Do ktorého mesiaca mali vaše deti plienku na spanie?

14. sep 2021

Ahojte syn má 2,5 roka ani za svet pýtať sa na nočník a už to skúšame dlhodobo na nočník sme ho dávali keď nemal ani rok ale to je jedno...proste keď ho dám na wc alebo nočník vie že má potlačiť a vycika sa ale sám nikdy nepovie alebo sa spytam či chce cikať on povie nechcem a keď ho dám vycika sa...nikdy nepovie že chce...cez deň plienku nedávam len na obed na spanie a na noc väčšinou je pocikany ja už neviem ako mu to vysvetliť už je dosť veľký chápe to aj keď mu potom keď sa pocika vynadal tak ukáže že tuto sa necika akože do nohavíc a ukáže na záchod že tam sa cika...ale on ak aj povie tak už až keď sa pocika to oznámi nikdy nie predtým....možno je chýba že dám plienku aj keď niekam na dlhší čas ideme ale ja už neviem čo

pininka1
14. sep 2021

No chce to len cas, chlapcom to zvykne dlhsie trvat. Hlavne pri tom nesmie byt nervozita. Moji boli taki ze po tyzdni o odplienkovania uz nemali ani na noc plienku, ale poznam kamosky ktorych deti mali na noc este rok aj dva. Kazde dieta je ine.

gabika128
14. sep 2021

Ja som sa na pár dní úplne prestala pýtať, občas sa pocikal, v kľude som mu povedala, že stačí zakričať, že mu treba a ja mu vždy pomôžem, ale aj tak je to partizán. Drží do poslednej chvíle a potom už kričí. Ak sa ho náhodou opýtam pred tým, či mu treba, tak skoro vždy povie nie😅

anjelicek26
14. sep 2021

Pocikavanie pocas spanku nema nic s tym, ze je "velky", ale s hormonalnymi procesmi v mozgu dietata ( netvorit moc v noci). Toto sa urychlit neda. Nocne pocikavanie je do 6 rokov veku dietata uplne normalne. Len matky s toho robia nejake velke halo a hanbia sa, malokto o tom hovori, pritom... tie 5-6-7 plienky v regaloch miznu normalne ako tie ostatne, ze ;) No kazdopadne - moje prve tri deti boli v 17-20 mesiacoch cez den a aj v noci suche... proste utalo, bez nehod... najmladsia? V 17 mesiacoch cez den bez nehod, v noci mala tu prvu suchu - tyzden pred 4.narodeninami... odvtedy uz nijaka nehoda nebola. My sme si proste pockali... nikdy som neprala za tie roky ocikanu postel, ani jediny raz... u ziadneho dietata... proste plienka sla prec, ked boli na to pripraveny... nikdy som v noci nenosila ziadne dieta cikat... proste na co to hrotit.

sense
14. sep 2021

Moja dcéra mala plienku na noc do takmer 6 rokov, chodili sme aj na nefrologiu, viem ze aj susedí starší mal na noc plienku v 5 rokoch a mladší len do 3

Ak sa ti ráno zobudí so suchou plienku tak je pripravený byť bez pliénky ale ak sa ti 2-3x za noc pocika tak nie je ešte zrelý byť bez plienky

catlyn
14. sep 2021

Do 42 mesiaca

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bona69
14. sep 2021

Syn má tiež 2,5 roka, plienku nemá od 1 roka a 4 mesiacov, doobedu už tiež nemá, no na noc má stále, sem tam má suchú, ale zatiaľ dávam

1angelika
14. sep 2021

2 a pol ročné dieťa s plienkou na spanie to je úplne normálne, vôbec to nerieš, daj mu čas.

aknamorka22
14. sep 2021

U nás ten istý problém. Vie čo je nočník, keď ho posadim tak sa vycika, vykaka bez problémov, žiadny strach tam nie je. Keď mu nedám plienku, vždy sa pocika alebo pokaka. Môžem sa ho aj 10x opýtať či mu treba, povie nie. Alebo sedí na nočníku a nevycika sa a za minútu sa pocika do nohavíc. A nepríde, že sa pocika. Bude v tom mokrom aj hodinu sedieť. Skúšali sme asi už všetko ale proste to nejde. Už som zúfalá a asi to vzdám nech má plienku aj do 10 rokov lebo nemám nervy ho 10x denne sprchovať a prezliekať. Nechcem mu svojou nervozitou spôsobiť nejakú traumu aby keď bude veľký vedel použiť iný záchod ako doma a pod. :(

zuzuliennka1
14. sep 2021

@aknamorka22 kolko rokov ma syn?

deadlylucy
14. sep 2021

Moj syn bol cez den bez plienky od 2 a pol roka, ale mame problem s nocou. Uz ma 5 a pol roka a este stale sa v noci nezobudi a pocika sa. Aj ked spal bez plienky, tak sa pocikal a spokojne v tom mokrom spal dalej. Beriem ho v noci na WC, ale nie vzdy to stihnem pred tym ako sa pocika. V takom veku je aj problem, ze aj plienka pretecie, lebo to uz je vela mocu, hlavne ak sa pred spanim este napije. Da sa s tym niecom robit alebo len cakat kym dozrie?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aknamorka22
14. sep 2021

@zuzuliennka1 2r a 4 mesiace. Odplienkovanie skúšame od 20 mesiacov. Stále čakám na ten deň, kedy sám príde a povie, že nechce plienku a sám sa vypýta na wc 🙂 ale asi si ešte dlho počkáme.

sense
14. sep 2021

@deadlylucy uz mozes kludne riesit s kekarom, mne bolo povedane ze di 6 rokov neriesia, ale kedze 2x v kratkej dobe jej nasli bakterie v moci hoci ju nic nebolelo nestipalo ani nesvrbelo tak nas poslali skor...urobili sono,rozbor mocu, uroflowmetriu, potom sme absolvovali uroterapiu, pisali sme protokol ,potom sme distali moznost pockat do 6r alebo lieky , my sme sa rozhodli pockat kedze mne osobne nevadilo kupit plienky a 2-3dni pred 6 narodeninami sme sa ich zbavili, absolvovali sme aj fyzioterapiu kedze u mojej dcery bol aj iny problem ako len nedozreta nervova sustava

nona31
14. sep 2021

Aj náš má ešte na noc plienku a to v januári bude mať 4 roky aj keď sme niekolko krát skúšali vnoci bez plienky stále sa pocikal a nevadilo mu to že je mokrý 😐 starší mal do 3 rokov sám sa začal budiť na to že potrebuje ísť na wc🙂

sense
14. sep 2021

@deadlylucy a hlavne treba pitny rezim 2/3 tekutin doobeda,potom menej. (Mala to rozdelene na 3 dl rano, 1,5dl desiata, 3 dl obed , 1,5dl olovrant a 1,5dl vecer.Pred spanim nedavat vela pit, deti piju vela vecer ak pocas dna malo pili,a pred spanim dat vycikat ale neviem sice ako u chlapcom ale u dcery kazala ostat sediet na zachode este aspon 2-3minuty aby sa mechur uplne vyprazdnil a s podlizenymi nohami nie s nohami vo vzduchu.

zuzuliennka1
14. sep 2021

@aknamorka22 moj ma 3r 9m a skusala som to v rovnakom veku ako ty. Neuspesne. Nechaj to tak, na nom. Vysvetluj, ale nenut, nekric, nedosiahnes nic.
Nechaj to tak, pochopi to 🙂 takmer 2,5roka je este malinko, nauci sa. Ak ho mas 10x denne sprchovat a prezliekat, tak to nie je odplienkovanie, kam sa ponahlas? 🙂 daj mu plienku, pochopi to aj uplne sam 🙂

anjelicek26
14. sep 2021

@deadlylucy k lekarovi mozes ist, ale toto co popisujes je strasne tvrdy spanok ako "bonus"... to mala aj dcera... v noci spi bezne 12h v kuse ako drevo, mozem pri nej povysavat... ale teda od tych 4 rokov bez cikania...

piece
14. sep 2021

Podľa mňa je to normálne a treba len čas a ono sa to napraví a pochopí to. Predsa len vek 2,5 roka nie je ešte až tak moc veľa a niektorím detičkám to proste trvá dlhšie

bucko555
14. sep 2021

Moja malá 4,5 roka keď prestala mať v noci plienku ....nič som si s toho nerobila proste každé dieťa má na to svoj čas a zbytočne ho stresovať ....teraz bola prechladnuta a jednu noc jej ušlo nič som s.toho nerobila

bluka2
14. sep 2021

One deti, keď to pochopili cez deň, nehody v noci už vôbec nemali. Proste išlo to spolu. Vek 2,3 a 17 mesiacov. Obe v tom veku v noci ešte viac krát za noc kojene, takže aj pili a aj tak sa nepocikavali.

evalin88
14. sep 2021

Maly mal uz cez 3 roky ked mi sam v lete povedal ze nechce na noc plienku, lebo je mu v nej teplo.. vyslovene nechcel, tak som to vyuzila, ale mali sme nepremokave plachty. Kym sa nepocikal trvalo asi tyzden.

nikpa
14. sep 2021

Skoro 4 a stále má v noci. Väčšinou je suchá ale občas sa stane že je v nej cvrknute. Tak ešte stále nechávam na noc.

dr_smajlik
14. sep 2021

Malý má v novembri 5 a ešte sa v spánku pociká. Chodíme na nefrológiu, dali mu režim a lieky ale mne to príde choré a zvažujem ukončiť liečbu a ešte počkať, lebo veľký efekt nevidím. Dcéra sa odplienkovala v 3,5 roku

marianna_peskova
14. sep 2021

Syn mal v noci plienku do dvoch rokov a šesť mesiacov. Rovnako staré dievčatko mojej kamarátky ju má doteraz (dva roky a jedenásť mesiacov).

lubi40
14. sep 2021

@deadlylucy 10% deti vo veku 5 rokov sa v noci picikava. Mozes to spomenut na preventivke a mozu ta poslat na nefrologiu.

deadlylucy
14. sep 2021

Dakujem za odpovede. Je pravda, ze syn ma silny spanok, aj ked ho beriem v noci na WC, tak niekedy ho ani neviem zobudit. Lieky mu urcite davat nechcem, tak dufam, ze sa k tomu dopracujeme nejak inak. On sa velakrat pred spanim este rozjasi a potom je smadny a pije vodu. Takze tazko naplanujem, aby vecer uz nepil.

maris5
14. sep 2021

@anjelicek26 nas sa v noci pocikaval, ale uz mal 4 a hanbil sa za plienku v noci. Nechcel ju. Radsej spal pocikany. Tak sme ho okolo 23 davali na zachod. Ani o tom nevedel. Nam to vyriesilo az vybratie nosnej mandle. Aj v skolke cez obed zaspal tak, ze ho nevedeli zobudit. Ostatne deti na olovrante a jeho nevedeli prebudit. A uz sa potom aj pocikal.

deadlylucy
8. apr 2022

Tak sa opat hlasim. Syn uz ma 6 rokov a konecne sme to zvladli, ze sa v noci nepocikava. 🙂 Pomohli mu prirodne doplnky stravy.