Dvojročná dcéra nechce kakať do šerblíka a ani do wc

babydesire
6. nov 2020

Viem,ze su tu tieto diskusie,ale precitat to vsetko a hlavne chcem a uz fakt potrebujem rady,odporucanie,zazrak!!!
Dcerka ma dva roky a dva mesiace uz od polky leta je bez plienky (okrem spanku) a cikanie jej uz ide. Co je problem je kakanie, nie a nie do serblika ci na zachod..uz som zufala,niekolkokrat denne riesim hovienka v gatkach,gatiach,pancuchach,na koberci,mokre blatove hovienka aj hromadu tvrdych guliciek..opatrne vyzliect,utret dobre ritku,ci osprchovat, spratat vsetko,preplachnut jej okadene veci,,pracka zapnuta a kym sa doperie uz tam su dvoje okadene gatky...s kakanim sa schovava (viem,vsetky deticky to robia), ma dva serbliky, snazila som sa snou dohodnut ze schovame kam chce ze tam moze ist kakat,ze mi nemusi hovorit,len nech tam ide,vyzlecie sa a sadne kakat,,presne viem kedy ide kakat,skusala som ju vyrusit,skusala som s oblubenymi hrackami,skusala som podobrom,aj po riti dostala,aj som prosila,donemoty opakujem,,,ja uz neviem ako nanu,,od januara mala ist do skolky ale takto to nejde,,som frustrovana,neviem ako ju presvedcit aby to skusila na zachod...pomoc

engynka
6. nov 2020

@babydesire vyskusajte odbornu radu. Nie je to zase taka suma, ze by chybala v penazenke. My este neodplieblovavame ale ked bude na to cas urcite pojdem podla jej navodu. Mame abslovovane s nou spankove poradenstvo a prejdene viac prednasok o spanku a zistit podstatu veci je niekedy viac ako rady niekolkych maminiek. Mne sa to potvrdilo u spanku. Ziadna mamka mi neporadila, az poradenstvo.
Co viem teda s odpliekovanim radi zaviest odmenovaci system, zbieranie nalepiek/peciatok za kazdy uspesny serblik.
https://www.lepsispanokbabatiek.sk/odplienkovan...

babydesire
autor
6. nov 2020

@engynka vdaka,, porozmyslam nad tym...
Odmenovaci system,,ked ona hned ako chce kakat nic nepovedal cuva posle ma "peč" (preč) nepocuva ma co jej hovorim.. mame este 4rocneho chlapca,,tiez to trvalo viac ako pol roka kym sme mohli plienky zrusit, a ten napriklad nechce kakat v skolke a doma ide ale musi mat na wecku sukromie,nikto tam nesmie byt...

lienocka2808
6. nov 2020

@babydesire ahojky, mam presne rovnako stareho synceka rok aj dva mesiace za par dni. Od leta bez plienky, krasne sa pyta na cikanie. Ale kakat sa do serbla boji aj do zachoda. Ma uplny blok. A to na jar uplne bez problemov robil aj to. Raz sa mu stala nehoda, kakal na serbli postavil sa a to hovienko mu spadlo a zlakol sa 🙂. Od vtedy ak chce kakat, nosi mi plienku. Na serbe ani nahodou reve akoby ho mucili. Tak sa vzdy zlutujem, dam mu plienku vykaka sa do nej a potom funguje znova bez plirnky. Uz zacinam byt zufala. Kupila som ku knizku o hovienkach, citame to ako deti chodia na serblik kakat, ale nechce ani za svet.

diewcatqoo
7. nov 2020

Ahoj, je este mala.. nesil to. Ak vies, kedy jej treba kakat, daj jej plienku. Vela chval, vzdy navrhni aj ine riesenie (nocnik, wc), ale ak nechce, fakt to nesil. Ja som nechtiac takto dopomohla synovi k takemu bloku, ze skoncil na prenahadlach.
Dva roky a dva mesiace je fakt este malinko. Neboj, do skoly s plienkami nepojde ;)

denlow
7. nov 2020

Ja mám takúto skúsenosť - jeden synátor v pohode sa rýchlo a bez problémov naučil kakať do záchoda už od 2 rokoch, predtým do nočníka kakal. Druhý synátor cikať do nočníka bez problémov, kakať do záchoda ani do nočníka nechcel...pýtal si iba plienku...tak kakal iba do plienky, tiež sám zaliezol do kúta...až teraz 3,5 roka išiel na zachod...v septembri nastúpil do školky ale tam ani raz nekakal...chce to čas...každé dieťa je na inej vyvinovej úrovni...a pritom sú to dvojčatá. Nezbláznila som sa z toho....ani nesilila...

zuza77
7. nov 2020

Ano, pani predo mnou ma pravdu... je mala. Kazde dieta je ine, jedinecne. Netreba ju silit. Ked na to pride cas, tak sa sama vypyta. Moja 1.dcera bola uplny unikat v tomto. Presne v 12 . mes. sme prestali nosit plienky. ta sa so vsetkych extremne "ponahlala" :D a druha? pohodacka.... presne ako pisete.... cikala v pohode do nocnika ale kakala vylucne do plienky. Mohla som robit, co chcela. Ak ked som ju dlhooo nechala sediet na nocniku, alebo hned znovu obliekla. pockala si a kakala az potom. Tiez na to chvilu vytacalo, ale povedala som si, ze asi este potrebuje cas... no a po par mesiacoch to prislo. A teraz mam 2 baby, ktore jedna uz chodi do skoly, druha konci skolku a ja uz len spominam ake to bolo krasne, ked boli malicke..... neponahlajte sa, netlacte na dcerku, nechajte jej cas. Ten ujde ako voda.....

habibim
7. nov 2020

@babydesire nečítam všetky príspevky, ale chcem ti len napísať moju skúsenosť... Mala mala 5,5r.ked sa naučila kakat do nočník, záchodu... Ja som bola z toho zúfalá, lebo od plienky bola obita na 2,5r. Len to kakanie.. Vždy gulicka na zadku.. Prezliekat, prať, dohovarat pekne, škaredo, capnut po zadku, inšpirácie na nete, obrázky videa jej ukazovala, nič nepomohlo.. Keď mala 4r.isla som k pediatricke na svk (keďže sme v zahraničí) a ta mi povedala, že je to normálne, že nech ju nenútim, ona na to príde sama.. Do 5-6rokov je to normálne.. Jeden deň, ona uteká na WC, mala pri nemu schodok a ja s mužom sme bežali za ňou ci sa deje, keď ona sedí na wcku a hovorí, choďte von, choďte von.. Vyšli sme, keď začala kričať už už.. A my nazad dnu, keď ona krásne do wcka kakala.. My sme boli takí šťastní asi ako nikdy a ona to videla, tancovali sme doslova od radosti.. Sa jej to zapáčilo a potom už len takto.. Ešte, muž bol len v boxerkach a on ju o riadil a začala sa mala smiať, oči teraz si sa ty pokakal do gatiek ale vpredu 😁🤦‍♀️🙉
Takže, len nenúti, príde to samé... Aj teraz ma tu susedka starosti so synom, bez plienky je už pol roka, len kakanie nie a nie do nočníka ani wc.. Tiež jej doktorka vravela, že nesilit.. To je pre deti väčší stres.. A na všetko príde samé a vtedy, keď bude na to pravý cas

babydesire
autor
26. nov 2020

@habibim
@zuza77
@denlow
@diewcatqoo
@lienocka2808

Dievcata dakujem,aj som sa po bavila (@habibim) ...a ano viem,ze nesilit,nepatrim ktym ktory sa ponahlaju "rychlo s detmi vyrast" uz v tehu som vedela ze mi bude ten vynimocny zazitok chybat ( tehotenstvo) vidim ako rastu,cas velmi leti..spat ku kakaciemu problemu...ked som jej dala plienku lebo som ju vcas prichytila, neurobila nic a ked sa jej chcelo cikat,isla na serblik ci wecko a sama sa vyzliekla aj plienku si dala dolu (suchu) a vycikala sa,obliekla a hrala sa dalej a potom sa schovala a dala to do gati. To sa stalo viackrat. Zacala ale poslednu dobu robit obcas to,ze ked chce kakat ide na serblik stym ze chce cikat, vycura sa, a funguje dalej,za dve tri minuty je spat stym ze chce cikat..to uz viem ze chce kakat len nezatlaci,pripadne zatlaci no nie dost, potom sa pokadi do gati ale par krat do serblika. Zacala som sa snou viac bavit o tom kakani stym ze zamerne som pouzivala slovo hovienko ,cize nieco take,ze to hovienko nechce byt v gatiach,ono potrebuje ist do zachoda,clupnut,tam mu je dobre,potom splachneme a ide do kanala,,ja viem nechutny pribeh ale ju to akosi zaujalo, posledne dni uz skusa kakat tam kam sa ma aj sme mali uspechy,sktorych som salela radostou a som ju chvalila ostatnym aj ju som nechala aby sama povedala...no este stale viac kaka do gati nez na wecko, ale pripominam jej ze kam to hovienko patri. Snad to bude uz lepsie a lepsie. Lebo nemyslim,ze ma blok, alebo strach, ci ze este nieje zrela, skor akoby rebelovala,lebo ked sa pokaka dojde zamnou s previnilym vyrazom vtvari,rukou si zmoli tvar akoby chcela zakryt ze sa hanbi,a usmiata mi oznami ze chce cikat (uz viem,ze klame,ze uz je pokadena a cikat sa jej nechce) - cele to vyzera ako ked chces niekomu povedat drobnu loz a pritom vies ze vie ze klames..asi tak. Pritom ked sa jej minule stalo ze nestihla udrzat moc kym sa vyzliekla tak spustila doslova panicky rev az ma vystrelo co sa jej preboha stalo. Tak uvidime,drzte palce 😉