Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dokedy ste uspávali svoje deti na rukách?

edie63
15. okt 2011

Mile mamicky,
dokedy ste uspavali vase deticky na rukach a ako ste ich uspavali potom? Moja dcera ma 13 mesiacov a este stale ju uspavam na rukach (hojdanim, tancovanim), nic ine nefunguje. Kedze je uz tazka, tak uz to nie je prijemne pre mna a ani pre nu (niekedy si nevie najst vhodnu poziciu) a stava sa, ze uspavam aj vyse hodinu. Ked sa v noci zobudi, ukludni sa iba na rukach, stava sa, ze aj v noci hojdam hodinu aj viac (neplace a nie je nespokojna, normalne si uziva, ze ju mam na rukach). Dcera nechce ani cumlik ani flasu (do roka bola kojena teraz pije z pohara alebo z lyzicky) takze tieto pomocky neprichadzaju do uvahy a neuznavam ani metodu nechat vyplakat. Dakujem za vase odpovede.

mamavera
29. jún 2012

nikdy som svoje deti na rukách neuspávala, mojkali sme sa celý deň, ale večer postískať, do postieľky, tichúčko spievať, rozprávať tichým hlasom rozprávku (nevadí, že jej nerozumejú, monotónny hlas uspáva) alebo len hladkať po chrbátiku.

zuzin78
29. jún 2012

ahoj, ja som moje obe dcerky boli kojene, tak zaspali na prsniku, a potom som ich prelozila do postielky, starsia mala vecerny plac tak sme s nou aj tancovali, potom zaspala. ale stale si vyzaduje moju pritomnost pri zaspavani, to si lahneme vsetky tri do postele a zaspinkaju obe , jednej drzim ruku a druhu kojim. 😀
asi somta zvlastna maminka, co nenecha vyplakat deti v postielke, lebo aj tak by to u nas neviedlo k nicomu, len by sme boli vsetci nervozny a nik by nespal. nam to takto vyhovuje,
kazde dieta spinka inac , skus si s nou lahnut do postele, mozno tak zaspinka.

zuzi0911
29. jún 2012

ja som dceru uspavala na rukach do 16 mesiacov.a najhorsie to bolo v tomze som bola 5mesiaci druheho tehotenstva. ked som uz nevladala dala som ju lanut na nasu postel ja vedla nej a jemne som ju pohojdavala a odvtdy spi tak aj ked sa na ruky sem tam ete pytala uz som ju nezobrala lebo som nemohla.a zvykla si

sasena033
29. jún 2012

ja som maleho uspavala do vyse roka na rukach kadeake polohy 😉 no potom uz bolo toho na mna vela 30min uspavanie 45 minut spanok ☹ takz esme to vymysleli tak ze som si knemu lahala na manzelsku pockala kym zaspi a odisla a tak to praktizujeme doteraz sam ani za svet.
no a malinka zaspava repaltivne sama v noci posielka a cez den mabzelska postel aj on aspava po 40minutach tak ked sa preberie lahne k nej a hladka rucku tak sa nato naucila teraz kym zaspi hladkam staci ale tak pol minutk y aje tvrda 🙂 no stale lepsie ako hondrlat an alopte a rukach

slivocka
29. jún 2012

My sme nikdy neuspavali na rukach a dokonca a nenosili na rukach. a do teraz na rukach nebudu ani chvilu hned sa odtlacaju dole. zaspavaju sami v postielkach.

hoogy
29. jún 2012

ja som maleho uspavala pokial chcel to bolo asi do 8m. ale od pol roka len tak ze som si s nim sadla vypil si mliecko a potom som ho dala polospiaceho do postielky. po tych 8m zacal vyslovene odmietat uspavanie na rukach tak som ho len dala s mlieckom do postielky a zaspal sam. my sme sa aj na rukach nosili pocas dna a casto pocas dna spal tak ze som si sadla(alebo mm) a spal na nas. 🙂

ducci
29. jún 2012

no my mame 15 mesiacov a stale zaspava na rukach.. teraz najnovsie ked ju prekladam do postielky spiacu tak sa vzdy zobudi a zacne revat, tak ju musim este uhladkat... ale netrva to 30 minut vacsinou tak do 10 minut zaspi, tak to sa este da... u nas bohuzual nefungovalo polozit samu do postielky a ani nechat ju vyplakat ....tiez rozmyslam ako to ukoncit, ale nic lepsie na moju malu bohuzial nefunguje :(

lenocka84
29. jún 2012

nikdy som neuspavala na rukach,
chápem že su obdobia, ked si to dietatko vyzaduje, ale ked sa to presvihne je to skor uz zvyk ako potreba.
teraz ma tu mozno ukamenuju, ako klasika na konovi, ale na rukach sa cicikal ked mal koliky a potom zase zaspaval sam. a teda na ruky som ho ucit nechcela!

lenusiknr
29. jún 2012

@ducci nic si z toho nerob moj maly takto zaspaval skoro do 18 mesiacov... teraz sice zaspi tak ze lezim vedla neho ale trva mu to skoro hodku... a veru su dni ked mi povie ,,maminka popestuj ma,, ja si ho s radostou popestujem a zaspi za 5 min... ak mam byt urpimna boli dni ked mi vadilo, ze ho musim pestovat(bol tazky) no ani dnes by som natom nic nezmenila.
uzivaj si malinku a ked sa chce pestovat tak ju pestuj, zachvilu ti sama povie mamina ideme do postielky 🙂
ja na pestovani nevidim nic zle, mam pritulne dietatko ktore sa chce stale mojkovat a vyzaduje moju blizkost tak preco mu to odopierat? zachvilu z nich budu dospely ludia a my sa nad tym budeme len usmievat 🙂

euka210
30. jún 2012

my sme skusali vsetko, lebo nas maly malo spal uz od mala a tak zaspaval na ramene, lebo si nevedel odgrgut, pri kojeni, v kociku, v nosici...ale to bol den...v noci na prsniku alebo pomocou cumlika...ale tomu uz odzvonilo, lebo cumlik ani vidiet a ani prsnik nie je co byvalo 🙂 Skusali sme aj metodu 3,5,7 no neuspesne. Riesili sme, riesili, ja sa trapila, pomohla nam kniha Prekopova-Kdyz dite nechce spat, a tak sme si povedali...my ideme diktovat ako budes zaspavat aby si mal istotu ( o to tam ide, otom su aj ritualy...dieta vie, co bude nasledovat) Tak asi tyzden-dva zaspava v postielke...nakojim, dam do postielky, pustim zvonkohru a lezim pri nom (mame postielku bez bocnice hned pri nasej posteli), pustam ju dookola, moze sa tam krutit, ale ked si sadne, ci sa da na styri, tak ho dam zase lahnut...cuduj sa svete, do pol hodky spi. Posledy tyzden takto uspava na noc MM...poriadna zmena a pomoc pre mna 🙂 Musis si byt ista, ze co robis je dobre a nesmies polavit...mne sa to stalo tento tyzden, ze som nejake chyby urobila a tak sme ani nezaspali a na dalsi den to bolo s placom, ale dnes uz zase v pohode, bez placu, do pol hodky spal.
Mala je dost velka, aby sa naucila inemu zaspavaniu...ale bude bojovat, to je iste. A bude aj plac, nas reval ked som bola pri nom, kym nezistil, ze mu to nepomoze a stale ho dam lahnut. Vymyslite nieco vhodne pre nu.
A na pleci nam nas zaspaval asi 3m, ked sme potom presli na kocik.

klaudialip
30. jún 2012

poznam to,tiez sme mali s tym problem,malinka problemy s bruskom a nevedela sama zaspat,niekedy zaspala v kociku ale inak len na rukach.potom som si precitala knihu kazde dieta sa vie naucit spat samo,bolo to sice drasticke,ale uz v prvy den mi prespala pekne celu noc.a zaspala sama.ked bola chora zase inak nezaspala len na rukach.a potom ma to znova prestalo bavit,skusila som dat do postielky a sama zaspala,i ked niekedy sa stane ze ked ju nieco trapi,tak na rukach abo vedla mna v posteli.mozes skusit aj tak,i ked co som pocula,deticky zacinaju predlzovat aj tam.odporucam precitat knihu a uvidis ci sa ti to podari,

drzim palce a pevne nervy 😉

maegi
29. nov 2017

@3adrika3
Dokedy ste udávali v kočíku ? Dakujem

mirkaa88
12. dec 2018

@ive82 dobry, mohli by sme ti napisat nazov tej knihy o spanku co ste pisali? Link nenajde uz, dakujem..

scorpionflower1
11. máj 2019

@ginger_fox naozaj si o tom presvedcena? Niektore deti su viac kontaktne, ine menej. Ja som si doniesla z porodnice kolikove dieta, ktore do 10 tyzdnov nenaspalo skoro nic. Bola som rada za kazdu minutu dcerinho spanku a vobec som neriesila, ci zaspava na rukach alebo na posteli. Jednoducho pri niektorych detoch neriesis ako zaspia, ale ci vobec zaspia. Mne prve tri mesiace mala revala v kociku, satke, nosici, postielke, proste vsade. Milujem matky, ktore maju.bezproblemove deti a maju taketo mudre reci, lebo si myslia, ze je to ich zasluha.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli