Dodržujete spánky deti počas prázdnin ako v škôlke?

3. júl 2021

Ahojte. Dodržujete (hlavne) večerný a obedny spánok tak, ako maju detičky v škôlke ?
Čas na obed o pol 12 a večer o 8 už spi, alebo počas leta ukladáte na spánok neskôr aby vstávali deti neskôr ?
Lebo fakt, nechcem celé leto keď som doma vstávať o pól 6 ráno a večer si nemôžeme dovoliť ísť nikam keď maly ma ísť o 7 do vane a o 8 ma spat… príde mi to take, nijaké. Na obed nie sme ani von lebo na slnku sa fakt nedá vydržať. Ako to máte vy?

ivangeline
3. júl 2021

Abo. Rovnsko. Prisposobujem potrebe dietata a nie seba...

matapo
3. júl 2021

...podla potreby, ked ideme na celodenny vylet tak nejde spat, ked je moc unaveny pospi po ceste v aute,... ked sa doobeda santi v bazene v zahrade, tak poobede je unaveny a ide spat, tiez ked prideme z parku,...to teplo unavuje a aj starsie deti (mam 3) zaspia a niekedy aj ja a vobec neriesim aby to bolo v nejaku presnu hodinu. Ked je dieta unavene tak ide spat ked nie je tak ho nedam. Moj najmensi ma 3,5 a on uz ani teraz cez vikendy nespava, vacsinou niekde ideme a nema potrebu, cez tyzden napriek tomu ze chodi na obed zo skolky domov, tak skolka ho tak unavuje ze zaspi do 5 minut, cez vikend ked ho skusam uspat, tak to trva aj 1-2 hodiny, nepotrebuje, citi ze ten den nie je taky uponahlany od skoreho rana a nie je taky unaveny, potom ide skor vecer, o siedmej uz spi. Kazde dieta je ine a aj potreba spanku sa lisi, podla aktivity, pocasia,... Vobec by som sa striktne nedrzala nejakeho rezimu, prisposobila by som to danemu dnu.

hindakus
3. júl 2021

Nie, doma zásadne nespí po obede ani v sobotu a nedelu. V skolke vraj spí vzdy, ale... Ja sama si pamatam, že v skolke som nemohla zaspat, ale vzdy sa mi podarilo tvárit, ze spím..

ibrunova
3. júl 2021

Áno, režim sme dodržiavali, ale to neznamenalo, že som ho budila o pol šiestej ako cez týždeň..

vierocka888
3. júl 2021

Môj ma rovnaký režim, +- hodinka. On je sám tak nastavený. Obedny spanok potrebuje, bez toho by večer nezaspal a bolo by to peklo... takto bol nastavený ešte predtým ako chodil do skolky

ajka0207
3. júl 2021

Rovnako ako cez škôlku, ale zas moja nevesta a tak skoro, o siedmej zvykne a spávať o pol 9 - 9. Ale jej zmeniť režim trvá mesiac aj viac ,čiže kvôli dvom mesiacom prázdnin to nemá význam

majusikk
3. júl 2021

O hodku som to predlzovala a bol v pohide

liliana363
3. júl 2021

Prispôsobujem podľa okolností:ráno ho nebudim, takze kedy sa sam ráno zobudí, tak podľa toho ide cez obed spat. Len pred koncom prázdnin, taký týždeň sa snažím dostať spánok na ten čas ako v škôlke.

makova333
3. júl 2021

Kym chodil do skolky, mal aj obedny spanok sobota nedela, sviatok piatok, prazdniny, stale rovnako. Vecer chodil spat o osmej. Teraz je skolak a mimo dovolenky chodi stale spat o 20.00 h. Na neho vobec nefunguje, ze cim ide neskor spat, tym neskor vstane. Aj keby isiel spat o polnoci, vstal by okolo 5.00-5.30 🙈 No co uz, aspon mam o 9.00 h rano uz obed navareny aj kolac napeceny 😀

mamamasama
3. júl 2021

u nas sme presunuli vecerny na 9-tu, pol desiatu max a spime krasne do deviatej, desiatej rano 🤩🤩🤩

magdalenal
3. júl 2021

Mame 5rocnu, cez obed spi niekdy aj 3hodiny, niekedy len lezi, vstava nam vzdy okolo 5,30h, o 20h je uz v posteli. Prisposobujeme program, aj dovolenku jej potrebam, prip. ju vecer ulozia nasi ak su u nas. O chvilku vyrastie, vydrzi hore dlhsie. Tych par rokov nam neublizi, ked nebudeme do vecera v meste. Nasa je ale nepokojna ked ide spat neskor, tak to u nas bola vec priorit - ci nepokojne dieta a my s nim, alebo vecer v meste....

yvanielka
3. júl 2021

@magdalenal cez obed spí 3 hodiny a večer ide spať 20:00? Prosím robí nejaký šport alebo tak? Lebo ja som zúfalá z našej občas...a to poobede nespáva od 2 rokov, teraz bude mať 6 ale večer ju uložiť to je umenie

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magdalenal
3. júl 2021

@yvanielka nerobi nic speci, vstane o 5,30h, cez tyzden v skolke spi, alebo lezi len, cez vikend ked ideme rano na vylet tak ju na obed odpali na dlhsie ze ju o 16h budim ale o 20h je v posteli. My vela chodime peso, ked je pekne aj rano do skolky cca 3km zajdeme, 12km zajdeme v pohode dopoludnia na vylete, mozno to ju unavi, netusim. Nevravim, ze sa mi rano chce vstavat, ale viac stihnem cez den potom

makova333
3. júl 2021

@yvanielka moj tiez spal do 6! rokov cez obed 2-3 hodiny a potom siel spat o 20.00 h. Ale teda rano je hore okolo 5-5.30 h. Prehodit sa to nedalo, proste vyzadoval to takto. Je to asi vec temperamentu dietata a toho ci je nocna sova alebo ranne vtaca 😀 A genetika asi tiez ma co do toho hovorit, tak mu nemam co vycitat 😀

fiafia
3. júl 2021

Moja ma 4,5 ale bez obedneho spánku je ako čert, stale ho potrebuje. Režim má rovnaký či je škôlka či nie. Ráno vstane sama a večer chodí do postele o 21. Takže sa dá aj na výlet aj von byť dlhšie. Všetko závisí od dietata. Moja je rezimova od malička a nám to tak vyhovuje

adamadent
3. júl 2021

Jedine co dodržiavam je nechať spať poobede len do 4. Ráno nebudim, večer idú spat keď sú unavené.