Držanie za vlasy pri zaspávaní

salome123
17. okt 2012

ahojte, dcera (2r) nevie inak zaspat ako s cumlikom a s tym, ze ma drzi za vlasy. ako ju oducit od tych vlasov? je to pre mna dost obmedzujuce, lebo ked sa aj v noci zobudi tak hlada moje vlasy a ja uz pomaly rok spavam s hlavou v jej postielke 😅 pomohla by vlasata babika? 🙂

zumbadance
17. okt 2012

😀 😀 skusila si jej dat babiku do rucky ked ide spat..?

zuzi0911
17. okt 2012

@salome123 ahoj tak s tymto mala problem moja mama z bratom tiez vrcne zarity v hlave. a pri spani nehovorim
to sa upravi ked bide vacsi a nebude spavat s tebou. inac neviem

dadka232
17. okt 2012

U nás presne to isté, tiež zaspáva s dudlíkom a s rukou v mojich vlasoch. Ja teraz riešim skôr ten dudlík, cez den ho už nemáme, ale na zaspávanie ho ešte vyžaduje, ale snažím sa ju odúčať. Zatial bez výsledku. S tými vlasmi ti neviem poradiť, skúšala som už aj vlasatú bábiku, nepomohlo, snád to prejde časom. Len som ti napísala, aby si vedela, že nie si v tom sama 🙂 😀 😉

yvkay
17. okt 2012

ahojte 🙂Ja som mala takeho syna,a nechala som mu dlhsie vlasky ked bol maly a povedala som mu ze nech si kruti svoje,a bolo po probleme.Teraz uz je velky a stale mu to ostalo,jednoducho sa rad hral a aj hraje s vlasmy.Trochu ma to rozosmialo,ze sme viacere.

78lenka
17. okt 2012

toto sa mi pači,aj moj maly takto spaval,nakrucal mi vlasy,tahal,sklbal,a v noci tiež hladal ,nepomohlo nic,dieta presne vie co ma co chce,cie su vlasy,ked nemal moje kričal o ratu,takto sme spavali do 4 rokov,potom postupne menej,teraz už spi konecne vo svojej posteli,ale prikmotrilo sa druhe dieta ktore zasa musim držat za tvaričku alebo ruku inak nezaspi,a ked ma neciti sa zobudi a znova sa musime držat.Tak len vydržat

bis
17. okt 2012

moj syn to začal po odstavení,natáčal,hladkal,naťahoval mi vlasy,najhoršie bolo,ked z ničoho nič skubol v spánku,plná rúčka vlasov,nepomohlo nič,ani vlasatá bábika..až ked bol večší a rozumel tak veeelmi pomali s tým prestal..doteraz sa na tom spolu zabávame.-)

alex31
17. okt 2012

@salome123 ... jej to je ale mile 😀 ... mozno by som tu babiku skusila a ak by to bolo mozne kupila by som taku bábu ktorej vlasky by sa farbou, ucesom a dlzkou co najviac podobali tvojim ... a ak by ani to nezabralo neva ved taka babika sa dievcatkam stale hodi 🙂))

kacora221
17. okt 2012

Ahojte,moj syn bude mat 3 rocky a inak mi ani nezaspi len tak ze sa musi hrat s vlaskamy ale nie svojimi ale niekoho druheho 🙂 🙂 🙂 a toto ho drzi asi od 4 mesiaca 🙂 🙂 skusala som uz vselico ale nic nezaberalo on chce len vlasky a vlasky 🙂 🙂

mj28
17. okt 2012

Ahojte,ani neviete ako ma tato téma potesila ;) ja mám 3,5 rocneho syna,kt. doma inak nezaspi -len s mojim vlasmy v ruke ...zaujímavé je,že od septembra chodi do školky a tam bez problémov pekne zaspinka ...

janamama
17. okt 2012

ja som na tom tak isto - 3-ročný drobec zaspí len s mojimi vlasmi v ruke, ťahá, trhá, krúti, nič nepomáha.... aspoň v tom nie som sama. Starší zas mi brnkal prstíkmi po mojich ústach, neviem, čo je horšie. Tak asi pomôže len vlastná postieľka - zatiaľ spí drobec s nami.

martija
17. okt 2012

ja mam syna,ktory ma cez 4 roky, a stáááále chyta vlasy a cumle si palec!!! Od toho ho odnaucit veru neviem, a to je dost problem,lebo cumlik sa zahodi, vlasy mi az tak nevadia,ale ten prstek! Uz si namotava aj svoje vlasky,ale pokial je niekdo pri nom, (ja ,alebo mama) sup prst do ust a uz mota...dokedy to takto bude netusim,mam obavy,ze asi dlho...

aivill
17. okt 2012

Moja zase, teraz má 2,5 roka, cca od 3 mesiacov je naučená držať ma za ruku, kým nezaspí , ku tomu ma po nej poškrabuje, a to jej zaspávanie trvá min. hodinu, pričom to musí byť vždy pravá ruka v konkrétnej polohe. Keď jej nevyhoviem rozreve sa no hrúza, ale mne to už ide na nervy - byť v jednej polohe kým nezaspí... 😖 ,
Hlavne v noci - keď sa niekedy zobudí a vyžaduje to ma ide poraziť. Niekedy jej vyhoviem inokedy nie. Samozrejme je schopná revať do vyčerpania aby som jej vyhovela. No myslím že sa blíži deň ke´d jej poviem dosť nadobro. 😝
Neexistuje žiadna náhrada za to, žiadne hračky, nič, no vtedy má riadny problém zaspať, ke´d ma drží veľmi ju to ukľudňuje a je spokojná - ona...

caroline123
17. okt 2012

moja neter tiez od malicka potrbovala pri zaspavani drzat niekoho za vlasy. casom s tym prestala,ale zase trhala svoje. niekedy mala normalne az taku plesinku. aj s tym prestala,ale zase si strasne rada teraz zuzle tie vlasy. 🙂 no snad raz aj s tym prestane. a synovec tiez zaspava tak,ze musi niekoho drzat za ruku,ale dost casto uz zaspava sam. asi to chce len cas. uvidim ako to bude s mojim. 🙂

magali
17. okt 2012

aj my mame doma zavislaka na vlasoch, ja si myslim ze nepomoze nic, len cakat kym sam prestne, pomalicky vysvetlovat, ze to nieje dobre a maminku to boli.. niekedy uz mam z toho nervy ale aj tak sa bavim na tom ked na mna krici "maminkaaaaa vuaaasky daaaaaaaaaaj" 😀 😀 cez obed uz to tolko nevyzaduje, skor vecer a uz to nieje az take hrozne ako kedysi

ssussie
25. jan 2013

@salome123 ja som sa od mala drzala za svoje vlasy ... a dodnes ked na mna prichadza unava - chytam sa za vlasy 🙂 ... strkaj jej do ruk, je vlastne vlasky 🙂 - budeme kamosky 🙂

ivage
5. júl 2013

Ahojte, obnovim tuto temu. Moja 20 mesacna dcera si dost intenzivne mota vlasky na prstik a potom si ich vytrhava. Zo zaciatku to robila len pri unave pred spanim, teraz sa to stupnuje, robi to aj pocas dna. Na hlavicke ma uz skoro plesinku. Snazim sa jej pri zaspavani rucicky davat dole, hladkam ju po vlaskoch, davam jej makku hracku do ruk, ale nic nepomaha. Nevie mi niekto poradit, ako sa zbavit tohto zlozvyku? Radili mi, aby som jej vlasky ostrihala uplne nakratko, ale mne je to luto. Dakujem za akukolvek radu.

hameeda
7. júl 2013

@ivage: moja mala ma mesiacov a tiez to robi uz od narodenia, narodila sa s dlhsimi vlaskami a stale ak je unavena a chce spat tak si ich taha, zatial nevtrhava, ale taha, zatial to neriesim ale ak sa to bude stupnovat tak ze si bude vytrhavat tak ju urcite ostriham, lutujes ju ostrihat a nelutujes ze bude mat plesinu, vlasky dorastu a ona sa zatial odnauci ten zlozvyk

marcelkadivicanova
21. aug 2013

mamičk ynieste v tom sami ttooto máme doma aj my 🙂 no občas to lezie pekne na mozog ale tak ked to potrebuje malá nech mi tie vlasy ťahá 🙂

laska1982
21. aug 2013

baby, pisete o detoch zavislych na vlasoch..ale ja som uz mamina a tiez som zavislacka vlasova 😅 .. od malinkata som si krutila vlasy a robim to doteraz.(pamatam si, ako mi profesorka na strednej stale rozpravala, ze mi ich asi ostriha, lebo ju uspavam, ze mi da kupaciu ciapku na hlavu a ze mam nejaky psychicky problem, ze nech s tym nieco robim... 😠 ). .. a robi to aj moja dcerka, ktora ma sedem rokov...nastastie teda toci svoje, a nie moje 😅 ...

mamusa22
19. dec 2016

@salome123
Ahoj,citam tvoj prispevok z roku 2012a chcem sa spytat dokedy to trvalo s tymi vlaskami.Som rada,ze nie som v tom sama,je to mile to zaspavanie,ale obcas to ide na nervy a aj zaboli.Oducanie je zlozite,uz len to,ze sme dovolili aby spavala s nami...Ako ste to zvládli,dakujem

salome123
autor
22. dec 2016

@mamusa22 ahoj, uz si nespominam ako prebehlo oducanie, teraz ma 6 rokov a ked zaspava tak sa drzi za svoje vlasy, to iste aj ked je unavena tak si podvedome chyta svoje vlasy... neviem ci sme skusali babiku, ale ak ano, tak to nemalo uspech, skor predpokladam ze sme dali do ruky jej vlastne vlasy 🙂

krajco
22. dec 2016

Aj moja dcera to robila vzdy musela mat ruku v mojich vlasoch aj pri poobednom spanku, ale ako dovrsila 2 roky som jej povedala ze ma aj vlastne vlasky a moze sa s nimi hrat, prva noc bola hrozna ale zvykla si a teraz ma 4 roky a stale sa uspava tym ze sa hraje so svojimi vlasmi

pattrinelle
7. sep 2021

@martija ahoj, čítam príspevok z roku 2012 a môj syn 3,5 roka robí presne to iste. Namontava vlasy a cumle prst … nič nezaberá na odnaucenie. Tak ma napadlo sa spytat ako dlho to trvalo u Vás a niečo čo zabralo proti cumlaniu prsta 🙏 ďakujem.

martija
8. sep 2021

@pattrinelle jej milé spomienky. Syn má 13 teraz, puberta s nim plieska o 106 😪. On ti je také zvláštne dieťa. Ale jedného dňa sa sám rozhodol, že si už cmulat palec nebude, to mal tak cez 3 roky a veru sám s tým bojoval, nemusela som nič pripomínať, lebo sám chcel. A tak aj prestal. Ale sestrina dcérka veru ešte 10 rokov mala keď občas cmulala prst, aj jej zuby z toho ostali trosku krivé. Takže je to individuálne, základ je aby dieťa chcelo,nejak si to uvedomovalo, inak neviem poradiť. (tie vlasy mi chýbajú 😅)

martija
8. sep 2021

@pattrinelle pozerám, že mal 4,ked stále cmulaľ.uz si to ani nepamätám poriadne, tak potom to muselo byt niekedy potom, čo sa to od naučil, viem, že bol škôlkar ešte.

1katus1
8. sep 2021

@salome123 neskúšala si dať drobcovi do ruky deku alebo látkovú plienku? Možno nieco také by pomohlo alebo skúsiť bábiku s dlhými vlasmi . Prípadne kúpiť len takú hlavu na česanie keď ide len o to aby držala vlasy