Dvojmesačné dieťa veľmi málo spinká

kacorka06
3. apr 2013

moj syn ma len 2 mesiace a velmi malo spinka,je nekludny a nedokaze sa ulozit spat,stale sa budi,ci cez den,alebo v noci,cez den nedokaze prespat v klude ani pol hodinu v kuse,budi sa neustale po 5-10 minutovych intervaloch,iba ked sa vozi v kociku tak prespi dlhsie,inak nie,ma s takymto spinkanim niekto skusenost...

katka1981
3. apr 2013

@kacorka06, u nas to bolo refluxom, ked bolo najhorsie malinka nam spavala 30 minut za 24 hodin, bolo to priserne. Stale plakala, grckala... syncek grcka? Place? Kojis ho? Co mu davas okrem mlieka? Ty pises nejaky caj?

andryskam
3. apr 2013

A není třeba hladový? Kojíš? Třeba se málo napije a pak má hlad.

xlucia
3. apr 2013

@kacorka06 v dalsej teme pises o pluzgieroch na lickach. tvoj syn ma asi viacero problemov a treba ich rieist komplexne

kacorka06
autor
3. apr 2013

@katka1981 zatial s grckanim nemame problem,mliecko papa nutrilon,vzdy sa napapa pekne,aj si pekne odgrgne,chvilocku je dobre ked ho rozbalim,ale vsetko funguje len na chvilocku,myslela som,ze take male 2 mesacne mimi by malo vecsinou len buvat a mi spinkame ako take velke rocne dieta,asi 2-3 krat za den a to len po trochach,spanok funguje len vonku na prechadzkach ked sa kocik natrasa 🙂 ale ked si chcem doma porobit a navarit a chcem ho uspat,alebo uhojdat v kociku vo vnutry,alebo na balkone vzdy je po niekolkych minutach hore...

zuzanockamt
3. apr 2013

@kacorka06 moj syn dokazal spat poriadne len na rukach ... ja som to riesila nosenim v satke - spal krasne aj tri hodinky bez zobudenia 🙂 ... skus ho teda nosit, kup si satku, nosic a mas volne ruky na domace prace

dionyzka
3. apr 2013

@kacorka06 moje dievcence boli take iste, neprisla som na to z coho to bolo. My sme to riesili nosenim a kocikovanim - niekedy i v noci po obyvacke. Preslo to okolo 1 roka.

katka1981
3. apr 2013

@kacorka06, place alebo neplace?

kacorka06
autor
3. apr 2013

Place....je velmi nekludny,ale plac nieje stale rovnaky...

katka1981
3. apr 2013

@kacorka06, tak bud kolika alebo reflux. Reflux moze byt aj skryty, vtedy babo negrcka. Chodte na sono. Ak by mu sono zistili, mozes mi napisat do IP, poradim ti co nam velmi pomohlo. Je dobre vediet ci reflux ma, lebo pri nom nemoze caje proti kolike (fenikel, aniz a matu).

kacorka06
autor
3. apr 2013

a co je reflux??? to prvy krat pocujem,este neviem o tom nic,a praveze davam malemu feniklovy cajik...

janulik1108
3. apr 2013

Moja dcerka mala ten isty problem a akonahle som vysadila Vigantol, tak spinkala krasne aj cez den. To jedine pomohlo...skuste vysadit na 2-3 dni a uvidite...

natass17
3. apr 2013

ja mam doma dcérku ktorá ma 7 tyzdnov ...a tiež mi nespinká...spi tak maximálne 2 hodinky cez den 😒

mali sme problemy s bruskom kedze skusame mliečko , ktoré je pre nu najlepsie ..ale neviem ci to bude tým..mne niekedy neplace..zrejme ak ju nebolí bruško...len proste nespinká..

janulik1108 : co davas namiesto Vigantolu? ved sa to musi az do 1 roka dietata, nie?

katy1979
3. apr 2013

@kacorka06 moze to byt kadeco ale nemusi byt aj nic. Ja mam uz skoro trojrocneho krpca. A uz ako tak spava. Noc prespi casto celu a cez den aspon hodinu v kuse pospi. Ak nema reflux tak len vydrzat.

@natass17 nemusis nic. Tak isto ani vigantol nemusis. Vacsina deti co beha po svete ho nikdy neuzivalo.u nas vysadenie vigantolu pomohlo. Nie sice na spanok ale na koliky ano

kattrin5
3. apr 2013

Ja mam to iste a az doteraz mala ma pol roka a neprespi cez den viac ako pol hodinu..ide ma s toho slahnut ale uz som sa zmierila ze ja mam proste babo co nespi...je to vycerpavajuce ale snad to nebude trvat dlho

kvietok173
3. apr 2013

Škoda že nekojíš, to je super pre bábätko, môj aj takmer 8 mesačný keď sa preberie zo spánku , tak si k nemu ľahnem ponúknem prsko a spinká spokojne ďalej. Ale aj keď bol menší a bol nekľudný a tiež sme nevedeli či nemá skrytý reflux tak sme to riešili uhojdaním v škrupinke a aj tam spinkal, cca do 4 mesiacov, samozerjme že som ho aj vybrala, a spal spal so mnou v posteli , kde spáva doteraz , bábätka potrebujú cítiť maminky. Hockedy som ho mala v škrupinke aj v kuchyni keď osm varila spokojne potvoril očko a asi keď ma videl spokojne buvinkala ďalej, snažila som sa búchať pri varení tichšie 🙂. Ale len Tvoja prítomnosť maminky ho dokáže ukľudniť, ja mám 3 deti a žiadne som nikdy neukladala do postieľky s tým že samo zaspí. A som tu a aj sme nepomreli hladom. Cez deň sa s ním mojkaj nos ho, kolísaj, spinkaj s ním a keď príde manžel s práce tak nech Ti ho vezme von a Ty možeš navariť.

veriiii
4. apr 2013

@natass17 moja mala nemala ani kvapku vigantolu a to zijeme v krajine,kde je podstatne menej slnka..takze musi-nemusi..

sjuzi
4. apr 2013

Tak ja som toto zazila u druheho synceka. Vyspal sa jedine vonku, aj 2 hodiny, len som nesmela nikde zastat 😀. Potom som ho zacala doma ukladat spinkat na brusko, lebo pri spanku na chrbatiku spal stale nekludne a odvtedy mi spinkal omnoho lepsie. Od tych 2 mesiacov som ho takto davala spat aj v noci. Samozrejme s monitorom dychu 😉

sjuzi
4. apr 2013

A este chcem napisat, ze kazde dietatko je ine. Kym som mala iba Miska, tak som si myslela, ze tie matky, co maju nekludne deti, robia niekde chybu 😅, och aky to omyl! Misko bol kludnucky, zaspaval sam, od 6 mesiacov spaval celu noc. Oboch som pritom kojila do roka. Ale proste nas Jakub je iny temperament, kvoli nemu som si kupila aj ergo nosic a ked sa inak nedalo, nosila som ho. Pri Miskovi by ma to ani nenapadlo. Takze sa musis zariadit podla svojho dietatka, mozno len potrebuje byt viac s tebou, mozno ma skryty reflux a spanie na chrbte mu nerobi dobre... Drzim palceky, aby ste si skoro nasli tie svoje zvyklosti. 😉

laskonkakaty
4. apr 2013

Moja dcerka spavala takto do pol roka,potom sa to velmi pomalinky zlepsovalo.nemala reflux,ani koliky,len proste po 5-10min.bola vyspata a potom chcela byt na rukach.ja som to volala mikrospanok.teraz bude mat 2 roky,prespi celu noc a cez den si pospi aj 2-3hod.chce to vela trpezlivosti a musis stale skusat kedy a kde ti spinka aspon o nieco dlhsie-a samozrejme vylucit alebo potvrdit reflux...drzim palce

brumcaky
4. apr 2013

Ahoj, osobnu skusenost nemam ale v mojom blizkom okoli som sa s tym stretla. Po navsteve pediatricky zmenili mliecko (mamicka kombinovala svoje materske s umelym) a s tym spojene boli aj koliky. Malinkeho bolelo brusko tak sa budil velmi casto. Po zmene stravy a castom podavani Fenikloveho cajiku sa to ustalilo.

barbade
4. apr 2013

laskonkakaty - nedokazem si predstavit ze by bolo babatko po ''5-10 minutach vyspate a potom chcelo na ruky'' 😕
Presne ako viacere pisu, dieta chce byt v bezpeci, pri mame, urcite si treba zadovazit satku alebo ergonomicky nosic a nechat dietko spinkat tak, pripadne, ked uz ozaj tvrdo spinka, aj po hodine, opatrne prelozit na postel, ak sa da...
Tiez som si predstavovala, ze syn bude spat v postielke ... houby , spi s nami 🙂 Naspi sa dost sam ked vyrastie, teraz nasi drobci najviac potrebuju nas 😉

marcelatje
4. apr 2013

@sjuzi Och aký je ten Pán boh spravodlivý 😀 😀 😀 😀 😀 😀 čo som sa ja napočúvala "dokonalých" matiek čo robím zle ale nikto proste nechápal že to dieťa JE TAKÉ a ja s tým nič nenarobím. Nie som škodoradostná, ale kto to nezažil nepochopí......

@kacorka06 ak nemáte žiadny zdravotný problém spánok sa časom upraví neboj. Ja som prvé mesiace len nosila, malá mi nechcela nikde spať len na mne. Už sa to zlepšilo, nie je to dokonalé, ale lepšie 😉

natass17
4. apr 2013

moja malinká spinkát iež so mnou..nakoľko mám šťastie priateľ pracuje v zahraničí , takže sa v posteli netlačíme.. 🙂 v noci mi niekedy spinká pekne...je na UM a zobudí sa mi niekedy 1 a niekedy 2 x ..jej problém je tiež bruško..zrejme...keďže sa stále pučí a musíme cvičiť a masírovať ... 😒

naninkaaaa1111
4. apr 2013

jáááj tak o tomto by som mohla písať 🙂))). Prvá dcérka bola dojčená 23 mesiacov a skôr nespala ako spala alebo lepšie povedné každú pol až hodinu sa budila a po dojčení spí jak polienko. A druhá dcéra tak to je iná káva tá nespí od narodenia má rok a pol a prvý rok vôbec nespávala iba driemala a akonáhle sa niečo pohlo, vrzlo, buchlo už hukoty a spala kde kade len nie v postielke. Dokonca mala tendenciu spať v škrupinke, potom vo vaničke od kočiara ale v postieľke ani za svet a je to tak doteraz. Po roku začala spať po 20 minutách a to iba raz za deň tak úžasné a to ako náhle je hore tak len zavesená na mne. A neurobím nič s tým proste je taká a je to v génoch keď nemá potrebu spať tak proste nespí a keď aj prespí tak to len v noci po nejakých dvoch hodinách. No parádna materská 😉. Tak nikto nič zlé nerobí a nalinajkovať život dieťaťu sa nedá pokiaľ ono samo nechce.

sjuzi
4. apr 2013

@marcelatje veru a najhorsie na tom bolo, ze som sa ruhala, ze sa s Miskom na materskej nudim!!! 😀 Ten zas spaaaaal aj 4 hodiny poobede v kuse. No, ale aj k pokore sa treba vediet dopracovat 😅... Zelam ti druhe spokojne spave a kludne babenko 😉...

bubinko83
19. júl 2013

@kacorka06 smiem sa spytat ako ste na tom zo spankom ? Ja mam momentalne to iste doma a už ani nečakam že to bude lepšie 😖

mimisami
19. júl 2013

moja dnes už 10-ročná dcérka bola taká istá, jej stačilo na 5 minút privrieť viečka a fungovala ďalších 5 hodín. Nespravili sme s tým vôbec nič, jedná moja známa mala tento istý problém a lekárka jej povedala "mamička, musíte sa jednoducho vyrovnať s tým, že Vaše dieťatko nepotrebuje spať, proste sú i také deti. Ale moja malá bola neskutočná kluďaska. Teraz máme 3-ročného syna a to je pán spachtoš, úplný opak svojej sestry, ten od bábätka prespí celú noc a cez obed viem, že cez 3 hodinky jeho spánku doženiem v domácnosti všetko, čo som počas jeho bdelého stavu nestihla. Ten je zase strašne aktívny mimo spania. 🙂 prajem pevné nervy, určite sa to raz otočí, dnes by naša Miška ráno spala aj do 11,00 - dospáva 🙂

bubinko83
19. júl 2013

@mimisami ale mne maly chce spat ,on len ako keby ho niečo budi.Niekedy sa budi s palčom je mrzuty a vidim že by ešte spal ale neda sa mu 😢 keby nepotrebuje spat by inak vyzeral.

mimisami
19. júl 2013

@bubinko83 a koliky /bruškové/ nemá, nebolí ho bruško ? môj to mával, keď sa napapal cca 20 min. reval jak mu hrdlo stačilo a potom odrazu seklo a bolo po plači. Neskúšala si Espumisan, alebo Sab Simplex do mliečka ? nám to síce nejako moc nepomáhalo a viem, že to lekári odporúčajú. Alebo mu skús pomasírovať bruško vetrovou masťou, alebo rektálnu rúrku, či nemá zastavené vetríky.

kacorka06
autor
19. júl 2013

@bubinko83 ... Mi mame problem hlavne cez den s tym spanim,on od narodenia nedokazal prespat v KUSE 30 minut a niekedy ani 20 minut v KUSE ,teraz ma syn 5 mesiacov a 2 tyzdne a vobec sa to nezlepsilo,kazdy mi vravel ze prve 3 mesiace su najhorsie a po 3 mesiacoch sa to zmeni,ale u nas to nefunguje,moje dieta je nejaka vynimka pre ktoreho toto porekadlo neplati,nikdy som nezazila od jeho narodenia ten pocit ako vravia ine maminky....moj maly prespi aj 2-3 hodinky a ja si aspom oddychnem....tak ja som toto este nemala tu cest povedat,neviem kde je problem ale naozaj od narodenia to mame so spankom hrozne cez den,maly zaspi na 15 minut,samozrejme to je malo,potom je unaveny,nervozny sam zo seba,neprehra sa nikde,nic ho nezaujima a ja nemam sancu ani na oddych ani si nieco porobit doma...ale v noci je to lepsie,ta noc je celkom fajn,aj ked nieje stale rovnaka,niekedy sme horeviac,niekedy menej,ale v noci sa to da...zato cez den niekedy mam pocit ze to ani nieje moje dieta a vymenili mi ho urcite v porodnici 🙂)))))))