Dokedy treba odovzdať OČR?

mirkaove
26. sep 2011

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Oddnes som na OČR s malým, som na RD, platím si DNP, podmienku 270 dní spĺňam. Chcem sa spýtať do kedy je potrebné OČR odovzdať na SP a ako vyplniť tlačivo?🙂 Som na OČR prvýkrát, len chcem vedieť, či je tam treba niekde uviesť že som DNP, alebo vypisujem len meno poistenca, ošetrovaného...+ kde majú peniažky poslať?
Ďakujem za info.

01kvapka
26. sep 2011

ahoj.mne to vždy vypisuje lekarka,je dobre mať vypisanych celych 10 dni,a zaniesť to stači po ukončeni.🙂

kisska
26. sep 2011

ja mam prave svoju OCRku pred sebou: prvy stvorcek "vyplni poistenec": tam vypises svoje udaje a pod adresou vyznacis aj poistny vztah: dobrovolne nemocensky poistena osoba a vztah k osetrovanemu (dieta), potom na zadnej strane cislo uctu, alebo adresu, kam maju poslat davku, datum, podpis.
Ja som ich doteraz davala do 8 dni zaciatok a potom aj ukoncenie, ale poznam kamosky, kt. same tety na SP povedali, ze staci, ked pridu po ukonceni s oboma papiermi naraz. Prajem skore uzdravenie 😉

mirkaove
autor
26. sep 2011

Ďakujem pekne🙂

deninka14
27. sep 2011

ahoj, určite viem kolonky zamestnávatel nevpisuješ nič, ale napíš tam DNP... aspon mne to tak radili na sociálke

trnka77
4. okt 2011

ahoj,chcela by som sa spýtať,je možné íst na OČR aj keď som s malým na RD???
@kisska

monr
4. okt 2011

@trnka77 iba pokiaľ si platíš DNP.

trnka77
4. okt 2011

@monr díky

kisska
4. okt 2011

@trnka77 ako vravi @monkr ;)

janka_pn
6. okt 2011

dievcata, keby som bola na ocr s malou, tak je to rovnako ako pri pn, ze nemozem ist von?? 😕 teda len v pripade, ze da lekar vychadzky? asi blba otazka 😅

martina2001
6. okt 2011

@janka_pn nie ty môžeš chodiť normálne, veď choré je dieťa, ty potrebuješ k lekárke, do lekárne, na nákup ....

janka_pn
6. okt 2011

@martina2001 dakujem, ja viem, len ci to nie je dako obmedzene, ze ked som s chorym dietatom na ocr, ze musim byt s nim celu dobu ... ci mi nepride z prace kontrola a tak.... 😅 este som na ocr nebola, ale mala je stale soplava a tak ma to asi v najblizsej dobe caka ☹ . dakujem este raz 🙂

luna22
6. okt 2011

a neviete, za aký čas po skončení OĆR prídu peniaze? A či to stále platí aj počas nového roka, lebo sa má meniť zákon.

martina2001
6. okt 2011

@janka_pn není zač, mm čerpá bežne na mňa a malého a nikdy nik nebol
@luna22 peniaze chodia po 18tom nasledujúci mesiac, ako pnka

luna22
6. okt 2011

@martina2001 díky a prosím ťa, ak chcem ísť na PN vtedy kontrola môže prísť normalne, že?

martina2001
6. okt 2011

@luna22 áno

jersay
6. okt 2011

Ahoj, neviete mi niektorá poradiť mám chorú dcérku a som s ňou na OČR ale už aj staršia začína byť chorá a nemám ju s kým nechať doma ak by ochorela. Nemáte niekto skúsenosť s tým či môžem ísť z jednej OČR hneď na druhú? Ďakujem za rady. Nemám DNP.

nadhera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreaker
15. sep 2012

Ahojte.

So synom som od utorka bola hospitalizovaná v nemocnici. V piatok poobede nás prepustili. V pondelok idem za synovou obvodnou doktorkou. Môžem OČR odovzdať zamestnávateľovi v utorok po ukončení OČR? Alebo som to prešvihla a mala som mu dať "nejaký" papier ked nás hospitalizovali???

Ďakujem za odpoved

dupinka
17. sep 2012

@andreaker do 3 dni odo dna zacatia oznamit zaciatok na Socialnej poistovni a rovnako do 3 dni ukoncenie

anesim
17. sep 2012

@dupinka u nás v práci odovzávam OČR hneď aj s ukončením, teda až keď nastúpim, aj tak to posiela naraz.
Samozrejme, že v práci vedia, že som s malou doma

janinulka
28. okt 2013

Doby den prosm Vas potrebujem info teraz od piatka by som chcela ocr bola som u lekarky dcerka 3 rocna je chora a v stredu idem k nej na kontrolu s dcerkou a lekarka povedala ze staci si vyzdvihnut tu ocr v tu stredu .
netreba zamestnavatelovi do 3 dni odovzdat ako je to v pripade PN? lebo v stredu je to 4 pracovny den a je pravda ze by sa mi tam teda pocital aj ten vikend to tych 10 dnoch?
mam ist dnes najneskor zajtra /teda to bude 2-3 prac. den / pre tu ocerku a poslat zamestnavatelovi?
neviem ako to je este som na ocr nebola aj DND mam ale nestiham za prihlasit nakolko v piatok ochorela dcerka a od piatku potrebujem zacat lebo do prace som sa nedostavila.
Velmi pekne Vam dakujem za kazdu radu.

janka2501
30. okt 2013

ja som bola na OCR s malou na prelome mesiacou sept,okt. a doniesla som ju na 3 den do prace, ano pocitaju sa ja vikendy do toho,cize ak si na OCR od piatku tak to mas uz 6 dni za sebou a mas byt este do nedele.. v pondelok nastup po OCR do prace...

denisocka
20. feb 2015

chcem sa opýtať , k akemu datumu sa vypláca OCR ?bola som so synom na OCR v januari a stale nemám zo soc.poistovne ani rozhodnutie, o schvaleni ošetrovenaho a jeho výšku , ani vyplatene . Viem ,že ked zvykol chodit manzel na OCR so synom, už o tomto čase mal peniažky a davno pred tým i to rozhodnutie

jk77
20. feb 2015

@denisocka Ani mne nic neprislo za januar.. Ale pani,co pod nu patrim vzdy argumentuje, ze ona ma na spracovanie 60 dni, tak cakam....

denisocka
24. feb 2015

kočky , OCR mi zamietli - dovodom je , ze manzel bol so synom na OCR predomnou a doktorka dala tu istu dg. na manzela i na mna . teda rovnaku synovu dg .

Totižto syn bol cele sviatky až takmer do konca januara chorý , vybral 3 atb . Prve 10 dni dec,.-januar bol na OCR manzel , a potom som šla ja na 8dni a zvyšok som si poriesila zmenou služieb , čiže sme sa prestriedali . Volala som do sociaslnej poistovne,tak ze je to zamietnute,ze lekarka dala rovnaku dg na obe OCR . Tak akoze to som teraz riadne v šoku,som sa lekarky niektolko krat pytala,ci je to možne,ci to nebude problem ... vraj nie,že bežne tak robia lekari ... ako teraz, je to už nezvratne rozhodnutie ? ci sa odvolať ?

daniella20
1. mar 2015

Ahojte baby, potrebujem poradit, mam v tom nejaky zmatok.
Budem prvy krat na OCR a neviem ci mam vobec na neho narok. Moj syn ma 2,5 roka a chodi do jasiel a ja chodim to prace na TPP (uz pol roka) a dostavam este rodicovsky prispevok do jeho 3 rokov.
Nemam ziadne dobrovolne nemocenske poistenie, ale kedze som na TPP tak predpokladam ze za mna su odvadzane vsetky odvody (zdravone aj socialne).
Tak potom mam narok na OCR, budu mi vyplatene? dakujem za vsetky rady

david93
1. mar 2015

@denisocka nemôže byť tá istá diagnóza, lekárka mala napísať inú dg na ďalšiu OČR, je to zúfalé v tomto štáte ak je dieťa choré dlhšie ako 10 dní...

david93
1. mar 2015

@daniella20 ak za teba platia nemocenské tak máš nárok, pozri si výplatnú pásku

denisocka
1. mar 2015

no uz sa asi nedozviem aka bola dg, problem je asi ten,že najprv bol manzel a ja som sla nasledujuci den . Vraj tam mala byt 1den pauza :( je to fakt zufale , skrtaju kde sa da

david93
1. mar 2015

pauza nepomôže, musí byť iná dg