Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvojročné dieťa zaspáva cez deň, aj večer až po 45 minútach

kamilkak
25. máj 2015

Prosím o vaše názory a skúsenosti 🙂 Ďakujem

moni244
25. máj 2015

Malo vybehu? Moju vecer ulozim, keca asi ako tvoje dieta, 40 minut s plysakmi, rozhadze postel a potom zaspi, ked je doma von a beha, zaspi na obed okamzite, ak spi na obed dlho, vecer je ako duracelko

kamilkak
autor
25. máj 2015

praveže nie, chodí na prechadzky s maminkou a psíkom aj doobeda , aj poobede

kamilkak
autor
25. máj 2015

@moni244 - a zaspáva sama ?

moni244
25. máj 2015

@kamilkak tak potom mozno sa mu nechce spat,potrebuje spracovat podnety dna, ukludnit sa, netreba za tim hladat nic zle

moni244
25. máj 2015

@kamilkak ano, sama

kamilkak
autor
25. máj 2015

@moni244 - dakujem , ale malý zvykne kopať naokolo...nezaspáva sám

janikes
25. máj 2015

tak toto zaujima aj mna, mojmu to trva minimalne hodinu, a dnes vecer dokonca 2hodiny, najprv hodinu santil a potom hodinu sa snazil a nic....

hameeda
25. máj 2015

nikdy ma nenapadlo pozerať na hodinky koľko zaspávajú moje deti, uložím ich zoberiem križovky ja si lúštim a len dávam pozor aby bolo v miestnosti ticho a každý ležal na svojej postely, a zaspia, vylúštim dakedy 3 dakedy 5 krížoviek, takže to by malo byť cca od tých 25 do 50 minút, takže si myslím že je to ok, myslím že tento čas je v norme a myslím že tento čas zaspávania je u veľkej väčšiny detí, takže podľa mňa nie je čo riešiť, horšie by to bolo ak by zaspávali 2 alebo 3 hodiny, čo verím že aj taký sa nájdu, to už by bolo nepríjemné, ale myslím že do tej hodiny je úplne normálny čas zaspávania u malých detí 🙂

maminecka2
25. máj 2015

Ahoj, moj maly 3,5 ročný zaspáva vačšinou min. hodinu, je to vraj u aktívnejších deti, ktore sa nevedia ľahko dostať do kľudu a potom do spankovej fázy. Asi s tým veľa nenarobíme, vyrastú z toho

eryykah
25. máj 2015

gratulujem k rychlemu spanku, nasej to trva 2 hodiny

tweetinka.co
25. máj 2015

Ahoj.. my mame velky problem so spankom.. Teraz je to uz lepsie, ako to bolo 😀 😀 😀 .. Dcerka ma 2 roky a 4 mesiace. Cez den uz vyse roka nespi absolutne. Zaspava (na dide alebo hojdanim) medzi polnocou az druhou v noci.... Sama este nikdy nezaspala.. a uspavanie trva (s ritualmi) niekolko hodin..Verim, ze sa Ti to zda narocne a tazke, ale bud rada, ze vobec spinka 😅

jadelka
26. máj 2015

A kolko podla teba, jej to ma trvat?Ty zaspavas vzdy do minuty?

ajana1
26. máj 2015

@tweetinka.co nemali by ste s nou zbehnut k neurologovi? Take male dieta by malo spat aspon 12 hodin.

sophie32
26. máj 2015

@kamilkak No ja mam dvojicky. So synom som bola vcera cca hodinu a pol a manzel s dcerou hodinu....takze keby to bolo 45 minut....najlepsi zivot 😉

jarabica123
26. máj 2015

Aj u nas to tak bolo, to uspavanie ma zabijalo🙂) Nekonecne dlho zaspavala, prehadzovala sa, teraz bude mat tri roky a ja kooonecne mozem povedat, ze nema problem zaspat do 5 minut, prislo to zo dna na den. Ten spankovy rytmus by sa mal do troch rokov ustalit, neboj, deticky su aj rozrusene podnetmi co zaziju cez den, urcite to prejde, len treba vela trpezlivosti

alysea
26. máj 2015

@kamilkak moja ma 20 mesiacov a tiez zaspava aj vyse hodiny...casto na nej vidim,ze je unavena,sama sa pyta spat a nakoniec sa nevie upokojit,prehadzuje sa,ked uz je nervozna aj kope...inokedy zase len recni a hra sa s krtkom.myslim,ze je to ozaj o tom,ze to trva kym spracuje zazitky z dna a kym sa upokoji.Vela pevnych nervov,ved oni to nakoniec zvladnu 🙂

timea7
26. máj 2015

@kamilkak skús posunúť čas ukladania na spánok, niekedy keď prešvihneš tú správnu dobu, dieťa ťažšie zaspáva. Posunúť myslím, ukladaj ju trošku skôr, prechádzky so psíkom sú asi málo, potrebuje aktívny pohyb s loptou, na preliezkach, odrážadle. Ale ako problém toto nevidím.

moni244
26. máj 2015

@ajana1 nie kazde dieta ide podla tabulky, netreba hned so vsetkym utekat k doktorom, moja ako novorodenec mala spavat 16-20 hodin, jasne, pospala pol hodinu a dve hodiny bola hore, by som sa nabehala k lekarom, keby som vsetkobrala tabulkovo

timea7
26. máj 2015

@moni244 tiež si myslím, že sa dnes s každou kravinou beží k lekárovi, veď každé dieťa je iné, má aj inú potrebu spánku, aj medzi dospelými sú veľké rozdiely, niekomu stačí 5-6 hodín, niekomu 8-9, niekto zaspáva hodinu, niekto zaspí okamžite aj na rebríku.

seahorse27
26. máj 2015

Mojej dcerke v tomto veku trvalo aj 1,5 hodiny, kym zaspala. Zrusili sme teda poobedne spanie a vecerne zaspavanie sa skratilo...nie kazde dieta ma rovnaku potrebu spanku....

kamilkak
autor
26. máj 2015

@timea7 - pohybu má až až , preliezky , pohyb s loptou tiež , totiž hraje futbal 🙂 . Vďaka za vaše názory , chcela som iba vedieť , ako sú na tom iné detičky 🙂

asocial
26. máj 2015

@kamilkak nase 2 roky a 7 mesiacov stare dieta vecer zaspi niekedy az po hodine..nic s tym nerobis..poobedny spanok potrebuje (ten nas) a tym, ze spi stale tri hodiny poobede ide vecer spat az okolo 22.00..spankove zvyky sa menia, pred niekolkymi mesiacmi to bolo inak, o par mesiacov to bude zas inak..

kamilkak
autor
26. máj 2015

@asocial - on ked zaspí, spí kludne aj 2-3 hod. , večer keď zaspí, tak spí kludne až do 7 hod. ráno

majkat1
26. máj 2015

@kamilkak aj moja starsia okolo dv9ch rokov ked sme ju dali na velku postel dlho zaspavala.musela skm byt pri nej a a keby nesedim ale lezim tak zaspim skor ako ona....po case to preslo...teraz moja 2 a skoro 4 rocna zaspavaju same spolu v izbe....niekedy vymyslaju niekedy ani nepipnu.....skus dat malu neskor spinkat mozno fakt neni unavena...ja som to skusila ale u nas to nefungovalo stale dlho zaspavala v tom veku.....

timea7
26. máj 2015

@kamilkak každé inak, niektoré zaspí, ako keby si ho do vody hodila, niektorému to trvá dlhšie. Ak ju nemáš naučenú tak, že tých 40 minút musíš pri nej byť, tak by som sa tým vôbec nezaoberala....ak hej, tak vydržať nejaký čas.

tweetinka.co
26. máj 2015

@ajana1 boli sme, riesili sme to s viacermi odbornikmi, aj neodbornikmi a je uplne v poriaadku.... Len nema taku potrebu spanku

s_katka
26. máj 2015

myslím si že to nie je najhoršie. u nás sa to upravilo, keď sme zrušili poobedňajší spánok, večer potom ako lahli, tak spali. A keď poobede náhodou zaspali, tak večer to bolo trápenie. Ale 45 minút sa mi nezdá až tak veľa.

ajana1
26. máj 2015

@moni244 jasne ze deti nie su tabulkove ale je to trosku extreme ze spava 5-6 hodin denne. Ved pre nas dospelakov je to malo

ajana1
26. máj 2015

@tweetinka.co och tak to ta uprimne lutujem. Asi by ma porazilo sa vobec nevyspat. Prajem vela energie a snad ju tato faza coskoro prejde nech sa aj mamka s tatkom vyspia

kristinkahugo
26. máj 2015

Mne sa to vôbec nezdá nezvyčajne. Som to absolvovala pri dcere a teraz pri 2,5 ročnom synovi😁😁😁😁

Tu začni písať odpoveď...

Odošli