Dovolenka so 6 mesačným bábätkom do Chorvátska

11mata22
15. jún 2020

Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom dovolenie s dieťaťom. Mám 6mesacne babo a chceme ísť do Chorvátska 😊 chcela by som nejakú radu. Ako pri bábätku postupovať. Samozrejme niečo mat na hlavičke stále natierať krémom na opaľovanie, piť... chcem kúpiť ten plážový stan no a ako to je s kúpanim ? Ďakujem za každú radu

heidy222
15. jún 2020

Ahoj, my sme boli s dcerou aj 2 krat do roka od kedy mala 7 mesiacov a teraz o tyzden ideme s 4,5 rocnou a 6 mesacnym. Vzdy sme ale leteli a brali sme si auto z pozicivne, tento rok ideme autom. Beriem co najmenej veci, operiem si vzdy v ruke,vyvesim na slnko. Malej som vzdy davala dlhy rukav a dlhe gate, vsetko volne, svetle, Bala som sa any sa nespalila, bolo to ok, nebolo jej teplo, ale teraz uz nebudem taka opatrna a dam kratky rukav. Do roka sa neodporuca byt na slnku, bola pod slnecnikom, rano do 10 a poobede Po 17 sme uz Tak nedavali pozor. Cez obed sme isli bud dnu alebo v restauracii v poriadnom tieni t.j. pod murovanou strechou, cca 12-14. opalovaci krem sme Mali daylong a tento rok som kupila na vyskusanie eucerin, vzdy spf 50. Mala spala v kociku, aj v nosici,Tam odporucam to dlhsie oblecenie. Mala som z nosenia obavy ale nikdy sa tam nepriehriala a my sme objavili super plaze 😊. Plienky, prikrmy som kupila tam. Aj som varila, napr zemiak, mrkva, rajcina, zltko. Kupat sa nechcela, namocili sme nozicky ale nepacilo sa. Dovolenky sme si vzdy vsetci velmi uzili, Tak to prajem aj vam

nyusika
15. jún 2020

z vlastnej skusenosti pisem, ze plazovy stan je peklo.
v HR urcite najdete aj na plazi prirodny tien

11mata22
autor
15. jún 2020

@heidy222 ďakujem pekne za radu 😊

yellow28
15. jún 2020

@11mata22 my sme boli skoro pred 20-timi rokmi s 3,5 mesacnou v Poreci... Bol koniec augusta a vystihli sme strasne teplo... Tak sme s malinkou chodili na prechadzky skoro rano a vecer... Cez den sme sa pri nej striedali v apartmane, bola s nami este 13 rocna dcera, tak aby nebola na plazi sama...

akinom0077
17. jún 2020

So mnou chodili rodicia na dovolenky od babatka, vravia ze ok, ze som bola zvyknuta, chodili sme autom aj busom, v tom case nebolo tolko moznosti cestovat lietadlom...do 10r so mnou chodili po Slovensku na tyzdnove dovolenky, od 10r. sme chodievali k moru

mariska1989
17. jún 2020

To chceš ísť teraz mimo sk na dovolenku a chytiť a dotahnuť tu pliagu na sk 🙈🙊však je toľko krásnych miest na sk de sa dá ísť .

nini1010
17. jún 2020

@mariska1989 Treba to ist vyskusat,mozno budu mat stastie a pridu zdravi...🤷‍♀️

kristina28918
17. jún 2020

@11mata22 S bábätkom chcete ísť na dovolenku. Keď je /bola pandémia?

mariska1989
17. jún 2020

@nini1010 no ako ja by som nešla ani keby som mala 15 ročné dieťa . Ako nestojí to zato sa nakaziť Boh vie odkiaľ všadial tam budú ľudia .to radšej dám nohy do lavora

nini1010
17. jún 2020

@mariska1989 Vsak ani ja,to mi ver,mam male deti(starsie ako pol roka)a neriskovala by som to ani za nic.Ja by som teda nesla do letnych horucav s polrocnym ani bez covidu lebo mam za to ze je to velky napor na detsky organizmus ale to uz je ina vec.Su vsak ludia ktory to chcu risknut lebo sa citia nedotknutelni tak co narobis.O retaz nikoho doma nepriviazes.

mariska1989
17. jún 2020

@nini1010 ale je to nezodpovedné to im asi to more ujde.ja som nebola u mora v som tu ako teraz si niekto pomyslí že mám 30 r a nebola u mora .((áno nebola som.. pre tých čo sa teraz na tom ujebavaju ))
Dôvod ako rodičia nato nemali potom prišlo dieťa nebol čas potom ďalšie potom zas nebolo kedy chceli sme ísť minuli rok ale otehotnela som tak sme to chceli už teda tento rok s cca 5 mesačním v septembri a nejdem tam nebudem riskovať.to radšej fakt bazén .však za tú dovolenku čo dajú majú top bazén ešte aj so solárnym ohrevom .kamienky sa dajú kúpiť a dám kolo bazéna a dovolenka ako fráz ak je dotyčná z bytovky tak si prenajmem chatku a neriskujem

eliska13
17. jún 2020

@11mata22 na kúpanie sme vzali veľké oválne vedierko a tam sme mu dali vodu z mora, ale aj som chodila s ním do vody v náručí.Kupila som tričko s dlhým rukávom a to som mu obliekala do vody
Spaval na pláži 3 hodiny v kočíku pod stromami, stan kúp taký, ktorý má z boku, alebo zo zadu sietku, aby prefukovalo
@mariska1989 možno idú do zastrcenej dedinky do apartmánu kde majú súkromnú pláž veď nemusia večer čo večer sedieť v preplnenom meste na drinku.

mariska1989
17. jún 2020

@eliska13 ja som tiež z dediny de fakt dávajú líšky dobrú noc ..nejde o sedenie v meste .neviem si to predstaviť s pol ročným dieťaťom

eliska13
17. jún 2020

@mariska1989 tak ona asi vie, keď to plánuje😊my sme boli s 8 m a naša najlepšia dovolenka s dieťaťom o rok neskôr už behal...možno je alergik má ekzém každého vec kedy a kam ide

mariska1989
17. jún 2020

@eliska13 je to jedno a každého osobná vec ale teraz cestovať keď je tá pliaga ? Ohrozovať seba .dieťa a potom doma blízkych ,susedov a tď ..
Potom bude vyplakavať že sa tam nakazili to asi horí pod zadkom keď treba ísť k moru ..chorý to rozum .tiež sme mali ísť na dovolenku konečne prvý x k moru .zaplatené .rezervované ,všetko sme zrušili aj keď sme mali ísť až v septembri

heidy222
18. jún 2020

@mariska1989 to, ze ste vy zrusili dovolenku je Vasa vec a nepomoze to nikomu, leno Raz sa Schengen otvoril a ludia proste cestuju, aj pracovnr aj z x roznych inych dovodov a s nimi bude v urcitej miere cirkulovat aj Virus. Ako Europa musime postupovat spolocne, lebo zatvorene hranice 1-2 roky Nase europskr spolocenstvo zlikviduju. Ano, mozno par ludi ochorie na dovolenke, ale taketo ohniska sa podchytia a nebude situacia eskalovat ako v Britanii a Taliansku, kde si virus sarapatil tyzdne bez povsimnuta, co sa nevedeli, ked Vela krajin vcetne Slovensku prijalo tvrde opatrenia. Prisli aj move studie (Heinsberg napriklad), ktore ukazali, ze virus je menej nakazlivy ako sa myslelo. Teraz smr sa presvedcili, ze opatrenia nas mozu zabit skorej ako virus. Predsa Chorvati tiez musia z niecoho zit, predstav si, ze cele leto nepridu turisti.

A k tomu ze dieta by si na dovolenku nebrala, v taliansku, chorvatsku, spanielsku sa tiez rodia deti, dokonca tam ziju babatka aj mladsie ako pol roka!!!! Takze take toxicke prostredie to nebude. Skor mam pocit, ze Ked sa cca 5 prispevkami potrebujes navazat do ludi co idu na dovolenku do nudneho Chorvatska tu za rohom, asi si ventilujes nejaku vlastnu frustraciu alebo problem.

akinom0077
18. jún 2020

@heidy222 taliansko ma uz situaciu ok s coronavirusom

heidy222
18. jún 2020

@akinom0077 ano a Bergamo ma podla testu protilatok uz kolektivnu imunitu, Tak nakoniec paradoxne najbezpecnejsie je ist tam 😂

luccija
18. jún 2020

@mariska1989 a to teraz nepôjdeš do nákupného centra kde budú chodiť turisti zo zahraničia, či na kávu?po ceste sa raz zastavia na pumpe dotankovat a budú bývať v dome.Na jeseň príde ďalšia voľná o rok v lete tak isto ešte budú ohniska.Deti v škôlke, škole ľudia v práci ľudia budú chodiť na služobné cesty do zahraničia, veľa firiem má riaditeľov zahraničných netreba vidieť riziko vsade

veroniq85
18. jún 2020

my sme boli v septembri s 9 mesacnym na rhodose a uplna pohoda. Pekne v kociku, chvilku sme sa namocili do mora, napapali, spali. Teraz ma 18 mesiacov a bolo by to asi o drzku s nim. Nestihnem sa ani otocit a uz nieco vymysla. Ja som si hlavne vzala jedlo so sebou pre neho. Sme boli allinclusive a nemali sme kuchynku a ani nic podobne. Este dodam ze ano babatko treba natret ale v prvom rada sa nesmie vystavovat slnku takze treba si najst miesta kdu budu k dispozicii slnecniky. Ten stan urcite nie. To bude prehriate ako auto a pre babatko len nebezpecne.

simca06022011
18. jún 2020

Ja by som v tejto situacii urcite nesla s babatkom k moru. Urcite. COkolvek sa moze stat. Nie len chytit koronu na plazi (to je teda podla mna nepravdepodobne), ale hocico sa moze skomplikovat, babo dostane teploty, skoncite v nemocnici,aka bude situacia s dostupnostou.. no ja neviem. Koronky by som sa tak nebala ako z tej hysterie okolo toho.
A ak sa rozhodnete ist, my ked sme isli brali sme si veru plne auto veci, nosili sme vlastnu kanvicu, vlastnu cestovnu postielku, zasoba jedla a plienok, mlieka.. 🙂 Vonku ziadne slnko, opalovanie, ratajte ze od 11 do 15 m inimalne budete niekde na vonku, myslim, ze babatka brali do more (mne mala mala cez rok ked sme boli cize ..), namocili a tak ale isli von. Klobucik vzdy... My sme to mali fajn, lebo ocko neznasa horucavy, cize malu bral pred 11 na izbu a drichmali cele poobedie, potom sme sa videli o 16tej a neskor.. a behali po vonku s kocikom. Na plazi sme mali tiez kocik, dal sa dat do lahu, mal tien, aj slnecnik keby som chcela (nepouzivala som) a ked nespala, brala som si ju k sebe normlane na lehatko so slnecnikom. Natierat som ju stale nenatierala.. mozno tak 2x denne...

tatiana1329
18. jún 2020

Odporucim ti nekupuj plazovy stan, nam v nom bolo strasne teplo, ako sklennik, ale kupte si ten "dazdnik" ci slnecnik ci ako sa to vola, je z toho super tien, mozes rozne naklanat a prefukuje tak sa neuvaris... 🙂 Cestu by som absolvovala v noci, aspon nebudes mat stres cez den a v aute sa neuvarite, aj ked je klima v aute slnko aj tak presvieti aj clonene okna... A dieta ti prespi... My sme tak sli mala bola trochu vacsia mala 10 mesiacov, zastavili sme len na kojenie a ked sme sa s muzom vymienali pri soferovani... Vsetko co si napisala ako natieranie, pit vodu, to je jasne... Este odporucim nieco kde das male a moze sa hrat (nejaku malinku nafukovacku, das tam trochu vody a nemusis sa bat ze sa nieco stane... ) ale inak sme chodili aj do mora spolu, mali sme taku nafukovacku pre male deticky... A nejaku hrubsiu deku alebo co aby nesedelo priamo na tych kamenoch, niekde su dost neprijemne, alebo najst miesto bez kamenov... 🙂 uzite si to 🙂

tatiana1329
18. jún 2020

A este som zabudla, lekarnicku poriadne vybavenu... Nikdy nevies co vsetko sa moze prihodit... 🙂

jarnajar
18. jún 2020

Boli sme so 7 m. Nechceli sme ísť v noci, tak sme si cestu rozdelili na 2x 3hod, prespali sme v Slovinsku. Bolo to super, aj sme niečo iné videli - raz v meste Ptuj a cestou späť v takej dedine medzi vinohradmi, krásne.
Stan je dobrý najmä ak chceš kojiť v súkromí a aj bábätko si môže zdriemnuť. Treba vybrať taký s prieduchmi. Chodili sme ráno 8-11 a potom večer po 16:30. S bábätkom nám vyhovoval apartmán, súkromie, raňajky na balkóne, ľahký obed... Mali sme také koleso, do ktorého sa strkajú nožičky, ale bolo ešte veľké, podľa mňa to ani také malé nepotrebuje, keďže je vo vode len chvíľu, niekde pri brehu pritulené na rodičovi. Pravdaže opaľovací 50, ako prvý je dobrá weleda. Klobúčik, ktorý zakrýva aj ušká.

ceklis
18. jún 2020

My ideme o týždeň tiež s 5mesacnym 🙂 a osobne si myslím že teraz je to “najbezpečnejšie” 😂😂😂 lebo veľa ľudí bude sedieť doma a tak bude všetko poloprázdne 👍🏻 Bude kľud a pohoda. Určite ten plážový stan nie, keď tak sú take “celty” v decathlone napríklad, ktoré robia tieň. Ale tam budú určite nejaké borovice alebo podobná možnosť prírodného tieňa. Na priame slnko ozaj minimálne. Klobúk určite na hlavu počas celého dňa a existuju aj take uv50 oblečenia pre deti, tak možno to kúpiť aby na dieťa čo najmenej pieklo priame slnko. Užite si. A čo sa týka možnej teploty alebo hocičoho, za 6-8hodin ste doma. Takze hlavne každý nech si robí čo sam uzná za vhodne. Krásnu dovolenku

mariska1989
18. jún 2020

@heidy222 evidentne máš problém ty ..niesol jediná ktorá píše že v tejto situácii by nešli .ktomu ja píšem svoj názor nepíšem a nerozkazujem až nejdú .a prečo mám teraz podporovať inú krajinu ?? Ako naše Slovensko nepotrebuje pomôcť ? Ako keby tu bolo málo toho.
A prosím kľudne sa obuj do mňa teraz zato že napíšem svoj názor a tebe sa nepáči lebo isto ty na tú dovolenku ideš

mariska1989
18. jún 2020

@luccija nemám potrebu chodiť na kávičku a do nákupného centra . Natankujem si v rukavici zaplatím s rúškom na hube a je

luccija
18. jún 2020

@mariska1989 tak príjmy názor aj druhých.Do nakupaku nepôjdeš ani na jeseň, v zime, keď ľudia pôjdu do Thajska, do Viedne Prahy na vianocnocne trhy?

sisaka
18. jún 2020

@mariska1989 pointa tvojich príspevkov? To že ty nemáš potrebu chodiť na dovolenku, nechápeš ľudí, ktorí chcú ísť k moru a nie byt doma na záhrade, nechodíš do reštaurácií a nákupných centier je tvoja vec, musíš ale pochopiť, že veľa ľudí žije aktívne, chodia medzi ľudí, chodia na dovolenky a napríklad uprednostňujú more pred horami. Teba nikto nepresviedca, že máš niekde ísť, otázka je dovolenka v Chorvátsku, skusenosti s cestovaním s malým dieťaťom, nie či ísť, neísť a komu je kde najlepšie.

@11mata22 My sme boli s 3 mesačným pri mori, ake nie v Chorvátsku. Chorvátsko nie je žiadna exotika čo sa týka klímy, takze viac menej ako na Slovensku, vyhýbať sa priamemu slnku, v horúčavách si dať pauzu na izbe a inak si užívať more a morský vzduch. My sme mali taký mini plážový “stan” , to bolo vyslovene pre babatka s UV filtrom a využili sme. Pre 6 mesačne, ktoré už aj sedí a hra sa po sediacky by som našla niečo samozrejme väčšie

tatiana1329
18. jún 2020

@mariska1989 ja chcem len podotknut ze su ludia ktory musia chodit k moru ako napr moj manzel. Ma koznu chorobu a jedine co mu na to zabera je morska voda a slnko. Skusali sme naozaj uz vsetko mozne ale len more mu pomohlo, preto kazdy rok doslova musime ist k moru aby sa mu to zlepsilo a nerozsirovalo... Takze aj my budeme jedny z tych, co aj so 4 rocnym a 1.5 rocnim dietatom pojdu k moru...