Dvojročný syn nechce sám papať

livs25
30. sep 2020

Ahojte , mám doma 2r syna,ktorý stale nechce sám papať... snažím sa ho to učiť, ale nechce sa mu vôbec do toho ísť...Čo sa týka chytanie do ruk a spapať, s tým problém nemá,ale chytiť príbor a papať ani za svet 😒 nejakú radu ? Skúšala som aj plyšaka s ním kŕmiť aj ja som mu drzala rucku a dávala za neho a nič 🤣

pribinak
30. sep 2020

@livs25 pribor? Maximálne v tomto veku lyžička.

livs25
autor
30. sep 2020

@pribinak tak som to myslela ,lyžička alebo vidlicka..

pribinak
30. sep 2020

@livs25 teraz ešte fakt stačí lyžička.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berenika39
30. sep 2020

co by se stalo, kdybys ho krmila? Upřímně - nic. Nech ho žít, všechno má svůj čas, neznám nikoho dospělého, kdo by se sám nenajedl. Tvoje nervy, jeho stres, že má dělat něco, na co nestačí. Proč to má umět?

thoughtfulweirdo
30. sep 2020

Ked ho krmit nebudeš, myslíš, že týždeň nebude jesť? 😄 Ja by som sa stavila, že za jeden deň to pochopí.

stanislavicenka
30. sep 2020

@livs25 2 roky? Prosim ta, netrap jeho, Ani seba takymito hlupostami. Urcite ho nebudes krmit vecne, naozaj😉

mogaa
1. okt 2020

@livs25 naša v tomto veku už jedla vidličkou - teda napichovala si zemiaky....uplne sama sa naučila v škôlke kde nastúpila mesiac pred 2rokmi(trieda od 20mes.-3roky), videla že tie väčšie deti jedia sami , do týždňa začala sama obedovaťaj ona , včetne polievok

livs25
autor
1. okt 2020

@viestta dávam mu už asi od 14 m

livs25
autor
1. okt 2020

Ďakujem každému za rady, ja sa s tým ani netrapim dáko, ale príbuzní do mňa hučia že ako je to možné že sam neje ? 🙄

adiacik
1. okt 2020

@livs25 príbuzní nech si pozerajú do vlastného taniera 😉 on sa do toho pusti, nebojte sa nič, moja dcérka, inak veľmi šikovná sa nechá krmit niekedy aj tera a to ma 3 roky 😂😂 ale najesť sa teda vie, len niekedy sa panička nechá obsluhovať. Sama vedela papať tak okolo 2-2,5 roka, každé dieťa má svoje tempo.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sashabb
1. okt 2020

@livs25 by som sa ich spýtala, či ho kŕmia oni alebo ty 😖 Každé dieťa je iné. Môj starší chcel jedávať sám, to bolo iba "ja sam ja sam" a mladší ktorý má 3,5r. nechce jesť sám ani za svet.

maggie1978
1. okt 2020

Syn má tiež 2 roky a krmim ho, no a čo, naučí sa určite. Vôbec sa tým netráp.

majka4555
1. okt 2020

@livs25 keby napises, ze syn ma 10 rokov a nechce sam jest pochopim obavy 😂..ale preco ho k tomu tlacit? Bude starsi pochopi sam, vobec neporovnavaj a s tabulkami tiez..kazde dieta je ine, neznamena, ze je menej sikovne alebo co...len ho budes zbytocne pri krmeni stresovat...lyzicku nukaj ako do teraz, ukaz ako co s nou treba, ale.ked si neda sam do pusy, neriesila by som...