Dvojmesačný syn nechce cez deň spať

janulienkanuna
10. jún 2013

Chcela som sa opýtať môj syn ma 2 mesiace a cez deň vôbec nechce spať a k večeru je už nervózny.

tinka_21
10. jún 2013

@janulienkanuna ahoj, my sme na tom boli presne tak isto... a aj veľa iných detičiek a ich mamičiek... tiež som z tho bola mimo, hlavne strašne unavená. V období okolo tých 2 mesiacov detičky začínajú veľmi vnímať, a nestačia toľko nových podnetov spracovať... tak ako dospelý človek, ked má za sebou rušný a náročný deň tak večer nevie zaspať. 😉 Tak to je niečo podobné. Moja dcérka spávala 4 x po 10 minút za celý deň a ja som bola z toho hotová. Poteším ťa aj nepoteším zároveň - prejde to 🙂... ale treba to len vydržať. Bábätko to musí zvládnuť samo 🙂 ty mu môžeš len malými krôčikmi pomáhať ale nevyriešiš to zaň 😉 U nás napr. pomohli prechádzky vonku, vtedy dcérka dokázala spať dlhšie. takže či mrzlo, snežilo, šla som von aj 3 x denne. 😉 držím palce ! 🙂

nikolet_89
10. jún 2013

@janulienkanuna ahoj neboj prejde to, ja som s malinkou chodievala von hlavne vtedy, ked som bola unavena ja, cerstvy vzduch mna prebral a ju nakoniec uspal 😀 potom som sa doslova vykotila na lavicke a spala na jedno oko :D ale preslo to, a je dobre, problem zo spankom budes riesit za kazdym, ked si uz budes mysliet, ze to nikdy riesit nebudes :D

jankaja
10. jún 2013

@janulienkanuna my sme riešili rovnaký problém, dcérka mala navyše v tom veku každý večer kolikové plače, s najväčšou pravdepodobnosťou z nedostatku denného spánku. Lebo akonáhle začala lepšie spávať, tak aj plač prešiel.

janulienkanuna
autor
10. jún 2013

@tinka_21 moj ale cez noc spi aj 8 hodin ..

tinka_21
11. jún 2013

@janulienkanuna to nevadí, moja dcérka v noci tiež lepšie spávala, išlo hlavne o spánok cez deň. A možno aj práve preto nespí, lebo malé detičky všeobecne veľmi ešte nerozlišujú deň a noc, tvoj synček to už asi stihol 😉 tak ak sa dobre vyspí v noci, cez deň spí menej a plus k tomu to o čom som písala 🙂 Neboj, prejde to. A ako písala @nikolet_89, presne keď si na niečo zvykneš a budeš si myslieť že už sa niečo ustálilo, príde zas niečo nové a nové zmeny, a nové zvykanie si 😉
Len veľa trpezlivosti!

evarak
11. jún 2013

urcite si tvoj maly stoplik uronil vlastny rezim 🙂 ,nase spavali cez den a v noci,zhruba 2az 3 hodiny,potom sme sa prebalovali,napapali,trosku pomaznali a isli zase spat,takze ty mas urcite velke plus ze ti tak dobre spinka v noci,sice toho mozno az tak vela cez den nestihnes,ale energiu docerpas v noci 🙂 ,a urcite sa to casom napravy a bude ti spinkat aj cez den,vsetko chce svoj cas 😉

slavaf
11. jún 2013

U nás zabrali jedine prechádzky vonku, vtedy krásne spinkala. Každý deň minimálne 4 hodiny. Bolo to síce náročné, ale mňa to tiež dobíjalo energiou 🙂