Dvojročná dcérka sa prestala pýtať na nočník

0kristina0
1. nov 2018

Baby stretli ste sa s tym, ze sa Vam dieta prestalo pytat cikat a pocikavalo sa? Dcera ma 2r.3 m. 3 mesiace bola uspesne odplienkovana. Nebola ziadna nehoda, dokonca si sama chodila pre nocik, stiahla gate a vycikala sa. Uz to trva mesiac, ako sme prisli z nemocnice. Prvy tyzden sme sa znova ucili odznovu bez plienky, po dvoch dnoch to pekne islo. Zacala sa pytat, to jej vydrzalo asi tyzden a zase sa zacala pocikavat. ked potrebuje kakat to sa vypyta. Mne to uz niekedy pripada, ze to robi naschval. Psychicky ma to velmi ubija, lebo sa jej aj pytam a o chvilu na to sa docika.

meandbaby
1. nov 2018

Ja som mala to iste a to dcera mala uz 3 roky.Kazde dieta je a potrebuje svoj cas, zdrave dieta, dokonca aj mentalne postihnute, sa odplienkuje.Hlavne netreba tlacit, vycitat, komentovat.Hlavne, ze chodi kakat, vela deti zadrziava stolicu a su s tym nemale problemy.Vacsinou je to kvoli tlaku zo strany rodicov.Dceru som nechala tak, a uz sa pyta bez nehody.Casto dieta moze byt zabrane do hry a ist na nocnik v tom veku je rusive.Nerobi to naschval.Trpezlivost.

0kristina0
autor
1. nov 2018

@meandbaby dakujem za radu

mijama29
5. nov 2018

Presne tak, suhlasim s tym, ze ziadne vycitky, a dajte jej cas. Jednoducho sa s tym vyrovnajte v prvom rade vy, aby ste neboli z toho zbytocne na nervy, a ked to prijmete vy, dcerka bude tiez citit klud a ono to pride. A ani sa pred nou o tom nerozpravajte o tom, ze nieco zle robi.... Nasa sa odplienkovala celkom ok, ale od kedy nemala plienku prestala nam kakat.. nekakala aj 5dni, dokonca aj podanie cipky zadrzala a nevykakala sa. Az ked som bola kludna ja a prijala, ze je to dieta, az potom to pomalicky islo aj u nej. A verte ci nie, nikdy by som si nepomyslela, ze sa budem tesit a vyskat od radosti a chvalit dieta za to, ze sa samo vykakalo na gauc. Ale po tych mukoch co plakala aj ona aj aj a nedalo sa jej vykakat, to bola neopisatelna radost. Takze asi tak pocika sa 10 , tak ju prezlecte 10 krat a ona si sama na to pride, hlavne musi vidiet vo vas, ze vas to nerozhadzalo.