Používame cookies. Viac informácií tu. OK
cmulinko
7. mar 2012

ja som v tomto opatrna...nie vsetko na com je napisane od 6 mesiacov,tak to dieta je aj schopne zjest.moja dcerka ma za par dni 10 mesiacov a ide sa udusit z vyzivy pre deti co su od 7 mesiacov....uplne malicke kusky ju napinaju....nedokaze ich pozut-a ani moc nema s cim,mame len 2 dolne zuby....takze som v tomto velmi opatrna...darmo sa vravi,ze dieta sa musi naucit pozut jedlo,ale ak nema s cim,tak sa to len prevaluje medzi dasna alebo to zabehne ci napne a u nas vzdy je z toho len grcka....netreba sa ponahlat hlavne,ked viem,ze to moje dieta zatial nezvladne...vsak sa to nauci skor ci neskor..a v dospelosti nikto z nas nema napisane na cele,ze odkedy bol,schopny jest a zut bez problemov 😉 nic sa vam nestalo a to je hlavne.

danielik79
7. mar 2012

@yashmin fakt je že ked sa človek ocitne v takéjto situacii je to ťažké ale hlavne že si nespanikárila 🙂

majka1981
7. mar 2012

@yashmin dobre si reagovala, moze sa to kazdej mamine stat. 🙂
no napriek tomu bud opatrna, pre 6 mesacne babo je keks este nevhodny... na to ma este cas, aj 2-3 mesiace kludne. bolo dobre, ze si bola hned pri dietati, dieta by sa nemalo nechat same ked ma nieco na jedenie v ruke. 😉

yashmin
autor
7. mar 2012

@majka1981
@danielik79
@cmulinko baby mam to ponaucenie na cely zivot ten keks sice nezuzlal prvy krat ale urcite posledny!!!

cicimon
7. mar 2012

takym malym detom keksy urcite nie, to ma este par tyzdnov ak nie mesiacov cas

mandragora22
7. mar 2012

@yashmin to ja poznam od narodenia po dnes. mame viac nez dva roky a pred mesiacom som ju "kriesila", ked sa zadrhla nesolenou tycinkou DRU 😒 😒 dve minuty sme bojovali, kym sa konecne poriadne rozkaslala a normalne dychala.. takze tento pocit doverne poznam, odvtedy nemala tycinky, hoci predtym ich par mesiacov papavala 😖 😖

koniarova
7. mar 2012

@yashmin U nás to bolo jabĺčko. Dodnes som ostala po tejto skúsenosti veľmi opatrná a to už má malý 2 roky. Stále ho pri jedle sledujem. A keksíky som mu zo strachu tuším dala až okolo 1,5 roka. Aj to som čelý čas striehla, či to dobre požuje.

halit13
7. mar 2012

hlavne, že si to zvládla, len nabudúce - dúfam, že to nebude , nezatlačiť prstami, to môže zle dopadnúť. Ja si veľmi dobre pamätám, že malá, mala ale už okolo 7 mesiacov a žužlala rohlík a ani neviem ako jej z neho taký kus zabehol, od vtedy bolo všetko na maličké kúsky a aj tak sa jej prilepilo na podnebie a následne zaskočilo z tých kukuričných jemne solených červíkov.....

iva87
7. mar 2012

My mame podobyn zazitok s jakblckom, bolo tu sice uz pred rokom, ale ten pocit strachu si velmi dobre pamatam, nastastie smo boli u nasuch a moj ocino nestratil duchapritomnost lebo maly uz modral, nastastie to dobre dopadlo, ale tiez si davam velmi velky pozor co malemu davam 🙂
@yashmin co sa tyka keksov pre take male babatko ja som davala len rozmocene v mliecku alebo vyzive, az do jedneho roku, takto by mu nemali ublizit 😉

mojkamirka
7. mar 2012

@yashmin dobre si zareagovala, ale fakt je skoro davat 6 mesacnemu keksik, ja som svojej davala keks do ruky az ked mala 9 mesiacov typu bebekeks ale som stále pri nej keby čosi.
toto som nasla, keby nahodou , snad nebude uz treba ale je lepsie vediet ako nevediet ako dietatu poskytnut prvu pomoc http://www.choredieta.sk/index.php/prva-pomoc/v...

nibiru
7. mar 2012

@yashmin mne sa stalo ked mala dcerka rok aj 2m.ze sa jej v hrdle skrižila tyčinka jasne že šla hned dolu hlavou a vybrala som jej ju no normalne mi zle ostalo ja som tu tyčinku normalne vyhakla von 2 dni som bola s toho hotova odvtedy ked papa v kociku ju nepriputavam preto ze vtedy kym som ju odopla sa mi to zdalo ako večnost.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli