Dvojročné dieťa vie čítať

silverrko
2. nov 2017

Mamičky mám otázku dnes má dcérka prekvapila ma 2 roky a vie čítať do dnešného dňa sme to netušili nikto ju to neučil. Odkukala to z rozprávok stretli ste sa s tým niekto? Pozná celu abecedu a vie čítať - sama sa to naučila som v soku.

ivanecka0602
2. nov 2017

👏

vulka
2. nov 2017

Zaujímavé, ale nechcela by som mať geniálne dieťa.

manika77
2. nov 2017

Nikdy som sa s tym nestretla ale je to ze wau nech je to vydrzi ta samostatnost😚

bielavila
2. nov 2017

@silverrko ano deti sa ucia velmi rychlo, moj nemal ani dva roky a vedel abecedu, ale to som ho aj ucila trosku, a teraz mi zacal davat abecedu po anglicky, ratat, ratat po anglicky, slovicka anglicke.. a to som ho neucila vobe...,vsetko obkukal z rpzpravok deti su ako spongie, vstrebaju vsetko co vidia, ale dost ludi ma upozronilo na to, aby som ho uz dalsie veci neucila, lebo v skole sa vraj bude nudit a bude problemovy...neviem teda ci tomu verit, ale ked ju do toho nenutis a chce to sama problem v tom nevidim

sense
2. nov 2017

cita pis,enka ci cele basnicky

silverrko
autor
2. nov 2017

@bielavila Vravím mňa by to nenapadlo veď poriadne rozprávať nevie- ucime sa rozprávať iba. Otvoríme knihu a ona palcom číta...ukazuje správne písmená. Má hud.talent to vemie ale toto nás dostalo.

silverrko
autor
2. nov 2017

@sense písmená správne po sebe. Palcom ide a cita

sense
2. nov 2017

@silverrko ukazuje pismena a ich pomenuva teda slovo hlaskuje alebo sa jej pytas ake je toto a toto pismeno...

deti su v tomto veku a vela veci opakuju....ono citanim by som to nenazvala, ...citanie by to bolo ak by tie slova zacala citat nie hlaskovat

sendy1977
2. nov 2017

@silverrko tak správne písmena ukazoval aj môj syn v 2 rokov, potom vedel "čítať" loga VUB, JOJ tv a pod. Ked išiel do 1. ročníka, vedel čítať. Bolo ich v triede 27 žiakov a iba 2 deti nevedeli čítať.

silverrko
autor
2. nov 2017

@sense palcom ukáže na písmenko a prečíta ho -celu abecedu hovorím že ešte nerozpráva všetky slová . Myslela som že náhoda ale nie sama sa to naucila

bielavila
2. nov 2017

@silverrko aj ja som bola prekvapena, ale tak je asi velmi sikovna, to je super moj maly ma 2,8 roka a vie vymenovat asi 15 dinosaurov, tie krkolomne nazvy, opise ich casti tela, ze kostene stetiny, lebka, pazur,hreben...ako cisto divne veci pre mna 🙂 tiez vie pekne hovoit pismenko po pismeku, citat ako take ozajtne citanie to nie, ale sme napr v tescu a cita ze t e s c o... abecedu aj anglicku dava v pohodke, zvierata pozna take, ze ani ja neviem co to je za zvieratko, minule sme boli v zoo a on vravi aha maminka surikaty🙂 skoro ma rachlo od smiechu 🙂 treba ju v tom podporovat, ale ja uz ho moc teraz neucim skor mu teraz davam farbicky, plastelinu, ale on to moc nemusi, je to knihomol, stale sedi iba nad knizkami 🙂

tortelinka
2. nov 2017

@silverrko je šikovný, ale nevie čítať, vie vymenovať písmenká, tak ako vie pomenovať obrázky a zvieratká v knihe...

silverrko
autor
2. nov 2017

@sendy1977 vďaka za info budeme sa teda tomu venovať. Mňa by toto nenapadlo teda len pár m.nemame plienky a ona toto..

mtsl
2. nov 2017

Môj syn už ako 9 mesačný opravoval počítače.

silverrko
autor
2. nov 2017

@mtsl zlatý🙂))

sense
2. nov 2017

@silverrko toto robila aj nasa, robi to vela deti... dnes je taka doba ze ak sa dietatu vennujes poznaju velmi skoro cisla, pismena, vedia pomenovat znacky aut ked im na ne ukazes zvierata a podobne veci ... ako som pisala nasavaju ako spongia...osobne by som nesla cestou ucit ju pismenka alebo citat ale ucit ju spravne vyslovovat....

viem ze to prekvapi a kazdu mamku zahreje pri srdci ake ma sikovne dieta...ale take je kazde druhe...nasa nemala ani styri roky ked sama napisala svoje meno teraaz ma styri a pol a vie napisat tlacenym cca 10-15 slov, ale nevravim ze vie pisat, lebo pisat nevie su to slova kt. raz odpisala a si to zapamatala a takisto by tie slova sli cez dva tri riadky...

siska53
2. nov 2017

@silverrko to nevie citat,to len pozna pismena. Bezna vec,nas tiez poznal abecedu ako 2r. Hoci hovorit nevedel.
Teraz je prvak a uci sa citat po slabikach, aby raz vedel citat sloca ako take. Dceru pismena nezaujimali,ona radsej pocita a tym,ze sa naucila niektore knizky naspamat,sadla si,otvorila ich a "citala" - cize vravela text, ktory vedela naspamat a spravne prevracala strany,lebo vedela,kde co je (to som vedela aj ja).

Takze to deti robia,nic vynimocne.

wicka5
2. nov 2017

Pri takýchto príspevkoch ma napadne vždy len toto:

mam1na
2. nov 2017

👍 Ešte vás určite niečím podobne prekvapí, nadaná maličká. To musí byť veľká radosť - a ja sa teším s vami, aj keď vás nepoznám. Super! 🙂

ukulela
2. nov 2017

@silverrko nas ma sice uz 3 - ale tiez rozoznava pisena podla tvaru ... specialne tomu asi este nevenuj pozornost, tiez ju neskor urcite neuc citat, v skole sa bude nudit 🙂 nas maly z youtube pochytil skor anglicke farby ako slovenke - a teraz rozprava ze aha kravicka blekovo-vajtova 🙂🙂🙂 a ked zabil ze trajangl na trojuholnik, to uz som zacala videa z zoutube obmedzovat 🙂

sandey
2. nov 2017

moj maly mal 2,5 roka ked vedel komplet celu abecedu citat, co sa sam naucil z detskeho notebooku... a teraz je druhak a je dislektik, takze asi tak...

silverrko
autor
2. nov 2017

@sandey no tak už viem odkiaľ to má...z počítača detského🙂teraz mi doplo

silverrko
autor
2. nov 2017

Závisť vás žerie podaktore?Mám prvé dieťa položila som otázku áno nemyslela som si že dieťa v 2 r pozná abecedu a číta ju spokojné? Ja som ju vedela v7..? Doba je iná preto som sa opytala

moni73
2. nov 2017

@silverrko pismena sa dieta nauci ako hocico ine. Citat bude, ked tie pismenka spoji do slov.
@wicka5 nooo, dcera citala velmi skoro a uz teraz je z nej relativne priemerna pubertacka.😉

deti95060810
2. nov 2017

podľa mňa je to hlúposť aby dieťa v 2 rokoch vedelo čítať.....Je to príliš zavčasu....Možno že 4 ročné dieťa, ale 2 ročné? Preháňaš....😉

sendy1977
2. nov 2017

@silverrko áno doba je iná, už v škôlke deti učia napísať svoje meno. Ja som vedela, že môj syn nebude jediný v 1 triede, ktorý vie čítať. Ale, že iba 2 deti nevedeli čítať , to som bola veľmi prekvapená. Som myslela, že tak 1/2 triedy bude vedie.

kaja73
2. nov 2017

prvy syn poznal celu abecedu v 2r,v 3,5 zacal citat kratke slova a v 4,5 cital bezny text..v 5rokoch, ako predskolak, cital detske detektivkey pre 10rdeti..dnes je maturant na 8r gymnaziu,ale teda ze by vynikal v triede ani omylom-to su tam ini geniovia co napr. chodia na sutaze do Japonska,ci uz su druhym rokom na vyske..predcasne...a ti napr necitali pred vstupom do ZS. Syn ma super pamat text si foti do hlavy,ale matika,fyzika,chemia..to mal dvojky na vysvecedu posledne 3 roky..aj ked na ZS uspesne robil pytagoriady..ako 3r mal tolko vedomosti za nas a aj okolie daval denne do kolien...dnes bezny mudry chlapec. Mladsi syn nevedel nic ked siel do skoly..nechapal ani ze "ma" je z pismen M,A..des..teraz je druhak a cita krasne plynule a az terza ho zacina zaujimat svet ako taky..v tomto veku strasi uz naopak postupne stracal zaujem o vedomosti..skola ho zastavila,mladeho zas posuva. Tazko povedat co je lespie..ukaze to az cas..ked budu obaja dospeleci..kto bude mat aky zivot..fakt zo znalosti pismeniek sa neda nic predpoklada do buducna...ale rodica to potesi..malu treba podporovat,ale nesilit to .

deti95060810
2. nov 2017

@sendy1977 aj môj syn v Mš deťom čítal rozprávky, ale mal 5 rokov.....a je rozdiel 5 a 2 roky.....2 ročné dieťa ešte sa len učí rozprávať....

nakupiky
2. nov 2017

@silverrko ja mám video malého 1 rok a 8 mesiacov ako hovorí značky áut (škoda, suzuki atd. naozaj všetky značky, ak stretol novú napr. Lancia zapamätal si), ďalšie video 2r. a 2 mesiace ako tlačím kočík a malý "číta" značky, citujem: d ako dedo, k ako komín, m ako mama, pomlčka, slovenský znak, nula, sedem, štyri atd. celú značku, ľudia sa zastavovali. Dnes má 5, začína spájať prvé krátke slová, no rýchlo ho to unaví, teda prečíta 4-5 a potom sa už nevládze sústrediť. Vôbec sa tomu nevenujeme, nechcem ho zbytočne hnať dopredu. Ale dnes viem, že vo veku cca 2 rokov sú deti vývinovo nastavené na tzv. fotografickú pamäť. Teda pamätajú si znaky 🙂 je to dané tým, že dnešné deti majú mnoho podnetov, my ako malí sme ich až toľko nemali, preto sa zdajú takmer geniálne, ale v každom prípade je tvoja malá šikulka 🙂

sendy1977
2. nov 2017

@deti95060810 ja som myslela, že jej syn pozná celu abecedu. Lebo môj syn poznal tiež celú abecedu v 2 r, ale on to nebral ako písmenka ale ako obrázky. Teraz má 16 r. a je priemerný puberťák 🙂