Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvojročné dieťa zaspáva o polnoci

sasankaster
22. nov 2020

Ahojte, nikdy som sem nenapisala ale som naozaj zufala. Moj 2r syn nespavec od narodenia ma extremne problemy so zaspavanim. Bol kojeni do 20mesiacov a tazko si odvykal ale teraz nevie zaspat vobec. Ma UM ale skor na chut ako na jedlo takze veceria o 7mej a o 8mej sa ukladame( citanie, rozpravka, pokojovy rezim proste). Kedze ho uz nevladzem nosit zaspava v kociku po byte ked ho vozim ale aj to uz je problem. Cez dej spi maximalne hodinu a ak nespi tak sa budi v noci aj 4x a je poobede umrncany. Ak spi hodinku je jedo ci je to o 12nastej ci o 13 o 14 nastej este o 22:00 je neleziaci resp.ak lezi vedla mna( sam spat nechce) tak kope dookola, skriabka rukami, vydava zvuky alebo sa rozprava..A spat nezaspi vobec. Vzdy to konci dalsim kocikovanim alebo fenistilom co mame na alergiu. Homeopatika nezaberaju, neurolog povedal ze je v poriadku a pediatricka sa mi smeje ze proste nech si zvyknem. Ale ja som vycerpana. Maly urevany cez den a som nan sama a je to nadludsky unavne. :(
Este viem ze ma stale reflux od mala ale gastroenterolog nechce brat taketo male deti velmi. Mate niekto podobny problem?
Skusala som aj aby nespal poobede ale budil sa mi v noci este viac. Nespi aj 12h ak mu nedam ten fenistil ale zase nemozem mu to davat stale .. som zuufaalaa.
Dnes zaspal o 00:55. 😭

josebim, kocikovabim alebo mojim zufalym kvapkanim kvapiek z fenistilu po ktorych ako jedinych odpaadbe.

whatever1
22. nov 2020

@sasankaster o koľkej ráno vstáva?

katus226
22. nov 2020

Co skusit melatonin? Je tu o tom viac diskusii. Nasmu zo začiatku tiez strasne dlho trvalo zaspat. Vecer aj 3-4 hod. Skoda ze som nevedela vtedy o niecom takom. Upravilo sa to samo casom. Len podotykam ze syncek ma PAS.

katus226
22. nov 2020

A este mi pomohlo, ze ked nechcel spat, tak som to proste neriesila. Ked neplakal, nechala som ho hrat sa. Ani dnes nema vyznam ho davat poobede spat, ked sam nechce. To iste vecer, musim vidieť ze uz aj sam by spal a uklada sa. Inak ma akurat tak kope a uteka z postielky.

zuzkaa1991
22. nov 2020

@sasankaster ako pise vysse kedy rano vstava ...my sme mali tiez.problem ked som cca po dovŕšení 1r.bola.strikna na rezim a vyplatilo sa neskor každý sa ma pyta prečo budim si dieta a tu je dôvod ze chcem večer mat pokoj rano ma o 7 ked bola menšia nechodili do škôlky najneskôr no pol8 to je jedno aka noc bola a o 12 resp pol12 do postele kym nezaspala kedzw u nas dlho trvá stale.uspavanie aj hodinu a on13:40 budik a večer bola pravda ak snechodila do škôlky v lete isla do postelw o pol10 boli casy aj neskor a vybijat energiu to sa nam tiež osvedčilo menej tv a to nam ide nonstop ale prepinam aj pre seba ;) nie len rozpravky a to mame 2,8 skuste budíky možno prvé dni tazke mozno sa upraví

elizabet173
22. nov 2020

@sasankaster zrejme teraz ešte spíte a ani sa nečudujem. Ale tiež by som zaviedla prísny režim, ako bolo spomenuté v príspevku vyššie. Ak vstáva ráno povedzme o deviatej, zajtra by som ho zobudila o pol deviatej, po troch, štyroch dňoch o ôsmej, po týždni o pol ôsmej, po dvoch týždňoch o siedmej. O dvanástej uložila na spánok a o ôsmej, deviatej večer tiež. Nie do kočíka, ale do postieľky, lebo sa ti o chvíľu do kočíka nezmestí. Tak či tak to budeš musieť v blízkej budúcnosti riešiť. Cez deň doobeda aj poobede von, nie vozenie v kočíku, ale pohyb. Za každého počasia, aj keď prší - gumáky, pršiplýšť, ide sa. Okolo siedmej večera, žiadne jašenie, žiadna TV, tablet mobil ak mu dávaš zrušiť úplne, z toho sú deti prepodnetované a nervózne. Chvíľu kľudná hra, osprchovať, rozprávka, môžeš ju čítať, ak vydrží pri tebe ležať a pozerať obrázky, ak nie, počúvajte ju z CD, potom tichá hudba (kúpiš CD s relaxačnou hudbou pre deti), ty ho hladkaj, neprihováraj sa mu. Vyskúšaj mesiac, uvidíš, čo to urobí, nie všetky deti zaspávajú s položením do postieľky. Držím palce.

amelie2017
22. nov 2020

Su aj take deti, zvykaj si a nie do neho fenystil pchat. Moja od roka prakticky doteraz- skoro 3 roky chodila spavat medzi 22:30 az polnocou. Jednoducho nebola sanca, aby zaspala skor. Ked nespala na obed, zaspala o 19., zobudila sa o 21. a boli sme hore aj do 3. rana. Teraz posledne 2 mesiace sa to upravilo a zaspava medzi 20.-21., lebo cez tyzden uz nespi na obed.

veronika4495
22. nov 2020

nám tiež veľmi zle spával v noci hore problém zaspať aj 3 hodiny v noci aj teraz je ešte niekedy noc kedy sa zobudí a skáče si tam aj 2 hodiny, ale je ticho. V postielke sa jedovával len na rukách, ale keď už bol ťažký povedala som si dosť a nech si myslí kto chce čo chce jednoducho som ho tam nechala aj vyplakať. Teraz má skoro 20 mesiacov spať chodí okolo 19.30 a väčšinou zaspí pekne hneď sám a spáva do rána do siedmej niekedy dokonca skoro do 9 ale to je potom viac urevaný. Keď sa aj v noci zobudí niekedy a nemôže spať našťastie je väčšinou ticho. Na obed dávam spať o 12.00 spí tak hodinu a pol niekedy dve. Chcelo to čas, ale keď som nepovolila zvykol si, že tam má spať. Určite by som už tak veľkého neuspávala v kočári aj pre teba je to náročnejšie jednoducho ulož do postieľky a nechaj samého časom si zvykne aj ty budeš mať viac času pre seba ako ho voziť po dome.

3nikus30
22. nov 2020

Mala som s malou podobný problém okolo 2 rokoch,nám pomohli len esenciálne oleje. Difúzovať pred spaním,natrieť nôžky.

sasankaster
autor
22. nov 2020

Dakujem za podnety babenky. Skusim aj oleje aj vstavanie ale to vstavanie je narocne... Takze vstavanie..vcera zaspal o 1 rano a dnes vstal uz o 8:30. Nevyspaty samozrejme. Spal len 7, 5 h. O 12tej zaspal na 40 min a hned bol s revom hore. Doteraz funguje ale je unaveny.
Ak sa podari ze zaspi o 22:00 tak ak prespi noc vstane okolo 7mej. Spava tak 9h maximalne. Ale vela krat ak aj zaspi skor a zobudi sa v noci tak na 2 az 4 h a je hore. Proste s placom sa budi stale. Obvinujem ten reflux lebo hned ako ho vezmem na ruky sa mu stale odgrgava aj ked nepil nic predtym. A mozem skusit ho budit rano skoro ale ak dieta v noci zaspi o 22:30 a zobudi sa o 2 hej a je ho do 4 rano asi tazko sa zobudime o 7mej a budem schopna s nim fungovat ked som sama. Vonku chodime pesi alebo na odrazadle kocik je uz len na doma. Ale aj mne sa tazko beha vonku kazdy den doobeda aj poobede ak som spala 5 h a potrebujem trebars este navarit. Kazdopadne tv ma max.hodinu a mobil vobec. Pred spanim len citame a pocuva rozpravku odo mna a aj ked vie ze uz ma cas spat on to nedokaze. Kupila som mu novu postel. Spi so mnou v izbe ale ani na nej nechce spat. :( Ma strach z tmy a to mam svetielka take drobucke zazate take uplne jemne neblikave ako na vianocnej dekoracii. On ma strach aj z tmy cez den ked je napriklad sero. A nechat ho vyplakat nemozem to dietatko tak strasne reve ze by zavolali asi socialku. Vsetko sa tu ozyva ako v kostole . Kazdopadne budem skusat vase napady.

sasankaster
autor
22. nov 2020

@katus226 je to aj pre male deti? Musim vygooglit

elizabet173
22. nov 2020

@sasankaster bohužiaľ, neplatí, že ak dieťa spí zle počas dňa, tak spí dobre v noci, ale naopak. Je tak unavené, že nevie zaspať a ak zaspí, spánok nie je kvalitný. Neskúšaj všetko naraz, ale postupne. Vyplakať by som ho určite nenechala, to všetko len zhorší. Skús ten pravidelný režim a spočiatku ukladať najneskôr o deviatej večer, môže trvať aj pár týždňov, kým na to nabehne.

sasankaster
autor
22. nov 2020

@elizabet173 dakujem
no ja ho davam aj o 8mej ale kym zaspi prejdu aj 4h 🙄

elizabet173
22. nov 2020

@sasankaster to potom nemá zmysel ho dávať o ôsmej, aby štyri hodiny zaspával, posuň to na desiatu, čo to urobí a ráno ho zobuď, ak by spal dlho.

andreatytler
23. nov 2020

@sasankaster Podla mna ma malo spanku, je unaveny a z toho sa mu tazko zaspava a casto sa budi.
Pre male deti je nesmierne dolezity spanok pred polnocou. Vtedy sa telo a mysel regeneruje dva x tak lepsie ako po polnoci, preto urcite urob nieco aby sa to zmenilo.
Podla mna pomoze skore ranne vstavanie. Viem ze si tym nie nadsena ale ak to poposuvas postupne... kazde 2-3 dni posun budicek o 15 minut skorsie... tak to nebude velmi citit ani on ani ty.
Urcite ukladaj aj na denny spanok. Nas napriklad v noci spi 8-10 hodin a to ma len 1 rok ale cez den to dobehne lebo spi 3 hodiny. To ze pospi cez den, ti pomoze s nocnym spankom. Ak je hore dlhsie ako by mal, telo musi vytvarat stresove hormony, ktore mu pomahaju bojovat s unavou a udrzat ho v bdelom stave ale zaroven ked ich ma potom v tele prilis vela, tak mu brania v zaspati.
Ja by som volila idealne budicek nie neskor ako 7:00. A vecierku o 20:00. Potom sa tychto casov drz ako kliesta... max. 15 minutova odchylka.

sasankaster
autor
24. nov 2020

@andreatytler dakujem za rady vazim si to 🙂 Ano ja som si vedoma ze malo spi a z toho nevie potom zas zaspat. Ale nedokazem ho budit skoro rano. Dnesnu noc sa zobudil o 1:30 a zaspal o 5:16! Nie je mozne ho zase budit na 7mu :( Zacinam mat pocit ze to bude refluxom a ten ho drazdi v noci. Cez den spava s tazkostami (a momentalne to ani nie je mozne. Susedia prerabaju byt vrtaju non stop. A neriesia moje staznosti) ale ked sa da davam ho spat ale bojuje kym zaspi aj cez den.. je mi ho luto lebo den prezyva.

andreatytler
24. nov 2020

@sasankaster Viem zobudit spiace dietatko mi trha srdce. Obzvlast ak viem ze ma malo soanku. Skus este vydrzat par tyzdnov... mzno sa to upravi same a ak nie a rozhodnes sa budit ho skor, urcite nebudit o 7:00 hned prvy den... prvy den zobudit len o 15 minut skor ako sa normalne budi a tak postupne, pomaly posunut cas vstavania.
So susedmi to ti nezavidim. Len dufat ze prerabka bude coskoro hotova. Este by bolo mozne ist von a nech spi v kociku, alebo v aute ale nas napriklad neznasa kocik aj autosedacku, takze tam zaspi len velmi zriedkavo.
Este ma napadol biely sum ci ako sa to vola. My sme mali problem so sudemi a trochu to stlmilo ten hluk ale vrtacku v panelaku teda nedokaze stlmit nic.☹

sasankaster
autor
24. nov 2020

@andreatytler dakujem a ano 3 vrtacky idu naraz tie neprehlusim...v kociku som skusala aj dnes vonku ale nezaspal. Tahal az do 8mej vecera 🙄 ale skusim ho budit postupne rano snad to zvladneme po case.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli