Dokážete byť stále milé k svojim deťom?

kikaski
17. jún 2014

Ahojte, mám 15 mesačné akčné dievčatko a niekedy naozaj psychika dostáva zabrať...je to strašný živel, neposedí, vymýšla aj nemožné, nemám kľud ani doma ani vonku, vždy vymyslí niečo, čo ma prekvapí, ale hlavne vždy si pri niečom ublíži...som už veľmi unavená, nemôžem byť od nej dalej ako pol metra, aby som ju mala pod dozorom...ale moja otázka je, či dokážete pri deťoch byť vždy dobré mamy, čo nekričia, nedajú po zadku a sú vždy milé...lebo ja si každý zvýšený hlas vyčítam, že taká nesmiem byť, po zadku jej ešte nedám, ale už mám niekedy chuť 🙂 niekedy mám pocit, že som tá najhoršia matka, lebo niekdy už mám fakť dosť, že sa s ňou aj pár minut vobec nebavim a ignorujem ju...keď mrnčí alebo je nervózna, tak mám pocit, že mi to robí naschval, že ma chce zničiť...ale viem, že je to dieťa, len ja si to všetko vyčítam, že môžem byť rada, že je zdravá, ja si to veľmi vážim a mám pocit, že by som nemala na sebe nechat poznať, že už mám fakt niekedy všetkého dosť...ona si to nezaslúži ale dá sa byť večne dobrá na svoje dieťa???

martina28p
24. jún 2014

neverím,že existuje matka,ktorá by bola stelesnením dokonalosti,sme len ludia a je normálne,že aj my máme pocity a dokážeme aj zlyhávať...nedá sa byť vždy len usmievavou tvárou....je to normálne a ver,že bude aj horšie :D to mi hovorí vždy moja sestra a vždy sa to potvrdilo :D nič v zlom,ale nervy ti zapracujú v každom roku života....ja napríklad ked pozorujem moje deti,tak velakrát vidím aj samu seba,aká som bola....prešla som si tým a dieťa si vydobíja svoje postavenie a je na tebe,kde bude mať v budúcnosti svoje hranice....nie si zlá matka,si taká ako nás tu je kvantum :DDDD

anuskaaprazko
24. jún 2014

@kikaski tak ja si myslim ze na dieta nemozes byt stale ako medik... 15 mesacne dieta treba uz aj vychovavat nie je to male babatko ktore nevie co robi... Treba deti ucit co ano, co nie a urcovat hranice, inak z nich vyrastu rozmaznani spratkovia ako je to v tejto dobe modou a potom to tu tak aj vyzera 😝 😔

modrofuzik11
28. jún 2014

bohuzial, nie som vzdy mila. aj ked sa urputne snazim. niekedy mi ujdu nervy. ale zistila som, ze aj ta najnapatejsia situacia sa najlepsie vyriesi s kludom. preto aj ked mam nervy, tak sa to snazim potlacit a riesit veci chladnou hlavou...

stellamaris
28. jún 2014

@kikaski ja tiez nedokazem byt stale mila.Moj syn je sice mile dieta,ale niekedy pozlosti a ja na neho pokricim.Ked davam pozor na susedove deti,aj na ne pokricim,ak nepocuvaju alebo robia si zlost.Niekedy si poviem,situaciu ries s pokojom,ale vzdy sa to neda 😉

sense
28. jún 2014

tiez nie osm vzdy mila, a unava a vycerpanost tiez urobia svoje, po zadku nedavam a ani ma to nenapadlo , ale ma zas len 14.5 mesiaca, ale ked je toho uz moc zvysim hlas a ked robi nieco co nema tak ju x krat dam odtial prec a ked sa zacne jedovat....tak nech sa jeduje.....zial je to dieta kt. ma tiez svoje fazy vyvoja, a trucy a jedy a testovanie hranic patri k tomu, a je to ale aj dieta co miluje tento zivot a vsetko ju zaujima, vsetko musi chytit, ochutnat vsade byt len ju treba usmernovat od mala a k tomu patri obcas aj zvyseny hlas mamky aj trucovanie a krik dietata ak nie je tak ako chce ono.....jednoducho ukazat svoje emocie....ved tento svet nie je len mily .....

nanulik
28. jún 2014

sme len ludia, niekedy mám ja zlý den, niekedy malý, niekedy obaja. snažím sa riešiť veci dohovorom, ale niekedy sa to nedá. nie som stroj a stále usmiata. ked ma vytočí aj zvýším hlas a niekedy dostane aj po zadku

kikes
28. jún 2014

moja mala ma 11mesiacov a uz zacina obdobie odporu, je hrozna nervacka, zacina sa hadzat, hadze veci, robi zlobu a som z nej na prasky no uz neviem byt mila a asi je cas zacat s vychovou a ukazat jej, ze vsetko nemoze. uz po nej casto zvresknem, lebo inak by asi vsetko rozbila ☹

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
culia1
30. jún 2014

xixi, pockaj, ked tvoja princeznicka pride do obdobia vzdoru, potom sa uz nebudes zamyslat, ci capnut po zadku alebo necapnut, vycitky uz pojdu bokom a budes sa len pytat, kde je to moje male mile dobre dievcatko 🙂