Dvojmesačná dcérka spí veľmi málo cez deň a v noci je do rána hore

zojkula
1. dec 2020

Ahojte maminky potrebujem radu mala dcerka dvojmesacna spi cez deň dokopy 4,5hodiny a v noci keď ju okupem o pol ôsmej ako má režim napapa sa mliecka nevie mí spať hneď ale sme hore až do 4.00 a neviem čo s tým viete mí poradiť ďakujem

gre2ade
1. dec 2020

My sme na tom v noci boli podobne, malá má tiež 2 mesiace.... Tiež po kupkaní nevie spať, často do štvrtej-piatej hore, celú noc. Je to na odkvacnutie. A čím dlhšie nespí, tým je nervóznejšia sama zo seba. Pomáha nám pokúsiť sa nechať ju zaspať na prsníku, a keď sa v polospánku odpojí od papania, hneď ju opatrne prekladám do postieľky, v ktorej mám nachystanú zavinovačku. Zaviniem ju tak, aby ruky mala zviazané pri telíčku a nemohla nimi mykať a budiť sa tak, ale nožky jej nechám navoľno. Chvíľku ju v postieľke jemne pridržím, aby sa nemykala, keď sa trošku prebrala, a často sa takto podarí, že zaspí. Už na ňu ale vôbec nerozprávam a stlmím svetlo. Ak sa preberie úplne, kúpili sme na tento účel fitloptu, zoberiem ju takto zavinutú na ruky, sadnem si na loptu a jemne hopsám hore-dolu. Ten kolísavý "výťahovitý" pohyb na mieste veľmi pomáha privodiť spánok. Bojujeme tiež, ale už je to o trochu lepšie týmito postupmi...možno by aj Vám pomohli, skúste...

andreatytler
2. dec 2020

@zojkula Mozno ju to kupanie preberie. Skuste kupat rano.

elizabet173
2. dec 2020

@zojkula presne to som išla napísať, čo @zojkula, niektoré deti chytia po kúpaní druhý dych. Skús ju pre začiatok kúpať každý druhý deň. Len ju poumývaj, nakŕm a ulož, uvidíš po týždni, či to je v tých dňoch inak. Alebo posunúť dobu večerného ukladania na spánok. Ja som spočiatku ukladala neskoro, aj okolo deviatej, pol desiatej, vtedy spal super, postupne som to pomaly znižovala až na tú dobu, ako máte vy. Niektoré deti zase potrebujú skôr, možno okolo siedmej. Vyskúšaj. Ona je už asi tak unavená, že nevie zaspať od únavy.

bundu
4. dec 2020

Ja by sim ju tiez zacala kupat rano... Nemyslim si ze dvojmesavne dieta by malo mat nejaky rezim.. Urcite by sim ju dala skor spinkat... Zato nevie zaspinkst ze je az moc unavenaa