Dvojmesačný synček má zelenú stolicu

vierkasusterova
22. jún 2018

ahojte baby mam 2 mesacneho synceka davam mu nutrilon a kaka mi kazdy druhy den a zelene co s tym??

lorela
22. jún 2018

@vierkasusterova Mne sa to zdá normálne, ale poraď sa pri najbližšej poradni s vašou pediatričkou.

blender
22. jún 2018

Ahoj, do 3.mesiacov je to normálne. To svedčí o funkcii pečene a súvisí tiež so žltačkou a pečeňovými enzýmami. Ak máš klasický Nutrilon (a nie špeciálne pri dietetických poruchách), pripoj k nemu probiotiká. Mne sa osvedčil ProbioFix. A tiež Biogaia. (Nechcem robiť reklamu, ale kvalitu ovládam) Ja to striedam po dňoch, lebo každé majú inú probiotickú kultúru. Zároveň Vám budú aj lepšie regulovať vyprázdňovanie. A treba sledovať prímes krvi v stolici. Ak sa objaví vo viacerých, to už nie je dobre.
Ak chceš mať väčšiu istotu, že je všetko v poriadku, poproste sestričku od pediatra, aby Vám urobili kultiváciu stolice na baktérie.

andy241
22. jún 2018

Opytaj sa na to kamoskin chlapec kalat zelene ked chytil daco z vody .. moze aj pri umyvani ale samozrejme nemusi..mne kakal zelene po ockovani zivou kulturou a niekedy len tak ale po 4 mesiaci to zmizlo..nemusi to byt nic naozaj 🙂

lubik87
22. jún 2018

Probiotiká pridavaj každý deň 🙂

mmag
22. jún 2018

Mám 4 deti a dve z nich mi v pôrodnici začali kŕmiť Nutrilonom. Obe po ňom kakali na zeleno a teraz najmladší dokonca neskutočne smrdel- ale ozaj neskutočne- museli sme vždy vetrať celý byt.🙂
Preto som sa mu rozhodla zmeniť mlieko a dobre som urobila. Dávam mu mlieko z DM Bio1 a hneď začal kakať na žlto a nesmrdí vôbec.😉
Pri najstaršej dcére som vystriedala takmer všetky mlieka na trhu ( pred 14 rokmi)- pri každom mala inú farbu kakania.
Aj lekárka mi hovorila, že kakanie bábätka závisí od značky mlieka- pokiaľ bábätko priberá a je pokojné- nie je ani zelená stolica problémom.

kukucka100
22. jún 2018

@vierkasusterova obyčajný nutrilon či nutrilon HA? Môj malý mi takto kakal po nutrilone HA. Keď sme prešli na obyčajný nutrilon bola stolica prazenicova A každý druhý den.

thoughtfulweirdo
22. jún 2018

@vierkasusterova Moja po Nutrilone kakala na zeleno, keď som zmenila mlieko, už mala normálnu 🙂

vierkasusterova
autor
23. jún 2018

@mmag aha tak dakujem nevedeka som ze to neni az take len manzel ma strasi hah

vierkasusterova
autor
23. jún 2018

@lorela dobre a diky ☺

penelope11
23. jún 2018

@vierkasusterova heh aspon vie, ze sa o malinke boji :D

momoika
26. jún 2018

@vierkasusterova ahoj. My sme boli tiez na Nutrilone Ha1, a kakaval tiež s priemsou zeleneho. Prešli sme na France lait, a uz ma žltu. Pokial nema hnis, teploty, je to sposobene vraj primesou železa v UM.

fagyka
28. jún 2019

Zelená stolica zapachajuca

janba
28. jún 2019

🙂 možno trochu pomôže. Ak je na umelom mlieku, vôbec to nevadí

janba
28. jún 2019

Aha má Nutrilon, nedočítala som to dokonca :D tak to je úplne v poriadku 🙂
Ešte ak mám byť presná a hnusná, môj malý kakal zelené a ako keby s kúskami sezamu. To je tiež v pohode 😀

fiafia
28. jún 2019

@vierkasusterova my sme dávali Nutrilon ha a tiež mala zelenú stolicu. Dr vravela,že je to v poriadku ale pre môj pokoj duše brala aj vzorku a naozaj to bolo ok. Chcela som meniť mlieko ale iné problémy nemala tak dr.neodporucala. mliečko sme nezmenili a postupne sa to upravilo.

fagyka
28. jún 2019

Nám tiež robili rozbor a výsledok je negatívny, tak