Držanie hlavičky 4-mesačného bábätka

28. júl 2020

Ahojte, mam 4.mesacne babatko, ked ho drzime na rukach v zvislej polohe, drzi hlavičku celkom pekne, ale istime radšej, na bruaku hlavku dviha pekne, uz si zacal davat rucky aj tak dopredu, ale ked ho drzime spôsobom ako by sedel, vtedy ma tendenciu stále pozerať smerom dolu a hlavicku ma tiež tak padnutu dolu ako keby, je to normalne? Alebo by mal krasne drzat hlavičku uz aj v polohe ako keby sedel? Ďakujem

dominka63
28. júl 2020

Poloha ktorú opisujes. Ešte netreba riešiť sadne si keď bude pripravene a vtde bude všetko ako ma zatiaľ veľa na bruško a tak si cvičí svaly

autor
28. júl 2020

@dominka63 akoze my ho vyslovene nedavame sediet, len niekedy ked uz naa bokia ruky z nosenia si napriklad sadnem a dam si ho na seba, ze ho otocim smerom dopredu aby videl a on tak tlaci tu hlavu dopredu ako keby, ze si ju o mna neopre, tak neviem ci je to normalne

dominka63
28. júl 2020

Ahaa chápem to aj môj robil to nevadí on sa časom naučí a môj to aj teraz 7 mesačný robí je len zvedavý alebo keď je unavený a nevládze v takej polohe

autor
28. júl 2020

@dominka63 dakujem, no sak ja som si aj vravela, ze ved on este nevie tu chrbticu v takej polohe asi ovladat a taha ho to dopredu.... Ale manzel ma tu s tym uz dva dni otravuje, uz mi robi nervy, tak ze opytam sa, ci to tak mali aj ostatni

dominka63
28. júl 2020

Nie nie jasne je to v pohode aspoň podľa mňa mam dve detičky a obe sa takto správali
Je ešte maličký treba trénovať najprv na brušku tu hlavičku a to si bábätko samo reguluje ako vládedze ja som nechávala aj keď troska mrncal a naučil sa a teraz ešte si sa nesadne ale dáva sa už na štyri
Treba nechať bábätko samo co zvládne keď si sadne samo tak až potom bude pripravene a bude vládať udržať hlavu a podobne
Problém. By bol keď by na rukách nevládal držať hlavu a ju hádzal na strany a podobne

autor
28. júl 2020

@dominka63 na rukach drzi, istime stale, sem tam mu trosku zakolise, ale drzi, aj na brusku.... A kedy sa vam babatko zacalo otacat z chrbta na brusko?

dominka63
28. júl 2020

Dcéra asi 4 mesačná a syn troska skôr

dominka63
28. júl 2020

Každé dieťa je iné suseda ma 5 mesačného a. Ešte sa nepretaca

autor
28. júl 2020

@dominka63 jasne, to je pravda, kazde dieta je individualne

andreatytler
28. júl 2020

Ma velku hlavu? Ak ano, je pritazka na to aby ju udrzal rovno. Nas sa sam dal do sedu z polosedu uz 4 mesiacoch ale hlava mu casto odkvecla dopredu alebo nabok potom stiahla aj cele telo a to trvalo aj cely mesiac. Bolo mi ho chudaka luto... ako taky panak 🙂 Ale snazil sa, trenoval a nestazoval sa a postupne udrzal hlavu rovno stale dlhsie a dlhsie. Ak to ani tvojmu nevadi, je to v pohode. Ale poloha v sede prilis skoro zevraj nie je dobra na chrbticu.
Pretacat na brusko sa zacal az v 6 mesiaci a to som to s nim trenovala kazdy den ale len na lavu stranu. Doteraz (8 mesiacov) preferuje pretacanie na lavu stranu. Z bruska na chrbatik sa nikdy nenaucil pretacat. Nemal motivaciu... neznasa lezat na chrbte.

andreatytler
28. júl 2020

Este ma napadlo. Ako drzi hlavicku ked ho tahas za rucicky z lahu na chrbte do sedu?
Otestuj si to. V tomto veku by uz mal zapajat svoje svaly a hlava by nemala odkvecnut uplne dozadu. Je OK ak ju nedrzi uplne v linii s telom ale mala by tam byt snaha drzat hlavicku a zapajat svaly pliec a sije. Toto je jeden z testov ktore robil moj lekar a ak ma dieta zaostaly vyvoj tak sa to prejavi na tomto teste. My sme museli cvicit lebo bol hypotonicky a po niekolkych tyzdnoch bol v pohode.

autor
28. júl 2020

@andreatytler toto som mu nerobila, lebo som citala ze lajk by to robit nemal, ale viem ze niekedy ked som ho drzala za rucky, ze sa ma on teda chytil tak mal tendenciu sam dvihat hlavku aj, nie vzdy ale niekedy, ale teda ja sa mu to bojim, ako sa to presne robi? Aby som mu nejako neposkodila

andreatytler
28. júl 2020

Ak myslis ze mu mozes ublizit, tak to urcite nerob. Skus sa opytat lekara na prehliadke.
Nas osteopath to otestoval ked mal 3 mesiace a povedala ze musime cvicit aby sa mu posilnili tie svali sije a pliec a tak sme cvicili a ja som sem tam otestovala. Maly je uplne v poriadku.
Lezi na chrbatiku. Predpaz mu rucicky a zohni v laktoch.Chyt ho za cele predlaktie. Nie zvrchu ale odspodu. Drz jeho ruky predpazene a pomalicky tahaj hore skor akoby do plafonu nez k sebe. a potom uz samzrejme zacni tahat k sebe. Ak vidis ze hlavicka je uplne odkvecnuta dozadu, mozes prestat s tahanim. Nas osteopath ho takto podvihal aj par krat v case ked mu hlavka uplne odvecla a mne s zdalo ze sa mu vazi zloma. Pridala som obrazky... mam aj video ako som to robila ale nemozem to sem pridat.

macko1007
28. júl 2020

moja zacala drzat hlavku.na zaciatku 4mesiaca a na konci sa uz prevracala...ono je to dost individualne u kazdeho babatka

autor
29. júl 2020

@andreatytler skusim to teda, no my sme boli u pediatra dva tyzdne v pohode a len ho prehodila na brusko, videla ze dezi hlavu hore a viac neriesila... Tak neviem, snad by videla, keby niečo... Ale skusim to, ale prave napriklad ked ho idem krmit on uz sam taha hlavu hore dopredz za flaskou... Az mi dojde moc niekedy

andreatytler
29. júl 2020

Urcite by vedela keby bolo nieco zle. Viem ze na slovensku sa robia riadne kontroly. Tu v kanade ziadne. Doktor sa len opytal ci je nejaky problem a kedze nebol ziadny sli sme domov. Ked som prisla na kontrolu po 1 mesiaci, doktor ho ani neodvazil. Vymenila som doktora ale ten druhy je taky isty. Ziadne vysetrenie usi, oci, hrdlo, srdce, dychanie, klby, reflexi, alebo ci sa vyvija spravne. Je to des, vsetko som si musela sama nastudovat. A sama mu doslova robim prehliadku. A sledujem ci napreduje s vyvojom ako ma. Mal slabe skulenie oka od narodenia a ani po 4 mesiacoch sa to znezlepsilo. Doktor ho videl ked sme prisli na ockovanie ale ak nepoviem doktorovi ze nech sa na to pozrie tak ho to ani nenapadne. Ta osteopathka (ona je povodne z ukrajiny) a ta mi velmi pomohla nielen s pohybovou sustavou ale aj s jedenim, reflexami, ocami, kojenim.... ale to som trochu odbocila sorry.

Podla mna je to dobe ked dviha hlavu. Len nech trenuje. Nas sa nevie posadit z lahu na chrbte.... ani neviem ci to deticky dokazu... on sa vzdy pretoci na brusko, da sa na vsetky 4 a potom sa posadi. Ale ak je v polosede ... ked ho napriklad krmim, tak sa vytiahne do sedu jedna radost.

jajkaaa3
21. júl 2021

Ako ste nakoniec dopadli s hlavičkou? Moja dcéra robí presne to iste.

autor
5. aug 2021

@jajkaaa3 absolutne bez problemov, potom uz zacal normalne a ani som to uz neriesila potom, dnes mame 16.mesiacov a beha ako tajfun a chodi od 13.mesiaca a vsetko sedenie, plazenie, stvornozky vsetko robil v case ako mal dokonca aj skorej, takze neriesite to mozno aj nejaky zlozvyk len

jajkaaa3
6. aug 2021

Super ďakujem za odpoved. Už to prestala robiť 😊 ale teraz má trápi že sa ešte nepretaca 😩

tasc
23. sep 2021

ahojte. prosim vas moja ma 4 mesiace a hlavicku uz krasne vydrzala na brusku drzat aj 10 minut a viac. tirz ked ju muz zdvihol na seba tak krasne pevna bola a zrazu z nicoho nic jej hlavka vkuse pada :( na brusku ju nevydrzi mat hore ani minutu a ked ju muz dvohne nad hlavu tak hned jej spadne.. nechapeme co sa deje. nema s tym niekto skusenost? mam sa ozvat pediatricke co riesit tp az pridalsej kontrole? sme z toho troska nestastni 🤔

simaksima
6. nov 2022

@tasc ahoj, toto sa nejak zmenilo? Mne sa tiež zdá že nás trošku menej dvíha hlavičku ako dvíhal a vedel ju veľmi pekné dvíhať už možno od druhého mesiaca