta, aky ma psychomotoricky vyvoj, tam sa dozvies viac. Babatka robia kadeco, maminke sa to moze zdat divne, ale vsetko byva vacsinou v poriadku. 🙂 Na to aby mala pokojny spanok, je este velmi malicka. Bezne je aj strhavanie pocas spanku, trhave pohyby a podobne. A pis si vsetko, co ta zaujima a potom sa pytaj na poradni, velmi ti to pomoze. Ale zapisuj si, aby si nezabudla.

something
10. jan 2013

Nas na to budil asi do 3mesiaca, potom uz to aj prestalo

zonjushe
10. jan 2013

aj moja mala to robila, postupne to prestalo..

vonicka
10. jan 2013

Toto velmi dobre poznam, bola som z toho dost zufala, lebo kvoli tomu absolutne nevedel spat. Pediatricka mi povedala, ze to prestane medzi 8-10 tyzdnom a v realite to prestalo tak v 11 - 12 tyzdni. Uz vam to nebude dlho trvat 🙂

kmkke
11. jan 2013

Môj malý má 4mesiace a 2 týždne a ešte furt šermuje rukami 😀 Je pravda, že už sa na to nebudí, ale uspať ho je tiež dosť silná káva, lebo šermuje, šermuje, ja ho hladkám, tíšim, pridržať ruku sa nedá, lebo potom plače... Niekedy to trvá 10 minút, niekedy aj vyše hodiny ☹ A tiež čakám kedy ho to prejde 🙂)) A najnovšie to používa keď sa v noci zobudí na kojenie a chce zobudiť mňa. Silno trepe rukami po matraci kým sa nezobudím, zdvihnem, kuknem na neho a on sa usmeje od ucha k uchu že "konečne a môže sa jesť" 😀 😀 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli