Dvojmesačné dieťatko cez deň nespí

lilian23
24. aug 2016

Prosim o radu. Mam 9 tyzdnoveho syna. Cez den mi skoro vobec nespi. Ked mi zaspi na rukach tak akonahle ho polozim do postielky zobudi sa. Dudel odmieta. V kociku mi tirz neprespi viac ako 30 min. Uz som bezradna prosim o akukolvek radu. Dakujem

satkovca
24. aug 2016

Skus ho nosit v satke,asi potrebuje teba.

dominikav123
24. aug 2016

@lilian23 skúšala si s ním zaspať na posteli a potom odísť ? U nas to tak funguje

stanka2612
24. aug 2016

@lilian23 ahoj,ja mam tiez doma maleho,co cez den dava polhodinovky...ma uz sice pat mesiacov,ale aj tak...jedine viac mi prespi na rukach a v manduce (aj dve hodiny).skus ho nosit v satke alebo v ergo nosici,mozno ta fakt potrebuje citit 🙂 ja som sa s manducou naucila aj varit,upratovat...on spi a ja si porobim 😀

katka708
24. aug 2016

Ja nemám pre teba bohužiaľ žiadnu rada len chcem napísať, že som si to prežila tiež a nebolo to veru ľahké. Môj syn tak začal spávať v 4 mesiaci. dovtedy mal silné koliky a celé večere a noci prevrieskal, tak to cez deň dospával asi ..... no od 4 mesiacov začal spávať niekoľkokrát denne po 20-30 min. aj prechádzky v kočíku som si musela naplánovať tak, aby som do tých 20 min bola blízko domu lebo ako otvoril oči, tak spustil taký plač, že sa hory otriasali.... Trvalo to zhruba do roka. vtedy spával už len 2-3x denne po 45min. a postupne si ten spánok začal naťahovať. napr. x´2x denne po 50min a neskôr 1x denne po 1,5h. ale aj to trvalo pár mesiacov kým si na tú frekvenciu zvykol a začal si ten spánok predlžovať. zo začiatku sa dali podľa neho nastaviť hodinky. vedela som presne na minútu kedy sa zobudí...
Kým bol maličký a uspávala som ho na rukách, hneď ako sa mu privreli oči som ho položila do postielky lebo prvých 5 min mal najtvrdších, to ho nič nezobudilo. keby som ho mala na rukách dlhšie, už sa mi ho nepodarí položiť..... všelijaké gryfy som na neho hľadala, všetko možné skúšala ale nič nepomohlo. Až časom sa to upravilo. Neviem či to je aj váš problém, snáď nie. ale aj tak nezúfaj, on si ešte len hľadá spacie návyky, tak sa mu to ešte možno upraví...

pomea
24. aug 2016

Pridával sa k rade o nosiči. Môj syn tiež spával krátko, prešli sme na šatku a nosič a zlepšilo sa to výrazne. Teraz má skoro dva roky, spáva už len v postielke a niekedy dá aj tri hodinky. Ale aj teraz najlepšie spí, keď je niekto pri ňom. Niektoré deti to asi potrebujú🙂

priora
24. aug 2016

Budem sprosta ale ked nic nepomoze zvyknes si 🙂 moja bude mat 4 mesiacw a spi max 20min aj to som rada 🙂 v kociku pol hodku je hore., ani v aute dlho nie., a v satke byt nechce.,, nepomaha nic.,, ale zato prespi noc takze sa to uvladnut da.,,

priora
24. aug 2016

No inac pravda spi jedine ked som pri nej tak to spim s nou 🙂) sem tam pocucka a spi dalej

kiwi3
24. aug 2016

je mozne, ze sa to nikdy velmi nezmeni. ak je vseobecne aktivny typ, nevydrzi pri prebalovani a pod. moja neter sa uz narodila s otvorenymi ocami, strasne zvedava, plna energie a vzdy boli velke boje, ked mala poobede spat. takze asi od dvoch rokoch nespi cez den vobec.

pomea
24. aug 2016

nám spoločné spanie tiež pomáhalo, tak som ho naučila normálne spávať v postieľke, keď bol trošku starší. písala som o tom aj tu: https://wordpress.com/post/zapisniksprievodkyne.... ale keď bol takýto malinký, tak spával ešte tak často, že som ho viac nosila

kondaska1
24. aug 2016

Ano je pravda ze niektore deti spia kratko, do cca pol hodinky, ALE niekolkokrat za den. Hlavne ak su take malinke. Mali sme take obdobie aj my doma, ale potom sa to zlepsilo, teraz dava uz len 1x denne, ale zato 3 hodky. Pokial babatko nespi, je nervozne, potom je z toho nervozna aj matka a vytvori sa zacarovany kruh, ze vsetci su nervozni jeden z druheho. Pises ze na rukach ti zaspi, skus ho mat na rukach dlhsie, az prejde do hlbsieho spanku a prelozenie ho uz nezobudi, pripadne skus zo zaciatku spavat s nim na posteli, zaspi na/pri tebe a potom sa opatrne vzdialis, alebo elasticka satka bola pre nas zo zaciatku fantasticka pomoc, zaspal v nej okamzite a tiez v nej aj vydrzal, pripadne fit lopta je tiez skvela, ale nedavaj babanko hned ako zavrie oci od seba prec, vydrz s nim. Tiez som tu raz citala ze jednej mamicke babanko zaspalo iba ked bolo polozene na nej, tak chuda proste 2-3x denne posluzila ako matrac 😀Pripravila si mobil alebo knihu a hodku oddychovala kym babanko spokojne na nej spalo. Co matky nespravia pre svoje deti, len aby boli spokojne... Tiez je este moznost ze mas babanko ktoremu staci tak kratky cas, to vidis podla jeho spravania, ci je v pohode. Ak ano tak neries, ak nie skusaj co radia...

evitka83
24. aug 2016

@lilian23 a v noci ti spi ako? Su deti, co cez den skoro vobec nespia, aj take malinke, ale spia skoro celu noc.

hviezdickka
24. aug 2016

@lilian23 ahoj, ja mam tiez 2 mesacne babatko a taktiez mi cez den spat proste sam nebude, niekedy si sam pospinka, ale musi byt na brusku

tiez zaspi na rukach mne alebo manzelovi, pripadne ak si lahneme a dame si ho na nase brucho jeho bruskom, tak krasne zaspinka. polozime ho, a zobudi sa okamzite alebo o 5-10 min.

ked ho mam v satke, tiez krasne spinka, polozime ho a tiez je hore. proste chce byt pri tebe si myslim. moj syncek chce byt tiez proste stale pri mne. netrap ho, nedavaj ho zbytocne do postielky alebo kdekolvek inde, nechce byt sam, chce byt s tebou, je este malicky a 9 mesiacov bol v brusku.

lilian23
autor
24. aug 2016

Dakujem za vsetky rady 🙂 v noci mi pekne prespi takze aspon to je fajn