Dvojročné dieťa chodí spať okolo polnoci. Čo s tým?

noccikalili
25. nov 2013

Mamicky poradte mi, mam 2rocnu malu, a je ako malibduracel, nechce mi chodit spinkat ckor jak o polnoci, pritom cez den ju nechavam soat len hodinku, maximalne hodinku a pol. Uzsme z toho s manzelom zufali, sme nevyspati a unaveni... uz som skusala raz nedat ju spinkat cez den, no ledva vydrzala do 7mej vecer a zaspala no vnoci spinkala hrozne, kazdu hodinu sa budila... denny spanok jej nechcem zrusit ved aj v skolke bude treba spinkat... co snou aby vecer isla skorej spinkat???

vulka
25. nov 2013

No a keď ide spať o polnoci, tak kedy vstáva?

ancovec
25. nov 2013

Byva cez den mrzuta? Ci sa nestalo to, ze je taka unavena uz, chronicky, ze nevie spat. O tomto som sice len pocula, ale tak nieco na tom je. A aktivit ma vas duracelko asi dost cez den. No veru neviem, a nezavidim. Nasa chodi spavat medzi 8 a 9 niekedy az o 10, co je podla niekoho tiez neskoro, ale na vas nemame 🙂 A dokedy spi?

lemurko
25. nov 2013

Asi skor zmen otazku na diskusiu. Ja len nerozumiem tej formulacii, ze chodi spinkat. Ved taku malu ukladate vy. O kolkej ju ukladate? Ja mam chlapca 2 roky a 4 mesiace a od mala ma so spankom problem, strasne dlho zaspava, ci uz ked bol maly, tak pri kojeni alebo teraz ked je vacsi, zase ma ine ritualy. Ale vecerne zaspavanie trva okolo hodiny. V rovnakom case ide hore (mame na poschodi spalne), rovnako sa okupe, oblecie do pyzama a ide do postielky. Potom si citame, rozpravame, 20x kvoli niecomu vylezie, ale potom zaspi. Musime byt pri nom, drzat za rucicku, hladkat. Ja si pri nom vecer vzdy citam a ked velmi vymysla, tak idem akoze prec a on uz potom pochopi, ze ma spinkat a aj zaspi. Ale teda, keby som to nechavala na nom, tak ani spat nejde, a zaspi niekde medzi behanim po stojacky. Hore chodi nieco po siedmej a do tej pol deviatej vacsinou uz spi.
Cez den spanok su doma tiez boje, v skolke spava s ostatnymi detmi, doma vymysla a ked sa nam ho podari uspat, tak jedine v kociku s flasou mlieka, proste jak uplne mimino. Ale cez den ho neudrzim v posteli vobec. (nema na to tie ritualy, odmala spaval cez den v kociku, na prechadzkach, v postielke mu spanie neslo). Teda cez vikendy spi cez den ako sa podari, ale na vecerny spanok to vplyv nema, iba ze cim je viac unaveny, tym je akcnejsi, takze ked nespi, tie vecery su o hubu.

ustrachana
25. nov 2013

S tymto problemom sme bojovali aj my od leta, skusala som vsetky mozne kombinacie obedny spanok nespanok(ale to nebola vyhra lebo bol nervoxny, vydrzal max do 19 a potom sa o 22 zobudil)a najviac funguje ked maly rano vstane cca 7:30-8:00, ide spinkat cca 11:00- 12:00 max hodku a pol.zasadne ho dam spat tak aby spinkal max do druhej lebo ved pochopitelne nie je stroj a tiez nie kazdy den ide spat o tej 11-12, ale teda snazim sa nech ide aj o 13 max do tej 14 a vecer o 21:00 sa sam pyta.a to sme chodili spat aj o 1 🙂))) toto u nas funguje uz asi 3 tyzden a som happy🙂))) v piatok so dokonca zobudil o 6:40, zaspal o 10:00 do 11:30 a vecer o 20:00 uz spinkal.drzim palce 🙂

majka1981
25. nov 2013

Skoda ze si to dala ako otazku, nemozeme vela reagovat - zato Ti davam viacej myslienok, najdi si nieco co by si mohla zmenit: kedy vstava rano (ci potom az okolo obeda?). skusila by som to trochu upravit a "zobudit" skorej - viem je to tazke, ale par dni zatat zuby a pojde to lepsie. cez obed posunut spanok do predu, postupne. pises ze spi len hodinku / max hodinku a pol, to sa mi zda primerane na vek, takze to je v poriadku. nam vecer pomaha, ze "neskoro" sa nedeju ziadne blaznive aktivity - uz len upokojuce (citanie, puzzle, strihanie a uz nie santenie, behanie, lopta atd...). co veceriava? ak dostava nieco sladke, tak z toho este dostava energiu a je duracelka (potom by bolo dobre vylucit cukor, sladkosti pod vecer). aky mate vecerny ritual? nepomoze ked by sli vsetci clenovia skorej spat? nie az o polnoci? bola by jej nuda a zaspala by (svetlo zhasnute, rozpravka precitana, nikto uz nie je aktivny - to mi nehovor, ze to par dni s manzelom "nevydrzite " ist vsetci skorej do postele. Pozera vecer televizor? z toho je moznoze naladovana a ma vela obrazkov v hlave a nevie to spracovat.

emma_932
25. nov 2013

moj maly svoj prvy rok komplet prespal, no a 3 mesiace pred druhymi narodeninami prestal spat cez den. ak cez den naaaaahodou zaspal, nezaspal vcer pred polnocou, takze presne to iste, co u vas.. my ho nedavame spat cez den a je vybavevene. nie je to uplne jednoduche, lebo aj pracujem z domu, ale co uz.. obcas zaspi, ked je moc unaveny, ale potom mame problem vecer. teraz chodi spat okolo pol 10 a vstava okolo deviatej rano..
ako to po sebe citam, vidim, ze som ti nepomohla, ale aspon vies, ze nie si sama 😀

inffinity
25. nov 2013

nepapka odpoledne ještě sladkosti? nebo ovoce? Obsahuje to dost cukru, děti pak maji kopec energie a nechce se jim spat :-/

andrejka1974
25. nov 2013

tak ja mam asi vynimocne deti, vzdy zaspavali same v postielke, moja najmensia ma 19 mesiacov a chodi spinkat medzi 18.30 az 19.00 , dcerka co ma 5 rokov chodi spavat najneskor o 19.30 ak je najmensia hore , este si spolu pokecaju , ale do 20.00 obe spia, najmensia sa zobudi este o 23.00 a okolo 4.00 da si mliecko a spi az do 6.45 🙂 🙂 🙂 🙂 , kedy obe vstavaju, cez den spi 2 hodinky, starsie deti , ktore maju 13 a 15 rokov maju vecierku o 21.00 🙂 🙂 🙂 🙂 a najstarsi, ked chodi do skoly tak ma vecierku do 23.30 vsak ma uz 20 rokov 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som toto propagovala od malicka a vsetky sa naucili spinkat

ivetkab.
25. nov 2013

Ak teda ti dieťa zaspí o polnoci kedy ráno vstáva? Vieš, niektoré maminky sa vytešujú, že im deti krásne spinkajú do 9tej 10dej rána. Ale to nie je v poriadku takto spávať. Ty síce neuvádzaš o koľkej Ti malá vstáva, ale zrejme nie o siedmej. Ak ju chceš pripraviť na škôlku, tak ju ráno buď o siedmej ako sa vstáva do škôlky. Ak by takto ráno vstala, tak by zrejme potrebovala ten spánok skôr ako o polnoci. Skús dieťatku urobiť ešte aktívnejší program cez deň, aby vydala viac energie. Dúfam, že som pomohla. U nás deti chodia spávať večer o siedmej pol ôsmej a ráno vstávajú o pol siedmej, siedmej, čo je podľa mňa primerané. Aj keď niekedy by sa mi ráno chcelo pospať dlhšie, ale zase deťom treba vytvárať spací a aj vstávací režim ... 😀

pekira3
25. nov 2013

ahoj,my mame ten isty problem,a tiez,ked ju nedam spat poobede,sice vydrzi az do svojej nocnej hodiny,ale to je uz taka malatna a mryuta,ze sa nevie ulozit....tak ju radsej dam poobede spat a zobudim nasilu po hodine..ale aj tak ide spat neskoror...boli sme aj u psychologa,lebo ona este ani nechce rozpravat a chodit na WC(my takto vraj prezivame obdobie vzdoru,ze nechce),ale on povedal,ze s tym asi nic nespravim,ze jednoducho tak ako dospelim ludom niektorim staci spat kratko,tak aj deti su take..a to jej nejako vela sladkosti nedavam..ze je proste ziva a moze sa neskor uplne otocit...ona sice vstava az okolo 8,Pol deviatej,takze sa vyspi,ale ja nic doma nespravim ☹(
mozno,ked zacne chodit do skolky a bude vstavat skoro a bude mat denny pravidelny rezim a bude vidiet okolo ze vsetci spia,bude pokojnejsia..a okrem toho dnes uz nenutia deti spat vo vsetkym skolkach..ked tak nech aspon oddychuju....v to dufam,ja,ze sa nam to napravi po nastupe do skolky..

matozazzo
25. nov 2013

Ahoj, v prvom rade, spi malo, je permanentne unavena!!! Mam 2r dceru, chodi spat o 19 vecer, spi do rana do 6- pol 7 a poobede spi od 12 - 14.30 (15.00). A aby som to aj obhajila, pozri na:
http://weissbluthmetoda.wordpress.com/2011/01/2...
Lenze problem nie je dieta, ale rodic, proste si niektori nedaju povedat... Tak verim, ze ktokolvek cokolvek napise, vezmes si z toho aspon nieco 🙂
A este pre vsetky ostatne mamicky, v skolke sa to nezlepsi, VY to musite zlepsit a riadit sa podla dietatka, davat ho spat, ked zacina byt mrzute, nenatahovat zbytocne cas... Nikto vam s tym nepomoze, len vy sami.

ivanakir
25. nov 2013

No, myslim, ze kazde dieta je ine a originalne, tak ako vo vsetkom, tak aj pri spanku. Rodic by to mal odpozorovat a regulovat, nia niecom trvat, no aj akceptovat.... Ale ist spat o polnoci, to asi nie. Skus rano budit o 7, mozno bude skor unavena vecer- mozno si aj skusala. Skus skusat tyzden, dva.... Mam kamaratku, kt dcera takto bojovala a od 2 rokov nespi cez den... Nepotrbude to- konzultovala to s lekarmi, psycholgyckou - v skolke to akceptovali.... Veeela stastia

veronicka1901
25. nov 2013

Tak napriek tomu, ze Karolinka je zly spac. chodi spavat vecer okolo 20.00, niekedy zaspi az okolo 21.00 a rano vstava medzi 6.00 -7.00 s tym, ze velakrat sa celu noc premrvi. Za posledny tyzden nespala uz 5x cez den a nocny spanok ma rovnaky. Od malicka spava pomerne malo. Niektore deti asi jednoducho potrebuju spat menej ako ine. Ale otazka je, kedy ti naozaj rano vstava.

mojong
25. nov 2013

ja mam podobnu malu ale ja z toho problem nerobim alebo skor mne to problem nerobi, dcerka chodi spavat odzaciatku co uz spi celu noc v rozmedzi od 22 -00:30 v noci, u nas je to sposobene aj tym ze muz chodi neskor domov tak aby aspon kusok boli spolu, a priznam sa vsetci sme doma take "sovy" takze nevadi, ja davam malu buvat ked uz je unvena nie na silu a v jednu hodinu aj minutu ako mi to radili, lebo aj tak by mi nezaspala,....mam to vyskusane, a nebudem ju silit a nechavat revat, ma svoj rytmus a ked jej tak vyhovuje tak nemam co riesit a vnucovat jej,.... vstava tiez ako sa jej chce rozpatie zhruba 8:30 - 11:00 a poobede zaspi tiez 13:30,14:30 a spi az do 17:30 niekedy....vsetko funguje ako ma a nemam dovod ju orientovat na iny rezim, ja som zvolila prisposobenie svojho rezimu jej a nie naopak a sme spokojni vsetci,......tym chcem povedat ze mozno netreba menit spanok dcerky ale ak si s nou doma tak skus prispoobit chod domacnosti .....jasne nie vzdy je to mozne, ale ak sa da.....a ak nie tak pripadne skusat sa pouvat po 5 - 10 minutach denne na pozadovany cas.....a ako vyssie niekto pisal mono by sa to hodilo ako diskusia a nie ako otazka, aj mna by zaujimalo kedy chodi tvoja mala spat.

lucka011
25. nov 2013

Aj moja malá ma 2,5roka a nespáva poobede. Pretože keď spala, tak večer išla až okolo 22:30h. Takže sme jej to zatrhli. Teraz spáva od 20.00 do 7.30-8.00 Prvé noci tiež horšie spávala ale potom sa to už upravilo. Teraz keď náhodou že nám zaspí, tak ju necháme maximálne pol hodinu. Ja by som jej zrušila obedný spánok, ono sa to nočné spanie časom upraví. A v škôlke to bude iné, tak budú vydávať viac energie si myslím ako doma...

sedmokravka
25. nov 2013

@noccikalili mame to iste, mala spava do 8:30, zaspava po 23:00, skusali sme vsetko, nevyspat, vyspat menej, na obed spi 3,5 hodiny vzdy, skusali sme ju budit aj o 7dmej, aj tak vydrzi do obeda a potom si odspi a potom ked sme ju nechali nespat, ze sme boli dakde z domu tak sme sa tesili ze vecer bude unavena, ano bola, o 19tej uz odpadavala, tak som ju ulozila a uspavali sme prosim pekne 4 hodiny! Aj tak do 23:00 drzala aj ked na pol zivota, ja neviem kde je chyba 😀

ikika
25. nov 2013

@noccikalili 2 roky su fakt malo na to, aby nespinkala poobede... neviem, ci by mozno pomohlo namiesto obedneho spanku len oddychovat 😕 , napr. citat knizku, potisku sa rozpravat a pod.... mozno zmena rezimu by mohla prospiet, ak teda potrebujes vecer volnejsi (ci uz domace prace alebo oddych), napr. ju skusit budit o hodinu skor rano (neviem teda, o kolkej vstava), postupne mozno aj o 2 hodiny a dostat sa na 6-tu alebo 6:30 ako budicek, po case by si mala navyknut a aj vecerne ukladanie na spanok by sa mohlo tym padom posunut... len treba vydrzat a hlavne byt dosledny... drzim palceky, nech ste vsetci rychlo spokojni. 🙂