Dvojmesačná dcérka chce byť stále na rukách

mari304
24. jan 2016

Ahojte vsetky skusene maminky. Stacia AJ skusenejsie nez som ja. Sofia bude mat o tyzden 2mesiace a cez den musi byt vkuse na rukach, inak place.Obcas vydrzi chvilku pozerat na kolotoc nad postielkou,obcas vydrzi AJ v lehatku kym sa najem, vo vajicku,len AK ju hojdam. Cez den spi len na niekom. V noci zaspi AJ ked ju polozim do kocika (chvalabohu). Na zaciatku to tak nebolo,ostacolo,ze som ju nakojila,polozila do kocika a spala. Potom nam prisla pomoct moja mama, bola s nami 3tyzdne a mala ju takto cele dni na sebe. Ja teraz neviem co s nou. Je to normalne? Pediatricka aj sestricky ni vraveli ,ze do 5mesiacov je to uplne ok..No len oni maju taky nazor. Vsetci mi vravia, ze je rozmaznana a mam ju dat do postielky a nechat ju tak,aj ked zacne plakat.Mate s tym niektora skusenosti? Da sa to este zmenit? A ako ste naucili deti na postielku? Resp. ako spavali? Sofia v postielke nevydrzi ani chvilu.. ☹

8291
25. jan 2016

@8291 mimo rúk,tak zle.som myslela

sardinka335
25. jan 2016

@8291 ano...aj ja mam taku znamu čo ma ,,venčenie,, az hodinu....musi ist domov lebo dieťa ani ocka ani nič...len cecek...dieťa bude mať 2 roky. Muz jej vola..nevieme ju uspať tak dojdi domov...no mojho by som kopla do sraku....konečne mam chvilu bez detí tak nech sa snaží aj on je rodič rovnako ako ja. Len chlapom to vyhovuje lebo nemaju potom starosti a zeny sa citia ,,dolezite,,....
Našťastie ked ja idem von tak toto nepoznám, muž ma starosti deti a je to na nom ako si to zmenezuje. Na uspavanie ma nikdy nevolal .....

mirkita
25. jan 2016

@8291 toto je strasne individualne, ja som kojila maleho a spal len s nami, nikdy nie v postielke do 27 mes., do 17mes sa kojil... potom zo dna na den isiel do vlastnej izby, sekli sme s kojenim a on spi odvtedy cele noci, mozno 2x za 3 roky prisiel do postele za nami
mala podobny pripad - ta spala s nami do 2 rokov, kojila sa do 2 a stvrt roka a uz je v izbe s bratom, ale ona chodi za nami v noci, teda nadranom
mozem od oboch odist, zaspia a spia v pohode, vydrzia byt aj u babky den-noc...
ja som velmi spokojna s tym ze sme spali spolocne a ze som ich kojila, vdaka tomu som nikdy neriesila ze by nespali, nezaspali alebo ake mame strasne noci...i ked unavena som byvala samozrejme...ale nic by som nemenila, zaspavali pri kojeni a spali pri mne celu noc, ani nas nebudili o 5.30 a pod 😉
ale zas cca tie 2 roky som sa od nich v noci nepohla....

arwen88
25. jan 2016

@mari304 necitala som osttne prispevky...moja skusenost..moja mala bola tiez taka,na rukach spokojna,ked som ju polozila,hned plac..postirlka 0 bodov..ale ani sa necudujem..take male babo nevie,co si ma pocat,ked ostane samo..a nechat ho plakat v postielke je hlupost...tebe byvsa tiez.nepacilo,keby si mala strach a volala o pomoc a nikto by ti na pomoc neprisiel..hlavne,ak by ti neprisla na pomoc osoba,ktorej najviac na svete doverujes..pre svoju malu si to.najdolezitejsie na svete,tak chce byt pri tebe..reci,ako ze si ju rozmaznas,nepocuvaj..laska a pritomnost matku v takom malom veku este nikoho nerozmaznala..ona to potrebuje..casom sa to zmeni..ked zacne sediet a hrajkat sa s hrackami,uz nebude potrebovat tvoju pritomnost stale..ale chciet od maliceho babatka taku samostatnost,je na nu prilis..chapem,ze.ta to vycerpava,ale materska.je aj o tom...ubehne to rychlo,dieta ma.rozne vyvojove fazy..nam pomohlo nosit.v.nosici alebo v satke,ked bola uplne malinka..mala bola spokojna a ja som bola pohybliva

8291
25. jan 2016

@mirkita samozrejme ze je to individuálne,ja som mala napr.najtažsie noci prvých 8mesiacov,a potom mi už prespinkala v noci 8hod.bez zobudenia a ten interval s naťahoval ako bola staršia teraz v 18.mes mi v noci prespi 11-12 hodín,len ráno o piatej si vypije mlieko a spinká ďalej,ale zasa ve den spi len 1x Max.hodinku viac nechce.

katrinka8
25. jan 2016

@sardinka335 - len to, čo opisuješ Ty, nie je nechať dieťa vyplakať 😉 Keď odídeš od pokojného dieťaťa a to začne po Tvojom odchode plakať, a Ty sa k nemu vrátiš a znovu ho upokojíš - to nie je vyplakanie. Ty reaguješ na plač, a to dieťa vidí a cíti, že keď plače, tak proste tá matka k nemu príde a reaguje na jeho plač.
Vyplakanie je, že odídeš od dieťaťa, dieťa začne plakať, a Ty neprídeš. Alebo prídeš neskôr - pričom čas príchodu posúvaš. Raz prídeš po minúte plaču, na druhýkrát po 2 a tak to predlžuješ, až kým si dieťa nezvykne, že môže si plakať aj 20 minút, a nik nepríde. Tu to dieťa proste cíti, že plače, a nič sa nedeje, nik nejde, nik naňho nereaguje. To je, čo sa spánku týka.
Ja napr. nepovažujem za vyplakanie ani to, keď pokojné dieťa niekde položíš, a ideš na to blbé WC, a dieťa začne plakať. Proste tie 2 minúty snáď tomu dieťaťu traumu nespôsobia, hoci je to nepríjemné, no ale snáď matku nerozdrapí. Ale za vyplakanie považujem napr. to, že chcem dieťa naučiť onej samostatnosti predčasne, čiže napr. keď 2-mesačné dieťa nechám napr. na deke či pod hrazdičkou s hračkami a očakávam, že sa tam bude 20 minút samé zabávať a keď po 5 minútach stratí záujem a začne plakať, tak ho tam nechám a snažím sa o to, aby sa tam naďalej zabávalo ešte napr. ďalších 10 minút (čím sa akože má naučiť zabaviť samé). Pričom tak malé dieťa jednoducho nemá kapacity na to, aby niečo také emočne alebo aj inak zvládlo.

siska53
25. jan 2016

@sardinka335 ako pise mirkita,je to uplne individualne..
Nasi napr.velmi skoro vedeli prespat noc.. Malokedy sa v noci budili.
Obaja tak stredne noseni,12hodin urcite nie,ale dost. Ked citili potrebu ost k nam do postele,isli. Zatial spime tak,ze ze mamr babsku a chalansku izbu.

Ci ja viem,my sme nemohli byt nejak nosene,lebo nosice neboli. Aspon teda mama nemala. Obe,najma.sestra,sme za nimi behali do spalne,sestra do cxa 8r.,ja som.sa obcas pridala este v 6.triede,ked som.ju nenasla v izbe a bolo mi smutno.

A nasa mala mala problem len s mojim.muzom-tatinom. Prosto s nim absolutnr nechcela byt. Aj to len rat,ked mala cxa 2roky. A vlastne 2x,tam.ako 7.m.zle znasala moj pobyt v nemocke, len ona vseobecne s ostatnymi nemala problem,lem s tatinom. Uz sa to zlepsuje. A chodia aj spavat inde, s pribuznymi nemaju problem..zato mna nenosenu podla dnesnych pravidiel, stari rodicia museli priviezt vecer domov a to sim tam.od babatka bola s mamou zvyknuta spavat.

jabadaba
25. jan 2016

@mari304 8 tyzdnove dieta rozmaznane? Ziram! Prepac, ale tak malinkate babatko do tych ruk patri. Ked mas cas. Ked varis, samozrejme, dieta na chvilu odlozis do postielky, ak bude plakat, tak bude plakat. Neumrie z toho. Deti v tomto veku placu, inak komunikovat nevedia. Ak nebudes mat co na praci, preco dieta tohto veku nepopestovat? O rozmaznanosti takto maleho dietata nemoze byt ani reci! Ma dva mesiace, vytvarate si vzajomne puto, rezim a zzivate sa spolu ako rodina. Dieta spoznava hmatom, cuchom a bez popestovania to asi sotva moze praktizovat. Nie je nic krajsie ako vonave male mimco. 😉

1111111111111
31. jan 2016

Aj ja som mala ten problem..kazdy mi ho bral na ruky a este s nim aj hupali..a potom ja sa zblaznit mozem..a teraz chce byt na rukach ma 3 mesiace a 2tyzdne,len sa to uz zmeniko nieje to tske strasne pretoze uz objavuje svoje rucky,pozera sa po okoli..byt sam som dosiahla tak ze som ho davala do lehatka a bral vsade so sebou,komentovala co rabim,spievala,lahla som s nim a divala sa na svet z jeho perspektivy a zasa komentovala spievala,bola nad nim a salila som sa. Spievala a tancila jak pibertiacka. To ho rozosmievalo..bude sa to menit,bude cim dalej tym viac samostatnwjsie,len ho treba ci vkastnw ju pardon nechavat nie na rukach,nech aj poplace,ale treba sa venovat babatku

gabikacentrum
1. feb 2016

@mari304 ahoj aj mi to mama a moja mala ma uz 4 mesiace a nepomohol ani nosic v tom nechce byt proste na rukacha a pozera kade tade v lehadku vydrzi max 5min tiez kim sa najem a postielke tiez tak a ked lezi tak sa z nou musim rospravat alebo hrad ked som ticho tak zacne kricat mi ani na prechadzky nechodime lebo ked ju dam do kocika hned place a dviha hlavku ako kedy chcela ist na ruky tak niesi sama moja sem tam aj zaspava na rukach

mari304
autor
6. feb 2016

Dakujem vsetkym ZA prispevky, trochu ste ma ukludnili a AJ situacia u nas sa medzitym trochu zmenila. Na prispevky "co cakas od takeho maleho babatka..." je to prve babo a neviem co mam cakat, nebola som si ista, kedze pediatri vravia jedno, svokra a okolie druhe. Teraz som si uz vybrala sama. Kupili SME satku. Nepouzivanu ju kazdy den, IBA ked si potrebujem porobit a doma nik iny nie je, alebo ked je mala taka,ze "ani z voza,ani na voz",alebo ked ideme na nakup lebo v kociku vydrzi IBA na prechadzke.A musim povedat,ze satka je super vec. Inak teraz uz ked zaspi (na rukach), tak ju zanesiem do postielky a cez noc vydrzi pekne spat AJ 6h 🙂 juchuu !!. Cez den ked ju tam dam tak sa do hodiny zobudi,ale co,nemoze byt vsetko dokonale. Obcas ked ju dam spat,tak po chvili pocujem,ze nespi,idem pozriet a sama sa smeje pozera dokola a tak sa tesim,ze uz AJ takto sa vydrzi sama zabavat 🙂 . Naozaj rastie,pomaly objavuje okolie a tak to snad bude cim dalej lahsie . Dakujem

majba
23. feb 2016

@mari304 ja som nasu nosila nie vkuse ale vela na rukach az do 8.meho mesiaca. mala od narodenia reflux a silne koliky. plakala aj na rukach, spat nechcela ani cez den ani v noci. nic som nestihala a bola som zufala, lebo skusila som vselijake rady. vselijake kvapky na koliky, vsemozne probiotika, UM AR mlieko... pediatricka nas chlacholila, kedze to je nase prve dieta, ze je to normalne a nech si nemysilme, ze nam vobec nebude plakat a mame to vydrzat, ze nie sme sami co im dieta place, ze to prejde. potom ked nas na gastre preliecili od roznych bakterii v creve bolo zo dna na den o 100% lepsie. teraz ma rok a dva mesiace, sama chodi, sama sa hraje, nie je na mne pricucnuta ani zavesena. vobec nelutujem, ze som sa jej tolko venovala, ze som nic nestihala. mam skor doobry pocit, ze som svojmu dietatu ulahcila bolesti bruska tak ako som vedela.

hefta
6. mar 2016

moja malá bude mať zajtra 2 mesiace,tiež sa rada nosí na rukách ,lebo zrejme ju už zaujíma aj niečo iné než to čo vidí kedˇ leží teda len sedačku alebo plafón. poprechádzam sa snou po byte k oknám, do kúpelky(máme tam farebné kachličky a to ju velmi fascinuje) ja ju nechcem nechať plakať,ved ona je to najdôležitejšie v mojom živote.kojím po ležiačky takže ked zaspi (a je zásadne naboku),mám dve tri hodky volno. niekedy menej ale to nevadi. žehlenie a prach pockaju. nenechaj ju plakat ved je to Tvoje zlatíčko ona ešte nevie prečo je tu a predovšetkým potrebuje Tvoju blizkost a dôveru.

hefta
6. mar 2016

@katrinka8 pekne si to napisala

pslahorova
6. mar 2016

@skoupilka1 Doslovné a presné.😉😀
@mari304 Obe deti som nosila na rukach aj v nosici.... a ano čas letí, treba chvilku vydrzat, je to dieta, 9 mesacov s Tebou spavala, jedla, kupala, smiala sa aj plakala.... potom sa narodila, zrazu je vonku a nevie co sa deje, mama je pre nu vsetko tak sa toho neboj a nemaj stres🙂 vsetko ma svoj cas🙂