Do ktorého mesiaca vám vydržali bábätka vo vaničke?

ewica
30. okt 2014

Ahojte maminky, prosim vas, dokedy vam babatka vydrzali vo vanicke? a kedy ste ich uz dali do sportiakov? ako sa chovali deturence ked ste vedeli ze "uz je cas"? 😊 dakujem

katrinka8
30. okt 2014

@ewica - ahoj. Dcérka vydržala 10 mesiacov a synček 9. Obaja vo vaničke spávali, za šporťák sme menili, keď už vanička bola malá 😉

oladuna
30. okt 2014

@ewica mame 10 mediacov a sme este stale vo vanicke.da sa tam sediet a hrat s kacickami 😀
Ahaaaa v tej inej vanicke.....my sme uz daaaavno v sportovom.odkedy sami sedime, chceme vsetko vidiet

dafy
30. okt 2014

o dva týždne budeme mať 7mesiacov a este sme vo vaničke 🙂

esterba
30. okt 2014

@ewica Do 5 mesiacov, potom sa už nezmestila a keď nevidela aspoň trochu von vrieskala o dušu. Športiak to vyriešil na mesiac a potom už šatka.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinamarkova
30. okt 2014

@ewica od 5-6mes. cca vsetci traja sli do sportoveho...akonahle sa zacali prevalovat, dvihat, sediet.....neobsedeli inak, len tak ze videli svet okolo seba
zalezi ale aj od kocika, aky pouzivate....ak je to len taka ta ,,preklapacia,, sport. cast, co aj tak dietatko je stale pokrcene, neviem ci by som davala tak skoro....
moj bol tak, ze ked sa dal lezmo mimco mohlo spinkat ako v postielke 🙂 ked chcelo kukat trosilinku som nadvihla, v podstate stale lezalo len vyvysene...az ked zacali sami sediet sla sport. cast uplne na sedenie...inak bola pouzivana ako vanicka len s tym rozdielom ze tam mali lepsi vyhlad 🙂

andrema
30. okt 2014

jedna 3 mesiace a druha 4

bubelko
30. okt 2014

@ewica obaja ca. 9-10m

zitaje
30. okt 2014

Ked sa maly okamzite po polozeni do kocika otacal z chrbta na brucho a daval sa na styri a pohupoval sa, usudila som, ze je cas na sportak 😀 . Takze hlboky kocik nam dlho nevydrzal, cca. vo veku 7 mesiacov uz bol vyslovene nebezpecny.

mahulenka87
30. okt 2014

do cca 9 mesiacov. Potom sa už trošku oteplilo, prišla jar a Miško bol zvedavý, všetko chcel vidieť... tak sme dali šporťák 🙂 a hlavne mama sa už nevedela dočkať zmeny 😀 Šporťák sa dá polohovať, môže sedieť, ležať a viacej vidí 😉

hanka_april
30. okt 2014

myslim, ze to bolo nejakych 8-9 mesiacov - vedela som podla toho, ze uz sa tam na dlzku nezmestila a toho, ze uz sme nechodili von len ked spala, ale ze uz vydrzala a chcela aj pozerat von pocas vychadzky, ale aj napriklad podla toho, ako bolo vonku pocasie, ked fukalo, dala som ju este do vanicky (kym sa zmestila) a ked bolo teplo a slniecko, dala som ju do sportoveho ....a na mojom Mutsy Transporter je, ze sportiak sa odporuca az od 6 mesiacov...asi zavisi na konstrukcii....

ewica
autor
30. okt 2014

dakujem maminky velmi pekne😉👍

siska53
30. okt 2014

@ewica ja som to mala jednoduche. Na mojom kociku stacilo nadvihnut tu cast,kde byva hlavicka-tu opierku. A ked uz bolo teplo,dala som dole len vrchny kryt chraniaci brusko a nozky a mala som sportiak.
Syn sa naucil sediet sam kusok po 8.m.,cize jemu som to zacala zdvihat v tom case,dcerka,kedze ma slabsi svalovy tonus,bola len v jemne zvysenej polohe,kedze bola strasne zvedava asi od 9.m. Na tej "vanicke" sa to dalo dat do viacerych poloh.

katarina1984
30. okt 2014

My mame 10 mesiacov a sme vo vanicke...kym sa mi tam zmesti a nevyskakuje,tak ju necham v nej

bahira1962012
31. okt 2014

do 9 mesiacov,začali chodiť a už ani športiak sme nepotrebovali 🙂

radlinka
31. okt 2014

6 mesiacov... zimne oblecene.. Quinny buzz vanicka 😀 ale uz skor sme zacali zo sportovou verziou, kedze moj maly sa rad pozeral a chcel vnimat svet okolo seba po sediacky 🙂

jamelia
31. okt 2014

u nas to bolo pri oboch tak 5-6 mesiacov, potom sa tam uz obaja nevosli 🙂 a tiez uz zacali byt ohybnejsi, takze aj kvoli bezpecnosti 🙂

ichbinich
31. okt 2014

Syn do necelych 6 mesiacov a dcera do cosi vyse 5 mesiaca. Po prve uz obaja protestovali, lebo nic nevideli, a po druhe som presla na sportiak z logistickych dovodov - v tom case sme v oboch pripadoch cestovali a mat este aj extra vanicku by bolo o nervy, tak sup do sportaku. Kym nevedeli sediet, tak v skoro lahu, potom som postupne operku dvihala. Miesta vo vanicke by boli mali obaja dost, ale nevideli a protestovali 😉

bonnie1
31. okt 2014

do 5m . vo vanicke vrestala o dusu od narodenia..

hadassah
31. okt 2014

od 8. mesiacov v športovej časti.

slavaf
31. okt 2014

Zhruba od 6-teho mesiaca obe. Ale my sme sedeli až neskôr, takže ja som to riešila tak, že ležali na brušku a cez zadnú (priehľadnú) stenu mohli pozorovať okolie a obom sa to veľmi páčilo. Alebo si len tak ležali na chrbátiku, ale mali lepší výhľad ako z vaničky. Okrem toho staršia mala pol roka v lete, takže už na vaničku bolo príliš teplo...🙂

eliyanah
31. okt 2014

Uvidis sama ked vo vanicke uz nebude chciet byt, my sme boli prave na chalupe kde sme mali iba vanicku a mala sa stale chcela pozerat a nechcela uz lezat, vtedy som pochopila ze aha, uz asi prejdeme na sportovy, mala asi 6 mesiacov, je to u kazdeho individualne, sama uvidis ze uz tam nebude chciet byt, ked bude sledovat svet este viacej🙂))

katkatt
31. okt 2014

do 9 mesiacov, obidvaja su julovi, tak ked prisla jar a oteplilo sa, vytiahli sme sportiak, ale vanicka sa dala polohovat, tak ked sa zobudili a chceli pozerat von, dvihla som ich na taky 45 stupnovy uhol

liz_lemon
31. okt 2014

do 9,5 mesiaca, bol letne babo, a vydrzal vo vanicke, aj ked sa do nej uz nezmestil
zmenu na sportovy zvladol uplne bez problemov

adkat13
31. okt 2014

naša dcéra vydržala vo vaničke takmer do roka, ale to hlavne preto, že sme chodili do kočíka hlavne spinkať a keďže zima prišla niekedy v tom období, kedy by už mohla ísť do športového (cca. 8 mesiacov), rozhodla som sa ju tam ešte nechať, lebo sa mi zdalo, že je tam lepšie chránená pred zimou a vetrom... mali sme peg perego, ktoré má jednu z najväčších vaničiek a v pohode sa tam zmestila aj s fusakom.... ale keď sa zobudila, musela som ju samozrejme posadiť 🙂 inak si myslím, že najvhodnejší čas na športový je, keď bábo začne sedieť...

marietta33
5. nov 2014

do 6 mesiacov. nas maly bol letne babatko a v decembri sa uz dvihal, takze sme sa na mikulasa prestahovali do sportovej casti. 🙂

ester79
6. nov 2014

U nás do 8 mesiacov. Vedela som, že je čas, keď sa dvíhal, bol nervózny, chcel sledovať dianie okolo.

lulistek
6. nov 2014

my sme isli do sportoveho v 7mich mesiacoch, babo musi vediet same sediet. Mala sa dovtedy vyvazala vo vanicke po sediacky 🙂