Dojčenie v divadle

bluezienka
9. nov 2017

Ahojte, mame ísť za krátky čas do divadla - momentálne dojčím: ako najlepšie poriešiť túto situáciu čo sa týka pohodového zvládnutia?
Dakujem.

P.

cinnamon111
9. nov 2017

odsať mlieko, nechať doma....však s bábom do divadla asi nepôjdeš

beky1813
9. nov 2017

Presne, odsat, nechat doma aj mlieko, aj dieta.

jasminet
9. nov 2017

dieta nechat doma, uz z ucty k ucinkujucim a ludom, co by si chceli uzit kulturne podujatie, nie rev dojcata

alchemilkazltozelena
9. nov 2017

nakojit dieta doma a nechat ho niekomu postrazit

emi16
9. nov 2017

My sme boli s trojmesacnou na luskacikovi
Vianocne predstavenie
Mala bola svetova
Neviem kolko toho vnimala
S kojenim nieje problem, je tam tma a prehodis cez babo satku
Taktiez si tam mala pospala
Herci boli uneseny ako dlho vydrzala
Drahy volakedy robil v divadle

No boli sme pripraveny aj na to, ze drahy zoberie kocik ak by mala spustila a ide sa von kocikovat

jovanka22
9. nov 2017

ja by som este pockala s divadlom, urcite si to neuzijes, ked budes rozmyslat ako dieta, ci je v poriadku

bipa
9. nov 2017

Ja som nemala problém , bola tma, prehodila som šatku, spokojne dojcilo a pospalo si, žiadny rev nebol.
Ty sama poznáš dieťa najlepšie a vieš či máš zobrať alebo nie.

ave17
9. nov 2017

Odsat mlieko,nechať doma.Mne osobne by bolo nepríjemné,keby vedľa mňa niekto v divadle kojil.Nechápem mamičky,čo si dieťa naučia "iba" na prso a potom majú problém sa pohnúť bez dieťaťa,prípadne ho berú vsade so sebou a potom koja kade tade na verejnosti.

beton
9. nov 2017

@bluezienka zavisi, ake velke dieta. malicke do divadla v pohode. ako pisu, v tme nikto ani netusi, ci dojcis alebo nie, moze byt prisate aj cely cas. ked vacsie, nad polroka a pod, tak vydrzi tolko aj bez teba, daju mu nejake jablcko, kym prides...

fefe123
9. nov 2017

tiež si myslím, že to nie je vhodné... je to spoločenská udalosť pre dospelých.... a pre dieťa to asi ani vhodné nie je, predsa len sú tam ruchy, či už od účinkujúcich, alebo hlasný potlesk....

jasminet
9. nov 2017

druha vec je - moji ked boli malinki a nakojila som, tak sa hned pokakali - v divadle necham tak, tu hodinu a pol dve nech ostatni ludia maju aj cuchovy efekt, alebo budem sa potme suchtat s deckom a taskami niekam von pocas predstavenia? a potom zas naspat? ved to je divadlo - nie materske centrum, troska urovne by to malo mat.

maaaaaaaria7
9. nov 2017

kojenie by mi nevadilo, ale keby som bola v divadle a plakalo by tam nejaké dieťa čo i len chvíľu, to by mi vadilo.. mám doma dosť detského plaču,kriku🙂))), v divadle si chce človek vychutnať iné zvuky🙂)
odsať a nechať doma s niekým, alebo niekde nech je nablízku..
neviem aké veľké dieťa máš, je iba kojené?

maaaaaaaria7
9. nov 2017

ale autorka sa asi ani nechystá dieťatko zobrať so sebou.. asi sa len pýta, ako to zvládnuť doma bez nej.. s kým ľúbi byť to bábätko? s babkou?
ja som si aj odsala aj som pre istotu nechala jeden sáčok nutrilonu, aj ked čisto kojím, nevadilo by mi jednorázovo, keby sa napila nutrilonu🙂.
/ale moja odmietla fľašu, takže som sa rútila z predstavenia so staršou dcérou domov🙂)))))/

malasandrika
9. nov 2017

Myslím, že nie je vhodné ísť do divadla s tak malým dieťaťom (keďže dojčíš), ostatní ľudia nebudú zvedaví na detský plač, a vzhľadom na spoločenskú etiketu by som to ani nespravila. Za mňa - odsať mlieko a nechať dieťa s niekým.

jasminet
9. nov 2017

@maaaaaaaria7 nazov temy je Dojcenie v divadle, tak asi sa chysta ho so sebou zobrat

jankalukasova
9. nov 2017

no ak už by som musela ísť s dieťaťom čo sa dojčí, tak asi len s takým maličkým, ktoré ešte všetko prespí.. ale určite by som si zariadila aby vedľa mňa nesedel nikto cudzí. Už som pár krát v divadle zažila, že vedľa mňa sedel niekto objemnejší a nebola to žiadna sláva... tiež by mu to nemuselo byť príjemné. Hoci si myslím, že dojčenie na verejnosti nie je nič hrozné...

@ave17 v zásade s Tebou súhlasím, až na tú vetu "kade tade na verejnosti" no sorry, chlap s prepáčením oští hoc akú stenu, strom, stĺp, v meste, v parku, kde sa mu zlúbi, proste príde, vytiahne nádobíčko a uľaví si a matka nemôže nakojiť dieťa? Teraz nehovorím o deťoch, ktoré sa už sú v pohode s príkrmom, že im dáš ovocie alebo rohlík, myslím malé detičky do toho pol roka, ktoré sú len na materskom mlieku. Ale uznávam, že v divadle by sa to diať nemuselo...

maaaaaaaria7
9. nov 2017

@jasminet aha..🙂))som si nevšimla presný názov...🙂
takže s dieťaťom by som nešla do divadla už len z ohľaduplnosti k iným ľudom.
a to nie kvôli kojeniu ale možnému plaču a rušeniu ľudí, ktorí si zaplatili kultúrny zážitok a chcú mať pokoj

katarinamarkova
9. nov 2017

@bluezienka koľko má dieťatko?

pelian
9. nov 2017

Idete aj s bábom alebo bez? Ja by som navrhovala nechať ho doma, normálne odsať mlieko a hotovo, to máš najmenej komplikované 🙂

mmmj
9. nov 2017

ja by som zapojila niekoho, co by kocikoval okolo divadla a keby bolo nutne, tak by som vybehla nadojcit.
Inak kamoska bezne chodila s malou vsade a kedze to bolo pokojne dieta, ani by ste si nevsimli, ze je tam. S mojimi by sa to nedalo 🙂

bluezienka
autor
9. nov 2017
jasminet
9. nov 2017

@bluezienka ze ty si robis srandu? 😀 rocne dieta ti po prve nevydrzi cele prestavenie vecer v divadle sediet a nerusene pozerat. po druhe uz bez kojenia vydrzi aj pol dna. nevtipkuj 😀

mamutka
9. nov 2017

@bluezienka zišlo by sa hneď napísať vek dieťaťa, to je podstatné a zároveň aj o aké divadlo ide, či rodinné, až detské predstavenie pre väčšie deti, alebo o operu, seriózne predstavenie a pod.
Ročne dieťa v prípade vážnej kultúry bude skôr otravene a mrzute a zároveň nemá nejak potrebu byť dojcene. V tom veku asi skôr na ukludnenie a pri zaspavani, takze už z toho vyplýva, ze by si dojcila z núdze pri probléme. Navyše sa môže pokakat a pod.
Nechala by som ho s niekým doma proste

maaaaaaaria7
9. nov 2017

@bluezienka mas pokojne dieťa že bude dve hodiny ticho?
Lebo moje by vyrušovali od samého začiatku.

eeffka
9. nov 2017

@bluezienka tak teraz si zabila , ako vydrzi 1rocne dieta kym budes v divadle? no normalne...prinajhorsom mu da babka zuzlat rohlik.

bluezienka
autor
9. nov 2017

@jovanka22 : s kulturou netreba čakať - je to predstavenie Libanky na Jadranu - pojdem hlava nehlava 🙂

eeffka
9. nov 2017

@bluezienka tu nejde o cakanie ja som bola v kine 3hod ked mala dcera 3mesiace. ale riesit pri rocnom !!! dietati ako vydrzi bez mlieka je absurdne.

maaaaaaaria7
9. nov 2017

No a čo.kazde dieťa je iné,možno v tomto obdobu potrebuje malé mamičku vkuse.metreba sa hneď vysmievať.
Ale potom teda žiadne divadlo.lebo ja keby som šla do divadla vypnúť a užiť si ho a nejaké dieťa by tam čo i len zafnukalo,asi by som bola riadne nasrata

alice.jant
9. nov 2017

Ja som zastanca kojenia, Ale pri rocnom dietati by som takuto otazku ani nepokladala, nieje to niekolkomesacne dieta, ktore ma fyzicku potrebu hladu a smadu ktoru nemozes V podstate uspokojit inak, ma rok a je viac ako schopne zostat bez na par hodin... tot moj nazor...
A ked nezvlada tak ho neber, jedna vec je detske predstavenie; Ale ak to ma byt predstavenie "pre dospelych"; uprimne by mi asi vadilo keby som mala pocuvat nejake dieta plakat, robit cirkus a podobne-je to prirodzene konieckoncov rocne babo je este take a nieje to jeho chyba, Ale ked si utrhnem cas pre seba (s manzelom napriklad) bez deti tak tych par hodin by som chcela mat pokoj veru, inak by som zostala doma.

katarinamarkova
9. nov 2017

@bluezienka no...práve preto som sa pýtala.....lebo som akosi podvedome tušila že nejde o miminko 🙂 neviem prečo 🙂 intuicia?

v prvom rade ma totiž napadlo, že pri pár týždňovom miminku by som
a) divadlo rada oželela a oddýchla si radšej doma
b) odsala mliečko a poprosila o postráženie niekoho zodpovedného
c) asi by som fakt nezvažovala návštevu divadelného predstavenia s novorodencom

v druhom rade ma napadlo....spýtam sa na vek 🙂

takže:
a) ročné dieťa dve tri hodinky bez maminkinho cicika vydrží, žiadny problém
b) ročné dieťa je už dávno aj inú stravu ako materské mlieko, môže ostať doma užiť si babičku či dedka, či tetu, či uja, žiadny problém
c) ročné dieťa by som na divadelné predstavenie nebrala
d) ak si to aj situácia či vaše veľké chcenie vyžaduje, brať ho do divadla, určite je už trošku nevkusné núkať práve v divadle ročnému dieťaťu, ktoré skutočne zje čokoľvek iné, práve prsník zo spoločenských šiat. ( nič proti dojčeniu, je to super mega vec, hovorí matka troch odkojených detí, na verejnosti - ak si to HLAD dieťatka vyžaduje - úplne normálne, ak sa to robí decentne......ale v divadle? ročné dieťa? nie )