Dokedy treba bábätku chraniť ušká?

murinka
3. máj 2010

Ide leto a dcerke chcem davat klobuciky.no bojim sa lebo uz dvakrat mala zapalene bolave uska ☹ Dokedy musim dcerke chranit uska aby jej do nich nenafukal vietor?

lalus
3. máj 2010

ahoj, my sme minulé leto mali rok a bez problémov sme už behali len v šiltovkách a klobúčikoch...myslím, že Tvoja dcérka je už dosť veľká, takže v pohode. Jedine, ak by bola na zápaly vyslovene náchylná (opýtajte sa prípadne lekárky, nech jej tam kukne), tak si treba dávať pozor. Ušká sa však nemusia zapáliť len z vetra, my sme mali ako pozostatok zo soplíkov a tam žiadne zakrývanie ušiek nepomôže 😝

jahodka11
3. máj 2010

murinka,
ja som uz prve leto malemu uska nechranila a to nemal ani rok...ako pise lalus, z prievanu nemoze byt chory a mat zapal, je to nasledok soplikov...tym ale netvrdim, ze ked fuci a je zima, nedam ciapku....ale ked je tych 15-20 stupnov, uz urcite netreba....
a napr moj maly mal od narodenia vlasky, cize mu neprechladla tak lahko hlavicka....aspon som si myslela...a nemali sme nikdy ziadne problemy s uskami...teraz mu davam len siltovky kvoli slniecku 🙂

strapco13
3. máj 2010

zapal usiek u deti je malokedy z prievanu..a predpokladam, ze ked fuci vietor, tak date ciapocku s krytom na uska kazda 😉
skor ako uz pise lalus sa uska zapalia od nadchy...pretoze v nosohltane..vzadu v nose je vyustenie vnutornej sluchovej trubice a ked opuchne nos pri nadche /alebo inom infekte/ opuchne aj to vyustenie..preto su pri nadche dolezite nosne kvapky na odpuchnutie sliznice /nasivin, olybth a pod/ a dokladna toaleta nosa..preplachy, fukanie nosa alebo odsavanie

murinka
autor
3. máj 2010

ahojte.nemyslela som to tak ze uska ju boleli z prievanu-boleli ju z toho ako pisete ze bola nachladena.no a som videla ako doslova trpi,mala bolesti,strafiky.prave preto sa vas pytam aby som ju pred tym ochranila. 😉

strapco13
3. máj 2010

ak je nachladena a bolia ju uska...daj jej antihistaminikum /fenistil a pod/...potom mu dobre vycisti nos..preplach, Vincentka alebo sterimar /proste roztok morskych alebo mineralnych soli/, odsaj, daj nasivin alebo podobne detstke kvapky proti opuchu a po ich aplikacii nech si lahne s hlavou v zaklone a naklonena na to ucho co boli...kludne daj nieco proti bolesti
ak su teploty, tak terba ist na ORL..ci nahodou nie je hnis v strednom uchu a vtedy treba spravit dierku do blany bubienka /rychly zakrok/ nech ten hnis vytecie, ale vtedy aj antibiotika treba