Držanie za ruku pri zaspávaní

darinaz
6. okt 2015

Ahojte maminky,potrebujem poradit...moj syncek ma 2,5roka a spi v postielke pri posteli,ale zvykol si pri zaspavani drzat ma za ruku. Mam ho od toho odnaucit a nedat mu do postielky ruku,aj za cenu placu alebo to nechat tak a jeho to casom prejde? V izbe spinka na svojej posteli aj starsi 5 rocny syn a jemu sa neda spinkat,ked mladsi place... Co poradite?

kattty85
6. okt 2015

@hradnapani tak v to dufam, budem len rada, keby to tak bolo 🙂

luciferkax
6. okt 2015

Nemas vlastny instinkt? Preco by si ho od toho mala oducat? Obtazuje ta to? Podla mna to jemile..moj ma 5 rokov a dodnes ho pred spanim par minut hladkam a az tak zaspi..v prupade nudze ze.spi mapr. U babky. Ho to nenapadne a zaspi pekne sam.. a ja napr.dodnes.zaspavam tak ze niekoho drzim za ruku 🙂)

siska53
6. okt 2015

@darinaz a preco ho,to chces odnaucat? Ved hlada v tebe pocit bezpecia dovery.preco mu to chces vziat?
Ja si take chvile uzivam.
Prejde ich to prirodzene samo. Aj teraz moja 3,5r.zaspinkala objimajuc ma. Preco by som jej v tom mala branit?

sivula
7. okt 2015

@darinaz inak s tym hladanim ta v noci, dcera ma v posteli odkedy som ju prestala dojcit velkeho maca a v noci,ked potrebuje sa ho drzi alebo k nemu schova. Neskusali ste nieco podobne? Syn ma vola,ale nevyzaduje vacsinou,aby somtam bola celu noc,staci,ked pridem,ucicikam ho a poviem,ze musim ist do robotky a tatino je vedla,zavolam ho k nemu. On sa otoci a spi spokojne dalej.Horsie je,ked je chory alebo ho/nu nieco boli. Inak dcera zacala spavat sama v izbe,ked mala 2 roky a 4 mesiace, co nas vsetjych sokovala,lebo to vyslo z nej samej. Ale sama nezaspavala nikdy,len poobede u babky dovtedy.

darinaz
autor
8. okt 2015

@sivula mozno som to az tak dobre nevysvetlila do podrobnosti,ale mne nevadi,ze som pri nich ked zaspavaju a mladsi ma drzi za ruku,ale mne pride,ze on vie nejak vycitit,ze tam nie som a zobudi sa aj 5 krat za noc a hlada moju ruku a vola ma. Skusala som macika,ale neuspela som zatial,takze spim stale s nimi v izbe,lebo stale behat hore dole nechcem,lebo kym dobehnem sa zobudi aj ten starsi. Asi tomu necham este cas a skusim sa neskor prestahovat do spalne a behat hore dolu...

darinaz
autor
8. okt 2015
rondicka
8. okt 2015

Môj má 7 a stale to robí,je to také zlate 🙂

zmokito
8. okt 2015

@darinaz neskusala si mu nechat napriklad nejaku svoju vec v postielke - tricko, satku alebo podobne, co je nasiaknute tvojou vonou? Viem, ze sa to viac robi pri babatkach, ale mozno by zabralo, keby citil tvoju vonu blizko, mal by pocit, ze tam s nim si a neprebral by sa uplne. Inak verim, ze to moze byt problem, vstavat x-krat za noc a utisovat, ked uz by si chcela mat aj trochu sukromia a casu pre seba a manzela.

darinaz
autor
8. okt 2015

@zmokito velmi zaujimavy napad,dakujem,vyskusam

natalym
8. okt 2015

@zmokito Áno u nás fungovalo moje tričko, dokonca si ho malá obliekla. 😉

lucinkax
8. okt 2015

@darinaz Uži si to pokiaľ Ťa malý potrebuje , nie je nič krajšie ako keď dieťa potrebuje cítiť Tvoju prítomnosť 😉 O chvíľku nám vyrastú a už to bude iné 😉 Ja si to užívam, syn má 3 roky a pre mňa nie je nič dôležitejšie ako jeho spokojnosť 🙂