Druhé vzpriamenie

verizienka
23. máj 2020

Ahojte , sú tu nejaké mamičky, ktorých detičky nešli do druhého vzpriamenia? Naučili sa to vaše detičky neskôr, alebo to úplne preskočili? Ďakujem.

carduelis
24. máj 2020

Moje dieta, ale bol pritomny aj jemny hypotonus, chodili sme k rehabilitacnej sestre- ukazala nam cviky (nie Vojtovku) na posilnenie ruk a uz to islo, okolo 7-8 mes druhe vzpriamenie a rychlo za tym uz krcenie kolienok, sedenie a lezenie

verizienka
autor
24. máj 2020

@carduelis môžte mi prosím opísať tie cviky? Viem, že to ťažko tak cez net, ale aby som mala nejakú predstavu. My sme chodili na rehabky, vojtovku sme cvičili kratko kvôli zlezanej hlave. No už nám ďalšie rehabilitácie nedali.

carduelis
24. máj 2020

Opisem, ale asi by som ich na vasom mieste neskusala bez instruktaze. Zrolovali sme niekolko uterakov dokopy a podlozili hrudnik dietatu (pri lezani sa bruchu) tak, aby sa muselo drzat na vystretych rukach. A zaroven sme mu drzali ruku na zadku, aby sa nezdvihal. Niekedy sme mu potom dali na strany aj nejake hracky aby sa za nimi striedavo nacahoval jednou a druhou rukou.

verizienka
autor
24. máj 2020

@carduelis po tomto potom sám začal dvíhať sa na ruky? Koľko to tak trvalo, kým sa začal vzpriamovat? Ja už hľadám v okolí niekoho, kto by s ňou pocvicil, len u nás v meste sa nikto na deti nespecializuje. Len v nemocnici, a tam nám nič iné okrem vojtovky neukázali 🤷

carduelis
24. máj 2020

@verizienka do mesiaca, bola som prekvapena lebo vlastne asi uz 2 mes bol pozadu oproti inym detom a toto ho pekne vyburcovalo, samozrejme sa mu to az tak nepacilo ale robili sme to casto cez den a tak 5 min, on postupne spevnel, zacal sa viac hybat (bol tucnucky, co bol tiez problem)

mimka_lentilka
24. okt 2020

@carduelis dobrý deň. Prosím vás, viete mi nejaké cviky poradiť? My cvičíme bobath, dávam ju na zrolovanú deku , aby sa vzpriamovala, ale nejak to nezaberá....

carduelis
24. okt 2020

@mimka_lentilka no my sme mali asi dva cviky ale spominam si len na tento jeden, ktory som opisala, zrolovane uteraky/popripade deka musia byt take hrube aby dieta malo narovnane ruky v laktoch, dali sme mu to pod hrudnik a rukou drzali zadok pri zemi, zaroven ak bolo treba sme mu pomahali mat vystrete ruky

petula0905
16. feb 2021

@verizienka zvládli ste nakoniec to druhé vzpriamene?
Môj malý 7,5 mes syček nechce byť na brušku a ešte nezvládol druhé vzpriamene.

verizienka
autor
17. feb 2021

@petula0905 nasa sa dlho plazila. Do 13 mesiacov sa na tie ruky vôbec nedvihala, zacala az v 14 mesiaci stvornozkovat a tam uz pekne sla na vystretych rukách. My ale všetko robíme neskoro. Radšej sa opýtajte vašej pediatricky na poradni, ale ja si myslím, že ma čas ešte na druhé vzpriamenie. A pretáča sa už sam na bruško? Nasa nechcela sa pretáčať tak nas poslali cvičiť. Ale tam bol iný problém, mali sme torticollis.

petula0905
17. feb 2021

@verizienka náš na pretočí na bruško v pohode, len poloha na brušku sa mu nepáči. Ale zvláda už šikmý sed.

iwwwka
6. jún 2021

@carduelis poradte ake cviky to prosim su?dakujem

miriambuskova
1. okt 2021

@carduelis pamatate si este cviky?

carduelis
7. okt 2021

@miriambuskova tak ten jeden so zrolovanym uterakom, kde sme tlacili dole zadok alebo dali nozky na zabku, a potom sme ho mali podporovat v preliezani cez prekazky- nase vystrete nohy napr.. Cvicili sme aj sikmy sed, jednu ruku sme mu drzali vystretu do boku, o nu sa opieral a s druhom sa vpredu hral. Nozky boli obe vpredu alebo jedna vzadu